Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az Ahsokával foglalkozó történetek valószínűleg a nemsokára magyarul is megjelenő Ahsoka könyvben lesznek kifejtve. .

 

Nem teszem spoilerbe, mert szerintem semmi konkrétat nem árulok ezzel el, de nem. A Star Wars:Ahsoka 99%-ban egy évvel a 66-os parancs kiadása után játszódik, csak a prológus meg néhány másfél-három oldalas "közjáték" fejezet ugrik vissza a TCW-re.

 

Hogy mennyi ilyen várható még? Szerintem semennyi, vagy max 1-2 jelenet. "Teljes" epizódok (mint az utapaus részek) biztosan nem lesznek. Esetleg regény vagy képregény formájában kijöhetnek a Bad Batch-es és fejvadászos történetek, de én azért nem fogadnék rájuk. A Bad Batch eleve nem olyan népszerű, hogy megérné kiadni, hisz csak egy befejezetlen történetszálban tűntek fel. A Boba sztori kicsit esélyesebb (mert a szereplők sokkal bejáratottabbak), de ez is csak akkor jönne ki, ha Boba népszerűsége ismét fellángolna. Több történetet meg pláne ne várj, mert azok még csak ötlet szintjén merültek fel. Se se storyboard, se forgatókönyv se semmi, csak ötletek egy évad eleji megbeszélésen.

Ez sajnos valószínűleg így van, bár én azért reménykedem, hogy Filoni mostanában történt előléptetésére azért került sor, mert Star Wars-ban is megakarnak próbálkozni valami olyannal, mint ami DC Direkt-to-Disk/Net rajzfilmes univerzum (Batman-Superman Közellenségek, Flashpoint Paradox, Killing Joke stb), és ezekre a sztorikra is sor kerül.

 

Ami a kánon státuszukat illeti, azt a Legacy-ban megjelent művekre értette, nem ezekre a jelenetekre - amiket ha félkésznek nevezünk, már barokkos túlzás. Max azok számítanak kánonnak, amik megjelentek más művekben is, mint a Ventress-Vos csevej, vagy Ahsoka robogós kalandja

A Story Group kánonnak tekinti a TCW-nek még azokat az epizódjait is, amik csak forgatókönyv formában léteznek. Ezt már az is bizonyítja, hogy Rex Mandalore ostromáról beszél a Rebels-ben, hogy Ahsoka állítása szerint közvetlen a Corruscant-i csata előtt látta utoljára Anakin-t, és hogy Ahsoka és Maul ismerik egymást.

 

Ahsoka robogós kalandja miben jelent meg? A regényben biztos nincs benne.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Story Group kánonnak tekinti a TCW-nek még azokat az epizódjait is, amik csak forgatókönyv formában léteznek. Ezt már az is bizonyítja, hogy Rex Mandalore ostromáról beszél a Rebels-ben, hogy Ahsoka állítása szerint közvetlen a Corruscant-i csata előtt látta utoljára Anakin-t, és hogy Ahsoka és Maul ismerik egymást.

 

Ahsoka robogós kalandja miben jelent meg? A regényben biztos nincs benne.

Azt hittem, hogy ezek szerepelnek az Ahsoka könyvben.

 

A mandalore-i csata és Maullal való első találkozás akkor lett kánon, amikor a Rebels utalt rájuk (hisz addig azt se tudtuk, hogy voltak ilyenek :D), a robogós kaland meg még vár erre a státuszra. Eleve nehéz úgy kánonként tekiteni valamire, ha nem is tudjuk, hogy egyáltalán megtörtént-e, és az, hogy van egy félkész jelenet szerintem édeskevés

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, hogy ezek szerepelnek az Ahsoka könyvben.

 

A mandalore-i csata és Maullal való első találkozás akkor lett kánon, amikor a Rebels utalt rájuk (hisz addig azt se tudtuk, hogy voltak ilyenek :D), a robogós kaland meg még vár erre a státuszra. Eleve nehéz úgy kánonként tekiteni valamire, ha nem is tudjuk, hogy egyáltalán megtörtént-e, és az, hogy van egy félkész jelenet szerintem édeskevés

 

Na jó ezek tényleg feltűntek a regényben (a robogós kalandot leszámítva), de nem ez a lényeg, mert jóval a regény megjelenése előtt beszéltek róluk a Rebels-ben.

