Ugrás a kommentre

Clone Wars


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nemtom hogy már volt említve de a nelvaani tata nagyon magyarosan beszél szerintem (eleve Orvosnak hívják ; azt mondja hogy:holt kazed stb)

Meg volt olyan is, hogy Harvos (A "harcos" szó átalakított változata), és ami a legdurvább: Tuzes-Adaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Át hozom ide a CW vitát. Azért érdekes, hogy akkoriban mennyire szerettük ezt a sorozatot (mondjuk nekem a mai napig nincs vele bajom, nagyon jó hangulati elem volt anno a várakozás közben). Csak pár vélemény akkoriból:

 

Bomarr 2003-11-09

"Nekem iszonyat bejött; nem is gondoltam volna. A csaták baromi jól meglettek csinálva. Csak hát ahogy mások is mondták, baromi rövid lett. De sebaj. A Droids és Ewok sorozatokat már most lepipálta :))))

 

Ody Mandrell 2003-11-10

Hmmmm.. Nem hittem, hogy ennyire bejön majd :) Szerintem nagyon jó volt, ráadásul a hangja valódi mélységeket kapott. Különt thx a Lucasfilm logóért :))

 

Tibur555 2003-11-10

Szuper volt! A legjobb SW rajzfilm!

 

khmmm...

 

Dzséjt 2003-11-10

Én egy mukkot sem tudok a részekről. De ez így jó nekem.

Jó kis film volt, AOTC érzés, király. A klón vadászok meg Anakin gépe fullcool. A szinkron is jó.

 

csabaidonat 2003-11-20

Én láttam a ma reggeli részt! Állati volt. Obi ott áll azzal a Bankár csávóval, és akkor megjelnik az a Durge, akiről még most sem tudom, hogy honnan hallottam, és akkor csatáznak, mint állat! Frankó:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor tetszett, mert be voltam pörögve, mert vártam nagyon az EpIII-at, és mert olyan időszakról szólt, ami még teljesen új volt számomra.

 

Azóta már van alternatíva, ami sokkal jobb.

Igaz. Visszaolvasva anno tök jó, hogy mennyire lelkesedtünk érte. Pedig ha tudtuk volna, hogy nem az a csúcs. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt 2003-11-10

Én egy mukkot sem tudok a részekről. De ez így jó nekem.

Jó kis film volt, AOTC érzés, király. A klón vadászok meg Anakin gépe fullcool. A szinkron is jó.

Azért a teljesség kedvéért (bizonyítandó, hogy nem sokat változott a CW-hez való hozzáállásom :P ):

 

2004-04-19 19:42:11

"Hát a képregénynek nem örülök. Bár nagyon szeretem a Clone Warst, azért nem örülök a folytatásnak. Untig elég a klón háborús képregények a Republic meg a Jedi (azt hiszem ez a másik KH-s, vagy ilyesmi). A rajzok nem tettszenek, a következetlenségektől meg idegrohamot kapok. Ennek ellenére bírom a sorozatot, főleg a hangulata nagyon jó, az kötött a képernyőre, csak ennyi elég lenne belőle."

 

2005-03-26 00:32:34

"Jó kis zárórész volt. Palpatine az árnyékban jó húzás volt. A sok magna guard meg erős túlzás. Ennyi azért csak nincs. Grievous is jópofa kis masina, kár hogy ennyi fénykardot begyűjtött, aztán mindig csak négy van nála (még akkor is, amikor néhány jelenetben többnek kéne lennie).

Azért odafigyelhettek volna az apró részletekre, pl nem kellett volna minden hajót Invisible Handra rajzolni, nem kellett volna sok-sok sárga-szürke Jedi interceptor, de más színű se nagyon (a piros-fehér szvsz nagyon jó a többi Jedinek). Ja, és a Jedik azért nem halálcsillag kaliberű jószágok, mert itt Windu és Yoda párosa vissza tudta verni a Coruscanti inváziót.

 

De ezen problémákat leszámítva nagyon tetszett, jobban mint az első 20 rész. Bár azért még mindig jobban szeretem a Republic képregényeket, mint a Klón háborúkat feldolgozó művet. De azért ez is jó volt, jöhet a Revenge of the Sith."

 

 

És ha már CW múltidézés, az örök klasszikus :P :

"Most aztán betelt a pohár. Végleg. Ez a rajzfilm a magyarság megcsúfolása. HOGY MERÉSZELIK A MI DICSŐ NEMZETÜNK NYELVÉT EGY PRIMITÍV TÖRZS BESZÉDÉHEZ HASONLÍTANI??!!!! Emberek hát ezért rajonguk itten? Én már eljutattam a tiltakozásomat a Lucas stúdiónak. Tegyétek ti is. És meg ne nézzétek a harmadik részt, mert akkor azt támogatjátok, aki porig alázta a hazánkat!!!!!" - by Moon987 (starwars.hu 2005-03-23 13:59:07)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moon :P tényleg durva volt a srác, öröm volt olvasni az írásait :P

A Clone Warshoz: emlékszem én akkoriban (1. évad) nem is tudtam, hogy van ilyen net hiányába. Egyszer csak kapcsolgatom reggel a TV-t, és látom, hogy megy egy ilyen rajzfilm.

Viszont lassan ideje lenne már mégegyszer megnézni, kíváncsi vagyok rá, régen láttam. Lehet este meg is nézem :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak néhány részét láttam a 2. szériának TV-ben, a többibe csak akkor néztem bele a YouTube-on, amikor tavaly tavasszal volt egy kapcsolódó kvízkérdés, a lenti Moon idézetet kiváltó Neelvan-i epizód kapcsán. :P Én akkor jöttem rá, többedik nézésre, hogy a neelvániak magyarul beszélnek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nemrég írtam egy srácról, akivel jókat vitázgatok egy fórumon. Most ezt írta:

"Szerintem a Holiday Special jobb mint a TCW mozifilm!

