Ugrás a kommentre

1x11 - Vision of Hope


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem éppen haladunk előre, hiszen most már azt tanulta, hogy hogyan kell a visszapasszolt lövedékkel célba találni, mindezt vakon. Eddig csak konzervdobozokkal teniszezett, vagyis próbált, mert amikor utoljára láttuk ilyesféle gyakorlatot végezni, még a konzervdobozokat is képtelen volt eltalálni nyitott szemmel. Szóval szerintem ez inkább előre lépés, nem is kicsi, életmentő nagyságú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha le is lassult Ezra fejlődése, nekem tetszik így. Nem lenne szerencsés, ha Ezra túl gyorsan túl erőssé válna, nem tűnik reálisnak egy ilyen szituációban, amikor ő sem és a mestere sem igazán különleges. Ha már egy átlagos Jedi szintjét elérné, az már nagy szó lenne ebben a korszakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel teljes mértékben egyetértek, őket is a kitartóbb csoportba soroltam magam is. De egy gyengébb csapatra veszélyesek lehetnek az ilyen csalódások. Például itt szerintem fontos volt, hogy a végén Ezrával leült Hera beszélgetni. Az ilyen momentumok azok, amik egyben tartják ezt a csapatot és kitartást ad nekik. Hera maga szerintem amúgy is a csapat ragasztója, nélküle lehet, hogy már szétestek volna.

Bár szerintem csak Kanannak és Ezrának lenne - pláne most már - lehetetlen elhelyezkedni más életben. Hera valóban mehetne teherhajó pilótának, Zeb és Sabine simán lehet még fejvadász, Chopper meg maradhatna Herával. A két Jedinek már esélye sincs erre, mióta felfedték magukat. Persze, még ha így is döntenének, semelyikük nem tudna már teljes életet élni, hiszen ezt az életet, nem azt akarnák élni. Szóval eleve eléggé kizárt, hogy csak úgy lelépnek. De mint írtam, a Birodalom e módszere csak a gyengébb lázadó csoportoknál működhet. A többiknél legfeljebb azt érhetik el, hogy óvatosabbak lesznek. Meg még valamit... ;)

Én is Hera-t érzem a csapat abszolút bázisának, aki megingathatatlan - na majd akkor kell elkezdeni aggódniuk, ha ő is pánikba esik.

 

Valóban, arról most elfelejtkeztem, hogy fejvadásznak lenni ebben a galaxisban teljesen elfogadott és legális foglalkozás. :D

A még valamire való utalást még nem értem, de ez sejtésem szerint hamarosan megtörténik. :D

 

 

Az azért poén, hogy eleddig láttunk négy Jedi tanoncot, akiket látomások motiváltak (Ahsoka, Anakin, Ezra, Luke), de eddig csak egy értette meg relatíve hamar, hogy ne azokra hagyatkozzon. Ahsoka, amint végre felhagyott a látomásai fürkészésével, és inkább az ösztöneire hallgatott, máris meg tudta menteni Amidalát. Ellenben két csóri elég súlyos árat fizetett, hogy nem fogta fel a dolgot. Ezra mondjuk szerencsés volt, de ő is egy kudarccal kapta az első leckét - az meg majd elválik, hogy ezt megtanulta-e.

Nehéz lehet elvonatkoztatni a látomásoktól, ha már valakinek ilyen adottságai vannak, plusz az emberek többsége (ez meggyőződésem) kizárólag a saját hibájából tud tanulni, bár sokan még úgy sem. Talán ebben a Jedik sem kivételek.

Amiket írtál, az pedig Ahsoka különleges személyiségét bizonyítja ismét. :)

 

Ezra egyébként eléggé gyakorlatiasnak tűnik, ha épp nem ragadja el az indulat, és ebben hasonlít Ahsokához. Szerintem előbb-utóbb helyükre tudja majd tenni a látomásokat, ha megtanul uralkodni magán.

 

 

Ezra fejlődése mintha kicsit lelassult volna. Most visszatértünk oda, hogy a karddal tanul bánni. Persze ez nem baj, és nyilván majd a második évadra lesz egy nagyobb ugrás ez ügyben.

