Ugrás a kommentre

1x13 - Rebel Resolve


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én pedig 95%-ig biztos vagyok benne, hogy Ahsoka az. Egy kis kreativitással simán el lehet tüntetni azokat a szarvakat, meg a csápjait, nem kell ehhez holo-hamisítás, meg "Padmé-féle robot". Ráadásul

ugye valaki eljátszadozott egy kicsit Fulcrum hangjával, emelt rajta egy kicsit, és szinte egy az egyben Ashley Eckstein hangját adta vissza. Akkor ugye gunji is eljátszott a magyar szinkronhanggal, ami pedig egy az egyben Molnár Ilona hangját adta vissza. És azt még nem is emítettem, hogy Ahsoka francia szinkronhangja elvileg megerősítette, hogy Fulcrum=Ahsoka.

 

 

A biztonság kedvéért spoilerbe tettem, mivel nem igazán kapcsolódik ehhez részhez... Illetve önmagában véve is spoileres :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak gondolj vissza milyen volt Ahsoka köpenyben... azért azt olyanra retusálni mint itt a képen is elég nagy meló lenne. Értelmét ennek továbbra se látom alább leírtam, hogy miért nem.

Nézd, a TCW-ben volt olyan hologram technológia, ami teljesen más testalkatúvá varázsolta a "viselőjét". Emlékezz csak Palpatine elrablására, Embo a kalapjával együtt "alakult át" köztársasági őrré. És ott még csak nem is egy telefonálásról volt szó, hanem élő kivetülésről, amivel emberek közé kellett Embonak mennie (baromság is volt szerintem ezt a technológiát bevezetni, de oda se neki). Szóval nem hiszem, hogy olyan marha nehéz lehet ezek után eltüntetni egy holo adásból Ahsoka szarvait. :)

 

Viszont a robotos verzió még erre is adhat választ. A torz hang a roboté így az identitása teljesen védve van ha esetleg a Birodalom elfog egy ilyen holo adást. Egyébként Fulcrum érvrendszere Kanant illetően nagyon nem egyeztethető össze a régi Ahsokával. Ok, eltelt 15 év, de a lány sose mondott volna olyanokat, hogy hagyják sorsukra a Jedit (eleve egy Jedit veszni hagyni milyen dolog már ezekben a Jedi ínséges időkben?), és a nagyobb jót kell szolgálni. Ez mind a régi rend dogmája, ami közrejátszott abba is, hogy Ahsoka kilépett közülük.

Abban viszont nem értek egyet, hogy Ahsoka nem látta a nagyobb jót. Azért itt nem úgy hagynák veszni Kanant, mint ahogy őt hagyták veszni a Tanács tagjai. Nem ugyanaz a kettő. Kanan egyrészt önként áldozta fel magát, ráadásul az ügy érdekében. Ez pedig igenis Jedi erény, pláne ezekben az időkben, amikor a legtöbb ember egy tollat nem tenne arrébb másért, vagy csak akkor, amikor a hátába állítja a másiknak. És Ahsoka elég sokszor szembesült azzal, sőt, cselekedett maga is úgy, hogy alárendelte magát annak a nagyobb jónak. Onderon-szál, az egész erről szól. És maga Ahsoka mondja ki a végén, hogy igenis, ez így helyes, ennek így kellett mennie. Áldozatot kell hozni, ha el akarnak érni valamit, ez a dolguk.

Ez pedig nem Jedi dogma, ez a Jedi dolga. A Régi Renddel pont az volt a baj, hogy nem a nagyobb jó miatt hoztak helyes áldozatot, hanem önmaguk érdekében hoztak helytelen áldozatot. A saját politikai megítélésük lebegett a szemük előtt, és nem annak kiderítése, mi is az igazság, vagy éppen, miért is akarja annyira besározni a Jedi Rend egyik megbecsült tagját a Köztársaság egyik tisztje. Ahsoka ezt ismerte fel, és ebben nem akart már részt venni.

Oka pedig rengeteg lehet, hogy manipulálja a saját holoadását. Elég csak az ep1-re gondolni, ahol Maul abból jött rá, hol bujkálnak Amidaláék, hogy befogták Bibble holoadását. Ezek szerint ezek az adások bemérhetőek, lehallgathatóak. Így nem csoda, ha egy nyíltabb adásban még Hera előtt is elrejti a kilétét. Pontosabban, nem Hera elől, hanem a kíváncsi fülek és szemek elől.

 

Újabb dolog jutott eszembe Fulcrum kilétével kapcsolatban, ami viszont az Ahsoka elmélet ellen szól. A Gathering Forces végén láthattuk a hajóját ami egy Tantive IV-hez hasonló korvett volt, ez alapján a Leia teória lehet igazabb, hacsak nem maga Bail Organa az.

Szomorú hírem van, a Tantive IV még a festésével sem egyedi hajó, az ep6-ban a Lázadók flottájában vagy tucatnyi pöcre ugyanolyan korvett száguldozott. Ennek ráadásul kék a festése. Emiatt ugyan felmerülhet, hogy az a Sundered Heart volt az ep3-ból, de a Sundered Heart kisebb, tömörebb hajó, mint az, amelyik ama bizonyos epizód végén volt. Az a színezését leszámítva egy az egyben olyan, mint a Tantive IV.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, a TCW-ben volt olyan hologram technológia, ami teljesen más testalkatúvá varázsolta a "viselőjét". Emlékezz csak Palpatine elrablására, Embo a kalapjával együtt "alakult át" köztársasági őrré. És ott még csak nem is egy telefonálásról volt szó, hanem élő kivetülésről, amivel emberek közé kellett Embonak mennie (baromság is volt szerintem ezt a technológiát bevezetni, de oda se neki). Szóval nem hiszem, hogy olyan marha nehéz lehet ezek után eltüntetni egy holo adásból Ahsoka szarvait. :)

Mindent meg lehet magyarázni, így ezt is. :) De továbbra is erőltetettnek érzem és bár tudom, hogy a nézők miatt van ez a nagy titkolózás, remélem valami frappáns magyarázat kerekedik ki belőle. :) Trayvis jó ellenpélda lett volna, de sajnos azóta kiderült, hogy Birodalmi a csótány.

