Jump to content
Ody Mandrell

A The Clone Wars animációs sorozat

Recommended Posts

Posted (edited )

Sam Witwer: "...And if you a fan of The Mandalorian, there are things that happen at the end of the show that are very important history for the characters in the Mandalorian show. They even bring it up on the show. There are certain lines of dialogue that I'm like 'Oh I'm the only guy that knows what they're talking about.' And by the way the funny thing about that, that was not created because of the Mandalorian, that was always how the story was gonna end. It ends at a certain place with a certain event and that was always how it was supposed to be and it just happens to link up with what the Mandalorians have gone through."

Edited by Bence1997

Úgy látom egész aktuális a kérdésem, meg úgy olvasom, hogy mások is igyekeznek érdemben felkészülni az új évad érkezésére. :)

Én hosszú SW maratont indítottam, egészen a legelejétől, A múlt héten meghallgattam a Dooku Jedi Lost hangoskönyvet, mára pedig befejeztem a Mester és Tanítványt. A képregényeket is bevettem a buliba, azokkal is haladok szépen időrendben, és úgy néz ki, hogy a TCW sorozatig tulajdonképpen már csak az EpI, és EpII van hátra. :)

Viszont azt már biztosan látom, hogy mind a 6 évadot nem fogom tudni végignézni a 7. évad premierjéig. (Meg nem is biztos, hogy szeretném az összes részt megnézni. Anno persze láttam mindegyiket, de most a középszerhez kevesebb kedvem van.)

Szóval abban szerettem volna segítséget kérni, hogy aki mostanában nézte újra az egészet, az melyik 15-20 részt tudja ajánlani megnézésre, ami szép ívet vezet a 7. évad felé. Mindegyik évadból 3-4 rész, vagy inkább összefüggő történet szálak, vagy ilyesmi.

Ha ez teljesen összevág az aktuális témával, hogy kinek melyek a kedvenc storyline-jai, akkor kiválogatom abból, és az alapján nézem, de ha valaki tud írni egy hosszabb tervet, az még királyabb lenne. És esetleg nemcsak nekem, hanem a fórum többi olvasójának is hasznos lehet, aki szeretné felvenni a hangulatot a 7. évad előtt. :) 

Találtam hosszabb, és rövidebb, valamint külön a 7. évadra fókuszáló listát is a neten, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.

Köszi!

Posted (edited )
1 órával ezelőtt, Jinx Lumos Joke írta:

Szóval abban szerettem volna segítséget kérni, hogy aki mostanában nézte újra az egészet, az melyik 15-20 részt tudja ajánlani megnézésre, ami szép ívet vezet a 7. évad felé. Mindegyik évadból 3-4 rész, vagy inkább összefüggő történet szálak, vagy ilyesmi.

Nos, én kronológiai lista szerint megmutatom azokat a részeket, amik szvsz. szükségesek lehetnek a 7. évad megértésében. :)

1. Christophsis szál: Cat and Mouse, Hidden Enemy, TCW mozifilm

Miért fontos? Elsőként is, Ahsoka itt mutatkozik meg. Továbbá a Cat and Mouse Trench miatt is fontos lehet, itt láthatjuk először és mivel szerepel a 7. évadban, kulcsfontosságú a szerepe.

A Hidden Enemy meg egy szép bemutatása a klónoknak, továbbá Ventress is felbukkan. :)

2. Domino osztag szál: Clone Cadets, Rookies, ARC troopers

Nagyon fontos, hogy a dominó osztag sorsát megismerje az ember. A 7. évadban valószínűleg mind Fives -ról, mint Heavy -ről, mind Echo -ról lesz szó. Továbbá remek betekintés a háborúba, a veszteségbe. :)

3. Mandalore szál: The Mandalore Plot, Voyage of Temptation, Duchess of Mandalore

A 2. évados mandi szál az egyik legfontosabb kezdőpont a 7. évad megismeréséhez. Itt tűnik fel Pre Vizsla, a Halálőrség, Satine, Almec, stb. Mind kulcsfontosságú elem a későbbi eseményeknek.

4. Mandalore -i korrupció szál: Corruption, The Academy

Maradva Mandalore népénél, nem egy erős duológia, de Almec miatt kötelező. Továbbá kicsit jobban beleláthatunk a korrupció ügyes bajos dolgaiba.

5. Nightsisters trilógia: Nightsisters, Monster, Witches of the Mist

Egy hosszú történet kezdete. Ventress bár a 7. évadban nem tűnik fel, de ami itt elkezdődik, az nagyon is fontos elemei a később történteknek.

