Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a harci droid poénokkal kapcsolatban sokszor két negatívumot lehet felhozni:

1. Ezek harci droidok, akik elvileg a gonoszt szolgálják, vagyis nekünk nem nevetni kéne rajtuk, hanem cidrizni. Az ep1-ben imádom, amikor a droidekák először begördülnek. Az olyan "terminator feeling". Az egész jelenet nagyon f*sza, hisz még a két Jedi is meghátrál miattuk. Ugyanígy imádom, amikor a B1-eseket kipakolják a naboo-i csatában és megindulnak a gungan sereg felé. Ott is olyan érzésem van, aminek végig lennie kéne: ez egy megállíthatatlan robotsereg. Nem éreznek félelmet, se gátlást, se szánalmat. Az ep1 szvsz jól kezeli őket, még ha a B1-esek eléggé együgyűek is, de nincs extrém szituáció. Az ep2 ezen a téren szerintem a legjobb, főleg, hogy behozták a B2-eseket, amik még le is pofozzák a B1-eseket. :) Az ep3 valóban elment kicsit húzósabb irányba. Talán nem is húzós, csak azért tűnik annak, mert az előző részben még terminatorként üzemelő B2-esek lettek együgyűek. Mert azért az ep3-ban sincs olyan extrém jelenet, mint mikor a TCW-ben nekihajt a tankkal a droid az áttörhetetlen növényzetnek, csak mert b*szik hallgatni a parancsnokára (ami már önmagában furcsa, hiszen droid, és még csak nem is olyan fejlett, mint 3PO, R2 vagy L3).

Szóval, a lényeg, hogy bár sok droid poénra én is azt mondom, hogy jó, elsőre megmosolyogtatott vagy nevettem rajta. De régen volt már a TCW "elsőre". Amikor az ember harmadik vagy negyedik alkalommal nézi, vagyis amikor a vicc már nem vicc, mert tudod, mi jön, akkor érzed azt, hogy itt a poén kedvéért durván beáldozták a Konföderációs hadsereg komolyan vehetőségét. Szerencsére ezek a fajta abszurd droid poénok a harmadik évad második felétől kikoptak, egyet sem tudnék felidézni onnantól. Kár, hogy addigra megtörtént a baj.

Ami jó, hogy azért a TCW gyártói is próbáltak egyenlíteni. Egyrészt, kivették az ilyen jellegű poénokat, másrészt volt pár komolyabb droid is a harci felhozatalban. A kommandós droidok nagyon ott vannak a szeren, és máig imádom a droid gunshipek belépőjét és tevékenységét.

2. A legtöbb poén a droidokkal azzal megy szembe, hogy ők droidok. A saját funkciójuk ellátásra képtelenek, ami ismételten a komolyan vehetőségükben okoz kárt. Miért használna a konföderáció engedetlen harci droidokat? Vagy olyan tűzoltó droidot, ami képtelen kezelni egy tűzoltó slagot? Vagy, ami nem tud rendesen vezetni egy tankot, nem tudja felmérni, mire képes az a harci szereket, aminek irányítására beprogramozták? Ezek így ebben a formában talán még veszélyesebbek is a tulajdonosra, mint akik ellen bevetnék. Főleg az engedetlen harci robot. A poén az egészben, hogy a TCW-ben még el is hangzik, hogy fejlettebbek, mint azok, amik az ep1-ben voltak, pedig azok normálisabban viselkedtek.

Viszont az is tény, hogy alapvetően nincs sok extrém droid poén az egész TCW-re kivetítve. Soknak tűnik, de ha az ember végignézi, rájön, hogy tényleg igen kevés van, és azok jószerivel az első évad első felében kerülnek elő. És az is biztos, hogy ezeket nem a felnőtteknek szánták, ezt kár lenne tagadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoztam 1-2 újabb érdekességet a sorozatról, illetve érintve lesznek az új részek is. :)

Jelenleg is tart még a Dragon Con, ahol volt egy Resistance and Star Wars Cartoons panel.

Itt Henry Gilroy és még egypár emberke beszéltek az egyes animációs sorozatokról. A TCW -ről ezeket mondták:

 

- beszéltek arról, hogy hogyan változtatták meg kezdetben Ashla nevét Ahsokára. Erről már Henry is megosztott néhány képet az SDCC környékén.