 

Abban viszont nem értek egyet, hogy Ahsoka nem látta a nagyobb jót.

Ahsoka Anakin tanítványa volt. Láthattuk mennyiszer ment szembe a konkrét parancsokkal. Szerintem teljesen idegen tőle az, hogy hagyjon egy embert meghalni. Persze nem tudjuk mi történt vele 15 év alatt, lehet, hogy teljesen megváltozott. Érdekes sztori lehet az övé. Biztos vagyok benne, hogy nem bablevest főzött otthon. Egyébként ha tényleg ő az akkor miért pont most lett aktív? Eddig hol volt?

 

Oka pedig rengeteg lehet, hogy manipulálja a saját holoadását. Elég csak az ep1-re gondolni, ahol Maul abból jött rá, hol bujkálnak Amidaláék, hogy befogták Bibble holoadását. Ezek szerint ezek az adások bemérhetőek, lehallgathatóak. Így nem csoda, ha egy nyíltabb adásban még Hera előtt is elrejti a kilétét. Pontosabban, nem Hera elől, hanem a kíváncsi fülek és szemek elől.

Mint fentebb utaltam rá, ez elfogadható lenne hisz a Birodalom könnyedén hozzáférhet ilyen adásokhoz. Erre nem egy utalás is volt korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka Anakin tanítványa volt. Láthattuk mennyiszer ment szembe a konkrét parancsokkal. Szerintem teljesen idegen tőle az, hogy hagyjon egy embert meghalni. Persze nem tudjuk mi történt vele 15 év alatt, lehet, hogy teljesen megváltozott. Érdekes sztori lehet az övé. Biztos vagyok benne, hogy nem bablevest főzött otthon. Egyébként ha tényleg ő az akkor miért pont most lett aktív? Eddig hol volt?

Viszont azt is láttuk, hogy engedelmeskedett parancsoknak, és azt is, hogy simán hagyott veszni klónokat, ha a feladat mást kívánt. Utóbbira máris ott a példa a mozifilmben, amikor ő maga győzi meg Anakint, hogy vigyék el Rottát a Tatooine-ra, ahelyett, hogy Rexéknek mennének segíteni. Plusz, abban nem is olyan régen egyeztünk meg, hogy bár Anakin volt Ahsoka mestere, a lányra rengeteg a mesterénél érettebb Jedi lovag hatott. Egyebek mellett Obi-Wan Kenobi. Az Onderoni-szálban (azt hiszem, abban volt) van is egy számomra kedves megjegyzés Obi-Wantól. Ahsokára úgy hivatkozik Anakinnal való beszélgetésben, hogy "a mi padawanunk." Ez nekem nagyon bejön, mert szerintem nagyon igaz. Ahsokának éppen annyira volt mestere Obi-Wan, mint Anakin - és bizony meg is látszódik Ahsokán, hogy Obi-Wan hatással volt rá. Ahsoka tudja, mikor milyen döntést kell meghozni, ahogy Obi-Wan.

Ennyi erővel kérdezheted, hogy Kanan miért csak most lett aktív, hol volt eddig? Ugyanakkor szakadtak el a Rendtől, ugyanolyan korúak voltak, ugyanazok a lehetőségeik voltak. Felteszem, az okok is lehetnek hasonlóak. Például...

Az ep3 után azért elég komoly hajtóvadászat indulhatott a Jedik után, pláne, miután Yoda a Szenátusban támadta meg az Uralkodót, Obi-Wan Kenobi pedig megölte Anakin Skywalkert. Ekkor azok a Jedik, akik nem lapultak meg iszonyú mélyen, biztos meghaltak. Ekkor még a nép is árulót látott bennük, szóval, ahol fénykard villant, ott Vader vagy Inkvizítor, vagy egy komplett rohamosztagos légió teremhetett. Még itt, ebben az időben is meg kell gondolnia Kanannak és Ezrának, mikor kapcsolják fel a fénykardot, vagy hadonásznak az Erővel. Évekig lehetett szükség arra, hogy a Jedik átlagéletet éljenek. Pláne az ismert, felnőtt lovagok, akik nem sokat változnak már az évek során, nekik olyan messzire kellett költözniük a civilizációtól, mint Bennek és Yodának. Az ifjú padawanok legalább élvezhették azt az előnyt, hogy pár év alatt a fizimiskájuk teljesen megváltozott. De mivel valószínűleg róluk is voltak infók, így a fajuk lelepleződésével hamar szűkíteni lehetett a kört.

Aztán ott a lehetőség kérdése. A túlélő Jedik a Köztársaság hadseregét ismerték, ráadásul azokat is háborús időkben. Ezek az ismeretek viszont legfeljebb kiindulópontok lehetnek a békeidőszakban leledző Birodalomban. Szóval komplett felderítést kellett végezni, hol, mit miért lenne érdemes megtámadni, hol lehet elkezdeni az egészet egyáltalán. Coruscant alvilágában? Tatooine koszos városaiban? Lothal utcáin? Hol, mikor, hogyan, miért, mivel.

