Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Jaja! Nagyon jó írás! :clap:

 

Ami az anyagi buktát illeti... hát nem tudom mit mondjak rá. Mi lehet az oka? Pedig Scott a Covenant-al tényleg hallgatott a rajongók sírására a Prometheus után, szóval megkapták a rajongók a xenókat de a Promi vonala is folytatódott. Tényleg eljött a "semmi sem jó" korszak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kellet volna a lény életciklusát piszkálni. Most már azt sem tudom, hogy miből, mi lett, meg aztán még mivé vált, meg ki mindenki volt a közvetítő, és annak a milyen tulajdonságait is örökölte. Katyvasz az egész. Szerintem mindenki rettegni szeretett volna, ehelyett kaptunk biológia órát. A Prometheusban legalább volt látvány, titok, akció és egy valóban újdonságnak számító nézőpont. a Covenantban meg mit kaptunk? Az élet értelméről elmélkedő androidot két példányban. Bár még valami értelmes is kisülhet, ha Scott magába szállna, csak unalmas már, hogy végig kell szenvedni legalább egy új trilógiát, hogy valami "szörnyű nagy titokra" fény derüljön.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja! Nagyon jó írás! :clap:

 

Ami az anyagi buktát illeti... hát nem tudom mit mondjak rá. Mi lehet az oka? Pedig Scott a Covenant-al tényleg hallgatott a rajongók sírására a Prometheus után, szóval megkapták a rajongók a xenókat de a Promi vonala is folytatódott. Tényleg eljött a "semmi sem jó" korszak?

Í

 

Talán épp az a baj, hogy hallgatott a rajongókra

És egyszerre próbált Prometheus folytatás és alien film is lenni.És így nem müködik. Mert a teremtőkkel, Shaw doktorral nem foglalkoznak pedig róluk szólt az Prometheus. Alien filmnek meg túl unalmas és túlságosan másolja az első filmet.

A rendező eredetileg nem akart a folytatásba xenókat. Inkább az eredeti tervek szerint kellett volna tovább menni, a teremtők vonalon. Az alien filmeknek meg a jövőben kellene játszódni. És nem kellene hozzányúlni az eredetükhöz.

Én azt vallom ha a Prometeus nem az alien univerzumába tartozna sokkal jobb film lenne.

 

 

Így a bukás után az egész franchise veszélybe került sajna :(

Kétlem hogy bármi lesz az előzmény filmből, szerintem mi hamarabb le akarják zárni ezt a szálat. Azon se lepődnék meg ha a kritikák után megint teljesen új irányt vennének és pl. inkább az akció dominálna.

Nem tudom hány film lesz még, de remélem azért be tudják fejezni. De abban, hogy nem lesz minden kérdésre válasz, biztos vagyok.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami az anyagi buktát illeti... hát nem tudom mit mondjak rá. Mi lehet az oka?

Egy jobb filmet kellett volna csinálni vagy teljesen más filmet és nem egy Alien filmek összegyúrását. Én nem láttam a filmet de több olyan ember véleményét meghallgattam akire adok és abból az jött le nekem hogy alapjáraton nem egy olyan rossz film de ahogy pécsi is írta egy katyvaszt és tele van hülyeségekkel és logikátlanságokkal. És ezért ahogy látom a nem rajongók körében nem túl népszerű a film és ez látszik meg a pénztáraknál, és persze ott van még a Prometheus hagyatéka is.

 

Néhány apró hülyeség amit halottam.

 

 


     
  • Ugye a film cselekménye az hogy fognak egy jelet. Csak egy jelet és nem segélyhívást. Mikor oda érnek valami nagy vihar van amiért nem lehet rádiózni. Erre mit csinálnak? Egyből lemennek ahelyett hogy megvárnák a vihart, és semmi okuk nem volt sietniük, és nem hogy csak lemennek hanem egyből a legénység 90% megy. Tele van ilyen amatőr bénázással amit a legénység követ el akik ugyebár magasan kvalifikált telepesek.
  • Ez nem feltétlenül hülyeség. De nekem egy kicsit lerombolja az Alien film nimbuszát hogy van a világegyetemben egy misztikus félelmetes gyilkoló lény és évtizedekkel később kiderül ezért is az emberiség felelős.
  • Akkor derült ki két emberről hogy egy párt alkottak amikor az egyikük meghalt.
     