- Grievous első jedi gyilkosságáról is kérdezték őket, igazából nem nagyon mondtak sokat, csak egyikük megemlítette, hogy lehet úgy ölte meg első áldozatát, mint Nahdar Vebbet. :D

- Wolffe elvégezte a 66 -os parancsot, majd később eltávolította a chipet az agyából, ám a program még ott volt benne, ezért is mondta azt a Rebelsben az első feltűnésekor, hogy a jedik bosszút állni jöttek.

- Henry elmondta, hogy tudni fogjuk majd, hogy Rex eltávolította a chipet a jövő évi részekben.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Wolffe elvégezte a 66 -os parancsot, majd később eltávolította a chipet az agyából, ám a program még ott volt benne, ezért is mondta azt a Rebelsben az első feltűnésekor, hogy a jedik bosszút állni jöttek.

:o Vaó! És ki lehetett az áldozata? Mert Plo Koon meggyilkolásában nem vett részt.

 

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

- Henry elmondta, hogy tudni fogjuk majd, hogy Rex eltávolította a chipet a jövő évi részekben.

Esélyes, hogy ezzel a sebhelyre utalnak a homlokán. De inkább azt lenne jó tudni, hogy hogyan és mikor távolítatta el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

:o Vaó! És ki lehetett az áldozata? Mert Plo Koon meggyilkolásában nem vett részt.

Ez egy jó kérdés. Lehet, hogy a jövő évi részekben ezt is látni fogjuk? Tegyük fel, hogy a Mandalore -i ostromnál, amikor kiadják a 66 -os parancsot, látni fogjuk nem csak az ott történt eseményeket, de más, eddig nem látott helyszínekre is ellátogatunk és így kerülhetne a képbe Wolffe?

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Esélyes, hogy ezzel a sebhelyre utalnak a homlokán. De inkább azt lenne jó tudni, hogy hogyan és mikor távolítatta el.

Spoiler

Mivel a Bad Batch történetben ugye ott van a sebhely, így logikus, hogy valamikor a 66 -os és a BB szál között. Eltudnák képzelni egy olyan jelenetet, hogy amikor a klónok Ahsoka ellen fordulnak és Rex megvédi a togrutát, utána egy tábortűz mellett - :P - elbeszélgetnek, Rex elmeséli azt, hogy miként és mikor szabadult meg a chiptől és ezek után döntik el, hogy különválnak. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 01. - 12:00, pb69 írta:

És Jar Jar szánalmas és kínos motívumaira is azt mondom, hogy semmi keresnivalója nincs a SW-ba. Elég szomorú, hogy belekerült. Nyilván nincs ezzel akkora gond, hiszen a teljes SW tartalmat tekintve ez egy elenyésző szegmens, akár a filmeket, akár a TCW-t nézzük. De ettől függetlenül még szerintem rossz, amit elkerülni kéne a jövőben, nemhogy még többet kérjünk belőle. Azt én is elismertem, hogy voltak jó droidos poénok, de ez nem igazolja a létjogosultságát a rosszaknak.

Ez a humor az SW-ben valami olyan dolog, ami újra és újra előkerül minden film kapcsán, és nem értem miért. Szerintem a IV. rész egy ritka jó humorú film, és abszolút az eredeti trilógiának is szerves része a humoros szituációk tömkelege. Han Solo, C-3PO és R2-D2 egyértelműen comic relief karakterek, és Chewie-t sem tudok nagyon más helyre besorolni.

 