 

Egyébként hihetetlen hangulatos jeleneteket tudnak kreálni. Az konkrétan zseniális jelenet sor ahogy Kallus este a térkép felett gubbaszt majd Ezra a régi házukhoz ér, és oda belépve sejtelmes fény látszik a padlóból kiszűrődve. A zene még rá is tesz egy lapáttal!

 

Egyébként én a Birodalom helyében figyeltetném most már azt a házat, hiszen tudják Ezra ki fia-borja.

Ezek a hangulatos jelenetek nekem is nagyon tetszenek. :)

 

Ezra pedig véleményem szerint úgy fejlődik, ahogy általában a gyerekek/fiatalok: néhányszor kiugró teljesítményt produkál, ha a körülmények olyanok, amelyek ezt kihozzák belőle, de közben csak lassan fejlődik úgy, hogy ez közben alapbeállításként beépül a személyiségébe, és bármikor képes hozni. Sok éles helyzet kell ahhoz, hogy idáig eljusson. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha le is lassult Ezra fejlődése, nekem tetszik így. Nem lenne szerencsés, ha Ezra túl gyorsan túl erőssé válna, nem tűnik reálisnak egy ilyen szituációban, amikor ő sem és a mestere sem igazán különleges. Ha már egy átlagos Jedi szintjét elérné, az már nagy szó lenne ebben a korszakban.

Persze, nekem is jobban tetszik így. Most még hozzá jött pluszba a látomás képessége is. Szinte minden részben mutat valami újat ez a gyerek. Nem tudom mi lesz belőle, de szerintem jobb lehet mint Kanan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy remek kis részt kaptunk, nekem tetszett. Bár ez lassan már természetesnek hat számomra, ami a legkevésbé sincs ellenemre. :) Trayvis árulását nem sejtettem, igaz, különösebb meglepetést sem okozott, benne volt a pakliban. Sztori és karakterek szempontjából szükségét éreztem a csalódásnak, ha elsőre sikerrel járnak, az nehezen edzené olyan igazán eltökélt és kitartó csapattá a Lázadókat, akik többek közt két Halálcsillagot is felrobbantanak.

 

Hera pozitivitása példaértékű. A negatív csalódás után is képes remény telve tekinteni a jövőbe, önmagán kívül egyúttal a csapatot is motiváltan, együtt tartva. Naivitása jóval mérsékeltebb, mint Ezrának (ami nyilván érthető a kölyök részéről), a kecsegtető remény ellenére is képes hideg fejjel, elfogulatlanul ítélkezni... ez segítette őt a Trayvisszel kapcsolatos megérzései helyes útra vezetésében. A kibiztosítatlan fegyverrel, majd a kickass kiütéssel pedig megvillogtatta az ész-erő olyan kombinációját, ami már korábban is bebizonyosodott, hogy igen intenzíven jelen van benne. Mindemellett nincs empátia híján, a lelkesedése pedig a csapat összetartó erejévé teszi. Kezdetben azt gondoltam, Kanan lesz ez az erő, de részről részre egyértelműbb számomra, hogy Hera az. Nagyon bízom benne, hogy reményteli jövőképének köze van a rejtélyes Fulcrumhoz... ami egyértelmű, hogy Hera személyesen ismeri az informátort, méghozzá olyannyira, hogy 100%-ig megbízik benne (tehát, nem egy Trayvis kaliber)... nem véletlenül tart homályban bizonyos információkat róla a saját legénysége előtt is. Ha ilyen jól ismeri Fulcrumot, a maximális bizalom pedig kölcsönös, Hera képben lehet a Lázadás egészére kiható terveket illetően, melyeket akár Fulcrum és Bail Organa (a CR90 corvette szerintem utalhat kettejük kapcsolatára) közösen, a figyelő szemektől elrejtőzve sző. Bízom benne, hogy így lesz... nekem úgy tűnt, valahányszor Hera reménnyel telve tekint a jövő felé, egy konkrét dologra gondol, nem az általánosság üres szavai csengenek a mondataiban.