    Vannak még más hülyeségek is de mivel nem láttam még a filmet azért azokba nem mennék bele.

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Prometheus után még négy folytatással dobálózni eleve marhaság volt, mert ebben a sztoriban azért nincs ennyi. Öt filmen át meg semmire sem választ adni, hülyeség, de az is, hogy ennyi sztorira aprózzák el a válaszokat. Az időbeni ugrabugra ide-oda meg már alapjáraton idióta elképzelés volt.

Ugyanakkor a rajongókra 31 éve senki sem hallgat a franchise alkotói közül. A rajongók 1986 óta az Aliens 2-őt várják. A rajongók nagy többsége ugyanis fel sem fogja, hogy ez a franchise, de legalábbis az Alien (mondjuk szerintem a többi sem) nem arról szól hogy szörnyek látványosan széttépik az embert, akik meg visszalőnek. Bár az Aliens a kedvencem még mindig (és az is marad), valahol baj, hogy Cameron ezt az irányt vette fel, mert így a népek leragadtak a bum-bumnál.

Viszont az, hogy a memorial dayen (vagy mifenén, de jók ezek a hangzatos címek...) nem teljesített jól a film, az még azért nem bukás. Jó, nem egy kasszasiker, az tény, de a film eleve nem került sokba (130 misi volt a Promi, 97 ez), bár nem fest jól, hogy amcsiban nem hozta vissza az árát, valójában erre a Prometheus sem volt képes, persze az jól futott külföldön. Világviszonylatban vissza fogja hozni az árát (vagy már vissza is hozta), talán még pár milliót is keresnek rajta, ha ehhez még hozzávesszük a házimozi és mechandise bevételt, nem kell attól félni, hogy megbukik. De ezzel a Fox is nyilván számolt a Prometheus megosztott fogadtatása és bevételei után, nem véletlen szánt rá eleve kevesebb pénzt és csiki-csukizott pont ennek a premierjével. Mondjuk úgy, hogy süt az egészről, hogy a Fox továbbra is csak fejőstehénnek nézi az Alien-univerzumot, csak kivételesen tehetségesebb kézben van, mint az AVP-k idején.

Apropó, házimozi, szinte biztos, hogy 888. alkalommal is újra kiadják az Alien-sorozatot, ezúttal egybecsomagolva a Prometheusszal és a Covenanttal, de még azon sem lepődnék meg, ha idén kijönne a Promi rendezői változata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye a film cselekménye az hogy fognak egy jelent.

Nem, ez nem a film cselekménye, ez a cselekmény egy részlete (egy századnyi részlete), a történet kiindulópontja. A cselekmény az a film nyitányától a zárásáig tart.

 

 

Csak egy jelet és nem segélyhívást. Mikor oda érnek valami nagy vihar van amiért nem lehet rádiózni. Erre mit csinálnak? Egyből lemennek ahelyett hogy megvárnák a vihart, és semmi okuk nem volt sietniük, és nem hogy csak lemennek hanem egyből a legénység 90% megy. Tele van ilyen amatőr bénázással amit a legénység követ el akik ugyebár magasan kvalifikált telepesek.

Az Alien univerzumban az űrutazásnak alapszabálya, hogy bármilyen értelmes életre utaló jelet ki kell vizsgálni. Ez benne van az Alienben. Ugyan itt nem hivatkoznak rá, de ez benne van a Társaság szabályzatában (tulajdonképpen a kapitány ezzel is érvelhetett volna, szóval mondhatjuk, hogy a kapitány már ekkor elkövetett egy hibát), és a Covenant a Weyland-Yutani tulajdona, a legénységet ők fizetik, az Origae-6 az ő telepük. A vihar elvonulását meg persze, hogy nem várják meg, hiszen hónapokig is eltarthatott volna. Az Alien univerzumában pedig nem érnek rá az űrhajósok. Igenis, van okuk sietni, mert ebben az univerzumban nem mágikus úton terem a levegő és az élelem, mint a Star Trekben, és a galaxist sem lehet egy perc alatt átszelni, mint a Star Warsban. Korlátozottak a tartalékaik, ezért is utaznak hibenrálva. Ha kitérőt kell tenniük, azt nagyon meg kell gondolniuk. Ezt Daniels fel is vetette, hogy ha kitérnek egy ismeretlen bolygó felé, azt alaposan meg kell fontolni, és mondják is, hogy az út nem hosszú, nem kell újra hibernálniuk, de a készleteik végesek. Egy pár hetes út után nem tökölhetnek még hónapokig.