Leginkább talán a Baljós árnyak és a TLJ kapcsán merült fel a humor létjogosultsága az SW-ben. Én elismerem, hogy Jar Jar-nak nincs olyan rajongótábora, mint az eredeti trilógia humorforrásnak szánt figuráinak, de igazából az a helyzet, hogy talán ő a legikonikusabb, legismertebb Star Wars-figura az eredeti trilógia óta. És a negatív kampány is kampány. Szerintem Jar Jar figurája abszolút szerves része már a Star Wars-nak, én közel sem tartom szégyenfoltjának, legfeljebb olyan kissé trashy, groteszk elemének, mint amilyen Max Rebo, Ponda Baba vagy Ackbar admirális. És szerintem ezzel a figurával lehetne kezdeni valamit. Az a fél bekezdés jó lehetőséget mutat, ami az Utóhatás harmadik könyvében van, egy ilyen figura simán tudna egyik pillanatról a másikra tragikus felhangot kapni minden nyomi bohókássága ellenére, és az is jó kiindulópont, hogy Jar Jar már elkövetett egy drámai vétséget a prequelekben, illetve egészen konkrétan a Klónok támadásában. Szerintem ennek a rá vonatkozó hatását érdekes lenne megismerni, akár a TCW-ben (ha egy szerveződő ős-lázadáshoz csatlakozik, egy olyan szerveződéshez, amit a RotS kivágott jeleneteiben látni), akár más SW-produktumban - én pl. a Rebelsben nagyon nagyon megnéztem volna Binks-et, oda is illett volna, az első két évadba különösen, valamelyik filler epizódba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintem Jar Jar figurája abszolút szerves része már a Star Wars-nak, én közel sem tartom szégyenfoltjának, legfeljebb olyan kissé trashy, groteszk elemének, mint amilyen Max Rebo, Ponda Baba vagy Ackbar admirális.

Ezek a figurák furán néznek ki, de ennyi. Jar Jarral nem az a gond, hogy furán néz ki, hanem hogy totál idiótán viselkedik. Mások is vicceskednek, a SW-nak szerves része a humor, de a többieknél ez illeszkedik a sztoriba, az adott szituációkhoz. Jar Jar esetében viszont sok esetben arról beszélhetünk, hogy egyszerűen kilóg mindenből, leesik a vászonról. Vagy teljesen céltalanul ökörködik, vagy kifejezetten fontos/jó jelenetekbe trollkodik bele.

Mindezzel pedig megtöri a jelenetsorok ívét és nagy pillanatokat tesz komolyan vehetetlenné. A legrosszabb szerintem, amit a naboo-i csatában művel. Épp lemészárolják a népét, párhuzamosan ádáz és körömrágós csata folyik az űrben, ill. a jedik és Maul között, Jar Jar meg végigbohóckodja az egészet. Chaplin, Rowan Atkinson, Leslie Nielsen vagy Benny Hill mind-mind megnevetteték az embert valamilyen módon, de megvolt a maguk helye. Nem a roxforti vagy az öt sereg csatájában jelent meg egyik sem.

 

Hozzátenném, hogy számomra 3PO is ilyen karakter, csak nem olyan töményen, mint szegény Jar Jar. De akárhányszor újranézem a filmeket, az aranybogár egyre jobban irritál. Nagyon hasonló okokból, mint a gungan. Annyival elviselhetőbb a helyzet, hogy nem erőltetik olyan keményen, mint az Ep.1 Jar Jart. Hasonló a helyzet a TCW elején lévő droidpoénokkal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. És nem is feltétlenül a karakterrel van gond. Ő egy ügyefogyott jószág, aki csetlik-botlik. Megfelelően adagolva, a megfelelő helyekre mondjuk drámai jeleneteket ellensúlyozó nevettető faktorként tökéletesen helye van a filmben. De párhuzamosan drámai eseményekkel, vagy olyan jelenetekben, amik nem viccesnek vannak szánva, sajnos Jar-Jar ökörködése irritáló. Mondjuk a csatában való hülyéskedését még úgy ahogy meg is értem: a film egyértelműen könnyedebb hangvételre lett belőve, a gunganek mészárlását pedig valamelyest oldja, vagy más síkra tereli Jar-Jar hülyéskedése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában fundamentális félreértésnek tartom (teljesen személy szerint és szubjektíve) a rajongók tömegeinek azt a véleményét, hogy a poénnak, a humornak megvan a helye, de nem a drámai jelenetekben. Ugye ez most esszenciálisan talán annál a jelenetnél merül fel, amikor Luke a TLJ-ben, miután szarrá lőtték a lépegetők, a ködből kilépve csak hanyagul lesöpri a vállát.