Ráadásul, egy szem Jedi ehhez kevés. Szerveződni kell, az viszont nem mehetett végbe az ep3 közeli időkben, amikor a nép még hitt a Birodalomban. A lázadás magjának érlelődnie kellett. Addig egy túlélő Jedi legalább megkezdheti a technikai szervezkedést, felkeresheti régi szövetségeseit. Stb. Mindent összevetve és rövidre fogva: nem írhatod, hogy nem volt aktív, ha tényleg Ahsoka az, mert a jelenlegi állás szerint Fulcrum a Lázadók Szövetségének megalakulásához vezető út egyik alappillére, ehhez pedig nyilván nem úgy jutott el, hogy az Out of Darkness nyitánya előtt egy órával előlépett a semmiből és megkérdezte Herát, benne van-e a buliban. Már eleve, kettejük kapcsolata azt feltételezi, hogy elég régről ismerik egymást. Hera bízik benne, annyira, hogy a kérésére hajlandó lett volna Kanant feladni. Szóval aktív volt ő, de éppen ez a lényeg, hogy az árnyékban. Ami eléggé levehető a rejtőzködéséből is. Másrészt, egy polgárháborút megszervezni, a Lázadók Szövetségét összehozni nem két perc. Egek, még Palpatine-nak is tíz évébe telt összehozni titokban a Köztársasági Nagy Hadsereget, pedig neki a teljes ismeretlenség biztosított biztonságot és korlátlan források álltak a rendelkezésére. A Fulcrumnak ezzel szemben max. annyi biztonsága van, hogy kevés embernek fedi fel magát. Simán beletelhetett tíz év szervezkedésbe, mire egyáltalán eljutottak oda, ahol ebben a részben tartottak, hogy már be lehetett vállalni egy nyílt adást, ahol már van annyi vesztenivalójuk, hogy egyetlen ember miatt azt ne kockáztassák. Mert ne feledjük, mi csak a lothali sejtet látjuk, viszont azok az X-Szárnyúak és Y-Szárnyúak az ep4-ben nem a semmiből jöttek, hát még a flotta az ep5-ben. A lothaliak lehet, hogy csak néhányan vannak, de közben akár már katonai bázis is működhet a Dantooine-on.

És ha igaz, hogy a Fulcrumot a csapatból csak Hera ismeri személyesen, akkor pláne nem kockáztathatják, hogy Hera Tarkin kezére jusson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így korrekt, bár én nem emelném még magas rangra a lázadókat. Tarkin is mondja, hogy ezek a legszervezettebbek a többi nem igen jelent veszélyt. Persze ha elkezdenek összefogni akkor van gáz és ezt Tarkin tudta. Nem véletlen nyír ki tiszteket, ezt csírájában kell elfojtani. Így az is érthetőbbé válik, hogy Fulcrum miért is tartja annyira fontosnak Heraékat. :hmm: Ők az igazi mag.

 

Hera ugye Cham Syndulla lánya. Talán ezért sem meglepő, hogy ismeri Ahsokát hisz részt vett a Ryloth felszabadításában. Meglátjuk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomorú hírem van, a Tantive IV még a festésével sem egyedi hajó, az ep6-ban a Lázadók flottájában vagy tucatnyi pöcre ugyanolyan korvett száguldozott. Ennek ráadásul kék a festése. Emiatt ugyan felmerülhet, hogy az a Sundered Heart volt az ep3-ból, de a Sundered Heart kisebb, tömörebb hajó, mint az, amelyik ama bizonyos epizód végén volt. Az a színezését leszámítva egy az egyben olyan, mint a Tantive IV.

Ezt tudom, de így is nagyobb az esélye annak, hogy Leia vagy Bail tulajdona egy ilyen hajó mint Ahsokáé.

 

...ehhez pedig nyilván nem úgy jutott el, hogy az Out of Darkness nyitánya előtt egy órával előlépett a semmiből és megkérdezte Herát, benne van-e a buliban. Már eleve, kettejük kapcsolata azt feltételezi, hogy elég régről ismerik egymást. Hera bízik benne, annyira, hogy a kérésére hajlandó lett volna Kanant feladni.

Ez a gondolatmenet viszont tetszik, így logikusnak tűnhet, hogy valóban Ahsoka az, bár ez az ismeretség más szereplővel is meglehet.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így korrekt, bár én nem emelném még magas rangra a lázadókat. Tarkin is mondja, hogy ezek a legszervezettebbek a többi nem igen jelent veszélyt. Persze ha elkezdenek összefogni akkor van gáz és ezt Tarkin tudta. Nem véletlen nyír ki tiszteket, ezt csírájában kell elfojtani. Így az is érthetőbbé válik, hogy Fulcrum miért is tartja annyira fontosnak Heraékat. :hmm: Ők az igazi mag.

Pontosan, ez a lázadók ügyének igazi kulcsa. Lehet, hogy a különböző, a Birodalom által is ismert (mert ne legyenek kétségeink, hogy lehetnek olyan egységek is, melyekről a birodalmiaknak nincsenek vagy nagyon hiányosak az infoik) sejtek közül Hera-ék a legveszélyesebbek, de kialakulófélben van egy nagyobb egység. Ennek pedig már igen komoly jelentősége lehet. Nem is feltétlen egyetlen nagy Szövetséget kell elképzelni, de pár sejt szerveződhet egy-egy nagyobba és így tovább. Ha pedig ez a lavina megindul, akkor már nehéz lesz a Birodalomnak puszta erőszakkal megfékezni, hiszen ez már a kisebb csoportoknál se működik túl gördülékenyen.