 

Tetszik Ezra fejlődésének folyamatossága, Erő-használata fokozatosságának íve is. Lépésről lépésre, mégis kellő gyorsasággal halad a Jedivé válás útján, ami különösen figyelemre méltó túlkorossága révén, ráadásul egy olyan tanítóval, aki maga sem fejezte be tanulmányait (bár tapasztalatai kárpótolhatják ezen hiányosságáért Kanant). A Jedi-látomás könnyen elsülhet jól is, rosszul is, mindkettőre láthattunk már példákat. Szerintem minden az illető személyiségén, érzelmi világán alapszik. Ha valaki feldúlt, zaklatott, kétségbeesett, az könnyen félreértelmezheti az Erő sugallatait (Anakin). Ha valaki higgadt, türelmes és megfontolt, azt a megérzései a helyes ösvényen tartják (Ahsoka). Ezránál a Trayvisbe vetett túlzott remény volt a sarkallatos pont, ami révén a srác a látomás rosszul értelmezett üzenetét olvasta ki. Ettől függetlenül Ezra továbbra is gyorsan fejlődik, ha az Erő megpróbálta felhívni a figyelmét arra, hogy Trayvis körül valami történik. Ami Ezra szüleit illeti, eddig is azt mondtam, hogy nem haltak meg. Hera most egyértelműen kijelentette ezt, így nem sok kétség maradt bennem. Semmi értelme, ha azért hozták ismét képbe a Bridgereket, hogy Ezra meggyőződjön róla: halottak. Ennek kapcsán valami csavar-félét várok. Gondolom, okkal tartják/tartották bizonytalanságban a nézőt. Az nem világos, hogy Hera elmondta-e már Ezrának, mit tudott meg Tseebótól. Ha igen, annak semmi jelét nem láttuk. Ha nem, mire vár? Esetleg elsiklottam valami felett? :hmm:

 

Kíváncsi vagyok, hogy fog boldogulni a csapat a jövőben. Minél inkább a birodalmi figyelem középpontjába kerülnek, annál nehezebb lesz elérni a céljaikat. Kallus és Tua már egyértelműen tisztában van a Lázadók személyleírásával, így feltehetően a többi lothali birodalminak is leadták a drótot. Egy lekövethetetlen hajó sem képes csodákra. Ha pedig folyton együtt mozognak, még könnyebb felfigyelni rájuk egy kocsmában, a nyílt utcán, vagy bármilyen publikus helyszínen. Mellesleg jó volt megismerni Lothal egy-két újabb szegletét. Látszik, hogy a készítők igyekeznek változatosan ábrázolni a bolygót, miután az epizódok java ide összpontosul.

 

Nagyon kíváncsi vagyok a maradék 3 részre, főleg, hogy a fináléra egy duplát ígértek, ami nyilván nagy durranás szeretne lenni. Az eddigi visszhangok alapján pedig a következő rész minőségére sem lesz panasz. I have a good feeling about this. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megjött a jó kis Sky féle megamix. :D Kár, hogy a régiek közül (többek között pl. Werebazs, Wilde, KisKósa) sokan nem érdeklődnek a sorozat iránt. :(

 

Hera pozitivitása példaértékű. A negatív csalódás után is képes remény telve tekinteni a jövőbe, önmagán kívül egyúttal a csapatot is motiváltan, együtt tartva. Naivitása jóval mérsékeltebb, mint Ezrának (ami nyilván érthető a kölyök részéről), a kecsegtető remény ellenére is képes hideg fejjel, elfogulatlanul ítélkezni... ez segítette őt a Trayvisszel kapcsolatos megérzései helyes útra vezetésében. A kibiztosítatlan fegyverrel, majd a kickass kiütéssel pedig megvillogtatta az ész-erő olyan kombinációját, ami már korábban is bebizonyosodott, hogy igen intenzíven jelen van benne. Mindemellett nincs empátia híján, a lelkesedése pedig a csapat összetartó erejévé teszi. Kezdetben azt gondoltam, Kanan lesz ez az erő, de részről részre egyértelműbb számomra, hogy Hera az.