De én is ismerem a Gendy Tartakovskys CW-szt!Szerintem jobb az mint a TCW sorozat mert van benne SW zene és jobban illik a filmekhez,nincs benne Ahsoka,komolyabb,jobbak a részek!

Ehez mit szólsz???

Amúgy a TCW sorozatban hol van Durge???" :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hagyd rá. :) Ha neki az tetszik, egészségére. :)

Írtam, hogyha neki az jön be, hogy Windu pusztakézzel kinyír egy droidhadsereget, akkor lelke rajta :)

Amúgy még fiatal a srác (14), nem tudja mi a jó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghalon ezen a srácon: "Jó háát nem pont a Windus részre gondoltam de hiszen Windu is JEDI és az Erővel képes lehet olyan fizikai csapásokat mérni amik droidokat törnek mert ugye vele van az Erő!" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
Pedig a regény az inkább hivatalos, mint a CW icon1.gif

 

Lehet, de csak azért, mert nem Lucas keze van benne. :D

Mindenesetre jelenleg a TCW a mérvadó, nem a regény vagy a rajzfilm... bár azért nem fogom letörölni a Tartarovsky-féle verziót se, mert megmosolyogtató és mégiscsak SW.

Pl.: amikor Windu puszta kézzel kiírt egy droidsereget a Dantooine-on, vagy kilométereket ugrik... végülis rajzfilm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ugrás után (tehát napokkal az EP3 előtt) muttata be C-3PO az aranyozását, mint újdonságot. Akkor a 3D-s filmben, hogyhogy már aranyozott Thripio, ha az az ugrás előtt van? (remélem valaki érti, mire akarok kilyukadni :D )

Nem igazán értem, hogy mire akarsz kilyukadni, mert épp hogy nem az ugrás után mutatta be C-3PO az új, aranyozott borítását, hanem előtte, a 21. fejezetben, amikor Padméval találkozott a sikátorban, és ez még a lovaggá ütése előtt volt. És hagyjátok már a szegény CW-t. Igenis el lehet azt helyezni ésszerűen az időrendben. És a Brain Invadersben elhangzott Dantooine-i csata nem is ez, hanem már egy második... De ez OFF!

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem, hogy mire akarsz kilyukadni, mert épp hogy nem az ugrás után mutatta be C-3PO az új, aranyozott borítását, hanem előtte, a 21. fejezetben, amikor Padméval találkozott a sikátorban, és ez még a lovaggá ütése előtt volt. És hagyjátok már a szegény CW-t. Igenis el lehet azt helyezni ésszerűen az időrendben. És a Brain Invadersben elhangzott Dantooine-i csata nem is ez, hanem már egy második... De ez OFF!

 

Igaz... rosszul emlékeztem. Ebből is látszik, mennyiszer láttam. :D

Én azt mondom, hogy várjuk meg a TCW végét, aztán majd eldöntjük, hogy akkor is el lehet-e helyezni egyáltalán a CW-t, mert attól még, hogy most el lehet, nem biztos, hogy később is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik dolog a Tartarovsky-féle rajzfilm. Elvileg az is a klónháborúk eseményeiből ad egy kis ízelítőt, mégse látni benne a lányt. (itt is nyilván azért, mert még nem találták ki) De ez a rajzfilm ott kezdődik, ahol az EP2 abbamaradt és ott fejeződik be, ahol az EP3 kezdődött. Akkor mikor játszódik a 3D-s sorozat? Volt benne egy "nagy ugrás", miután Anakint lovaggá ütötték... később pedig már Obi-Wannal együtt EP3-as kinézetben bukkant fel. Ekkor játszódott volna? Ez a legvalószínűbb, de azért egy kis baki már itt is akad benne, ha így van. Az ugrás után (tehát napokkal az EP3 előtt) muttata be C-3PO az aranyozását, mint újdonságot. Akkor a 3D-s filmben, hogyhogy már aranyozott Thripio, ha az az ugrás előtt van? (remélem valaki érti, mire akarok kilyukadni :D )

És van még egy!... a James Luceno-féle "A gonosz útvesztője" c. regény, ami a Sith-ek bosszúja előzménye. Ez ott ütközik ellenmondásba, hogy konkrétan teljesen máshogy zajlik Palpatine elrablása Coruscant-ról és Anakin, illetve Obi-Wan is más bolygóról indul meg a főváros felé.

 

Szóval ez a 3 dolog elég veszélyes így, hogy ugyanazt a rövid (3 éves) időszakot próbálja feldolgozni, mert emiatt sok cselekmény ellentmondásba ütközik.

Nekem előzményként funkcionált ez a sorozat a TCW -hez. A nagy része előtte is játszódik és egy csatát mutat be. Azzal nincs is baj hanem a második széria az ami bekavar.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem előzményként funkcionált ez a sorozat a TCW -hez. A nagy része előtte is játszódik és egy csatát mutat be. Azzal nincs is baj hanem a második széria az ami bekavar.

 

 

A második fele Anakin mechanikus karja miatt is érdekes. Amikor kiszabadítja azokat az ogre-szerű lényeket és széttöri a kristályt, felrobban az EP2 végén felcsatolt karja és megkapja az EP3-félét, amire a kesztyűt is felhúzza. A TCW-ben viszont már az EP3-ban látott karja van. De ez csak egy érdekesség, nem akarok kekeckedni a rajzfilm készítőkkel... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.