Ugrás a kommentre

1x12 - Call to Action


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amúgy nektek nincs olyan benyomásotok Tarkin arcát nézve, mintha egy halálfejet látnátok? Tisztára, mint valami aszott koponya ezzel a csont sovány ábrázattal és kopasz kobakkal.

 

Én is többször megnéztem már az epizódot, de amit a legtöbbször újranéztem eddig, azok Tarkin jelenetei. Iszonyú jól elkapták ezt a karaktert. Mi lesz itt, ha még becsoszog Vader is valamikor? Ha a Rebels készítői már Tarkint így meg tudták dobni, mit tesznek majd a Sith nagyúrral?

 

A lövegek a TIE vadászokból vannak, ez mekkora! Imádom az ilyen részleteket, meg a guide-okat, hogy felhívják rájuk a figyelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nektek nincs olyan benyomásotok Tarkin arcát nézve, mintha egy halálfejet látnátok? Tisztára, mint valami aszott koponya ezzel a csont sovány ábrázattal és kopasz kobakkal.

 

Élőben is hasonló volt, de az arcára rájátszottak. Még inkább kiemelték, hogy beesett. Így már tényleg belelátható akár egy halálfej is. Az is tetszik ahogy forgatja a szemét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a mimikája is valami hihetetlenül jól sikerült. Mondjuk ez az egész Rebelsre igaz, néha csak azt figyelem, milyen pofákat vágnak egyes szereplők a háttérben. De itt is az egyik, ami nagyon tetszett, amikor Tarkin odafordul a hangárban Kallshoz és lecseszi. Kallus az elején még úgy áll, mintha ő lenne a birodalmi elhárítás legkirályabb királya, aztán szépen átszellemül az arca. Először elgondolkodik, aztán eltátja a száját, végül meg már védekezik, hogy ő mindent megtesz, de hát izé...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nektek nincs olyan benyomásotok Tarkin arcát nézve, mintha egy halálfejet látnátok? Tisztára, mint valami aszott koponya ezzel a csont sovány ábrázattal és kopasz kobakkal.

Én is pont ezt figyeltem, hogy teljesen olyan. Mikor rajta volt a végén a birodalmi sisak akkor nekem még félelmetesnek is tűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nektek nincs olyan benyomásotok Tarkin arcát nézve, mintha egy halálfejet látnátok? Tisztára, mint valami aszott koponya ezzel a csont sovány ábrázattal és kopasz kobakkal.

Nekem "élőben" is volt hasonló érzésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is ütött rendesen. Hangulatteremtésben elképesztően zseniális a Rebels. Ahhoz képest, hogy eddig szinte mindig a bohócszerep jutott a Birodalomnak, ebben a részben az elsőtől az utolsó percig megvolt az a sötét és nyomasztó hangulat, ami a Birodalom erejét és kegyetlenségét sugározza. Erre a ~20 percre a fenyegetés kézzel fogható volt, mintha az eddigi részek meg se történtek volna és a birodalmiak mindig is domináltak volna. Nagyon kellett már egy ilyen rész.

Viszont ez a rész azért valósulhatott meg így ebben a formában, mert a korábbi események ide vezettek. :) Ergo a korábbi részeknek okkal voltak olyanok amilyenek. Szerintem egy szép íve van Kanan -ék előretörésének.

 

Az epizód vége pedig igazán felemelő volt, ahogyan Ezra beszélt a lázadásról és egész Lothal hallhatta ezt, sőt talán más helyeken is hallhatták egyesek. Egy biztos ez egy fontos momentuma a lázadásnak és gyújtópont lehet.

És pont Ezra mondja el a beszédet. A nagy értékelésemben már kitértem erre de most ismét megjegyzem, hogy nagyon nagy szónak és jelzésértékűnek vélem a dolgot. Mintha most teljesedett volna be a srác és a csapat kapcsolata. Itt kimondja, hogy nem akarja elveszíteni őket úgy, mint a szüleit. Most belegondolni is rossz, hogy akkor mi lenne vele/belőle egyedül a megszerzett tudással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x12 - Call to Action
  • 4 évvel később...

Huhh most értem ide. Mellbevágó epizód. Itt lép először szintet a sorozat és milyen elmés gondolat volt ezt Tarkinhoz kötni. Az amúgy érdekes hogy előbb láttuk a Külső gyűrű nagymoffját a sorozatban, mint Pryce kormányzót. 

 

Amikor Tarkin kinyírta a két birodalmit az mai fejjel nézve is döbbenetes. Érdemes megnézni Kallus és Tua arcát is. Az emberarcú birodalom helyett beköszöntött a félelem kora a Lothalon. Pedig már a korábbi korszak is kellően zsarnoki és agresszív volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.