 

Hera-ék a lázadók szemszögéből is nagyon értékesek, nem véletlen Fulcrum intelmei és aggodalmai. Ez mondjuk nem meglepő, hiszen két jedi (az egyszerűség kedvéért hívjuk őket így) is a soraikban van, ami aligha mindennapos a sejteknél. Fulcrum megjegyzése, miszerint veszélyes dolgot tettek a rádióüzenettel, arra irányulhatott, hogy az egyszerű nép bevonása a lázadásba még korai. Ezt a fejesek későbbi fázisra tervezhették, amikor már erősebb és nagyobb sejtekből tevődnek össze. Így Hera-ék magukra irányították a már amúgy se elhanyagolható birodalmi figyelmet, amibe akár bele is bukhatnak. Kanan ugyebár már félig oda is lett, még akkor is, ha azért erősen sejtjük, hogy sikerrel fog zárulni az a bizonyos mentőakció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hera-ék a lázadók szemszögéből is nagyon értékesek, nem véletlen Fulcrum intelmei és aggodalmai. Ez mondjuk nem meglepő, hiszen két jedi (az egyszerűség kedvéért hívjuk őket így) is a soraikban van, ami aligha mindennapos a sejteknél. Fulcrum megjegyzése, miszerint veszélyes dolgot tettek a rádióüzenettel, arra irányulhatott, hogy az egyszerű nép bevonása a lázadásba még korai. Ezt a fejesek későbbi fázisra tervezhették, amikor már erősebb és nagyobb sejtekből tevődnek össze. Így Hera-ék magukra irányították a már amúgy se elhanyagolható birodalmi figyelmet, amibe akár bele is bukhatnak. Kanan ugyebár már félig oda is lett, még akkor is, ha azért erősen sejtjük, hogy sikerrel fog zárulni az a bizonyos mentőakció.

 

Ennek fényében még inkább érthetetlen Kanan tette. Főleg ha Fulcrum utasításba adta, hogy kerüljék a feltűnést. Azt is el tudom képzelni, hogy Kanan nem tudott erről a Fulcrum szálról túl sokat. Korábban célzott is rá, hogy szinte vakon megbízik Herában így csinálja azt amit kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum megjegyzése, miszerint veszélyes dolgot tettek a rádióüzenettel, arra irányulhatott, hogy az egyszerű nép bevonása a lázadásba még korai. Ezt a fejesek későbbi fázisra tervezhették, amikor már erősebb és nagyobb sejtekből tevődnek össze. Így Hera-ék magukra irányították a már amúgy se elhanyagolható birodalmi figyelmet, amibe akár bele is bukhatnak. Kanan ugyebár már félig oda is lett, még akkor is, ha azért erősen sejtjük, hogy sikerrel fog zárulni az a bizonyos mentőakció.

Egy alulról szerveződés erősebb/hatékonyabb, mint egy felülről irányított, ezért nem tartom elképzelhetőnek, hogy az "egyszerű nép" bevonása túl korai lenne, és emiatt volt veszélyes a rádióüzenet. Szerintem az egyszerű nép is kiveszi részét a tevékenységekből, még ha nem is látunk belőle sokat. Nem mintha Héráék a vezető részleghez tartoznának, oks, van Jedi is közöttük, emiatt különlegesebb a státuszuk. Ezra is csak egy arc a tömegből, ha leszámítjuk az Erőérzékenységét :) Inkább az utóbbi a lényeges: magukra irányították a figyelmet, amikor nem kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek fényében még inkább érthetetlen Kanan tette. Főleg ha Fulcrum utasításba adta, hogy kerüljék a feltűnést. Azt is el tudom képzelni, hogy Kanan nem tudott erről a Fulcrum szálról túl sokat. Korábban célzott is rá, hogy szinte vakon megbízik Herában így csinálja azt amit kell.

Kanan szinte biztosan nem volt beavatva a magasabb szintű tervekbe. Erre korábban is voltak utalások és ebben a részben is említették. Nehéz belőni a határokat, a tornyos akcióval megvolt a csapat maga célja, akkor azt egy fontos és helyes lépésnek gondolták. Azért Fulcrum se cseverészhetett Hera-val minden nap, hogy minden lépésüket és akciójukat figyelhesse, jóváhagyhassa stb..

 

Egy alulról szerveződés erősebb/hatékonyabb, mint egy felülről irányított, ezért nem tartom elképzelhetőnek, hogy az "egyszerű nép" bevonása túl korai lenne, és emiatt volt veszélyes a rádióüzenet. Szerintem az egyszerű nép is kiveszi részét a tevékenységekből, még ha nem is látunk belőle sokat. Nem mintha Héráék a vezető részleghez tartoznának, oks, van Jedi is közöttük, emiatt különlegesebb a státuszuk. Ezra is csak egy arc a tömegből, ha leszámítjuk az Erőérzékenységét :) Inkább az utóbbi a lényeges: magukra irányították a figyelmet, amikor nem kellett volna.

