Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Shettard, hát de érdekes, hogy hallani ilyet, hogy egy rajongó mellőzte eddig.

Érdkes élmény lehet egyben! Simán nézitek ugye? Vagy kronológiában?

Mindegy, nagy élmény lehet, jó szórakozást! :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az TCW a harmadik évad második felétől talált igazán magára. Addig csak az "akar egy-két k*rva jó epizód" szintről eljutott a "majdnem minden rész k*rva jó" szintre.

 

Sly Moore szerintem a "figyelmetlenség" áldozata lett. Umbaraiak szép számmal vannak a sorozatban, de ő szerintem a sok sokkal fontosabb szereplő mellek elkerülte a TCW készítőinek figyelmét. Tényleg nem fontos karakter (bár azzá tehették volna), így elsikkadt. Lányegében úgy, mint a vörös őrség, ami bár már az ep2-ben ott volt, a TCW-ben csak a későbbi évadokban jelentek meg,

Nekem (ill. nekünk) eddig is nagyon tetszett, de örülök, hogy akkor már csak jobb lesz. :D Sajnos munka miatt most lassabban haladunk kicsit.

 

Az feltűnt, hogy umbaraiak felbukkannak, mint pl. Halle Burtoni kis barátja a szenátusban, és ha jól tudom, akkor a negyedik évadban még látjuk őket, nem is akárhogy. (Egyébként Halle Burtoni neve vicces kis szójáték azoknak, akik esetleg követték az amerikai politikát a Bush adminisztráció idején, és biztos vagyok benne, hogy szándékos a készítők részéről. :) )

 

Sly Moore meg... a régi Legendsben volt neki kanyarítva némi háttérsztori, de azt nem biztos, hogy lett volna értelme feldolgozni. Mindenesetre azért le lehetett volna modellezni és odatenni Palp mellé :D De nem fogok ezen pörögni. Biztos szabadságon volt éppen mindig, amikor a szenátust láttuk. ;)

 

Shettard, hát de érdekes, hogy hallani ilyet, hogy egy rajongó mellőzte eddig.

Érdkes élmény lehet egyben! Simán nézitek ugye? Vagy kronológiában?

Mindegy, nagy élmény lehet, jó szórakozást! :)

Hát, pedig van ilyen. :) Simán nézzük, vetítési sorrendben. Már feltűnt, hogy a kronológia kicsit más, néha feltűnnek pár résszel ezelőtt meghalt karakterek, stb. de most már nézzük tovább így.

 

Köszönjük! Eddig jól szórakozunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni IGN-es interjújából még többet megtudtunk a mandalore-i csatáról:

 

Ahsoka rájött, hogy hol tartózkodik Maul, ezért ismét összeállt Anakinnel és Obi-Wannal, hogy rajtaüthessenek és elfoghassák, azonban pont a terv kivitelezése előtt jött a hír, hogy a kancellár fogságba esett, így Ani és Obi elsietett Coruscant-ra, amíg Ahsokára és Rex-re (illetve további érdekes karakterekre) maradt a feladat, hogy elintézzék Mault

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni IGN-es interjújából még többet megtudtunk a mandalore-i csatáról:

 

Ahsoka rájött, hogy hol tartózkodik Maul, ezért ismét összeállt Anakinnel és Obi-Wannal, hogy rajtaüthessenek és elfoghassák, azonban pont a terv kivitelezése előtt jött a hír, hogy a kancellár fogságba esett, így Ani és Obi elsietett Coruscant-ra, amíg Ahsokára és Rex-re (illetve további érdekes karakterekre) maradt a feladat, hogy elintézzék Mault

 

Érdekes lett volna látni is ezt! Miért raktad spoilerbe?

Valami fog ezzel foglalkozni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Kicsit beleszemezgettem a kölkökkel az 1-2. Évadba:

Trespass, Bounty hunters, Zillo-duó, Boba-trió. Remek részek. Nagyon sok idő után láttam őket újra.

