Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Az a baj, hogy a Covenant kizárólag azért készült el, hogy nehogymár Neil Blomkamp csináljon egy jó alienes filmet. Mondjuk annaksem örültem volna, mert zárójelbe tettevolnaa harmadik és a negyedik részeket (ahogy a Terminátor Genesys-nél sem örültem annak, hogy zárójelbe teszi a T3-at és a Salvationt).

 

Ami a Promit és a Covenant-ot illeti,a z a helyzet, hogy az AvP-ben bemutatott sztorivonal szvsz sokkal "hihetőbb" és több lehetőséget rejtett magában. A hihetőbbet úgy értem, hogy egész jól összekapcsolta a két "univerzumot".

 

Kár, hogy a fox akkor nem áldozott több zsetont rá. egy tisztességes castinggal és jó rendezéssel - és kevesebb fan service-el - még többet ki lehetett volna hozni a filmből.

 

Kíváncsian várom Shane Black mit hoz ki jövőre a Predatorból. Nimród szerintem egy tisztességes filmet csinált pár éve, ami ugyan hozta a számokat, de sajnos nem robbantott vele. Jó lenne, ha Black komolyabb sikert aratna.

 

A port.hu egyik tegnapi cikke:

Új sztárokkal és új idővonallal rebootolnák az Alient

 

Na az is érdekes lenne.

 

Ezzel kb. hivatalos, hogy a bolygón nem mérnökök voltak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy a Covenant kizárólag azért készült el, hogy nehogymár Neil Blomkamp csináljon egy jó alienes filmet.

Ez hülyeség, egyáltalán nem ezért készült el. A Covenanton (még ha akkor még nem is ez volt a címe, és másabb volt a témája) már akkor dolgoztak, amikor Neill Blomkamp még a Pöcsit forgatta. Az meg egyenesen hihetetlen, hogy mindenki látatlanban kijelenti néhány hobbiból összehozott koncepciórajz alapján, hogy ő biztos jó filmet csinált volna. :roll:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg egyenesen hihetetlen, hogy mindenki látatlanban kijelenti néhány hobbiból összehozott koncepciórajz alapján, hogy ő biztos jó filmet csinált volna. :roll:

 

Ezt én sem értem miért isteníti mindenki a District 9 utáni munkái nem hoztak egyöntetű sikereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap befejeztem az Alien Isolationt, néhány szivatós résztől eltekintve kifejezetten tetszett, a végével kapcsolatban viszont vannak bennem kérdőjelek:

 

 

Egyrészt, volt a végén az a kicsit időhúzó jellegű szál, hogy mikor már veszi fel az űrruhát elrabolja az egyik xeno... bele is került egy "kis jövevény" Amandába, vagy csak úgy elrabolták magukkal anélkül, hogy gazdatestnek akarták volna használni?

A végével kapcsolatban olvastam azt, hogy azt a részt amikor a Torrensre visszatér azt valójában csak álmodta, vagy behaluzta és meg se történt, hanem nem is jutott vissza a hajóra, hanem csak sodródott az űrben és később egy hajó rátalál, ahogy látjuk a záró képsorokon... ezzel mi a helyzet? Vagy minden pontosan úgy történt amit láttunk és az mind valóság volt?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hülyeség, egyáltalán nem ezért készült el. A Covenanton (még ha akkor még nem is ez volt a címe, és másabb volt a témája) már akkor dolgoztak, amikor Neill Blomkamp még a Pöcsit forgatta. Az meg egyenesen hihetetlen, hogy mindenki látatlanban kijelenti néhány hobbiból összehozott koncepciórajz alapján, hogy ő biztos jó filmet csinált volna. :roll:

 

Természetesen nem biztos, hogy jó lett volna, de egyértelmű a megfúrási szándék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anyagilag lehet, hogy nem, de a Chappie szerintem jó volt, és a z Elysyum is egy korrekt iparosmunka pár jófajta ötlettel.

 

Hát ha jól emlékszem a kritikusok sem voltak odáig értük.

 

 

OFF: ha a "válasz" gomb helyett a "múltidézésre" nyomsz akkor egy hsz-en belül tudsz többektől idézni. Amelyikekből idézni szeretnél, "Múltidézés" utána pedig csak simán "Új válasz" .

