Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Várjuk szakértőnk, Dzséjt véleményét!

A reakcióm:

http://www.youtube.com/watch?v=CC7boLFVNl8#t=75

 

Arra kíváncsi leszek, hogy az új Alien-es termékeket ez hogyan érinti . Úgy tudom, hogy a Fox a Colonial Marines játék óta minden új Alien-es termékre rásütötte "ez már a filmekkel egyenrangú kánon" reklámszöveget.

Sajnos az Alien-franchise-nál a kánont az szabja meg, hogy a rókucinak éppen mik az üzleti érdekei. Tegnap reggel még az A:CM, az Alien: Isolation, meg a három új könyv, és az eddigi négy film volt kánon. Tegnap délután már... :facepalm:

 

Tényleg Dzséjt, mint az Alien franchise rajongójának: ez most olyan neked, mintha a Disney azt mondta volna, hogy az ewokok vagy más miatt nem jön be nekik az ep.6 és inkább csinálnak egy olyan folytatást az ep.5-nek ami nekik tetszik, vagy ennyire azért itt nem drámai a dolog?

A helyzet drámaiságát, legalábbis, hogy én mennyire drámaian élem meg a dolgot, szerintem ez a mondat fogja jellemezni: már jobban várom a Prometheus 2-t. Ennyire drámai. Fogják két filmrendező és számtalan más alkotó munkáját, beb*sszák a szemétbe, és jó turhásan pofán köpik azokat a rajongókat, akiknek tetszett ez a két film.

 

Ez engem is érdekelne. Ebből az ignorálásból nekem az jön le, hogy semmi tisztelet nincs a stúdióban a sorozat iránt.

Sajnos a tisztelet hiánya a Foximaxi részéről már az Alien3-nál megmutatkozott, de amikor B és Zs kategóriás sz*rrá degradálták a két AVP-filmmel, akkor már nyilvánvalóvá vált a dolog: a Koksz magasról sz*rik erre a franchise-ra, csak minél olcsóbban tudjanak kisajtolni belőle még több pénzt. Én eddig sem voltam az ellen, hogy a Disney-nél vannak az SW jogai, mindig is imádkoztam azért, hogy ez a szemét, rohadt, kapzsi banda ne szerezze meg, de most úgy örülök ennek, hogy ihaj. Ha nem is örökre, de egy ideig sokkal nagyobb biztonságban van az SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Egyébként a Star Wars könyvek esetében sokan így élték meg annak idején a Legends döntést. )

Erősen kétlem, de mindegy... Örömmel látom, hogy a Fox hamar telerakta a gatyáját. Gondolom sok embernél kinyílt a bicska. Ha úgy oldják meg a sztorit, hogy az mellékszálként csatlakozik az Alienshez, de azoktól a másik két film eseményei még megtörténhetnek, akkor oké. (Az AR-t mondjuk nem nehéz kihagyni, ott az egyetlen fontos dolog, hogy Ripley halott legyen az A3 végén.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha oda teszik, ha Sigourney Weaver játszik benne. Az "Alienshez áll közelebb" felállás azt is jelentheti, hogy az AR-idejében fog játszódni, csak éppen ebben is sok dög lesz, lesznek űrrambók, és egy kolóniára viszik a sztorit (akár vissza az Acheronra). A USM biztos meg szeretné találni Ripley 8-at, a dögök is újra előkerülhetnek valahonnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha oda teszik, ha Sigourney Weaver játszik benne. Az "Alienshez áll közelebb" felállás azt is jelentheti, hogy az AR-idejében fog játszódni, csak éppen ebben is sok dög lesz, lesznek űrrambók, és egy kolóniára viszik a sztorit (akár vissza az Acheronra). A USM biztos meg szeretné találni Ripley 8-at, a dögök is újra előkerülhetnek valahonnan.

 

Én nagyon örülnék, ha az AR folytatása lenne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Videó interjúban mondja Blomkamp a végén, hogy reméli Michael Biehn is benne lesz a filmbe

http://www.digitalspy.co.uk/movies/news/a631526/new-alien-movie-secrets-revealed-sigourney-weaver-michael-biehn-to-return.html

 

Biehn-el már fel is vettél a kapcsolatot, az elszólása erre utal

http://www.avpgalaxy.net/2015/03/01/michael-biehn-contacted-about-alien-5/

 

 

 

LRNgF33.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy a Chappie beleállt a földbe az amerikai pénztáraknál azt hiszem nem igen kell aggódni a Blomkamp-féle Alien 5 miatt.

Hát ha amiatt nem is, majd keresnek egy másik rendezőt egy újabb debil folytatás ötlethez. A Foxtól én nem várnék mást (lásd Dzséjt beszámolója az A3 elkészültéről).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 napos hír, de akkor ezek szerint a héten elkezdődnek az Alien 5 előkészületi munkái. Blomkamp megerősítette. :)

http://moviepilot.com/posts/2015/03/06/aliens-5-to-begin-pre-production-next-week-2756745?lt_source=external,manual

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 napos hír, de akkor ezek szerint a héten elkezdődnek az Alien 5 előkészületi munkái. Blomkamp megerősítette. :)

http://moviepilot.com/posts/2015/03/06/aliens-5-to-begin-pre-production-next-week-2756745?lt_source=external,manual

 

Remélem ennek a filmnek már nem lesz Dél-Afrikai kapcsolódása. Szép, dolog, ha az ember hazafi, de köszönjük elég volt már! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kéne... De nem forognak a kamerák, és az utolsó hírek szerint csak augusztusban indulnak meg a produkciós munkálatok. Így a Fox 100%, hogy halasztani fogja - kicsit elhamarkodott volt tőlük ezt a dátumot bedobni. De hát miért is lenne ez másképpen az Alien-franchise esetében? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. egy hónapja voltam az egyik Alexandra könyvesboltban és volt Alien képregény. Én hülye, nem vettem belőle. Ma ismét voltam, de most nem volt (ellenben volt Hell Boy meg Sin City). Vajon hol lehet még kapni képregényt?