Hajlamos vagyok elfelejteni, hogy mennyi jó sw anyag van itthon, és szinte nem használom ki mostanság. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nehéz megállapítanom, hogy melyik a legjobban sikerült évad a sorozatból. Történet szempontjából talán az első és a harmadik a nyerő, grafikát, képi világot tekintve viszont mindenképp az ötödik és a hatodik kiemelendő, de inkább utóbbi.

Nekem az egész sorozatban a Mandalore-i szál tetszett a legjobban, emlékeim szerint a második évadban kapott nagy szerepet ez a bolygó és az ottani események. Még a kaminói epizódokat sorolnám a kedvenceim közé, az egyik legjobb ilyen a harmadik évados nyitóepizód. A hatodik évadban volt még egy nagyon jó kaminói szál, emlékeim szerint itt már voltak utalások a 66-os parancsra.

Összességében szerettem nézni ezt a sorozatot, annak ellenére, hogy voltak elég elvont történetszálak, epizódok. Gondolok itt például Darth Maul visszatérésére, akinek végül egy elég érdekes történetet sikerült kitalálni, és jobban megismerhettük fajának múltját. Jobban szeretem ezt a sorozatot, mint a Lázadókat, bár nem tudom, mennyi értelme van összehasonlítani a kettőt. A TCW-nek valamivel komolyabb hangulata van, és a karakterek is határozottabbak, persze a Lázadókat is szívesen nézem. A Rebelsből nagyon hiányolom az epizódok elején lévő narrációt. Szerintem színvonalasabbá tenné a sorozatot, de gondolom nem az a céljuk a készítőknek, hogy egy az egyben lemásolják a Klónok háborúját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hatodik évadban volt még egy nagyon jó kaminói szál, emlékeim szerint itt már voltak utalások a 66-os parancsra.

Sőt, a 66-os parancs volt a fő mozgatórugója annak a szálnak, ami valóban remekül sikerült.

 

Jobban szeretem ezt a sorozatot, mint a Lázadókat, bár nem tudom, mennyi értelme van összehasonlítani a kettőt. A TCW-nek valamivel komolyabb hangulata van, és a karakterek is határozottabbak, persze a Lázadókat is szívesen nézem.

A TCW a 2-3 közt helyet foglalva ízig-vérig a prequel érájára épül, a középső trilógia nyomdokain halad, minden téren. A jelentősebb szereplők döntő többsége ismert, kivétel csupán Ventress és a főszereplőnek tekinthető Ahsoka. Talán még Rex is idesorolható. Ők remekül be lettek illesztve a többi karakter közé és zseniális munkát végeztek velük a készítők. Jobban megismerhettük a filmekben kevesebb szerephez jutókat, pl. bizonyos jediket, de ami még fontosabb, hogy a klónokat is. Idővel a sorozat többször elkalandozott a fősodortól, egyre merészebb húzásokkal, végül mindig visszatértek a PT ösvényére.

A Rebels már a 3 és 4 közé van lőve, időben közelebb utóbbihoz, így a stílusa is egyértelműen a klasszikus trilógiáéra hajaz. Emellett viszont egyfajta hidat képez a két korszak között, ezt az összekötő szerepet pedig úgy is nagyon jól látja el, hogy érezhetően közelebb áll az OT-hoz, ami persze érthető is. Itt már a két trilógia mellett a TCW-ból is meríthettek és szerencsére bátran meg is tették. Ellenben a főszereplők most teljesen új karakterek, a visszatérő figurák tipikusan epizódszerepeket kapnak, a fókusz nem rajtuk van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így a nyár végén a forró délutánokra elővettem az Empire at War játékot, ami régi kedvencem volt, majd miután meguntam az alap játékot (így utólag visszanézve nem sok tartalom volt benne) kipróbáltam hozzá az egyik újabb rajongói modot, ami a CW-t, a TCW-t illetve néhány könyvet és játékot vesz alapul: a Clone Wars Mod-ot. Újrajátszva a lola sayu-i illetve umbara-i csatákat kedvet kaptam a sorozathoz is.