Kicsit félreértettél. Kanan-ék célja a rádióüzenettel elsődlegesen az volt, hogy reményt adjanak a hétköznapi embereknek, motiválják a népet az ellenállásban. Mindenki tudtára akarták adni, hogy az elnyomás és kizsigerelés ellen igenis lehet aktívan harcolni, még a csúnya és óriási Birodalmat is lehet bomlasztani. Ők maguk is ezt teszik és bizonyos szinten eredményesek is. Ennek az üzenetnek van pozitív hozadéka, hiszen rengeteg "kisembert" mozgósíthatnak, elültetik a bogarat a fülekben és tényleg reménysugarat nyújtanak. Ugyanakkor negatív hozadéka is van, hiszen felhívják magukra (és nemcsak kifejezetten magukra) a figyelmet.

 

Azért írtam, hogy ez az egész dolog még túl korai, mert egyelőre nagyobb a veszély és kockázat, mint a potenciális haszon. Rövidtávon több hátrányuk származik ebből, mint előnyük, mert egyszerűen a lázadás még nem áll azon a szinten. A sok titkolózásból nekem az jön le, hogy még mindig a lázadók vezetői keresgélik és tartják szemmel a sejteket, amelyek tagjai nem is feltétlenül tudják, hogy miben vesznek részt. Így aztán a nép egyszerű gyermeke nem tud csak úgy csatlakozni valamely sejthez, ahol viszonylag biztonságosan tudna hasznosan tevékenykedni. Vagy marad az, hogy továbbra is passzívan ellenáll, a remény magvával beültetve, vagy lép valamit, ami jó eséllyel az életébe kerül. Egyik se nagy nyereség. Az viszont nagy veszteség, ha a Birodalom elkezd komolyabban fellépni. Ráadásul ez a népre is visszaüthet, még szigorúbb és keményebb terror alkalmazásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész hozta a már pozitív értelemben szokásossá vált szintet. Az összképbe nem érzem, hogy belerondítana annak érzete, hogy inkább felvezetés hangulata volt az epizódnak. A valószínűleg nagyszabású finálé második felére tartogathatják a puskapor javát. Az előző résszel kissé megcsúsztam, így nem szentelnék külön hsz-t neki, a gondolataim javát egyébként is többen leírták már előttem. Egy-két elemet azért megpróbálok OFF nélkül a topikba csempészni...

 

Tarkin debütálása hatásosabb volt, mint képzeltem. Érkezéséből, megjelenéséből és beszédéből utánozhatatlanul áradt a vegytiszta tekintélyparancsoló kisugárzás, valamint a birodalmi céltudatosság, könyörtelenség és elszántság, amik eddig is jellemezték a karaktert. Szépen eltalálva ragadták meg Tarkin jellemét, valóban sikerült olyan hatást kölcsönözni a karakternek, mintha a Peter Cushing által megformált figura hajszolta volna a lázadókat. Ez konzisztencia szempontjából csillagos ötös. Örülök, hogy mind a TCW-ben, mind a Rebelsben újabb adalékokkal bővítették a karaktert, hiszen láthatóan sok kiaknázatlan potenciál rejlik benne. Bár nem a film hibája, ott értelemszerűen kevésbé tud kibontakozni egy mellékszereplő, ám ezt a hiányosságot szépen ellensúlyozza a két sorozat. Aresko és Grint kivégeztetését követően, Kanan kínzásával is alátámasztotta azon vonását, miszerint a cél érdekében bármilyen eszköz megengedett, és "a félelem fogja fenntartani a Birodalom rendjét." Bár ekkor még működött a Szenátus, így értelemszerűen nem szárnyalt szabadon a birodalmi diktatúra, és a terrorral való megfélemlítés, de Tarkin szempontjából ez lényegtelen.

 

Ezra kapcsán azt hiszem, egyértelmű választ kaptunk arra, mit tenne, ha megtudná, hogy a szülei életben vannak (már ha életben vannak). Bár szerintem borítékolható volt, hogy a hozzá közel állókért bármit megtenne, a kockázat mértékétől függetlenül. Ezen a ponton mellesleg világosan látszik, miért volt tiltott a Jedik számára az érzelmi kötődés. Az aggódó Chopper rávilágított, hogy belé is programoztak némi érzelmet, amit jó volt látni. Bár a végén nem hazudtolta meg magát, amikor kicseszte a légzsilipen szegény droidot. :)

 

Nagyon kíváncsi vagyok, mit tudhat Hera a már emlegetett "nagy egészről". Az már egyértelmű, hogy Fulcrummal való együttműködésének részletei privát jellegűek, tehát, egy korábbi felvetéssel ellentétben, még Kanan sem tudja a teljes igazságot. Nem véletlenül mondja Hera a férfi kapcsán, hogy "nem tud semmit". Korábban meg is jegyezte Sabine-nek, hogy épp az ilyen eshetőségek miatt nem kockáztathatnak azzal, hogy mindenkit beavatnak a részletekbe. Bár Kanan ellenállása a jelek szerint erős, egy igazságszérum jellegű eszköz szerintem könnyedén áttörheti ezt a gátat. Mustafar beemelése jó ötlet, ideális helyszín egy nem túl szívderítő fináléhoz. Ezen kívül, az egységességet is tovább fokozza, ha az eredeti trilógia elemeit az előzmény trilógiáéival vegyítik.