 

 

Hülyeség persze, akad benne, tagadhatatlan, bár ezek egy része az emberi hülyeség, ami a valóságban sem ritka dolog - sosem fogom megérteni, miért elvárás az, hogy egy filmben minden ember minden másodpercben Spock-logikával tegyen mindent... ez annyira életidegen, hogy ihaj, és sztorit sem lehetne rá írni. És az előző filmekben is akadt hülyeség bőven, csak a nosztalgia jótékony homályába vesznek. Mert az tán nem hülyeség, hogy a magasan képzett személyzet egy rutin leszállás közben néhány kavicson töri össze a Nostromót? Megjegyzem, ők is egy vihar kellős közepén landolnak... És ha már itt tartunk, az tán nem hülyeség, hogy az egész Norstromo leszáll, miközben ott a Narcissus, egy kis komp, amit pont a bolygókon történő leszállás miatt hurcoltak ide-oda? Vagy hogy egy idegen lényt vizsgálgatnak és mindössze egy papírmaszkkal védik magukat? Vagy az, hogy egy 2000 ember szállítására alkalmas hordozón mindössze egy tucat ember utazik? Hogy egy hadnagy lefegyverzi az embereit a csata előtt? Már elnézést, de ez akkora hülyeség, hogy a valóságban Apone őrmesternek minden joga meglett volna megtagadni a parancsot és felmenteni Gormant a parancsnokság alól az emberi szándékos veszélyeztetése miatt. Tovább is van, mondjam még?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Világviszonylatban vissza fogja hozni az árát (vagy már vissza is hozta), talán még pár milliót is keresnek rajta,

Nem fogja. Még csak 167 millió dollárnál jár és 2 de inkább 2,5 a szorzó a költségekhez képest már pedig 97 millió + marketing volt a költségek. Így egy erős 200 feletti bevétel kéne a 0-hoz. Ami már nem lesz meg. Talán házimozi meg az egyéb bevételek még megmenthetik de keresni nem nagyon fognak rajta.

 

Nem, ez nem a film cselekménye, ez a cselekmény egy részlete (egy századnyi részlete), a történet kiindulópontja. A cselekmény az a film nyitányától a zárásáig tart.

Nem, nem a cselekménye csak kimaradt "azzal indul" de nem ez volt itt a lényeg.

 

Hülyeség persze, akad benne (tagadhatatlan, bár ezek egy része az emberi hülyeség, ami a valóságban sem ritka dolog - sosem fogom megérteni, miért elvárás az, hogy egy filmben minden ember minden másodpercben Spock-logikával tegyen mindent... ez annyira életidegen, hogy ihaj, és sztorit sem lehetne rá írni.

Nem nem várok egy Spock logikát mert az a ló túloldala. De azért ettől lehetne több logikát is írni egy filmben mert nekem az ilyen amatőr logikátlanságok miatt lesz életidegen egy film( pl: Prometheus, csak ott talán még meglehet magyarázni az emberi hülyeségeket) . És lehet rá írni sztorit, több száz film példája mutatja csak többet kéne rajta gondolkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem a cselekménye csak kimaradt "azzal indul" de nem ez volt itt a lényeg.

Nem az a lényeg, de sajnos sokan a cselekményt és a történetet egy kalap alá veszik, mások meg azt sem tudják, mi a frász az a cselekmény. De akkor pardon, rossz irányba értettem félre.

 

Nem fogja. Még csak 167 millió dollárnál jár és 2 de inkább 2,5 a szorzó a költségekhez képest már pedig 97 millió + marketing volt a költségek. Így egy erős 200 feletti bevétel kéne a 0-hoz. Ami már nem lesz meg. Talán házimozi meg az egyéb bevételek még megmenthetik de keresni nem nagyon fognak rajta.

Állítólag nagyon nem volt magas ennek a filmnek a marketing ára. Például úgy hírlik, hogy abban a 97 misibe a két kisfilm is benne van, arra nem külön költöttek pénzt. De ha moziban még nem is hozza vissza a teljes árát (én mondjuk csak a gyártási költséggel számolok most, mert csak ezt árulják el mindig, a marketinget meg még megsaccolni sem lehet igazából, kerülhetett 10 vagy 50 millióba is), a többi visszahozza. Nem lesz ez bukás, pláne nem rekordbukás. Ha így lenne, akkor már a Prometheus sem aratott sikert. Aztán mégis lett Covenant. Sőt, ha így számoljuk, az Alien3 óta minden epizód bukás, aztán mégis készül az újabb és újabb rész.