Azt gondolom, hogy ez valami olyasfajta elvárás, amit sem a drámairodalom, sem a filmtörténet nem igazol, megértem, hogy nagyjából milyen gondolkodás mentén alakult ki ez az emberekben, egyetérteni mégsem tudok vele. Sőt, a legnagyobb filmírói teljesítménynek tartom, ha egy filmben, egy jelenetben, egy helyzetben egyidejűleg tudok nevetni és sírni, sőt, egyfajta virtuozitásnak tartom, ha egy filmes el tudja érni, hogy oda-vissza játszi könnyedséggel rángasson az érzelmeim között, pont úgy, ahogy egy zene is el tudja érni ezeket az ambivalens hatásokat. Ilyennek tartom Lars Von Triert például, vagy David Lynch-et, utóbbit az ezen fórumon is sokak által kedvelt Twin Peaks miatt is. Azt gondolom, hogy drámai jelenetben nem hogy tud működni egy humoros mondat, hanem egyenesen az tud lenni a leginkább szívfacsaró a drámai helyzet kontextusában. Sőt, azt gondolom, hogy talán a legszomorúbb dolog a színpadon és a filmvásznon az a pillanat, amikor megtörténik a bohóc halála. Ha már Chaplin. A Nagyvárosi fények óta, amivel az igazán nagy filmjei kezdődtek, de előtte is ott a Kölyök, csak olyan filmeket csinált, amiben a hőse valamilyen módon meghal a végén. Soha olyan vicces, és soha olyan szomorú filmet nem láttam, mint ezt a pár alkotást. Na és ott van pl. Don Quijote. Aki olvasta azt a könyvet, talán tudja, milyen szélsőséges amplitúdókat üt meg, és egyébként a nyugati kultúra egyik alapmítosza, az első mai értelemben vett regénynek is tartják. Miután a képzelt lovagot ezerötszáz oldalon keresztül verték különböző okokból, kreált világát megtagadja a halálos ágyán és úgy hal meg. Ebben a különösen drámai jelenetben gazdája agóniáját nézve Sancho Panza két pofára zabál bánatában.

 

Bár Jar Jar Binkset nem tartom ilyen mélységű figurának, C-3PO-ban határozottan észreveszem a börleszk figurák tragikomikus jellegét, Lucas egyértelműen R2-D2-val közös duóját (bár közvetlenül persze a Kuroszava-filmből származtatják) a Stan és Pan, mégkorábbról Don Quijote és Sancho Panza figurájából merít, ezek is archetipikus alakok, még számtalan filmben találhatjuk meg a feloldhatatlan ellentétek komikus duóját. Tulajdonképpen C-3PO, droid létére a legemberibb figura az egész sorozatban, nincs benne semmi pátosz, emelkedettség, nem cool, nincs hatalma, ő a zsörtölődő kisember, egyben nála érhető tetten a komikus figurákra jellemző emberi tulajdonság, a fizikai teste okozta korlát. Végtagjainak gyakori vesztése Don Quijote kiütött fogait juttatja eszembe.  C-3PO a bohóc. (Ahogy Han Solo is, ezért különösen erős és sokkoló a lefagyasztás-jelenet.) Ezért is lesz, ha ilyesmi megtörténik, C-3PO halála (vagy pontosabban "dezintegrálása") a Star Wars legszomorúbb pillanata. Egyben szimbolikus vége is, hiszen ő a folytatólagosság megtestesítője is. Remélem, sosem történik meg ez a pillanat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A humornak megvan a helye a drámai jelenetekben, de nem minden fajta humornak. Ez egy vékony mezsgye, nagyon finom és igényes megoldás kell, hogy igazán működjön. Ha pedig nem működik, akkor itt nagyon könnyen el lehet menni a vérciki/felháborító/szánalmas irány egyikébe. A való élet is olyan, hogy a legdrámaibb pillanatokban is helye lehet a humornak, de pl. a kedvesem édesanyjának temetésén soha nem fogok előállni egy anyósviccel.

 

A SW sok esetben megmutatta, hogy képes remekül kezelni ezt a kérdéskört. Obi-Wan, Yoda vagy Han szinte mindig jól eltalálták hogyan lehet belecsempészni a humort a drámába. Az pl. nagyon fontos, hogy a "poén" egyrészt karakterhű legyen, másrészt illeszkedjen az adott szituációhoz.