 

Érdekes volt immár vizuális infót is kapnunk Fulcrumról, igaz, engem hangyányit sem sikerült félrevezetni az illető kilétét illetően. Ha annyira óvatos, hogy még a hangját is eltorzítja, majd pont a valós alakját fedi fel hologramon? Nem hinném. Logikusabb, ha a félrevezetés a célja. Az Out of Darknessnél már levezettem egy bekezdésben, miért gondolok Ahsokára, a nyilvánvaló kívánság mellett, megpróbálva logikusan is megközelíteni, így részletekbe menően nem ismételném magam. Azt hiszem, az egyértelmű, hogy nem csak a karakterek kedvéért tartják homályban Fulcrum kilétét, sőt... mivel az esetek java részében Herával került interakcióba (aki ismeri őt), nyilvánvaló, hogy a nézők előtti álcázás a fő cél. Erre leginkább a hangtorzítás utal, miután a Ghost legénységéből aligha ismerné fel bárki az eredeti hangot. Halkan jegyzem meg, hogy még Sidious sem torzította el a hangját, a kiléte titokban tartása érdekében. A titkolózás okának megfejtéséhez szerintem nem kell diploma: már ismerjük az illetőt egy filmből, vagy a TCW-ből, ellenkező esetben semmi értelme a "hatásvadászatot" felépítő szálnak. Ennek az ismerősnek pedig olyasvalakinek kell lennie, akinek feltűnése kellően "nagy durranás", ellenkező esetben, már korábban a képünkbe tolták volna, mint pl. Bail Organa, R2-D2, C-3PO, Obi-Wan, Luminara, Yoda, Lando, Tarkin vagy Vader esetében. Ahsoka TCW-t követő sorsáról mellesleg semmit nem tudni, és a közeljövőben könyv, képregény, vagy játék sem fog foglalkozni vele, holott már Maul is megkapta, és a nem túl távoli jövőben, Ventress is meg fogja kapni a maga kis folytatását. Valószínűsíthető, hogy a Rebelsben szeretnének foglalkozni Ahsoka sorsával, miután behozása mellett szól többek közt a hőn áhított Vaderrel való találkozó is. Szerintem a körülmények is kellő mértékben passzolnak... a megfontolt, titokban megszervezett lázadás csírája olyasmi, ami nem csak, hogy benne van a karakterben, de egyenesen jellemző is rá. Régebben épp azon problémáztak sokan, hogy a lázadó hajlamokkal is rendelkező Ahsokától milyen karakteridegen is az, hogy semmit nem csinál a Lázadás idején. Egy mozgalom elindításához szükséges kapcsolatai mellesleg voltak mind az Onderonon (Luxék), mind a Mandalore-on (kadétok), de még a Ryloth-on is (Syndulláék)... jé, ezen az utóbbi helyen élt az a Cham Syndulla, akinek Hera nevű lánya ismeri Fulcrumot. :) A számos potenciállal, ami a karakter behozásában rejlik, szerintem Filoni is tisztában van, aki egyébként a karakter egyik megalkotója - lenne értelme, ha saját kezűleg szőné tovább gyermeke sorsát. Ha már Filoni... korábban közölte, hogy rejtettek el nyomokat Fulcrum kilétére (ez szerintem a ládán lévő minta), de mellette félrevezető nyomokat is kapunk (itt a CR90 Corvette-re és az "emberi" hologramra tippelek). Az már ki lett vesézve, mennyire problémamentes egy hologram megmásítása. Mindezek mellett (bár szerintem már legtöbben tudjátok, azért spoilerben teszem)...

mind a francia, mind a magyar szinkronos bagázs révén megtudtuk, hogy Fulcrumot mindkét esetben ugyanaz szinkronizálja, aki a TCW-ben Ahsoka hangját is kölcsönözte. Az is kiderült egy állítólag megbízható forrásból, hogy a 2. évad 1. részében (ami valószínűleg az 1. évadfinálé folytatása lesz) szerepel Ahsoka, Vader és Palpatine. Továbbá, az 1. évadináléra azt ígérték, fény derül Fulcrum kilétére ÉS feltűnik Bail Organa (ő tehát nem lehet Fulcrum), valamint Vader

. Most, hogy le lett szűkítve a kör, szerintem nem sok válasz maradt. Persze szóba jöhetnek még olyanok, mint Leia, Mon Mothma, Ventress, Barriss, stb... de egyiküket se érzem olyan volumenűnek, mint amilyennel Ahsoka megjelenése bírna.

 

Nem lehetetlen, hogy a kis rizsám ellenére, csak azért is valaki egészen más lesz Fulcrum, én minden esetre leírtam a gondolataimat, és kíváncsian várom a finálét. Az előzetest nem néztem meg, jobbnak érzem kevesebb tudással leülni a rész elé, hátha sikerül fokozni a meglepetés mértékét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetetlen, hogy a kis rizsám ellenére, csak azért is valaki egészen más lesz Fulcrum, én minden esetre leírtam a gondolataimat, és kíváncsian várom a finálét. Az előzetest nem néztem meg, jobbnak érzem kevesebb tudással leülni a rész elé, hátha sikerül fokozni a meglepetés mértékét.

Valószínűleg ezzel is úgy fogunk járni mint Bariss -al. Ott is mennyit polemizáltunk pedig jobban belegondolva egy idő után már kézenfekvő ki is a hunyó. Szerintem itt is ez a helyzet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Kanan ellenállása a jelek szerint erős, egy igazságszérum jellegű eszköz szerintem könnyedén áttörheti ezt a gátat.

Szerintem a SW univerzumában nincs ilyen vagy ehhez hasonló eszköz, szer. Legalábbis említésre méltó hatékonyságú biztos nincs. Nem egy kihallgatást láttunk már a filmekben és a sorozatokban, de egyiknél se próbálkoztak ilyen jellegű megoldással (bár az a kínzódroid fel volt szerelve vmi injekciós tűvel). Vagy ha netán off-screen próbálkoztak is, akkor nyilván nem jártak sikerrel, hiszen akkor nem nyúltak volna egyéb megoldásokhoz (ill. sikeres lett volna az adott szeánsz).