Összehasonlítva a Rebels-szel hihetetlen a sorozat látványvilága. Én kedvelem a Rebels-t is, és ugyan karakterek szempontjából egy kicsit erősebbnek is érzem az "utódot" (főleg azért, mert a TCW-ben főleg a lerágott csont Obi-Ani pároson volt a hangsúly, amin Ahsoka hozzájuk csapása sem sokat segített), de történet, látvány és élvezeti élmény szempontjából mindenképp a TCW a nyerő.

 

Mondom ezt annak ellenére, hogy a Mortis (amivel lassacskán kezdek megbarátkozni), az éjnővérek és a Maul-os szálak még mindig elég keserű szájízt hagynak maguk után :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

a TCW-ben főleg a lerágott csont Obi-Ani pároson volt a hangsúly, amin Ahsoka hozzájuk csapása sem sokat segített

 

Én is így vélekedek. Ha már 121 epizód készült a sorozatból, szerintem több szerepet is kaphattak volna azok a szereplők, akik a filmekben háttérbe szorultak. Gondolok itt olyanokra, mint Shaak Ti, Aayla Secura, Kit Fisto, Ki-Adi-Mundi, meg még sok más jedi. Igaz, a felsoroltak közül mindegyik kapott némi szerepet, de nem sokat. Fisto mester emlékeim szerint egy epizódban jutott szóhoz főszereplőként, még valamikor nagyon a sorozat elején.

Szóval, rengeteg olyan rész volt, amikor Obi-wan, Anakin és Ahsoka helyett nyugodtan szerepelhetett volna egy kevésbé ismert jedi, pont azért, hogy egy kicsit jobban megismerhessük, ha már a filmekből ez nem sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW ilyen fókusszal operált, szorosan követve a prequel-t. Eleve Ahsoka tekinthető 5 évad főszereplőjének, ő pedig Anakin tanítványa. Az újak közül ott van Rex, aki pedig Anakin alatt szolgál. Skywalker volt a jedik katonai vezéralakja, így szinte mindig a legnagyobb és legfontosabb bulik közepén volt, a PT érában pedig szinte mindig a galaktikus központi események kapták a reflektorfényt. Obi-Wan pedig igen sűrűn csapódott egykori tanítványához. Ráadásul politikai vonalon meg Padmé volt megkerülhetetlen, aki nem mellesleg Anakin felesége. No meg R2 és 3PO, persze, hogy az ők droidjaik. :) A másik oldalon meg a jól ismert sith-ek kavarták a kakit.

 

Nekem amúgy ez a módszer is nagyon bejött. Akkor lett volna zavaró ezen karakterek túltolása, ha nem tudtak volna érdemben hozzáadni a karakterükhöz, mindig csak ugyanazt láttuk volna tőlük. Ehelyett viszont mindenkihez nagyon sokat adott hozzá a TCW. Anakin nekem pl. csak a sorozatban tudott szimpatikus arcot is mutatni, valamint itt nyerte el azt a tekintélyt, amivel a filmekben sokszor kezelték. Az átállása is alá lett még támasztva pár motívummal, jól vezették fel az egész Ep.3 drámát. De Obi-hoz is sokat tettek hozzá, elég csak mondjuk a Satine-szálra gondolni.

 

Emellett amikor 1-1 epizód vagy akár komplett szál erejéig elkalandoztak más szereplők felé, akkor az általában remekül sült el. Nem azt mondom, hogy ne kaphattunk volna több ilyet, cserébe amit kaptunk, az nagyon rendben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin nekem pl. csak a sorozatban tudott szimpatikus arcot is mutatni.

Ugyan így vagyok vele.