Sokan kattognak pl. azon, amikor Anakin a 2. részben a Geonózison a lezúzott fénykardja miatt aggódik, mert amikor a szerelme életveszélyben van, akkor az a gondolat nem illik oda. Pedig szerintem tök jó, mert Anakin ilyen. Hebrencs figura, aki saját magának megenged egy ilyen elszólást, ettől nem fogja kevésbé szeretni Padmét vagy kevésbé aggódni érte. Fontos, hogy saját magának, erre mondtam, hogy az adott szituhoz is passzolni kell. Nyilván az már nem férne bele, ha akkor mondaná Padménak, hogy nézze már meg a tönkrement fénykardját, amikor végre megtalálja és találkoznak.

De fel lehet hozni a 8. részben Luke-ot. Fontos megérteni, hogy az elején, amikor eldobja a kardot, az a részéről nem vicc. Sokan azon akadtak ki, hogy egy mély és érzelmes pillanatot lerombolt és nevetségessé tett. De a jelenetnek pontosan az előbbi volt a célja. Azt mutatta be, hogy Luke-nak ez az egész semmit nem jelent. Az, hogy ez külső szemmel viccesnek tűnt, már más kérdés. Luke vagy Rey nem nevettek rajta. Amikor a fűszállal csiklandozza Rey-t, az is tökéletesen illik Luke-hoz is, meg a szituhoz is. A végén a vállsöprés megintcsak olyan, hogy az Kylo-nak szól, az ő hergelése a cél. "Kevés vagy te ide, kisgyerek" odaszúrás, in-universe ez nem poén, megint nekünk nézőknek vicces.

 

Ami nekem pl. már sok volt, az Han legendás "tudom" beszólása. A karakteréhez tökéletesen passzol, viszont a helyzethez szerintem egyáltalán nem. Mégpedig Leia miatt nem. Han azt csinál, amit akar, a többi szereplő előtt tök jó egy ilyen, de pont Leia vajon hogy érezte volna magát, ha tényleg soha többé nem látja a szerelmét? A lánytól ez egy súlyos megnyilatkozás, ami egyáltalán nem lehetett könnyű. Olyasmi ez, mint Padmé vallomása Anakinnak, csak amolyan leiásan. Erre félvállról odanyögni, hogy "tudom", szerintem gáz. Pont azzal szemben gáz, akit szeretek.

Jar Jarral szintén az a baj, hogy nem illik a szituhoz. Totálisan komolytalanná tesz egy komoly csatát. És ez nem olyan, mint pl. amikor Obi-Wan pikírten lezárja a Grievous elleni csörtét, amikor már vége és csak magának van. Jar Jar a csata kellős közepén parádézik, ráadásul tök életszerűtlen és nonszensz módon. A többi ballépésére (pl. ganéba lépés, nyelvzsibbadás, szerelődroid) csak legyintek, mert ugyan színvonaltalan humor, de kárt végül is nem csinál vele. A naboo-i csatában viszont igen, ott masszívan rombol a jelenetekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Indi, ha nem érzed a különbséget Jar Jar EpI-es csatabeli ökörködése és Luke vállsöprése között, akkor kár erőltetni a vitát. Nyilván nem önmagában a HUMOR-ral van baj, ami a dráma feloldását, könnyebben emészthetőségét szolgálja, hanem azzal, ha elvesz a jelenetből nem pedig hozzáad. Ami ugye a VIII. rész Luke-os söprésnél nem igazán mondható el. Sőt, épp az ellenkezője igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Bár Jar Jar Binkset nem tartom ilyen mélységű figurának

Én tökéletesen érzem a különbséget (talán nem kell mondanom, hogy a TLJ javára), drasztikus a különbség a kettő között, de én nem is a humor primér hatásán és minőségén rugóztam, hanem a szerepén. A minőségről csak annyit, hogy én már tudok élni azzal, hogy Jar Jar Binks létezik a saga-ban. Talán csak azok a rajongók infantilisebbek nála, akik készítenek egy saját otthoni vágatot belőle, amiből kivágják, vagy bírálják az alkotót (nem ilyen szinten, mint itt, ezen a fórumon, ez emberi véleménynyilvánítás, inkább a cyberbullyingra gondolok), és nem értik meg, hogy a film az egyedül az alkotójáé (alkotóié). Emellett valószínűleg George Lucas a gyermekek nyelvén ezerszer jobban kommunikál, mint bármilyen, a saját percepcióin túl tekinteni nem képes geek. Úgy látom, hogy durván 35 évig George Lucas brutálisan eltalálta, hogy az adott munkái célcsoportjának mi kell, ez több generáció príma emberismeretére vall. Ilyen értelemben szerintem irreleváns bírálni valamit, ami talán negatív visszhangjában is reklámot csinált, és ami alkotójának bevallottan a legkedvesebb alkotása (mégha ezt kissé provokatívan is mondta).