 

Nekem az tetszett nagyon, hogy csak Ezra volt elájulva Trayvistól a többiek egészséges kételkedéssel viszonyultak a dologhoz. Sikerült úgy megoldani a dolgot, hogy nem volt az embernek olyan benyomása, hogy ezek csak kiscserkészek.

 

Ami Ezra szüleit illeti, eddig is azt mondtam, hogy nem haltak meg. Hera most egyértelműen kijelentette ezt, így nem sok kétség maradt bennem. Semmi értelme, ha azért hozták ismét képbe a Bridgereket, hogy Ezra meggyőződjön róla: halottak. Ennek kapcsán valami csavar-félét várok. Gondolom, okkal tartják/tartották bizonytalanságban a nézőt. Az nem világos, hogy Hera elmondta-e már Ezrának, mit tudott meg Tseebótól. Ha igen, annak semmi jelét nem láttuk. Ha nem, mire vár? Esetleg elsiklottam valami felett? :hmm:

 

Biztos, hogy nem mondta el Ezrának mit tudott meg Tseebotól. Alant én is feltettem a költői kérdést: miért nem mondja el Ezrának az infót? Mire vár? Ennek csak akkor van értelme, ha Miraék meghaltak, és ezzel nem akarja a fiút szomorítani. Ellenkező esetben fel nem foghatom miért titkolja a dolgokat. Bár az meglepő húzás lenne ha kiderülne pl., hogy a Fulcrum -nak dolgoznak, aki időközben meg is mentette őket.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy nem mondta el Ezrának mit tudott meg Tseebotól. Alant én is feltettem a költő kérdést: miért nem mondja el Ezrának az infót? Mire vár? Ennek csak akkor van értelme, ha Miraék meghaltak, és ezzel nem akarja a fiút szomorítani. Ellenkező esetben fel nem foghatom miért titkolja a dolgokat. Bár az meglepő húzás lenne ha kiderülne pl., hogy a Fulcrum -nak dolgoznak, aki időközben meg is mentette őket.

Szerintem akkor is jogosan titkolják, ha élnek és a Birodalom fogságában vannak. Ezra vérmérsékletét Hera és Kanan egyaránt ismerik, képtelenség lenne visszafogni, ha kiderülne, hogy a szülei élnek. A tanulmányait is erősen hátráltatná a dolog. Simán lehet, hogy azért nem árulják még el, mert az igazsággal még nem tudna megbirkózni, még nincs rá felkészülve, mint Luke az apja esetében. Ha Ezra is képzetlenül elrohan, abból bajok lehetnek. Komoly bajok, a fiúra és a csapatra nézve is. Ami most még fokozódhat is, hiszen most már tudja a Birodalom Ezra teljes nevét. És szerintem ez fog hozni egy komoly fordulatot, mert a Birodalom innentől kezdve ezt felhasználhatja csapdaként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor is jogosan titkolják, ha élnek és a Birodalom fogságában vannak. Ezra vérmérsékletét Hera és Kanan egyaránt ismerik, képtelenség lenne visszafogni, ha kiderülne, hogy a szülei élnek. A tanulmányait is erősen hátráltatná a dolog. Simán lehet, hogy azért nem árulják még el, mert az igazsággal még nem tudna megbirkózni, még nincs rá felkészülve, mint Luke az apja esetében. Ha Ezra is képzetlenül elrohan, abból bajok lehetnek. Komoly bajok, a fiúra és a csapatra nézve is.

Egyetértek. ;) Most az, hogy jogos-e vagy sem, már erkölcsi kérdés, de mindenképpen érthető és logikus.

Képzeljük el, hogy mondjuk kiderülne Ezra szüleinek holléte. Mondjuk vmi birodalmi vagy alvilági létesítményben raboskodnak. Hogyan lehetne visszafogni a fiút, hogy ne legyen felelőtlen? Pláne úgy, hogy közben képes legyen mindig az aktuális tanulmányaira és missziókra koncentrálni. Lehetetlenség.

 

Ami most még fokozódhat is, hiszen most már tudja a Birodalom Ezra teljes nevét. És szerintem ez fog hozni egy komoly fordulatot, mert a Birodalom innentől kezdve ezt felhasználhatja csapdaként.