 

Amit Pablo és mindeni más nem győztek hangsúlyozni, amikor a Legends-Kánon szétválasztását bejelentették, az az, hogy mi kánon és mi nem, az elsősorban nekik, a készítőknek szól, hogy a különböző történetek író, tudják mit kell figyelembe venniük, és mi az, amiből csak a Story Group jóváhagyásával meríthetnek. Az, hogy a rajongók úgy rá vannak cuppanva a témára ahogy, az a rajongók hülyesége (magamat is beleértve, szóval senki ne vegye ezt sértésnek). A TCW befejezetlen részeit a Story Group univerzumon belül megtörténtként kezeli, ezt nem egy alkalommal elmondta Filoni is. és Pablo is, az pedig, hogy ezeket az elemeket beemelték a Rebels-be és az Ahsoka regénybe bizonyítják, hogy nem a levegőbe beszélnek.

 

Persze ha a Story Group úgy dönt, hogy egy új történet kedvéért, kiemelnek néhány befejezetlen TCW részt a kánonból azt minden feltűnés nélkül megtehetik, hiszen senki nem tudja mi történt azokban az epizódokban.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Ahsoka panelon volt szó, hogy nagy vonalakban volt egy sztori, hogy felfedeznek egy Sith Templmot a Coruscanti Jedi Templom alatt, amiben Ahsoka is kiveszi a részét. De ez nem kánon, mivel egyik eddigi mű sem utalt rá. Olyan mintha nem is létezne. Esetleg ha valahogy sikerülne valamilyen formában ezt kifejteni, akkor bekerülne kánon státuszba.

 

Amúgy Pablo nyilatkozata az volt, hogy: "Attól hogy azok a Clone Wars epizódok nem lettek nyilvánosan kiadva, még úgy tekintjük, hogy a történetük megtörtént." Ergo nem kánonok, de mivel sok már ki van teljesen dolgozva, bármikor utalhatnak rájuk.

 

És nem, a kánon besorolás nekünk nézőknek is kell, hogy meg tudjuk különböztetni a releváns SW történeteket a non-canon történetektől, mint a Lego SW széria vagy a Galaxy of Heroes játék, vagy akár a Legends művek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Ahsoka panelon volt szó, hogy nagy vonalakban volt egy sztori, hogy felfedeznek egy Sith Templmot a Coruscanti Jedi Templom alatt, amiben Ahsoka is kiveszi a részét. De ez nem kánon, mivel egyik eddigi mű sem utalt rá. Olyan mintha nem is létezne. Esetleg ha valahogy sikerülne valamilyen formában ezt kifejteni, akkor bekerülne kánon státuszba.

 

A kérdéses Sith Templomról először a Tarkin regényben olvashattunk, tehát a Templom létezése legalábbis mindenképp kánon. És mivel a TCW epizódok jóval előbb íródtak a regénynél, feltételezhető, hogy nem a TCW akarta a regényből beemelni, hanem a regény igazodott a kiadatlan TCW részekben leírt kánonhoz.

 

Amúgy Pablo nyilatkozata az volt, hogy: "Attól hogy azok a Clone Wars epizódok nem lettek nyilvánosan kiadva, még úgy tekintjük, hogy a történetük megtörtént." Ergo nem kánonok, de mivel sok már ki van teljesen dolgozva, bármikor utalhatnak rájuk.

Hogy is van ez? :hehe: Tehát ha Pablo azt mondja, hogy ezek a történetek hivatalosan megtörténtek (vagyis kánonok), az azt jelenti, hogy nem kánonok (vagyis hivatalosan nem történtek meg)? A kánon nem azt jelenti, hogy hivatalosan ki lett valami adva, hanem azt, hogy a kiadó hivatalosan univerzumon belül megtörténtnek tekinti. Ha a kánon azt jelentené, ami hivatalosan ki lett adva, akkor a Legends is kánon volna, hiszen azok a regények, képregények játékok, stb mind hivatalosan ki voltak adva.