 

De értitek, kicsit úgy érzem, amikor az emberek Jar Jar Binks-et bírálják, hogy maguk sem érzik a helyzet komolytalanságát. Mintha nem látnák, hogy ez az egész egy végtelenül gyermeki mese. Az alkotója is a gyermekkora idealisztikus moziszeretetének megénekléséül szolgálta, nem értem, miért nem lehet a dolgokat annak látni, amik. Pl. amennyire gyenge komikus karakternek tartom Jar Jar Binks figuráját, én ugyanennyire tartom kidolgozatlan és pongyola gonosznak Darth Maul-t a Baljós árnyakban (de hangsúlyozom, hogy csak abban, a TCW-ben, Rebelsben már komplexebb figura). Na, most biztos jön majd a felháborodás, és pontosan ezt akarom elérni, ugyanis sokan valami oknál fogva másképp ítélnek meg egy adott Star Wars-hoz kapcsolódó elemet, ha az véresen komolyan van véve és egy ilyen furcsa pátosz (ami összefoglalva a coolságban merül ki) rakódik rá. De ugyanolyan ízléstelen, ha nincs mögötte semmi, legyen az vicces, vagy éppen nem. De ez nem azt jelenti, hogy a Baljós árnyak ellen beszélek, szerintem egy látványban gazdag, szórakoztató mese, egészen egyedi vízióval, és ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzek egy egyedi alkotói víziót. De nem akarok úgy csinálni, mintha Jar Jar kifejezetten tönkretenne valami fantasztikus mélységű drámát, amikor a TPM hullámvasútján amúgy sincs szó ilyesmiről. Lucas pedig pontosan érezte a későbbiekben, hogy nem kell ezt erőltetni Darth Vader születésében. Jar Jar pedig ugyanúgy elfért a TCW könnyedebb, korai filler epizódjaiban.

 

AM ez az egész már egy kicsit jó ideje offtopik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matt Lanter ezt írta twitterére és instájára: Man it feels good to be back with this family. #CloneWarsSaved #weareback
 
Ne feledjük, hogy Tom Kane az előző hónapban 5 epizódhoz vett fel szinkront, szóval úgy tűnik, hogy jelenleg is tartanak még a szinkronmunkálatok. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha öt epizód, az talán azt jelenti, hogy nem csak a 4 részes Mandalore-arc lesz az újdonság, és a másik 8 részben sem az Utapau-Bad Batch arc rendes változatát látjuk (ha jól emlékszem, nem nagyon szerepelt azokban Yoda, de azokhoz nem is kéne hangot rögzíteni amúgy sem), hanem még két db. 4 részes történetszálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tom Kane a narrátor szerepét is képviseli. A Mandalore -i történetben szerintem csak az elején fog szerepelni egy-két perc erejéig. De az, hogy 5 részhez vettek fel hangot, nekem azt sugallja, hogy a Mandi mellett kapunk még 1 új történetet - ami nem feltétlen Yoda központú - és a 3. pedig a BB lehet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb információk: James Arnold Taylor (Obi-wan megszólaltatója) egy Q&A videóban elárulta, hogy február első hetében - amikor a Solo -n dolgoztak még, állítólag valakinek a hangját adta :? - beszélgetett Matt Wood -al, aki azt mondta, hogy ez még pletyka, de az azt követő héten már hivatalossá vált és ekkor kellett neki egészen az SDCC -ig titkolnia azt, hogy a TCW visszatér. :)

Az egész amúgy úgy történt, hogy az ügynöke felhívta a menedzserét - aki egyben a felesége is - aki pedig elmondta neki a hírt, hogy megvolt a dolog hivatalos

Illetve megkérdezték tőle, hogy mikor kezdték el a szinkront készíteni, a hivatalossá válás után vagy a bejelentés után? JAT erre azt felelte, hogy ha megnézzük, mostanában Ashley, Matt és még egy páran raktak ki instájukra és twittereikre képeket, ahol a stúdióban vannak - ezek régi képek - de ebből tudni lehet, hogy jelenleg a stúdióban készítik a hangokat - ugye Matt korábbi twitteres írása, vagy Tom facebook -os bejegyzése.