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap befejeztem az Alien Isolationt, néhány szivatós résztől eltekintve kifejezetten tetszett, a végével kapcsolatban viszont vannak bennem kérdőjelek:

 

 

Egyrészt, volt a végén az a kicsit időhúzó jellegű szál, hogy mikor már veszi fel az űrruhát elrabolja az egyik xeno... bele is került egy "kis jövevény" Amandába, vagy csak úgy elrabolták magukkal anélkül, hogy gazdatestnek akarták volna használni?

A végével kapcsolatban olvastam azt, hogy azt a részt amikor a Torrensre visszatér azt valójában csak álmodta, vagy behaluzta és meg se történt, hanem nem is jutott vissza a hajóra, hanem csak sodródott az űrben és később egy hajó rátalál, ahogy látjuk a záró képsorokon... ezzel mi a helyzet? Vagy minden pontosan úgy történt amit láttunk és az mind valóság volt?

 

A végén minden valóság, amit látunk.

 

Ami az elrablását illeti, természetesen belőle is gazdatest lett volna, csak mivel Ripley elpusztította a fészket, valószínűleg csak néhány tojás maradt meg.

Az új királynőhöz pedig idő kell, ami ugye a Szevasztopol szétesése miatt meg nem volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Már előrendelhető a szukits honlapján a Covenant előzményregénye. A leírás alapján sajnos a hajó legénységére fog koncentrálni. Egy Alien nélküli Alien regény. Amivel nem lenne baj ha Davidről és a teremtőkről szólna. Vártam ezt a könyvet, de ez így nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttátok az itthon megjelenő változatokat? Lesz 6 filmes pakk is a Covenant-tal!

 

szerk: Booklet, steelbook, 6-os steelbook

image.jpgacs.jpgimage.jpg

 

És a két "fapados verzió":

image.jpgimage.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elfelejthetnék.

 

Ennek a sokadik többfilmes kiadásnak meg mi értelme van? Anno szidták Lucast, hogy formátumonként egyszer kiadja a Star Warsot, a Fox filmenként adja ki újra és újra a régieket. Tavaly volt utoljára, ugyanezekkel a specifikációkkal újrakiadás, mi a frászért kell megint kiadni? :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az első négy filmnek egyben van értelme. Mert azok szorosan kapcsolódnak egymáshoz.

Sajna a négy filmes változat hiába jelent meg nemrég, már nem kapható, így lemaradtam róla.

Régebbi kiadásoknál meg még nem gyűjtőttem blu-rayt. Szóval nem baj, hogy vannak ezek az újrakiadások, mert mindig van akinek még nincs meg.

Ennek a 6 filmes kiadásnak, viszont tényleg nem sok értelme van. Főleg ha jön még a Covenanthoz folytatás.

Amúgy melyiket akarjátok beszerezni?

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket az idézgetéseket igazán elfelejthetnék már. Annyira gagyi bármelyik filmen. :lol:

Tökéletesen egyetértek. Eszerint az okos marketingesek, még mindig számolnak a véletlenül polcokhoz tévedt vevőkkel, akik ott abban a pillanatban jönnek rá, hogy ez a film létezik, és arra is, hogy egy kvázi névtelen újságíró kiragadott mondata fogja ott helyben meggyőzni őket.. :facepalm:

 

Ennek a sokadik többfilmes kiadásnak meg mi értelme van? Anno szidták Lucast, hogy formátumonként egyszer kiadja a Star Warsot, a Fox filmenként adja ki újra és újra a régieket. Tavaly volt utoljára, ugyanezekkel a specifikációkkal újrakiadás, mi a frászért kell megint kiadni? :facepalm:

 

Szerintem az első négy filmnek egyben van értelme. Mert azok szorosan kapcsolódnak egymáshoz.

Sajna a négy filmes változat hiába jelent meg nemrég, már nem kapható, így lemaradtam róla.

Régebbi kiadásoknál meg még nem gyűjtőttem blu-rayt. Szóval nem baj, hogy vannak ezek az újrakiadások, mert mindig van akinek még nincs meg.

Ennek a 6 filmes kiadásnak, viszont tényleg nem sok értelme van. Főleg ha jön még a Covenanthoz folytatás.

Amúgy melyiket akarjátok beszerezni?

Nos, Alienem eddig nekem csak dvd-n van. A régi 9 lemezes digi. Máig a legszebb elfogultság ide vagy oda.. Promi is dvd, a fapados egylemezes..