Illetve, Star Wars képregényt? A Dark Horse kiadótól voltak nálunk SW képregények?

 

Tárgytalan, a Szukits oldalán van néhány. Az ottani SW-k milyenek?

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Tim Lebbon: Árnyékhajsza

Nagy érdeklődéssel kezdtem el olvasni a könyvet. Kíváncsi voltam, hogy Lebbon mit tud kihozni a kissé irreálisnak tűnő szituációból. Jobban megoldotta, mint azt gondoltam volna. A könyv eleje egy kicsit lassan indul be, de aztán fokozatosan begyorsul, a cselekmény egyre izgalmasabbá válik. A Marion legénysége elég hamar megtizedelődik, így a könyv nagy részében már kevesebb szereplőre kell koncentrálnia az olvasónak. Ripley karaktere éppolyan, mint a filmekben. A többiek közül Hoop szemszögéből ismerhetjük meg jobban a dolgokat. A leírások fantasztikusak és nagyon elevenek. Hamar bele lehet feledkezni a regénybe.

 

Ash monológjai is nagyon tetszettek. Fejlődik, tanulékony, de érződik belőle a rideg kegyetlenség és érzéketlenség is. A legélvezetesebb részek főleg a bányában történetek voltak. Jó volt újra látni a titokzatos űrutazókat. Mind az idegen hajón, mind a körülötte lévő település maradványainál játszódó jelentetek hihetetlenül jók voltak. A környezet atmoszférája, a rejtélyesség, az idegenek eredetére vonatkozó találgatások rendkívül tetszettek. A másik dolog, ami kifejezetten megragadatott, az Ripley lelkiismeret furdalása volt.

 

Természetesen a könyv vége a második film miatt egy kicsit kiszámítható, de ennek ellenére nagyon élvezetes és drámai lett. Egy nagyszerű olvasmány élményt nyújtott. Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még kb. 60 oldal van hátra....lassan de biztosan....ahogy az időm engedi. :/

De tényleg nagyon jó kis könyv eddig.Lassan indul valóban....kissé túlzottan is talán.

 

A folytatást meg várhatod....te is benézted akkor.... :(

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tim Lebbon: Árnyékhajsza

 

Jó volt újra látni a titokzatos űrutazókat.

Valóban kellemes csalódás volt a könyv, sokkal olvashatóbb és emészthetőbb, mint az elmúlt évek termései. Én utána elkezdtem olvasni az Acéltojást, hát az valami siralmas. Nem is tudtam befejezni, sőt, igazán elkezdeni sem, valahol a 3-4. fejezet környékén abbahagytam. Viszont jön a folytatás, kíváncsi leszek arra, hogy tudják-e tartani a szintet. Viszont...

 

A bányában nem az Alien/Prometheus űrutasai/mérnökei voltak, a lények leírása teljesen más (kutyaszerű fej, négynél több végtag, stb.). Ezek valódi idegenek voltak, nem űrskinheadek. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban kellemes csalódás volt a könyv, sokkal olvashatóbb és emészthetőbb, mint az elmúlt évek termései. Én utána elkezdtem olvasni az Acéltojást, hát az valami siralmas. Nem is tudtam befejezni, sőt, igazán elkezdeni sem, valahol a 3-4. fejezet környékén abbahagytam. Viszont jön a folytatás, kíváncsi leszek arra, hogy tudják-e tartani a szintet. Viszont...

 

A bányában nem az Alien/Prometheus űrutasai/mérnökei voltak, a lények leírása teljesen más (kutyaszerű fej, négynél több végtag, stb.). Ezek valódi idegenek voltak, nem űrskinheadek. :)

 

 

Utólag rájöttem. Sajnos az Alient már nagyon régen láttam, a Prometheus-t pedig csak tegnapelőtt.

 

 

Más. Tegnapelőtt megnéztem a Prometheus-t. Hihetetlenül jó lett. Az Aliens mellett most már a Prometheus lett a kedvenc Alien-es filmem.

 

Más.

Új Alien Predator trilógia jön a Titan Books-tól. A szerző. Tim Lebbon. 1. kötet: Predator: Incursion (várható amerikai megjelenés 2015. szeptember 29. )

2. kötet: Alien: Invasion

3. kötet: Alien vs Predator: Armageddon

Az epikus trilógiában egy csapat Ragadozó behatol az ember lakta űrbe. Az emberek hamarosan megtudják, hogy a ragadozók ezúttal nem vadászni jöttek, hanem menekülnek egy olyan ellenség elől, mely megtanulta fegyverként felhasználni a xenomorphokat. Az idegen erő célpontja a ragadozók után maga a Föld lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.