 

És nem, a kánon besorolás nekünk nézőknek is kell, hogy meg tudjuk különböztetni a releváns SW történeteket a non-canon történetektől, mint a Lego SW széria vagy a Galaxy of Heroes játék, vagy akár a Legends művek

 

Ez írtam, hogy elsősorban a készítőknek szól. Nekünk csak egy alapfokú tájékoztatás, és az, hogy ilyen jellegű viták alakulnak ki rajongók között arról, hogy valami kánon-e vagy sem, az a hülyeség.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdéses Sith Templomról először a Tarkin regényben olvashattunk, tehát a Templom létezése legalábbis mindenképp kánon. És mivel a TCW epizódok jóval előbb íródtak a regénynél, feltételezhető, hogy nem a TCW akarta a regényből beemelni, hanem a regény igazodott a kiadatlan TCW részekben leírt kánonhoz.

Na azt nem tudtam, hogy ez előjött. Hiába, le vagyok maradva a könyvek terén. :D

 

Hogy is van ez? :hehe: Tehát ha Pablo azt mondja, hogy ezek a történetek hivatalosan megtörténtek (vagyis kánonok), az azt jelenti, hogy nem kánonok (vagyis hivatalosan nem történtek meg)? A kánon nem azt jelenti, hogy hivatalosan ki lett valami adva, hanem azt, hogy a kiadó hivatalosan univerzumon belül megtörténtnek tekinti. Ha a kánon azt jelentené, ami hivatalosan ki lett adva, akkor a Legends is kánon volna, hiszen azok a regények, képregények játékok, stb mind hivatalosan ki voltak adva.

Ha Pablo azt akarta volna mondani, hogy ezek kánonok, akkor kimondta volna kerek perec, de ehelyett ködösített, hogy ők megtörténtnek tekintik őket annak ellenére, hogy nem lettek kiadva. Lehet bennem van a hiba, de én nem tudok kánonnak tekinteni egy olyan elemet, a Lucasfilm egyik széfjében porosodik. Amint utalnak rá valamilyen hivatalosan kiadott kánon műben, akkor kánonnak fogom tekinteni, de nem magát a történetszálat (amiről megintcsak nem tudok semmit, mert a széfben csücsül), hanem csak azt az elemet.

 

És a rajongóknak ugyanolyan fontos hogy valami kánon-e, vagy nem kánon, hisz minden beszélgetésnek ez adja az alapját: hogy tudjuk melyik művekkel/eseményekkel érvelhetek egy vitában. Például elég nehéz úgy beszélgetni Ahsoka szerelmi életéről, hogy figyelembe kell venni egy olyan történetszálat, amiről senki nem tud semmit (a Lucasfilmet leszámítva).

 

A Lucasfilmenek a tartalom készítésének konzisztenciája miatt fontos a kánon besorolás. Nekünk rajongóknak meg azért fontos, hogy legyen egy univerzálisan elfogadott rendszer, amin belül tudunk beszélgetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha Pablo azt akarta volna mondani, hogy ezek kánonok, akkor kimondta volna kerek perec, de ehelyett ködösített, hogy ők megtörténtnek tekintik őket annak ellenére, hogy nem lettek kiadva.

Nekem meg nagyon úgy tűnik, hogy Pablo kis túlzással egyenesen rühelli a kánon/nem-kánon témát, és ezért ha teheti nem használja a kifejezést.

 

Lehet bennem van a hiba, de én nem tudok kánonnak tekinteni egy olyan elemet, a Lucasfilm egyik széfjében porosodik. Amint utalnak rá valamilyen hivatalosan kiadott kánon műben, akkor kánonnak fogom tekinteni, de nem magát a történetszálat (amiről megintcsak nem tudok semmit, mert a széfben csücsül), hanem csak azt az elemet.

 

És a rajongóknak ugyanolyan fontos hogy valami kánon-e, vagy nem kánon, hisz minden beszélgetésnek ez adja az alapját: hogy tudjuk melyik művekkel/eseményekkel érvelhetek egy vitában. Például elég nehéz úgy beszélgetni Ahsoka szerelmi életéről, hogy figyelembe kell venni egy olyan történetszálat, amiről senki nem tud semmit (a Lucasfilmet leszámítva).

 

A Lucasfilmenek a tartalom készítésének konzisztenciája miatt fontos a kánon besorolás. Nekünk rajongóknak meg azért fontos, hogy legyen egy univerzálisan elfogadott rendszer, amin belül tudunk beszélgetni.