Na igen, ez nagyon fontos. Ha a szülők a Birodalom kezében vannak, akkor logikus lenne csapdaként felhasználni őket. Ráadásul így kiderülhet, hogy Hera-ék titkolóztak a srác előtt, ami belső feszültségeket is gerjeszthet.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ez nagyon fontos. Ha a szülők a Birodalom kezében vannak, akkor logikus lenne csapdaként felhasználni őket. Ráadásul így kiderülhet, hogy Hera-ék titkolóztak a srác előtt, ami belső feszültségeket is gerjeszthet.

 

De szerinted nem lenne furcsa hogy most, miután megtudták a nevét egyből előkerülnek a szülei? ;) Azért Kananéknak ennél több sütnivalójuk van mint láthattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogosan? Nem tudom... Joguk van önhatalmúlag eltitkolni egy ilyen infót Ezra elől? Szerintem meg joga lenne tudni a fiúnak, hogy mi az igazság! Én az Erőre bíznám a dolgok alakulását.

Miért, Yoda, Ben, Bail, Breha, Owen és Beru jogosan titkolta el mind Leia, mind Luke elől az igazságot a szüleikről, vagy arról a nem elhanyagolható tényről, hogy testvérek? Szerintem jogosan tették, mert a szükség így kívánta. Az Erőre meg mégsem lehet rábízni mindent, azért ez nem így működik.

 

De szerinted nem lenne furcsa hogy most, miután megtudták a nevét egyből előkerülnek a szülei? ;) Azért Kananéknak ennél több sütnivalójuk van mint láthattuk.

Kanannak lehet, hogy több sütnivalója van, de ez Ezra dolga, neki meg szerintem nem számítana, mennyire furcsa. Fényreklámmal is kiírhatnák, hogy csapda, akkor is menne. Hiszen hogyan fogja vissza Kanan Ezrát, hogyan erőltetné rá, hogy a tanulmányaira összpontosítson? Hogyan mesélné el neki, hogy mondjon le a családjáról, hogy vegye semmibe az érzéseit, nyomja el a reményt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, Yoda, Ben, Bail, Breha, Owen és Beru jogosan titkolta el mind Leia, mind Luke elől az igazságot a szüleikről, vagy arról a nem elhanyagolható tényről, hogy testvérek? Szerintem jogosan tették, mert a szükség így kívánta. Az Erőre meg mégsem lehet rábízni mindent, azért ez nem így működik.

 

Azért ott egy icipicit nagyobb horderejű dologról volt szó nem? ;) Galaxis-sors fordító dolgokról. Itt ilyenről szó sincs. Ha Skywalkerék esete az elefánt, akkor Bridgeréké a bolha.

 

Kanannak lehet, hogy több sütnivalója van, de ez Ezra dolga, neki meg szerintem nem számítana, mennyire furcsa. Fényreklámmal is kiírhatnák, hogy csapda, akkor is menne. Hiszen hogyan fogja vissza Kanan Ezrát, hogyan erőltetné rá, hogy a tanulmányaira összpontosítson? Hogyan mesélné el neki, hogy mondjon le a családjáról, hogy vegye semmibe az érzéseit, nyomja el a reményt?

 

Ne viccelj már... Ez a rész pont arról szólt, hogy szopatja őket a Birodalom fals infókkal és átverésekkel. Ha ezek után Ezra egyből ugrana egy Birodalomtól jött infóra akkor nem hogy Jedinek nem alkalmas, de semmi másnak se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megjött a jó kis Sky féle megamix. :D Kár, hogy a régiek közül (többek között pl. Werebazs, Wilde, KisKósa) sokan nem érdeklődnek a sorozat iránt. :(

KisKósával rendszeresen szoktam beszélni, így róla tudom, hogy nézi a sorozatot, de idő híján nem tudja követni a fórum olykor igen intenzív hsz termeléseit, így kevésbé érzi úgy, hogy bele tudna folyni a beszélgetésekbe. Bár egyszer-kétszer már megpróbáltam visszacsábítani... :)

 

Biztos, hogy nem mondta el Ezrának mit tudott meg Tseebotól. Alant én is feltettem a költői kérdést: miért nem mondja el Ezrának az infót? Mire vár? Ennek csak akkor van értelme, ha Miraék meghaltak, és ezzel nem akarja a fiút szomorítani. Ellenkező esetben fel nem foghatom miért titkolja a dolgokat. Bár az meglepő húzás lenne ha kiderülne pl., hogy a Fulcrum -nak dolgoznak, aki időközben meg is mentette őket.