Szóval a BD kiadás arra jó, hogy elgondolkoztasson, hogy akarok-e most "kékülni", de mindig oda lyukadok ki, hogy még nem, amíg tart az új hullám..

 

De ha most bejelentenék, hogy kaszát kap Scott PT-jének záródarabja, akkor lehet, hogy megvenném ezt a 6-ost, bármilyen ronda is szerintem a tokja.

Ronda..nem is ez a jó szó. Koncepciótlan vagy félrevezető, vagy nem is tudom. Miért van rajta két klasszik xenó?(bordás és sima, de nem is ez a baj.. Ha valami evolúció akar lenni, akkor miért nem sorrend?

Hol a Dog/Cowalien akkor aki azért egy filmet visz a hátán? Hogy merik a Deacon-t borítóra tenni ezzel szemben? És Newborn, bár az előbbi indokolhatatlansága mellett ez nem is olyan fájó.. Csak ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt még nem olvastam vissza minden egyes hsz-t, de az ismeretségi körömben eddig többségében negatív véleménnyel találkoztam a film kapcsán. Viszont nekem bejött. :D

 

A Prometheus vonalát követve további misztikummal bővült az Alien világa a Covenant által. Szerintem sokkal inkább ezekhez hasonló filmekre lenne szükség, ahol előtérbe kerülnek az érdekes kérdések (és persze válaszok), a rejtélyek és a misztikum. Jobban tetszik ez az irányvonal, mint a nem egy alkalommal már-már a ZS-kategória elemeit villogtató Resurrectioné. Bár a Mérnököket továbbra is számos kérdés övezi, jó néhány kérdésre választ kaptunk, amik a Prometheusban merültek fel. Remélem, Ridley Scott lehetőséget kap még legalább 1 film elkészítésére, hogy összefésülje a Covenant és az Alien sztoriját. Így meglehetősen befejezetlennek hat.

Bár összességében tetszett a film, néhány részlet nem világos... lehet, hogy nem figyeltem eléggé. Egyrészt, hogy lett két xeno? A Covenantban látott xeno ugyanaz, amit az eredeti filmekben láttunk? Az alapján, hogy a melkasrobbantó eltérő jegyeket mutat, én a nemre szavazok. Az se tiszta, mit kerestek a tojások a Mérnökök bolygóján? A saját szülőföldjükön kísérleteztek? Aztán, hogy fért el egy viszonylag nagy lény az emberben, aki másodpercekkel a kitörés előtt még a saját lábán sétált? A belső szervek smafu? :) Továbbá, David a film elején még az emberek teremtőjét akarja megkeresni... hogy jut el odáig, hogy ő maga akar lenni a teremtő, aki megalkotja a tökéletes organizmust? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt még nem olvastam vissza minden egyes hsz-t, de az ismeretségi körömben eddig többségében negatív véleménnyel találkoztam a film kapcsán. Viszont nekem bejött. :D

 

A Prometheus vonalát követve további misztikummal bővült az Alien világa a Covenant által. Szerintem sokkal inkább ezekhez hasonló filmekre lenne szükség, ahol előtérbe kerülnek az érdekes kérdések (és persze válaszok), a rejtélyek és a misztikum. Jobban tetszik ez az irányvonal, mint a nem egy alkalommal már-már a ZS-kategória elemeit villogtató Resurrectioné. Bár a Mérnököket továbbra is számos kérdés övezi, jó néhány kérdésre választ kaptunk, amik a Prometheusban merültek fel. Remélem, Ridley Scott lehetőséget kap még legalább 1 film elkészítésére, hogy összefésülje a Covenant és az Alien sztoriját. Így meglehetősen befejezetlennek hat.

Bár összességében tetszett a film, néhány részlet nem világos... lehet, hogy nem figyeltem eléggé. Egyrészt, hogy lett két xeno? A Covenantban látott xeno ugyanaz, amit az eredeti filmekben láttunk? Az alapján, hogy a melkasrobbantó eltérő jegyeket mutat, én a nemre szavazok. Az se tiszta, mit kerestek a tojások a Mérnökök bolygóján? A saját szülőföldjükön kísérleteztek? Aztán, hogy fért el egy viszonylag nagy lény az emberben, aki másodpercekkel a kitörés előtt még a saját lábán sétált? A belső szervek smafu? :) Továbbá, David a film elején még az emberek teremtőjét akarja megkeresni... hogy jut el odáig, hogy ő maga akar lenni a teremtő, aki megalkotja a tökéletes organizmust? :hmm:

 

Ha visszaolvasol azért láthatod majd, hogy pár kérdést körbejártunk az ügyben. A tojásokat egy az egyben

David alkotta.