 

Amihez nekem sokat hozzá tett a sorozat az a bizonyos jelenet ahol elhangzott "You were my brother Anakin! I loved you..."

Sorozat után sokkal drámaibb nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amihez nekem sokat hozzá tett a sorozat az a bizonyos jelenet ahol elhangzott "You were my brother Anakin! I loved you..."

Sorozat után sokkal drámaibb nekem.

Igen, ennek kapcsán is van hozadéka a dolognak.

 

Nekem már az nagyon sokat jelent, hogy kapunk egy olyan Anakin-t, aki nem csupán kiváló pilóta, tech-zseni és harcos, de nagyon jól ért a harci stratégiákhoz is, jól alkalmazkodik és kreatív. Lényegében ő testesíti meg a jedik közt a tökéletes katonát, aki ráadásul kifejezetten élvezi is a háborúsdit. Így már sokkal jobban érthető, miért tartja mindenki olyan nagyra és értékesnek, miközben persze felmerülnek aggályok amiért ennyire éli a csatákat. Amúgy viszont sokkal érettebben gondolkozik és Ahsoka mellett átmegy egy jelentős jellemfejlődésen is. Így már hitelesebben hangzanak pl. Obi-Wan szavai arról, hogy Anakin egykor milyen is volt, még a jó oldalon.

 

A mestere mellett pedig az egyéb kapcsolatai is jól lettek árnyalva, remekül előkészítik az Ep.3 eseményeit. Ahsoka-val remekül megvannak, lényegében a kis togruta az egyetlen, akivel teljesen őszinte pozitív viszonya van. A fent említett fejlődése azonban gyakorlatilag szerte is foszlik, ahogyan Ahsoka kikerül a Rendből. Az ezen ügy körüli események, ill. korábbi más (pl. Obi megrendezett halála) történések egyre jobban elmélyítik a bizalmatlanságát a jedikkel szemben, miközben Sidious mellett már feltűnik Tarkin is, mint későbbi "cimbora" és akivel már itt szimpatizálhat. Aztán elcsípünk pár kellemetlenebb és egy kifejezetten csúnya jelenetet Ani és Padmé között is, ami szintén nagyon fontos a későbbiek tükrében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

 

Tud valaki valamit ezekről a befejezetlen jelenetekről?

 

Nekem az még megvan ugye, hogy a Legacy projekt keretei között megjelent a Bad Batch-arc, a Crystal Crisis on Utapau-arc, a Dark Disciple, meg a Son of Dathomir. És azoknak a bemutatásakor (talán egy celebrationön 2-3 éve) mondta Filoni, hogy voltak tervei még, pl. az, hogy Boba és Bane közösen akcióznak, meg Boba megjelenik az ikonikus páncéljában, Ahsoka renden kívüli időszaka, stb., de csak concept artokat láthattunk.

 

De ezeket a kis jeleneteket pedig én most találtam, és bennük van mindaz, amit Filoni akkor előrevetített: Cad Bane-Boba szál, a mandalori páncél, a Dark Disciple-ből is részletek, és Ahsokás jelenetek is. Mikor lettek ezek nyilvánosak? Ki mutatta őket be? Vagy csak simán kiszivárogtak? Egyáltalán nem tűnnek kamunak. Várható még ilyen, vagy már kipréselték a félkész epizódokból, amit csak lehetett?

 

Ezeket a jeleneteket joggal tekinthetjük kánonnak sztem, ha Hidalgo azt mondta, hogy azokat a történeteket, amik nem lettek bemutatva, a Story Group továbbra is úgy veszi, hogy az idővonalban megtörténtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ahsokával foglalkozó történetek valószínűleg a nemsokára magyarul is megjelenő Ahsoka könyvben lesznek kifejtve. A Ventress-hez kapcsolódó sztori szerintem a Sötét tanítvány könyvben van benne (nem tudom, nem olvastam). A fejvadászos sztori nem hiszem, hogy valaha meg fog jelenni, ahogy a Bad Batch-es Kashyyyk-os részek sem.