 

Nem nem várok egy Spock logikát mert az a ló túloldala. De azért ettől lehetne több logikát is írni egy filmben mert nekem az ilyen amatőr logikátlanságok miatt lesz életidegen egy film( pl: Prometheus, csak ott talán még meglehet magyarázni az emberi hülyeségeket) . És lehet rá írni sztorit, több száz film példája mutatja csak többet kéne rajta gondolkodni.

Én úgy látom a film megtekintése után, hogy a Prometheusban sokkal-sokkal-sokkal kevésbé lehet megmagyarázni az emberek hülyeségét, mint a Covenantban, amiben többségében még egyet is értek egy-egy "hülye" döntéssel. Méghozzá azért, mert a Prometheus legénysége arra lett felkészítve, amit csinálniuk kellett volna. Ők távoli világok kutatói voltak, a Covenant legénysége meg tulajdonképpen buszsofőrök. Semmivel sem kompetensebbek egy bolygó felderítésében, mint a kamionosok a Nostromón. Telepesek, akik egy már felderített világra igyekeznek, majd belecsöppennek számukra ismeretlen helyzetbe, amire egyáltalán nincsenek kiképezve. Kutató is mindössze kettő van köztük, a két tudományos tiszt.

 

Azt sem szabad elfeledni, hogy azért szállt le a legénység nagy része, mert a fele biztonsági tiszt. A 15 fős legénységből 7-en biztonságiak (de ugye az eredeti kapitány meghalt, így 14-re csökken a létszám). Naná, hogy a biztonságiakat nem hagyják a hajón. Mint ahogy a leszállóhajó pilótáját is nehéz lett volna. Máris a 14 főből 8 elengedhetetlen, hogy leszálljon. A maradék a robot, a kapitány/tudományos tiszt, a neje (szintén tudományos tiszt), és az új első tiszt (mielőtt ezen fennakadsz, a Nostromoóról a tisztikar háromötöde távozott, élükön a kapitánnyal és az első tiszttel), aki egyben a vezető terraformálómérnök volt. Mivel annak lehetőségét vizsgálták, hogy a bolygó alkalmas lenne-e kolóniának, azt hiszem, nem meglepő, hogy vitték a mérnököt, aki ezt fel tudja mérni, meg a biológust.

Tehát senki olyan nem szállt le, akire nem lett volna ott szükség, akinek a jelenléte nem logikus. Viszont mindenki a Covenanton maradt, akire szükség volt, hogy irányítsa a hajót (a pilóta - másodtiszt, mint Ripley -, a navigátor és a kommunikációs tiszt).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus csak 1xer láttam azt is 5 éve nem biztos hogy jó lesz amit mondok már nem nagyon emlékszem a dolgokra. De ott meglehet úgy magyarázni az emberi hülyeségeket hogy Charlize Theron karakterének nem volt érdeke hogy az állkutatás sikeres legyen csak a saját küldetése érdekelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vickers (Theron) nem volt főnök (mivel elhagyta a Földet, még a Társaság igazgatói székét sem örökölhette meg) és küldetése se nagyon akadt. Az egész Prometheus-projekt a Társaság, személy szerint pedig Peter Weyland felügyelete alá tartozott. Vickers csak egy kirakati baba volt, akin át Weyland irányította a legénységet (ő és David volt a két báb, amíg az öreg hibernálva volt). Weyland még egyszer említi is, hogy Vickersnek nem is kellett volna elmennie arra az útra. Tulajdonképpen ezért pocsék karakter Vickers, mert a fene sem tudja, mit akart ezen az úton, csak úgy ott van. Látványával feldobta a morált, meg a kapitánynak szerzett egy szép emléket. Ennyi szerepet vállalt a Prometheus-projektben. :)

A Társaságnak és Weylandnak viszont fontos volt, hogy sikerüljön a küldetés. A projekt 2 billióba került, amit a Társaság biztos nem akart lehúzni a kotyón, az öregnek meg az élete volt a tét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sokszor érzem már ezt.