Tehát választ kaptunk, hogy mi volt előbb... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Covenant szinkronos megjelenése alkalmából elkezdtem egy Predator-Alien maratont. Az eredeti terv az volt, hogy majd szépen esténként 1-1 film, ez a Predator 1-2-nél ment is, de az AvP 1-2-t meg a Predators ledaráltam egy éjjel. Következő nap Promi aztán gondoltam 2 hét pihi, mert meg akartam tartani a kronológiai sorrendet, de a Covenant hamarabb belebegett a kalóz vizekre, így ma hajnal 2-re végeztem a Resurrectionnel is. 11 film fuh... ma este az lesz a fura, hogy olyan filmet nézek majd ami nem embereket öldöklő űrlényekről szól. :D

 

Első kérdésem az avatottabb fórumtársakhoz: Az Alien filmek, hogy viszonyulnak a Predator és az AvP filmekhez?

A következő: Van arra valami univerzum belüli magyarázat, miért van sokkal csili-vilibb technika 100 évvel korábban a Promiban és a Covenantban, mint az Alienekben?

 

Szerintem a Covenant nem lett rossz film, viszont több kérdést feltett, mint amennyit megválaszolt. Erről majd bővebben, ha visszaolvastam a topicot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien, a Predator és az AvP három külön univerzum.

 

In universe annyi magyarázat van csupán, hogy a USCSS Prometheus egy új, high-tech, baromi drága kutatóhajó volt, a USCSS Covenant pedig az első nagy léptékű kolonizációs hajó, ami majdnem egy évtizedes útra indult (messzebb, mint addig bármelyik kolonizációs hajó), 2000 emberrel és 1140 embrióval (többel, mint bármelyik addigi kolonizációs hajó). Tulajdonképpen a Covenant egy második emberi civilizáció felépítésére indult. Ezért a Weyland Társaság a Prometheusba, míg a Weyland-Yutani Társaság a Covenantba minden pénzt beleölt, a legmodernebb cuccokkal szerelték fel.

Ellenben a USCSS Nostromo egy mezei, tömeg-gyártott teherhajó volt, ami a Föld és a Thadeus között ingázott, ennyi feladatot kapott. Nem kell kutatnia, nem kell második emberi civilizációt életben tartania, csak egy automata finomítót kell ide-oda vontatnia. Szóval olcsóbb volt.

A USS Sulaco technikai felszereltségét igazán nem láttuk, az lehetett high-techy-techy, és a USM Aurigából sem láttunk igazán sokat, ott is lehetett pár csilli-villi cucc azért. A Betty meg tulajdonképpen olyan öreg, hogy csak a rozsda tartja össze.

 

Amúgy nincs száz év a Prometheus/Covenant és az Alien között. A Prometheus fő cselekménye 2093-2094-ben (karácsony és újév a film alatt van) játszódik, a Covenant 2104-ben, az Alien pedig 2122-ben. Ripley tulajdonképpen pár nap híján pont két évvel a Prometheus pusztulása (2094. január 1.) előtt született (2092. január 7.)

 

Viszont érdemes megfigyelni, hogy Scott mind a Prometheushoz, mind a Covenanthoz felhasznált olyan régimódi grafikákat, ami a Nostromón is volt (a legjellegzetesebb a villogó X vészhelyzet esetén), sőt még arra is ügyelt, hogy a sorban tényleg a high-tech kutatóhajó legyen a legmodernebb. A Prometheuson sok az érintőszenzor, a hibernáláshoz sem kell nagyon beöltözni (mint később a Nostromón), míg a Covenanton bár ki vannak világítva a műszerek, valójában azok is csak bazi nagy kapcsolók és gombok tömbje, mint a Nostromón. A Covenant (de picit még a Promi is) egyik-másik aspektusában még fejletlenebb is, mint a vele nagyjából egykorú Nostromo, ami 2101-ben készült el. 2122-ben (nyilván jó pár felújítás után) a Nostromo hibernálóiba már nem fejbúbig pizsiben kell befeküdni, nem hányod el magad, amikor felkelsz, és majdnem 100%, hogy élve jutsz ki belőlük. Emellett a hajó 10 hónap alatt képes megtenni a Föld-Calpamos távot, míg a Prometheusnak ugyanehhez több mint két év kellett (a Sulaco ugyanezt a távot lefutja 1 hét alatt). És 2122-ben már napenergiás utántöltésre sincs szükség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien, a Predator és az AvP három külön univerzum.