6. Citadel történetszál: The Citadel, Counter Attack, Citadel Rescue

A Domino osztag újból előkerül, Fives és Echo miatt fontos történetszál.

7. Ahsoka/Chewie történet: Padawan Lost, Wookie Hunt

Itt sokkal inkább az Anakin és Ahsoka közti kapcsolat érzetét akarom hangsúlyozni. Ez a történet erre a célra szinte tökéletes.

8. Umbara történet: Darkness on Umbara, The General, Plan of Dissent, Carnage of Krell

A klónok rivaldafényben. A 66 -os parancshoz kapcsolódik valamelyest és a klónok közül elég sokat megismerünk, akik később kulcsfontosságúak lesznek. Gondoljunk csak pl. Tupra. :(

9. Ventress/Maul kvadrológia: Massacre, Bounty, Brothers, Revenge

Maul miatt fontos ez, továbbá az egész éjnővérek témát valamelyest lezárja.

10. Maul/Halálőrség: Revival, Eminence, Shades of Reason, The Lawless

Kell ecsetelnem? Az egyik legfontosabb szál, a Mandalore ostroma tekintetében. Ez tkp. a felvezetője annak a bizonyos történelmi eseménynek.

11. Ahsoka történetszál: Sabotage, The Jedi Who Know Too Much, To Cath a Jedi, The Wrong Jedi

Ahsoka távozása a sorozat egyik legfontosabb története. Kihagyhatatlan a 7. évad történései miatt.

12. Fives/Order 66: The Unknown, Conspiracy, Fugitive, Orders

A 66 -os parancs és Fives találkozása. A dominó osztag "utolsó" megmaradt tagja megleli az igazságot. A sorozat végéhez nagyon fontos esemény.

13. Syfo Dyas/Yoda: The Lost One, Voices, Destiny, Sacrifice

Itt is inkább a klónok témája a fontos, továbbá a jedik szerepe a háborúban. Különösen fontos lehet, hiszen a Mandalore ostroma szinte párhuzamosan játszódik majd az EpIII -mal. :)

+1: Son of Dathomir képregény - átmenet a The Lawless és a Siege of Mandalore eseményei között. :)

42 rész + a mozifilm. Szvsz. ezek azok, amik kulcsfontosságúak, de ha szelektálsz belőle 1-2 történetet, úgy is érthető. :)

Edited by Bence1997
  • Like 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nos, én kronológiai lista szerint megmutatom azokat a részeket, amik szvsz. szükségesek lehetnek a 7. évad megértésében. :)

...

42 rész + a mozifilm. Szvsz. ezek azok, amik kulcsfontosságúak, de ha szelektálsz belőle 1-2 történetet, úgy is érthető. :)

Fantasztikus gyűjtés köszönöm, pont valami ilyesmire gondoltam! :)

Bízom benne, hogy másnak is jól fog majd jönni ez a lista.

@Jinx Lumos Joke A lista, amit Bence összírt nagyon jó és részletes, talán azt tenném még hozzá, ami az általad is linkelt összeállításban is benne van, a 4. évad 14. része, ami kapcsolódik a Halálőrséghez és ezzel együtt a mandalori szálhoz is. Ráadásul Ahsoka szempontjából sem mellékes, ő a főszereplő és a "szerelmi szál", ami Lux-al kapcsolatban van a sorozatban is megjelenik benne. Mondjuk akkor már a harmadik évad 10. epizódját is idevehetnénk, mert ott találkozik Ahsoka először Lux-al és ez a rész szerintem amiatt is különösen érdekes, hogy itt láthatunk először egy kicsit be a kulisszák mögé a szeparatisták oldaláról, szóval a háború és az egész konfliktus szempontjából szerintem egy nagyon fontos rész. Mindenesetre, ha ezek tetszettek, akkor még megnézheted az 5. évad harmadik részétől az ötödikig tartó történetszálat is, ahol Ahsoka és Lux szintén fontos szerepet kapnak, itt tűnik fel Saw Gerrera is (aki aztán benne volt a RO-ban, Rebelsben, Fallen Orderben is), sőt még itt megágyaznak egy későbbi Rebels epizódnak is. 