 

Néhány információ tőle:

- JAT nem hitte, hogy valaha visszafogják még hozni a TCW -t. A Disney azonban hallgatott a fanokra.

- A jövőhéten lesz majd egy esemény, ahol George és Dave ott lesz illetve a stáb is, és ott fognak majd egy Q&A keretében beszélgetni a sorozatról, megnéznek néhány epizódot - a régi idők kedvéért - és beszélgetnek még az SW iránti szereteteikről.

- Az első két évadban megkapták mindig a forgatókönyveket, ám a 3. évadtól már csak akkor, amikor vették fel a hangot - és akkor is mindenki a saját részét.

- JAT nagy rajongója a Kenobi könyvek, ami ugye már Legends. Szerinte ha lesz majd valamikor egy Kenobi film, akkor azt a könyvet nyugodtan lehetne filmre vinni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Még így is cirka 30 év lesz a két sorozat között. 

Persze, de azért jó lesz látni Mandalore történetét folyamatában. Kezdve a TCW korai évadaival, aztán ez az évad, aztán Rebels és végül a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Még így is cirka 30 év lesz a két sorozat között. 

Egész pontosan 25 év lesz. Azért kíváncsi leszek, hogy mennyit változott. A Rebelsben sajnos nem láttunk be a városokba, a puszta sokat nem változott. De érdekelne, mi történt a fővárossal, Sundarival. Hogyan hathatott rá a birodalmi megszállás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A TCW új évadáról:

 

Ugye kapunk 12 új részt, amellyel (elméletileg) lezárják majd a sorozatot. Sokan ugye arra tippelünk, hogy a Mandalore ostroma mellett a másik két történet a Bad Batch és az Utapau történetek lesznek. Valamennyire én is ezt éreztem, de az elmúlt napokban megfordult bennem ezzel kapcsolatban valami. Nem hinném, hogy így lerendeznék az új évadot, hogy csak 1 új történetet kapnánk meg.

Persze itt jön be az, hogy sokan például nem is látták a BB és Utapau történeteket, mert félkészek. De nem hinném, hogy az SW rajongók többsége TCW fan. Van egy bizonyos bázis az SW fanok körében, akik imádják a TCW -t, nem hinném, hogy mindenki látta azokat a részeket, de az Utapau történet már több, mint 4 éve fenn van a YT -on, illetve az SW.com oldalán, így ennyi idő alatt simán láthatták a részeket - lehet már nem emlékeznek rá, de attól még rátaláltak. A BB történetet meg ugye leadták a 15 -ös Celebration -ön, ergó aki ott volt, az mind láthatta azt. Illetve a YT/SW.com oldalakon is fenn van, így 3+ év alatt azt is sokan megtekinthették.

És most ezzel nem azt akarom mondani, hogy azzal, hogy több éve fenn vannak, nem is kapjuk meg őket az új évadban. Ezt nem vitatom, lehet, hogy megkapjuk. De itt van néhány érv azzal kapcsolatban, hogy az új évad új sztorikat fog rejteni - a reddit/YT oldalakon már vannak ilyen fajta fejtegetések, illetve én is ide jutottam el. :)

 

- Filonit megkérdezte ha jól tudom Athena, bár lehet, hogy valaki más, hogy mi lenne, ha elmesélnének új klónháborús történeteket. Így született az + a fanok jóvoltából, hogy a TCW kapott egy új, 12 részes záró évadot. Ha új történeteket akarnának elmesélni, amiket még nem meséltek el - és nem láttunk - akkor minek adnák ki fullosan a BB és Utapau történeteket? Szerintem amúgy a fejvadászos és az Ahsoka's Walkabout történetek is félkészek, szerintem majdnem olyan készen vannak, mint előbbiek, mégsincsenek kiadva. :)