 

Kár :( így mondjuk nem merül fel a kérdés, hogy sok ezer évvel David előtt, honnan voltak tojásaik a Predatoroknak, bár amennyire a Ragadozókat ismerjük (csak a filmek alapján nyilatkozom, könyvet nem olvasam), akár még idő utazó faj is lehet.

 

In universe annyi magyarázat van csupán, hogy a USCSS Prometheus egy új, high-tech, baromi drága kutatóhajó volt, a USCSS Covenant pedig az első nagy léptékű kolonizációs hajó, ami majdnem egy évtizedes útra indult (messzebb, mint addig bármelyik kolonizációs hajó), 2000 emberrel és 1140 embrióval (többel, mint bármelyik addigi kolonizációs hajó). Tulajdonképpen a Covenant egy második emberi civilizáció felépítésére indult. Ezért a Weyland Társaság a Prometheusba, míg a Weyland-Yutani Társaság a Covenantba minden pénzt beleölt, a legmodernebb cuccokkal szerelték fel.

Ellenben a USCSS Nostromo egy mezei, tömeg-gyártott teherhajó volt, ami a Föld és a Thadeus között ingázott, ennyi feladatot kapott. Nem kell kutatnia, nem kell második emberi civilizációt életben tartania, csak egy automata finomítót kell ide-oda vontatnia. Szóval olcsóbb volt.

A USS Sulaco technikai felszereltségét igazán nem láttuk, az lehetett high-techy-techy, és a USM Aurigából sem láttunk igazán sokat, ott is lehetett pár csilli-villi cucc azért. A Betty meg tulajdonképpen olyan öreg, hogy csak a rozsda tartja össze.

 

 

Viszont érdemes megfigyelni, hogy Scott mind a Prometheushoz, mind a Covenanthoz felhasznált olyan régimódi grafikákat, ami a Nostromón is volt (a legjellegzetesebb a villogó X vészhelyzet esetén), sőt még arra is ügyelt, hogy a sorban tényleg a high-tech kutatóhajó legyen a legmodernebb. A Prometheuson sok az érintőszenzor, a hibernáláshoz sem kell nagyon beöltözni (mint később a Nostromón), míg a Covenanton bár ki vannak világítva a műszerek, valójában azok is csak bazi nagy kapcsolók és gombok tömbje, mint a Nostromón. A Covenant (de picit még a Promi is) egyik-másik aspektusában még fejletlenebb is, mint a vele nagyjából egykorú Nostromo, ami 2101-ben készült el. 2122-ben (nyilván jó pár felújítás után) a Nostromo hibernálóiba már nem fejbúbig pizsiben kell befeküdni, nem hányod el magad, amikor felkelsz, és majdnem 100%, hogy élve jutsz ki belőlük. Emellett a hajó 10 hónap alatt képes megtenni a Föld-Calpamos távot, míg a Prometheusnak ugyanehhez több mint két év kellett (a Sulaco ugyanezt a távot lefutja 1 hét alatt). És 2122-ben már napenergiás utántöltésre sincs szükség.

 

Na ez így teljesen korrekt és logikus is.

 

 

Amúgy nincs száz év a Prometheus/Covenant és az Alien között. A Prometheus fő cselekménye 2093-2094-ben (karácsony és újév a film alatt van) játszódik, a Covenant 2104-ben, az Alien pedig 2122-ben. Ripley tulajdonképpen pár nap híján pont két évvel a Prometheus pusztulása (2094. január 1.) előtt született (2092. január 7.)

 

Csak az rémlett, hogy az egyik évszám 20-szal a másik 21-gyel kezdődik. :) azért gondoltam, hogy kb 100, igazából mindegy is 20 év alatt is nagyon sokat lehet fejlődni, elég csak belegondolni IRL is, de ahogy kifejtetted, úgy teljesen OK. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.