Azt nem árt megjegyezni, hogy a Gathering Forces végén Hera el akarta mondani Ezrának az igazat, amit megtudott Tseebótól a szülei kapcsán. Jelenleg én is azt tudom elképzelni, hogy az ezt követő Kanannel való eszmecsere során döntöttek úgy, hogy a srác érdekében egyelőre homályban hagyják Mira és Ephraim sorsát. Ebben szerepe lehet Ezra érzelmi labilitásának, akit egy komolyabb negatív hír, vagy szélsőséges érzelem megnyilvánulás könnyen a sötét oldal felé terelhet. Az Inkvizítorral való találkozás többek közt erre is rávilágított.

Egyébként azért sem gondolom, hogy Ezra szülei halottak lennének, mert a nézőket is bizonytalanságban tartják, nem csak Ezrát. Bár mint írtam, Hera elég tényszerűen felelt Trayvis kijelentésére azzal, hogy "They're not gone, Trayvis." Ha Miráék valóban meghaltak, az szerintem kevésbé szülhet érdekes szituációkat, mint az, ha mondjuk agymosott birodalmiakká (a Tseebónál használt technikát alapul véve), vagy rabszolgákká váltak volna. Ez utóbbi esetben, Ezrát ismerve valóban hajthatatlan lehetne a megmentésüket illetően. A kölyök érzelmi vaksága pedig könnyen a Lázadók vesztét okozhatja... talán emiatt hallgat Hera és Kanan. De idővel biztos vagyok benne, hogy megtudjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósával rendszeresen szoktam beszélni, így róla tudom, hogy nézi a sorozatot, de idő híján nem tudja követni a fórum olykor igen intenzív hsz termeléseit, így kevésbé érzi úgy, hogy bele tudna folyni a beszélgetésekbe. Bár egyszer-kétszer már megpróbáltam visszacsábítani... :)

Az legalább jó hír, hogy kapcsolatban vagy vele és köszi az infót is. :) Akkor inkább elfoglalt mint érdektelen. :)

 

 

Hera elég tényszerűen felelt Trayvis kijelentésére azzal, hogy "They're not gone, Trayvis."

De utána hozzátette, hogy a cselekedeteikben élnek tovább, vagy valami ilyesmi. Én is nagyon kíváncsi vagyok mi lett a sorsuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszul értelmeztem a szenátor szavait. Azt hittem arra céloz, hogy ő ölte meg őket, pedig nem, csak tőrbe csalhatta a házaspárt ugyanúgy, mint a többi nem kívánatos elemet akiket átvert.

 

SZERK: közben kész az epizód guide is (majdnem). :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ott egy icipicit nagyobb horderejű dologról volt szó nem? ;) Galaxis-sors fordító dolgokról. Itt ilyenről szó sincs. Ha Skywalkerék esete az elefánt, akkor Bridgeréké a bolha.

 

Ne viccelj már... Ez a rész pont arról szólt, hogy szopatja őket a Birodalom fals infókkal és átverésekkel. Ha ezek után Ezra egyből ugrana egy Birodalomtól jött infóra akkor nem hogy Jedinek nem alkalmas, de semmi másnak se.

De Kanan és Hera számára baromira nem számít, mi van Skywalkerékkel, nekik Ezra számít, és igen, mint pótszülőknek nekik ugyanannyi joguk van elhallgatni ilyen infót Ezra és a család többi tagjának védelmében, mint Yodának és a többieknek a Galaxis érdekében. Van, akinek a család fontosabb egy Galaxisnál.