 

Nem benned van a hiba, hanem úgy általában azzal a rajongói felfogással, hogy a kánonnak bármi köze volna ahhoz, hogy mi, a rajongók mit tartunk megtörténtnek.

A "kánon" szó szótári definíciója "hivatalosan elfogadott". Innentől kezdve lehet, hogy te nem tudsz megtörténtként elfogadni valamit, amiről semmit nem tudsz, és ehhez minden jogod meg van (és ez fordítva is igaz, én például az EP7-et pont úgy meg nem történtnek tekintem, mint előtte a Legends Yuuzan Vongjait és Darth Caedus-át), de a Lucasfilm hivatalosan megtörténtnek tekinti, tehát kánon.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A lenti videóban a végefelé az ifjú Han Solo-t látjuk?

Név szerint Nyx Okami, aki Ahsoka új szerelme lett volna a sztoriszál erejéig. Szerelő és csempész, szóval valóban egy "ifjú Han Solo", bizonyos szemszögből nézve. ;) (Érdekes, mert személy szerint régebben mindig volt egy olyan érzésem, hogy Tano-nak az efféle fiúk tetszenek. :D)

 

Filoni mesélte, hogy büszke volt Nyx-re, mert ő lett volna az első ázsiai karakter a Star Wars-ban. Biztos érdekesebb lett volna, mint anno Lux Bonteri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Azt nem tudom, hogy az Ahsoka könyvben ez benne van-e, de azért leírom, ami a Celebration-ön elhangzott:

Az utolsó történet az lett volna, hogy Maul újra átveszi a hatalmat Mandalore felett, erre Obi-Wan és Anakin újra összeállnak Ahsokával, hogy megállítsák Mault, azonban mielőtt elindítanák a támadást, jön a hívás, hogy Coruscantot megtámadták, ezért a két jedinek el kellett válnia Ahsokától. A volt jedi ezután egyedül vezeti a klónokat Maul ellen (erre van utalás a Rebelsben 2 ízben is). Végül Mandalore felszabadul, de Maul ismét megszökik.

 

Szerk.: Filoni rajza az eseményekről (de idegesítő, hogy a Wookieepedian nem .jpg-ben vannak fent a képek, mert nem lehet rendesen beilleszteni őket :angry: )

72476305fcbfe513d86c607c8478d45a.jpg

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy az Ahsoka könyvben ez benne van-e, de azért leírom, ami a Celebration-ön elhangzott:

Az utolsó történet az lett volna, hogy Maul újra átveszi a hatalmat Mandalore felett, erre Obi-Wan és Anakin újra összeállnak Ahsokával, hogy megállítsák Mault, azonban mielőtt elindítanák a támadást, jön a hívás, hogy Coruscantot megtámadták, ezért a két jedinek el kellett válnia Ahsokától. A volt jedi ezután egyedül vezeti a klónokat Maul ellen (erre van utalás a Rebelsben 2 ízben is). Végül Mandalore felszabadul, de Maul ismét megszökik.

Sajnos ezek csak érintőlegesen kerültek a regénybe. Helyette viszont tartalmaz egy rakás elhagyható üresjáratot, amiket valamiért fontosabbnak tartott leírni az író. Kár, hogy ennél jobb "feldolgozást" valószínűleg már nem kapunk erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ahogy olvasom, több sorozattal is volt már, hogy azt hitték, lemegy a Netflixről, mégis maradt. Ami még jobb, hogy továbbra sincs lejárati ideje a sorozat ottani tartózkodásának, bár, mint szerintem itt mindenki, én sem onnan nézem. :D Mindenesetre sok ember pont emiatt a para miatt darálta le a sorozatot, és sokan írják, hogy bár előbb álltak volna neki. Még mindig van értéke. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Felfigyeltem arra a sorozat talán 3. vagy 4., de az is lehet, hogy csak az 5. évadától kezdve, hogy Anakin és Obi-wan egy kicsit máshogy néznek ki. Arra határozottan emlékszem, hogy a ruháik megváltoztak, de mintha egy kicsit az arcvonásaik, de leginkább a hajviseletük is. Ami szerint nagyon jó dolog, hiszen az újabb külsejük sokkal inkább emlékeztetett engem a filmbeli énjükre.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.