Posted (edited )
1 órával ezelőtt, Wilde írta:

A lista, amit Bence összírt nagyon jó és részletes, talán azt tenném még hozzá, ami az általad is linkelt összeállításban is benne van, a 4. évad 14. része, ami kapcsolódik a Halálőrséghez és ezzel együtt a mandalori szálhoz is. Ráadásul Ahsoka szempontjából sem mellékes, ő a főszereplő és a "szerelmi szál", ami Lux-al kapcsolatban van a sorozatban is megjelenik benne. Mondjuk akkor már a harmadik évad 10. epizódját is idevehetnénk, mert ott találkozik Ahsoka először Lux-al és ez a rész szerintem amiatt is különösen érdekes, hogy itt láthatunk először egy kicsit be a kulisszák mögé a szeparatisták oldaláról, szóval a háború és az egész konfliktus szempontjából szerintem egy nagyon fontos rész. Mindenesetre, ha ezek tetszettek, akkor még megnézheted az 5. évad harmadik részétől az ötödikig tartó történetszálat is, ahol Ahsoka és Lux szintén fontos szerepet kapnak, itt tűnik fel Saw Gerrera is (aki aztán benne volt a RO-ban, Rebelsben, Fallen Orderben is), sőt még itt megágyaznak egy későbbi Rebels epizódnak is. 

Erősen gondolkodtam azon, hogy azt a részt beletegyem e a listába. Aztán úgy határoztam, hogy azzal a résszel igazából mint ahogy említed is, további 2 történetet, számszerint +6 részt (3×10-11, 5×02-05, igen az Onderoni 4 részes ;)) jelentene, és az eddigi 42 részhez további 7 rész jönne hozzá, amely megnövelné a helyzetet. Én pont Lux miatt nem raktam be. :)

Ami a listám alapjait szolgálta:

- Maul szála a Nightsisters c. történetszálban kezdődik el, ott Savage által igenis fontos történet. A Ventress duológia - 4×19-20 - sokkal inkább az éjnővérek szálát zárja le - ugye Talzin anya. Ehhez az egészhez hozzájön még a Mandalore történetszál. A 2-3. évad történései fontosak, a 4. évad azon részét pont Lux miatt nem raktam bele, mert azzal előjönne az is, hogy további részekkel tolódna meg az amúgy se rövid felhozatal. Bo Katan igaz ott tűnik fel elsőként, meg a Vizsga/Dooku közti ellentét is ott derül ki elsőként, de az okot már korábban leírtam, szvsz. anélkül is érthető ez a szál. A Dathomir fia képregény pedig igenis fontos. Persze mondhatjuk, hogy akkor a 6. évados Jar-Jar/Windu duó miért nem szerepel ott: egyrészt, Maul nem játszik ott nagyban szerepet, másrészt Talzin nincs közvetlen összeköttetésben a vörös tüsifiúval. ;)

- Ahsoka szála annyiból érdekes, hogy itt mindenképpen kihagytam Luxot, mivel sokkal inkább az ő útjára és az Anakinnal való viszonyt akartam bemutatni. A bemutatkozása evidens, az Ahsoka duológia a 3. évad végén persze kihagyható, nem annyira fontos az a szál, de én mégis beraktam, már csak azért is, mert ott látszódik igazán, hogy milyen erős kapocs van Anakin és Ahsoka között. Az Ahsoka elhagyja a Jedi Rendet történet pedig a 7. évad miatt szinte elengedhetetlen. :)

- Rex szála: itt a klónok vannak előtérben. Mivel a Bad Batchben szerepel Trench admirális, ezért természetesen a Cat and Mouse c. epizódot is feltüntettem. A Hidden Enemy remek betekintést nyújt Rex százados karakterébe és a klónok is előtérbe kerülnek. Ezen kívül a Celebration -ös trailerben Rex azt mondja, hogy: "I watch so many of my brothers fall during this war. Fives, Echo, Heavy" ezért a Domino osztag életútját a listám végigjárja: a kezdet nem más mint a kadét éveik, a Rishi bázis megmentése, a Kamino megvédése a szakadároktól, a Citadel történetszálban elvesztjük Echot, ezzel mégjobban súlyt adva ennek az egész osztagnak. Az Umbara történetszál Fives miatt is fontos lehet, de ott Rexen van a hangsúly. A 66 -os paranccsal foglalkozó történet pedig Fives hattyúdala. Ezek a történetek mind kellőek ahhoz, amin majd Rex átmegy majd a 7. évadban, a Bad Batch és a Siege of Mandalore ezekkel többértékű lesz.

Ami kicsit csalóka lehet, az az utolsó pont, a Syfo Dyas/Yoda történet. Ott sokkal inkább a filmekre akartam reflektálni, de ugyanakkor a klónokról és a jedikről is van szó, ezek pedig a Mandalore ostromában elengedhetetlen témák. :)

Edited by Bence1997
  • Like 1
  • Tetszik 1

@Bence1997 igazán nagyon szépen összeszedted ezt, köszönöm én is! :) Nem biztos, hogy meg tudom nézni mind, de már az átolvasás is segített, mert hihetetlen, de a legtöbbjükre emlékszem. 

