Ugrás a kommentre

Szavazás - az első évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Nálam is megvolt a szavazás. Talán egy "legnagyobb visszatérő" vagy "legjobb már ismert karakter" kategória még befért volna, de oda se neki. ;) Mondjuk könnyen lehet, hogy igencsak lefutott lett volna az eredmény. :D

Ez egy Ahsoka-Tarkin meccs lett volna maximum.

Lando, R2, 3PO, Obi-wan, Yoda, de még Vader sem rugott volna labdába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kár lett volna csinálni egy kategóriát Ahsokának. :)

Végül is elég sokan visszaköszöntek az 1. évadban, ki-ki milyen súllyal. Voltak nagyágyúk kicsi szerepben vagy épp kevésbé ismert/népszerű arcok valamelyest előtérbe tolva. Szerintem megérdemeltek volna egy külön szavazást. Az egy más kérdés, hogy minden bizonnyal Ahsoka magabiztosan nyert volna, de ez önmagában nem kizáró tényező. :) Most és korábban is (TCW) fordultak már elő szinte előre lefutott kategóriák. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolúte semmi értelme nem lett volna egy ilyen kategóriának így, a Star Wars sorozatok hetedik idényében. Mert milyen alapon is nagyobb visszatérők most, mint a TCW-ben voltak? Igazán még évek sem teltek el, hogy utoljára láttuk őket. Yodával, Baillel, R2-val, 3PO-val, Ahsokával, Obi-Wannal és Anakinnal mikor találkoztunk utoljára? TCW 6. évad. Tarkinnal? TCW 5. évad. Minden nagy visszatérővel találkoztunk minden évben, többségük hét éven át folyamatosan velünk vannak. Marha nagy visszatérés ez, mondhatom. Egyedül Lando, aki tényleg visszatérő, mert őt már harminc éve nem láttuk. Ezek a szereplők nem visszatérők, hanem folyamatosan részei az életünknek. Majd ha Luke, Leia, Han, Piett, Ozzel, vagy bárki olyan jelenik meg, aki nem kapott kiemelt szerepet több TCW epizódban vagy az ep1-2-3-ban, és a Rebelsben meg kap, akkor beszélhetünk nagy visszatérőkről. De akik eddig szerepet kaptak, azok semmivel érdemeltek volna emiatt jobban külön kategóriát most, mint a TCW 1. évadjánál. Pedig szerintem már a mozifilmben több szereplőt tudnánk összeszedni, mint itt az egész évad alatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napig nem jártam erre, és milyen kellemes meglepetés vár! Örülök, hogy ismét szavazhatunk. :) Hamarosan megteszem én is, bár előtte még gyorsan végignézem az epizódokat. Amit már biztosan tudok, mire adom le a voksom, az a legjobb zene, mert ott egyértelmű újranézés nélkül is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolúte semmi értelme nem lett volna egy ilyen kategóriának így, a Star Wars sorozatok hetedik idényében. Mert milyen alapon is nagyobb visszatérők most, mint a TCW-ben voltak? Igazán még évek sem teltek el, hogy utoljára láttuk őket. Yodával, Baillel, R2-val, 3PO-val, Ahsokával, Obi-Wannal és Anakinnal mikor találkoztunk utoljára? TCW 6. évad. Tarkinnal? TCW 5. évad. Minden nagy visszatérővel találkoztunk minden évben, többségük hét éven át folyamatosan velünk vannak. Marha nagy visszatérés ez, mondhatom. Egyedül Lando, aki tényleg visszatérő, mert őt már harminc éve nem láttuk. Ezek a szereplők nem visszatérők, hanem folyamatosan részei az életünknek. Majd ha Luke, Leia, Han, Piett, Ozzel, vagy bárki olyan jelenik meg, aki nem kapott kiemelt szerepet több TCW epizódban vagy az ep1-2-3-ban, és a Rebelsben meg kap, akkor beszélhetünk nagy visszatérőkről. De akik eddig szerepet kaptak, azok semmivel érdemeltek volna emiatt jobban külön kategóriát most, mint a TCW 1. évadjánál. Pedig szerintem már a mozifilmben több szereplőt tudnánk összeszedni, mint itt az egész évad alatt. :)

 

Nem kötekedés, mert más szempont miatt, amit le is írtam korábban szerintem is lefutott lett volna, de én a "nagy visszatérőt" nem is így értettem,

hogy számunkra, azaz a nézők számára a filmgyártás szempontjából kit mikor láttunk utoljára..

Én úgy értelmeztem, hogy a történet szempontjából "nagy visszatérő".

És mivel a klónháborúk óta eltelt majd 2 évtized, ezért voltam biztos Ahsoka előnyében..

És mivel Tarkin is nagyon kemény volt az évadban, talán kapott volna pár szavazatot..

De az én szempontomból nézve Lando például nem is visszatérő, hisz itt tűnik fel először a star wars történetfolyamának kronológiájában! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mindegy, ki vagy mi miatt nyer Ahsoka, maga a kategória minden elképzelhető szempontból értelmetlen. Ahsoka majd bekerül a második évadban, amikor már érdemi szerepe is lesz, Tarkin meg így is két különböző kategóriában van jelölve.