 

Ezt az apróságot leszámítva egyetértek az írásoddal. Amúgy is jó gondolatok, de Fulcrum-mal kapcsolatban kiemelten szépen összeszedtél jó pár fontos elemet, öröm volt ezeket olvasni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra kapcsán azt hiszem, egyértelmű választ kaptunk arra, mit tenne, ha megtudná, hogy a szülei életben vannak (már ha életben vannak). Bár szerintem borítékolható volt, hogy a hozzá közel állókért bármit megtenne, a kockázat mértékétől függetlenül.

Ezra akciója teljesen rendben volt, nem ment fejjel a falnak, átvette a vezér szerepét. A rész végén egyértelműen erre utal Hera amikor megdicséri a fiút és azt mondja neki, hogy Kanan remekül kitanította.

 

Szerintem a SW univerzumában nincs ilyen vagy ehhez hasonló eszköz, szer. Legalábbis említésre méltó hatékonyságú biztos nincs. Nem egy kihallgatást láttunk már a filmekben és a sorozatokban, de egyiknél se próbálkoztak ilyen jellegű megoldással (bár az a kínzódroid fel volt szerelve vmi injekciós tűvel). Vagy ha netán off-screen próbálkoztak is, akkor nyilván nem jártak sikerrel, hiszen akkor nem nyúltak volna egyéb megoldásokhoz (ill. sikeres lett volna az adott szeánsz).

Leiának is beadtak valami szert az EPIV -ben de ő is ellenállt neki. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra tevékenységét itt nem érheti kritika, a korát meghazudtoló érettséggel és karizmatikussággal cselekedett. Ez alapján már úgy gondolom, ha a szüleiről lenne szó lehetne rá hatni. Összevetve az ep5-ös Luke-al, szerintem ő is hasonlóan akarna cselekedni, de hallgatna Kananra és Herára, ha ők azt tanácsolnák várjon még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvezető epizódnak az évadfináléhoz tökéletesen megfelelt ez a rész. :) Jó volt látni, ahogy Hera kényszerű racionális hozzáállását Ezra lazán figyelmen kívül hagyta, és hogy ebben a többiek egyetértésben támogatták, ahogy azt is, hogy látszott, Hera is szívesebben viselkedne igazi bajtársként, és rohanna Kanan-t megmenteni, de kénytelen fájó szívvel belátni, hogy most nem ezt követeli meg a lázadás magasabb érdeke. Nagyon szimpatikus volt megint, ahogy a helyzetet kezelte: kiadós leteremtés helyett azt nézte, mégis mit tehetnek, mihez kezdhetnek Ezra információ morzsáival, amit Vizago-tól kapott. Most már abszolút kedvencem a csaj, egyszerűen nem hibázik, mindig megtalálja a helyes utat. :)

 

Ezra is pontosan azt tette, ami eddigi viselkedése alapján várható volt: nem hallgatott a józan érvekre, teljes mértékben az érzései és megérzései sugallatait követte. Kanan előtt le a kalappal, jól bírta a vallatást, még humorizálni is volt ereje. A kétségbeesésnek a szikrája sem látszott nála, mintha tudná, hamarosan megmentik. Chopper lelkesen segített a mentőakcióban, de azért a konkurencia ellen gyorsan fellépett, ezzel együtt egészen aranyos volt most. :)

Vizago nagyon bejön, még a hangja is Hondo-ra emlékeztet. :) Biztos nem lesz apróság, amit cserébe majd kérni fog, ha eljön az ideje.

 

Részemről örülnék Tano kisasszonynak, de Luxra számítok, viszont remélem, hogy nagyon meglepnek.

Valahogy én is így vagyok ezzel, a legjobban a meglepetésnek örülnék. :)

 

Ennek fényében még inkább érthetetlen Kanan tette. Főleg ha Fulcrum utasításba adta, hogy kerüljék a feltűnést. Azt is el tudom képzelni, hogy Kanan nem tudott erről a Fulcrum szálról túl sokat. Korábban célzott is rá, hogy szinte vakon megbízik Herában így csinálja azt amit kell.

Érdekes Hera és Kanan szerepe a csapat életében. Hera a pilóta, a hajót tulajdonosa, és ő tartja a kapcsolatot Fulcrummal, és ezzel gyakorlatilag az első számú vezető pozíciójában lehetne és mégis Kanan-nal együtt döntenek a legtöbb dologban. Kölcsönös bizalom van köztük, amibe belefér, hogy Kanan sem tud mindent, főleg biztonsági okokból. Ez a rész be is bizonyította, hogy jobb is ez így, mert nem is lett volna mit bevallania. Talán azért is alakult ez így, mert Kanan Jedi mivolta eleve nagyobb eséllyel tette őt egy esetleges foglyul ejtés alanyává.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes Hera és Kanan szerepe a csapat életében. Hera a pilóta, a hajót tulajdonosa, és ő tartja a kapcsolatot Fulcrummal, és ezzel gyakorlatilag az első számú vezető pozíciójában lehetne és mégis Kanan-nal együtt döntenek a legtöbb dologban.