- Most kicsit furán hozom össze a nem készülő Boba Fett film, a The Mandaloreian és a TCW hármasát. Viszont! Ugye kiderült, hogy nem lesz Boba Fett film - vagyis egy ideig biztos, hogy nem kapunk. 100% -ig a mandis sorozatra fognak koncentrálni, amit már év eleje óta dédelgetnek, tehát Filoninak tudnia kellett, hogy miről szól a sorozat, ha már egyszer nemcsak rendezi az első részt, hanem producere is a sorozatnak. És ezzel együtt könnyen megcsinálhatják a fejvadászos történetet, nincsen Boba film, ami miatt talán tartottak - amit nem is értenék - könnyen elmesélhetnék, hogyan válik Bobából híres fejvadász, Bane sorsát is lezárnák.

- Aurra az egyedüli gond, ugyanis most láttam egy videót, amiben arról beszéltek, hogy Aurra meghalt volna ebben a történetben. Hogy hogyan az jó kérdés, mindenesetre ha annyira van félkészen, mint a BB/Utapau, akkor van egy kis munka/átvariálás a Solo miatt - nem hinném, hogy Beckett itt feltűnne - de van esély szerintem, hogy megkaphatjuk a történetet.

- Tom Kane augusztusi facebook bejegyzésében közölte, hogy 5 új TCW részhez adta a hangját. Yoda hangját adja a fickó, viszont a narrátor is ő. Ezzel már azt is mondhatjuk, hogy 5 rész, 5 új részhez narráció, viszont ha csak a Mandalore az új történet, az 4 rész, ergó 1 rész pluszba kapunk, azzal viszont 13 rész jönne ki, és nem hinném, hogy csináltak egy 1 részes történetet, mert minden történet mostmár kvadrológia. Tehát 1 új történetet mindenképpen kaphatunk.

- Viszont ha Yodával számolunk, akkor az 5 rész úgy jönne ki, hogy megkapja a Kasshyyykos történetét, illetve a Mandalore -os történetben megjelenik egy kis ideig, hogy visszahívja Anakint és Obi-want Coruscant -ra - Filoni mesélte a 16 -os Ahsoka Untold Stories panelen.

 

Tehát a Kasshyyykos lehet az új történet? Vagy megkapjuk a fejvadászokat vagy Ahsoka alvilági kalandját a Kasshyyyk és Mandalore mellé? Akárhogy is, Yoda 2 történetben tűnne fel csak, egyikben főszereplő, másikban éppen csak. 5 rész pipa. :)

Persze majd jövőre többet fogunk tudni - gondolom a Celebration -ön - kíváncsian várom tehát a véleményeteket, hogy vajon mi is lehet a helyzet. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lehetőségek, bár én még mindig azt gondolom, hogy a fél kész epizódokat kapjuk meg plusz Mandalore ostromát. Bár nem lennék szomorú ha igazad lenne. :D Továbbra is kérdés mennyit akarnak beleinvesztálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szomorú lennék, mert utálom a gondolatát is, hogy van félkész epizód, ami kánonnak számít. Fejezzék csak szépen be rendesen. Szerintem az nem számít, hányan látták már, eleve kétlem, hogy a rajongók nagy többsége végig nézte (én is csak egyszer vettem rá magamat), és azt is kétlem, hogy valaki fújna, ha ezeket a részeket is megkapnánk teljes pompájában. Ha már a kánon része, legyenek szerves részei azzal, hogy befejezettek, és nem úgy néznek ki, mint a filmek törölt, félkész jelenetei.

Plusz én nem hiszem, hogy egy trailer miatt befejezték volna a Bad Batch egyetlen jelenetét és az egyik karakterét. Oké, az állomás és a szereplő is feltűnhet más részben, de akkor is, logikusabbnak tűnik, hogy ha egy jelenet a Bad Batch-ből van, akkor a Bad Batch-t megkapjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Pildi írta:

Én is amellett vagyok, hogy fejezzék be a félkész részeket, annál is inkább, mert én nem néztem meg őket félkészen. :P Pedig szerettem a TCW-t és kíváncsi vagyok ezekre az epizódokra is - ha majd elkészülnek. :)

Dettó. Én sem láttam még őket és most már csak készen szeretném. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.