 

Az első 4 jelenetet (fejvadászos, kashyyykos, ventresses és másik fejvadászos) még emlékszem anno a német Celebration-ön vetítették le Filoniék a TCW panel során (szerintem ez volt a legjobb az egész Celebration-ön). Azt hiszem pár napra rá már elérhetők voltak a jelenetek online is, de ha nem, akkor Anaheimben biztos levetítették őket megint, és az a penel teljes egészében fent van a youtube-on. Az ashokás jelenetet és koncepciós képeket pedig az idei Celebration Ahsoka panelján vetítették. Ez az egész panel szintén fent van a youtube-on, ha negyon érdekel (érdekes végighallgatni, mert volt róla szó, hogy lesz olyan történet, ahol kiderül, hogy a Jedi Templomot egy sith templomra építették, és Ahsoka segített volna felgöngyölíteni).

 

Hogy mennyi ilyen várható még? Szerintem semennyi, vagy max 1-2 jelenet. "Teljes" epizódok (mint az utapaus részek) biztosan nem lesznek. Esetleg regény vagy képregény formájában kijöhetnek a Bad Batch-es és fejvadászos történetek, de én azért nem fogadnék rájuk. A Bad Batch eleve nem olyan népszerű, hogy megérné kiadni, hisz csak egy befejezetlen történetszálban tűntek fel. A Boba sztori kicsit esélyesebb (mert a szereplők sokkal bejáratottabbak), de ez is csak akkor jönne ki, ha Boba népszerűsége ismét fellángolna. Több történetet meg pláne ne várj, mert azok még csak ötlet szintjén merültek fel. Se se storyboard, se forgatókönyv se semmi, csak ötletek egy évad eleji megbeszélésen.

 

Ami a kánon státuszukat illeti, azt a Legacy-ban megjelent művekre értette, nem ezekre a jelenetekre - amiket ha félkésznek nevezünk, már barokkos túlzás. Max azok számítanak kánonnak, amik megjelentek más művekben is, mint a Ventress-Vos csevej, vagy Ahsoka robogós kalandja

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden világos, az Ahsokás panelra nem tudtam sajnos elmenni, de már amúgy is terveztem, hogy megnézem.

 

Annyi, hogy a Bad Batchre többször is úgy hivatkozol, mint amit még nem adtak ki, pedig az a story arc pont teljes egészében napvilágot látott animatronic-ként. Vagy lett volna annak még egy folytatása?

 

Remélem, ezeket a fejvadászos dolgokat viszontlátjuk majd... Amúgy ha ezek már animálva voltak, akkor bőven nem év eleji ötletként merülhettek fel, hanem már kész forgatókönyvek lehettek. De persze nyilván volt sok olyan is, ami csak ötletelés szintjén merült fel, pl. a Revenge of the Sith-ig való eljutás, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi, hogy a Bad Batchre többször is úgy hivatkozol, mint amit még nem adtak ki, pedig az a story arc pont teljes egészében napvilágot látott animatronic-ként. Vagy lett volna annak még egy folytatása?

 

Remélem, ezeket a fejvadászos dolgokat viszontlátjuk majd... Amúgy ha ezek már animálva voltak, akkor bőven nem év eleji ötletként merülhettek fel, hanem már kész forgatókönyvek lehettek.

Volt egy 4 részes Bad Batch sztoriszál, amit kiattak, de a lenti kashyyyk-i jelenet egy másik történetből van ;)

 

Nyilván ebből a forgatókönyv megvan, csak szerintem nem tartották annyira jövedelmezőnek, hogy más formátumban megjelentessék. Mint írtam max egy Boba fellángolásnál adhatják ki, ahol meg akarják lovagolni a hype-ot, de én személy szerint erre is kevés esélyt látok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.