Maradjunk annyiban, hogy ami jó, az jó, ami meg nem jó, az a büdös életben nem lesz jó. És ezzel nem a Covenantot minősítem. Ma már nem divat kerek, egész történeteket megfilmsíteni. Hollywood történeteket darabol, titkokat lebegtet, és végül ott tartunk már, hogy az ember a moziban nem történeteket nézhet, meg, hanem egy majdani, sok sok rész múlva bemutatásra kerülő valódi történet kétórás trailereit láthatja. Igérvényeket kapunk, hogy majd egyszer végre látunk egy kerek történetet, végre megtudhatjuk a szörnyű igazságot, a megdöbbentő titkot, de addig is várd remegve a következő folytatást, ami legalább még két részen keresztűl ugyanolyan semmitmondó lesz, mint a jelen epizód. Ez unfair, és a nézők ezért - nagyon helyesen - megbüntetik a készítőket.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na... csak egy pillanatig nem figyeltem és megnéztem újra a Covenant-ot. Most egy régi cimborámmal... hát a tag még jobban el volt ájulva a filmtől (jó értelemben) mint én. 22:30-as kezdésre ültünk be, mondanom sem kell, hogy elég későn lett vége 0:40 környékén és olyan szinten felpörgetett minket a film, hogy egy jó órán át ültünk egy padon és beszélgettünk a filmről. Mikor mondtam neki, hogy anyagilag és kritikailag mekkora bukás a film nem akarta nekem elhinni. Mindenesetre linkeltem neki Dzséjt írásait a témában, amiket ha minden igaz ezekben a percekben olvas a srác :)

 

Második nézésre még jobb volt egyébként! :):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis érdekesség, csak úgy habókra megnéztem a Rottentomatoson, hogyan állnak a Rottenen az Alien-filmek. Hát kicsit meglepődtem:

 

Alien: 97% (9/10)

Aliens: 98% (9/10)

Alien3: 46% (5,4/10)

Alien Resurrection: 54% (5,8/10)

Prometheus: 73% (6,9/10)

Alien: Covenant: 71% (6,4/10)

 

A meglepetést az okozta, hogy amennyire lehúzzák a Prometheust és az Alien: Covenantot úgy nagy általánosságban a rajongók (meg amilyen hangosak a negatív kritikák), azt hittem, valahol az Alien3 vagy az Alien Resurrection szintjén lesz az értékelések összesítése, sőt még annál is lejjebb. Ehhez képest szignifikánsan jobbnak ítélték az ítészek az utolsó két filmet.

 

A sorrend tehát a Rotten értékelései alapján:

Aliens

Alien

Prometheus

Alien: Covenant

Alien Resurrection

Alien3

 

Ha ebből kihúzzuk a Prometheust, ami technikailag nem Alien-film, akkor elmondhatjuk, hogy az Alien: Covenant a kritikusok szerint a harmadik legjobb Alien-film az első két rész óta. :) No, így szidjuk hát a kritikusokat. :P:evil:

 

Azon viszont már nem lepődtem meg, hogy a két AVP-t mindegyik film kenterbe veri:

 

AVP: Alien vs. Predator: 21% (4/10)

AVPR: Aliens vs. Predator - Requiem: 12% (3,1/10)

 

Azon viszont igen, hogy szegény Predator 2-t (kedvencem a P-sorozatban) ennyire lehúzták.

 

Predator: 78% (7/10)

Predator 2: 25% (4,6/10)

Predators: 64% (5.8/10)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is, tetszett. Tetszik a koncepció.

 

 

Jó lenne többet megtudni a Mérnökökről és a konfliktusukról. Az Embert miért hozták létre? Miért akarták utána kiirtani? A szmötyi akkor az emberek ellen készült nem a rivális(?) faj ellen? David is célzott rá, hogy az embereket kell kiirtani. Csodálkozom, hogy nem a Földre indult.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nem igazi xenomorph.

 

1. A könyvben leírtak jelenleg nem képezik részét a kánonnak. Bár a filmben is van nyoma annak, hogy ezt leforgatták (David az egyik snittben felemel egy ovomorphot az asztalról, a következőben meg már a kijárat előtt áll üres kézzel -> gyanítom, az lehetett a megkövült, eredeti tojás, csak az idevonatkozó szöveget már kivágták).

2. Még ha részét is képeznék, nem ezek lennének az első genetikailag módosított xenók (mármint forgatás szerint, mert időrendben valóban ők az elsők). Az Aurigán is módosított xenók voltak, és ennek ellenére azok is igazi xenók.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.