 

Cöcc... Láttam én már Jedit Sith Nagyúr előtt térdepelni, Jedit szánt szándékkal csapdába sétálni, de olyan Jedit is, aki mindig az érzési alapján és nem az eszével döntött. ;) Pedig Anakin Skywalker a Jedi Rend kiválasztottja volt, Obi-Wan Kenobi pedig a Jedi Tanács tagja. Ha ők megtehették ezt, és mégis alkalmasak volta ideig-óráig Jedi lovagnak, nehogy már a Jedi Rend megszűnése után elítéljünk emiatt egy nem hagyományos úton tanított padawant.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cöcc... Láttam én már Jedit Sith Nagyúr előtt térdepelni, Jedit szánt szándékkal csapdába sétálni, de olyan Jedit is, aki mindig az érzési alapján és nem az eszével döntött. ;) Pedig Anakin Skywalker a Jedi Rend kiválasztottja volt, Obi-Wan Kenobi pedig a Jedi Tanács tagja. Ha ők megtehették ezt, és mégis alkalmasak volta ideig-óráig Jedi lovagnak, nehogy már a Jedi Rend megszűnése után elítéljünk emiatt egy nem hagyományos úton tanított padawant.:)

 

Ezek rém erőltetett példák arra az eshetőségre amiről itt szó van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek rém erőltetett példák arra az eshetőségre amiről itt szó van. :)

Kissé erőltetettek, de azért van bennük igazság. Obi vagy Anakin is rögtön ugrott, ha Satine vagy Padmé volt bajban, de Shmi megmentéséből is tudjuk mi lett. Luke is felelőtlen volt, Ezra se volt még igazán jedi. Én egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy ne bolygassa meg totálisan a srác gondolkodását és tetteit egy esetleges info a szülei hollétéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek rém erőltetett példák arra az eshetőségre amiről itt szó van. :)

Miért is? Mert megállják a helyüket, ahogy pb írta, van bennük igazság? Vagy szerinted Obi-Wan és Anakin minden tette a száraz logika és rideg számítás jegyében, a Galaxis érdekeit szolgálva lett véghezvíve? Hát ugye, hogy nem. És ez volna a lényeg. Attól, hogy egy tizenéves, a szüleit szerető, féltő és rájuk vágyó gyerek(!!!!) előre rohanna vakon megmenteni őket, még nem fogja alkalmatlanná tenni Jedinek, vagy a te megfogalmazásod szerint, teszi alkalmatlanná bármire, amikor a Jedi Rend prominens személyei sokkal-sokkal-sokkal nagyobb hülyeséget is csináltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra szerintem is azonnal rohanna megmenteni a szüleit ha kiderülne, hogy élnek, a sorozat eddig nagyon kihangsúlyozza, hogy Ezrának mennyit jelentenek és tudjuk róla, hogy nem mindig megfontolt. De ha nem is élnek már, az is veszélyes lehet Ezrára ha megtudja miylen körülmények között haltak meg, a fiú többszörös veszélynek van kitéve, egyrészt a az életét veszélyeztetné egy megmentő akció vagy bosszúhadjárat, másrészt a sötét oldal is igen veszélyes rám, mint azt a Gathering Forces eseményei jól mutatják. Hera és Kanan okosan teszik, hogy még nem mondják el neki az igazat, Ezra még nem lérett meg erre. Egyébként van egy olyan érzésem, hogy Ezra előbb megtudja majd az igazat mint azt Kananék tervezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg eleve nem túl jó megközelítés csak abból kiindulni, hogy mi lenne, ha Ezra a hír hallatán rögtön nekiindulna a felelőtlen mentőakciónak. A lényeg az, hogy ha így történik, ha nem, akkor is mindenképp rossz hatással lesz rá és bomlasztja az egységet. Ha vissza is tudja valaki/valakik fogni vagy netán ő maga dönt úgy, hogy nem rohan a vesztébe, akkor se tudja olyan szinten függetleníteni magát az egésztől, hogy hatékony és hasznos legyen. Márpedig a tanításának mennie kéne tovább, a csapatnak jönnek új akciók, küldetések stb.. Ha Ezra koncentrációja eközben másfelé kalandozik, akkor az probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.