Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Steve Perry: Predator - Szerepcsere

 

Nem volt rossz könyv, csak viszonylag keveset szerepeltek benne a ragadozók. A szereplők egytől egyig szerethetőek voltak, és a helyszínnel, az alaszkai erdővel is könnyen tudtam azonosulni - szeretem ezeket az erdős tájakat (a Star Warsban is az egyik kedvenc részem az endori csata :)).

Ami eléggé zavart a regényben - a ragadozók kevés szerepeltetése mellett -, hogy a szerző trágár kifejezezéseket használt a leírásaiban. Az még oké, hogy a karaktereinek trágár szavakat ad a szájába, de a történet mesélése közben ne használjon már ilyen obszcén kifjezéseket! (Egyébként a lánya, Stephani Perry ugyanezt csinálta a Bűnös bolygó című Alien-regénynél. Úgy látszik, apjára ütött...)

Alapvetően egy szórakoztató, izgalmas könyv, jó sztorival. Predator-rajongóknak ajánlom, bár lehet, hogy sokan unalmasnak találnák amiatt, hogy az idegen vadászok nem jutnak benne túl sok szerephez. Én személy szerint mindvégig élveztem, a hibái ellenére is.


10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

de a cselekmény több helyen vontatott.

Én nem éreztem ezt. Nekem tetszett szinte minden részlete, tök jó volt, hogy beleláttunk minden szereplő fejébe. Engem egyedül tényleg az zavart, hogy nem sok szerepet kaptak a földönkívüli vadászok. No meg a trágár kifejezések a leírásokban.

 

Amúgy én szívesen olvasnék még Alien- és Predator-regényeket, mint pl. A vadászok szigete (Predator), Acéltojás (Alien), DNS-háború (Alien), Lidérces utazás (Alien) stb. Csak sajnos arra az esély, hogy a Szukits megjelenteti az ilyen könyveket a jövőben, szinte egyenlő a nullával, a bookline-on meg úgy kell vadászni az ilyenekre. Bánom, hogy annak idején nem rendeltem belőlük többet. Ezek a mostani regények - A bánat tengere, A fájdalom folyója stb. - valahogy nem tudják felkelteni az érdeklődésemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Predator: If it Bleeds című antológia május-június folyamán jelenik meg magyarul elvileg.

Bár nem vagyok sem admin, sem moderátor, de úgy emlékszem, a múltkor meg lett beszélve, hogy a predatoros dolgoknak az Alien és Predator topikban a helyük. ;) Csak egy észrevétel, nem kötekedés.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Bár nem vagyok sem admin, sem moderátor, de úgy emlékszem, a múltkor meg lett beszélve, hogy a predatoros dolgoknak az Alien és Predator topikban a helyük. ;) Csak egy észrevétel, nem kötekedés.

Tényleg, elfelejtettem. Bocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Baromi jól titkolják. Minél többet tudunk meg és mutatnak meg, annál biztosabb vagyok, hogy ez sz*r lesz. Ez a trailer például olyan, mintha fogtak volna néhány random jelenetet, összevágták csak úgy, ad-hoc módon, meg belefűztek pár jól csengő mondatot, azt nesztek, egyétek.

Ha ezután tényleg valami jó sül ki belőle, akkor emelem kalapomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Micsoda tökvédője van!

Én tökre bikininek látom, becs' szó. 

 

Kisbetűvel (csak tudnám, hol kell mobileszközön kisebbre venni a betű méretet), hogy a fene vinné el, de jó messzire azt, aki ezt a két univerzumot összemosta... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ebbe a poszterbe futottam. Dzséjt! Valódi (volt) ez?

2527883188209513.jpg

Én nagyon sokáig reméltem, hogy Shaw aktív szerepet kap a Covenant-ban, Te is írtad, hogy Rapace töltött néhány a forgatási napot a stábbal és akkor reménykedni kezdtem, hogy ha kicsi is, de jelentős szerephez juthat. Aztán tudjuk, hogy a valódi filmben alig több az utalásnál a szerepe.

Ismerjük a "Prologue" kisfilmet, de ma láttam, hogy készült egy "Advent" című 7 perces film is szintén Rapace-szal és Fassbender-rel, viszont azt sehol sem találom.

Mi ez a film? Elérhető-e valahol?

Szóval egy kicsit újra felmerült bennem Rapace/Shaw ignorálásának kérdése, pedig lehet, hogy írtad már.

Remélem képbe raksz, ahogy szoktál!

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ki kell ábrándítsalak, ez nem valódi, fan-made poszter.

Rapace a Prologue forgatása miatt volt ott az Alien: Covenant forgatásán, az Adventben pedig nem szerepel, csak David. Az Advent amúgy a BD-n egy extra kisfilm, hasonló a Prologue-hoz, ebben David kísérletei és jövőbeni tervei kerülnek terítékre, amiket a Weyland-Yutaninak küldött jelentések formájában ad elő. Ebből derül ki, hogy Danielsből akarja megcsinálni az első királynőt.

 

Hogy miért írták ki ilyen kurtán-furcsán Shaw-t, az nem derült ki. Szerintem csak szimplán nem tudtak mit kezdeni már vele, ezért inkább kinyesték. Én személy szerint meg tudom érteni. Nem volt egy erős karakter, és azzal, ahogy a Prometheusban eltűnt, abból sok értelmeset nem lehetett volna kihozni. Sajnos Shaw áldozata lett annak, hogy se a Prometheus, se az Alien: Covenant nem bírt kidolgozott elképzelésekkel, nem volt előre semmi sem kitalálva, sőt a forgatókönyv még a forgatások közben is formálódott, miközben mindkettőhöz eleve több forgatókönyv készült, és azokat mixelték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, köszönöm! Nagyon sajnálom, hogy nem Shaw lett az első királynő. Rakhatta volna a tojásokat is hibridként, és kaphatott volna egy "kill me please!" -jelenetet például. A szerteb*szott biológián már nem sokat rontott volna, és ha már ott van Noomi Rapace a forgatáson, akkor nem kellett volna kvázi off-screen kiírni. Nem kukacoskodásból, mert értem a magyarázatodat, de nagyon gyenge teljesítmény ez még a Scottéktól is, hogy behoznak 20 új karaktert és az egyetlen túlélővel meg nem tudtak mit kezdeni a történetben.. Pff..

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig 20 új karakterrel sokkal könnyebb dolgozni, mint egy hasznavehetetlen és gyengén megírt régivel.

Én azért örülök, hogy nem hülyep*csa Shaw lett az első királynő. A királynő a kedvenc alien típusom, nagyon durván belerondított volna ebbe, ha kiderül, hogy az általam rettenetesen utált Shaw volt az első "bitch".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, így  érthető! Én nem utáltam a karaktert. Az viszont irritál, mikor egy folytatásban nekem nem tetszően varrnak el egy szálat, de ha Te meg vagy elégedve, akkor biztos nem vagy egyedül, legalább egy ponton nem küldted el a "halál" f@szára Scott-tot! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz a Covenatnak folytatása és off screen lesz Danielsből az első királynő, biz'Isten, elmegyek Scotthoz, és egy életlen rozsdás késsel fogom levágni neki azt, amit már csak pisilésre használ. 

Én Show-t szerettem, Danielst még jobban. Legalább az utobbinak adjon valami rendes halált, ha már Shownak nem sikerült. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.