A kategóriáknak azért kell, hogy legyen értelme, ezért nincs idén Jedi kategória, mert bár össze lehetett volna kaparni hat jelöltet (Kanan, Ezra, Ahsoka, Obi-Wan, Yoda, Luminar), érezhetően elég gáz lett volna halottat és hologramfelvételt szerepeltetni. És persze mi nem a This is Madness csapata vagyunk, mi értünk a Star Warshoz, így nem úgy pakoljuk össze a jelölteket, hogy egy két percig szereplő, az évadban feladatot nem ellátó karakter szétverjen olyanokat, akik több részben is szerepeltek és az szerepük a beszélgetésen kívül másban is kimerült. Volt szó arról, hogy Ahsoka fel kerül egy végül leszavazott kategóriába. És a legjobb érv ez ellen az volt, hogy Ahsoka érdemtelenül nyerne. Illetve az érdemek, amik miatt nyerne, nem a Rebelshez kapcsolódik. Egy ilyen kiegyenlítetlen kategóriának pedig nem lett volna értelme. Ahsoka majd megkapja jövőre a maga jelölését. Plusz, épp elég jelölése volt már az elmúlt hat évben, hagyjuk érvényesülni kicsit az újakat is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mindegy, ki vagy mi miatt nyer Ahsoka, maga a kategória minden elképzelhető szempontból értelmetlen.

Mondjuk nem igazán értem, hogy miért lett volna egy ilyen kategória értelmetlen. A fórumot elnézve, mindenki egyetérthet abban, hogy egy Yoda, Ahsoka, Tarkin vagy Vader feltűnése (legyen szó akár egy 6 másodperces villantásról) komoly töltettel bír és sok szempontból hozzájárul a sorozat népszerűségéhez, minőségéhez. Ennyi erővel állatokra mennyivel van több értelme szavazni? Attól nem lesz értelmetlen egy kategória, hogy nagyjából előre meg lehet jósolni az eredményét. ;)

 

nem úgy pakoljuk össze a jelölteket, hogy egy két percig szereplő, az évadban feladatot nem ellátó karakter szétverjen olyanokat, akik több részben is szerepeltek és az szerepük a beszélgetésen kívül másban is kimerült. Volt szó arról, hogy Ahsoka fel kerül egy végül leszavazott kategóriába. És a legjobb érv ez ellen az volt, hogy Ahsoka érdemtelenül nyerne.

Ez teljesen jogos, egyetértek. Ezért nem azt vetettem fel, hogy mondjuk mellékszereplőnek miért nem került be. Egyszerűn azért, mert nem szerepelt még annyit se, ellenben az általános megítélése torzította volna az eredményt. Mondjuk ilyen szempontból furcsa a droid-kategória is R2-val vagy 3PO-val, de mindegy. Ezért lehetett volna jó egy teljesen külön kategória, ahol kifejezetten olyanok szerepelnek, akiknek a Rebels-ben (a képernyőn legalábbis) nem jutott annyi hosszabb szerep, de az állóvizet mégis nagyon felkavarták és kb. mindenki róluk beszélt az adott részt kapcsán. Itt nem éreztem volna igazságtalanságot.

 

Persze nem égetően fontos ez az egész, csak gondoltam megjegyzem. Mélyebb hitvitákba azért nem célszerű belefolyni emiatt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem igazán értem, hogy miért lett volna egy ilyen kategória értelmetlen.

Mert Ahsoka mellett kár lenne bárkit indítani, meg a hat jelölt összeszedése is bajos lenne, hiszen mind csoli, mind a te elképzelésedben csak két karakter felel meg ennek: Tarkin és Ahsoka. Se Lando, se Bail, R2 és 3PO meg aztán pláne nem keverte meg az állóvizet. Két szereplő meg kicsit kevés egy kategóriának. Visszatérésről meg csak Lando esetében van szó. Ugyanez lenne, ha cameo kategória indult volna, mert abba meg csak Bail és Vader kaphatna helyett. Esetleg még egy "máshonnan jött" kategóriában állt volna fel egy ilyen hatos fogat, de ott meg megint megjelenik az, hogy Ahsoka mellett értelmetlen bárkit indítani. Abban a sorban csak Tarkin tudná megverni, de nem verné meg még ő sem. Esetleg Vader, de sajnos szerintem Vader is már túl rég nem volt igazán a képernyőn ahhoz, hogy versenyben legyen. Túl sokat láttuk Anakinként, ha értitek, mire gondolok.

A lényeg: Ahsoka idén nem indult, törődjetek bele. Majd jövőre szavazhattok rá. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért lehetett volna jó egy teljesen külön kategória, ahol kifejezetten olyanok szerepelnek, akiknek a Rebels-ben (a képernyőn legalábbis) nem jutott annyi hosszabb szerep, de az állóvizet mégis nagyon felkavarták és kb. mindenki róluk beszélt az adott részt kapcsán.

De Ahsoka egyáltalán nincs abban a cipőben mint a többi naqy visszatérő, mondjuk Lando, Tarkin vagy 3PO. A többi figurát meg lehet itélni az alapján, hogyan kezelték őket, mit csináltak stb. Ahsoka szinte semmit nem csinált. Ha nyer -és egy visszatérő kategóriában valszeg ez lett volna- akkor az egy elismerés a TCW-nek, ahol felépítettek egy remek karaktert akinek nagyon örül a rajongói bázis ha újra látja. De ez a szavazás a Rebels első évadjáról szól. Dzséjttel teljesen egyetértek. Szerintem egy ilyen kategóriának nem sok értelme lett volna.

Aki nagy visszatérő volt és csinált is valamit az felkerült egy-egy listára, volt aki többe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.