Mondjuk nekem erről leginkább az a szakállas vicc jut eszembe, miszerint "nem az asszony hordja a nadrágot, ő csak a kisebb témákban dönt, a fontosabb kérdésekben viszont én hozom meg a döntéseket, bár már vagy 10 éve nem került elő ilyen komoly téma". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka elég sokszor szembesült azzal, sőt, cselekedett maga is úgy, hogy alárendelte magát annak a nagyobb jónak. Onderon-szál, az egész erről szól. És maga Ahsoka mondja ki a végén, hogy igenis, ez így helyes, ennek így kellett mennie. Áldozatot kell hozni, ha el akarnak érni valamit, ez a dolguk.

Ez pedig nem Jedi dogma, ez a Jedi dolga. A Régi Renddel pont az volt a baj, hogy nem a nagyobb jó miatt hoztak helyes áldozatot, hanem önmaguk érdekében hoztak helytelen áldozatot. A saját politikai megítélésük lebegett a szemük előtt, és nem annak kiderítése, mi is az igazság, vagy éppen, miért is akarja annyira besározni a Jedi Rend egyik megbecsült tagját a Köztársaság egyik tisztje. Ahsoka ezt ismerte fel, és ebben nem akart már részt venni.

Így van. :clap: Én amúgy már korábban is említettem, hogy érdemes megfigyelni milyen szerepet töltött be Ahsoka az onderoni lázadásban:

 

Az Ahsoka/Fulcrum teória kapcsán:

 

Ha valóban igaz, amiről egyes rajongók fantáziálnak, akkor lehet, hogy a TCW 5. évadának Onderonos szálában már voltak utalások az ifjú togruta későbbi sorsára.

 

Az egyik részben mondta is, hogy felelősnek érzi magát az ottani lázadókért (kiket Dave Filoni a későbbi Lázadók Szövetségének előfutáraiként írt le), de ahogy a háttérből titokban védelmezte és támogatta őket, az sem egy utolsó dolog.

 

De az is lehet, hogy ez csak véletlen egybeesések sorozata...

 

Ennyi erővel kérdezheted, hogy Kanan miért csak most lett aktív, hol volt eddig? Ugyanakkor szakadtak el a Rendtől, ugyanolyan korúak voltak, ugyanazok a lehetőségeik voltak.

Nem egészen. Ahsoka először 14 évesen tűnt fel a TCW mozifilmben és ugyanannyi maradt a sorozatban is, egészen a 3. évadig, ahol az időugrást követően már 16 volt.

Kanan pedig a 66-os idején ugyanannyi idős volt, mint Ahsoka a TCW elején és amennyi most Ezra. Érdekes egybeesés. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen. Ahsoka először 14 évesen tűnt fel a TCW mozifilmben és ugyanannyi maradt a sorozatban is, egészen a 3. évadig, ahol az időugrást követően már 16 volt.

Kanan pedig a 66-os idején ugyanannyi idős volt, mint Ahsoka a TCW elején és amennyi most Ezra. Érdekes egybeesés. :hmm:

Mivel a TCW-ben úgy határozták meg az időugrást, hogy 1-2 év, így Ahsoka 15 vagy 16 éves. Ezra pedig 15 éves az Empire Day óta. Valószínűleg már Kanan is a 15 felé robogott. Most komolyan azt hiszed, hogy ez a vagy létező, vagy nem létező egy éves különbség bármin változtat a mondandómban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a TCW-ben úgy határozták meg az időugrást, hogy 1-2 év, így Ahsoka 15 vagy 16 éves. Ezra pedig 15 éves az Empire Day óta. Valószínűleg már Kanan is a 15 felé robogott. Most komolyan azt hiszed, hogy ez a vagy létező, vagy nem létező egy éves különbség bármin változtat a mondandómban?

Ezra korának terén elvesztettem a fonalat, ezért elnézést is kérek.

 

Ashley Eckstein meg Dave Filoni annak idején többször is mondták, hogy Ahsoka 16 éves, ezért én ezt a dolgot a mai napig tényként kezelem és ezt az elgondolásomat az csak erősíti, hogy a 3. évados időugrás után Tano láthatólag sokkal nőiesebben nézett ki, mint azelőtt.

 

Tehát szerintem az állítólagos 2 év korkülönbségnek van jelentősége Kananra és Ahsokára nézve, tapasztalat meg érettség terén, mert Kanan gyakorlatilag még kiskamasz volt, amikor végrehajtották a 66-os parancsot, de Ahsoka már rendes tinédzser, akinek kezdett kialakulni az önálló értékrendje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vizago nagyon bejön, még a hangja is Hondo-ra emlékeztet. :) Biztos nem lesz apróság, amit cserébe majd kérni fog, ha eljön az ideje.

Azt kéri majd, hogy nyírja ki Hondót? :D

 

Érdekes Hera és Kanan szerepe a csapat életében. Hera a pilóta, a hajót tulajdonosa, és ő tartja a kapcsolatot Fulcrummal, és ezzel gyakorlatilag az első számú vezető pozíciójában lehetne és mégis Kanan-nal együtt döntenek a legtöbb dologban. Kölcsönös bizalom van köztük, amibe belefér, hogy Kanan sem tud mindent, főleg biztonsági okokból. Ez a rész be is bizonyította, hogy jobb is ez így, mert nem is lett volna mit bevallania. Talán azért is alakult ez így, mert Kanan Jedi mivolta eleve nagyobb eséllyel tette őt egy esetleges foglyul ejtés alanyává.

Jó lenne tudni miként állt össze a gárda. Az ember alapból azt várná, hogy egy Jedi legyen a vezető de itt mégse így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.