• Köszönöm 1
  • Tetszik 2

Nagyon szívesen. :)

Star Wars Kids YT csatornára a következő videó került fel, ahol Anakin és Obi-wan történetét követhetjük figyelemmel a klónháborúkban.

Végeztem egy kis összehasonlítást a korábban kiadott Bad Batch story reel és a végső előzetesben látott jelenetek között. Azért szép, hogy egy animációból hogyan jön létre a CGI verzió. :clap:

Story reel 01

Spoiler

niumc2R.png

Final

Spoiler

3z5Grmf.png

Story reel 02

Spoiler

XR1VoEW.png

Final

Spoiler

RfTc6VZ.png

Story reel 03

Spoiler

bPntZ8k.png

Final

Spoiler

r5tPldH.png

Story reel 04

Spoiler

vNzxBtx.png

Final

Spoiler

PUXnPUd.png

• Like 3
  • Tetszik 2

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Miből gondolod? 

Egyrészt, Obi nem visel köpenyt/csuklyát a Bad Batch történetben. :D

Másrészt a Mandalore ostroma már többször meglett erősítve, hogy nagyban le fogja fedni a 3. részt. Szóval én ebből gondolom. Továbbá anno a Rebels 2. évadának a végén Filoni egy kérdezz-felelekben kitért a Mandi ostromára is - a Lady Tano miatt is például ;) - és ott megemlítette, hogy lesz egy jelenet Anakin és Ahsoka között ahol Anakin közli a lánnyal, hogy Obi-wan elkapta Grievous tábornokot.

Az előzetesben amúgy van egy olyan jelenet, ahol Windu azt mondja, hogy érzi hogy a jedik ellen valami készül. EPIII egyik jelenete, amely úgy kezdődik ugye, hogy Cody jelez Windunak és Anakinnak, hogy Obi elkapta a hörgőt. Anakin ezek után elmegy Palpihoz, míg Windu elmondja aggodalmát. Szerintem minden egybevág. Csak Obi hologramja a jó kérdés. Talán Ahsoka vele is beszél majd. :D

A kép jobb alsó sarkában lehet, hogy egy mandalori sisak van a jellegzetes antennájával.. meglátjuk

Megnéztem a Geonosis szálat a második évadból és megint rá kellett jöjjek mennyire jó volt ez a sorozat! :o Mind látványban mind sztoriban magasan a legjobb sorozat.

Most az újranézésnél jövök én is rá, hogy mennyire jó!

Sajnos nem tudok minden szálat Bence ajánlásából megnézni a 7. évad kezdetéig, szelektálnom kell, de utána még lesz rá lehetőség folytatni. :)

Nem a legjobb minőség, de itt egy újabb poszter. Lehet, a hétvégére megkapjuk normálisan. :D

Image

+ Továbbá ha az előzetesnél 1:51 környékén megállítjátok a videót, akkor láthattok egy ismerős arcot

Spoiler

bizony, az ott Echo. :)

A fentebbi listám mellett most megosztanék veletek egy másikat, amely tkp. lecsökkenti annak mennyiségét, de szvsz. éppen elég anyagot ad az embernek, hogy tkp. 1-1,5 évadra meglegyen a szükséglet. Az alábbi lista természetesen szubjektív, de míg a fentebbi listát sokkal inkább azoknak ajánlom, akik már nagyon régen látták a sorozatot és felejtettek belőle, addig az alábbi listát azoknak ajánlom, akik még emlékeznek sok dologra - még ha nem is kristálytisztán. A rövidített listám ugyancsak a 7. évadhoz vezető utat fogja bejárni néhány karaktert követve. :)

1. szakasz: Cat and Mouse, (Hidden Enemy), TCW mozifilm

A C&M Trench bemutatkozó epizódja, továbbá itt kezdődik el az egész sorozat. A TCW mozifilm pedig Ahsoka bemutatkozása, továbbá ott is megismerjük Rex karakterét. A Hidden Enemy zárójelbe tétele azt mutatja, hogy ha akarjátok, kihagyhatjátok a részt, 50-50%, tkp. Rex megismerése a lényeg, a kezdetek kezdetén. :)

2. szakasz: Clone Cadets, Rookies, ARC Troopers

A Domino osztag tagjainak története. Fives, Echo, Heavy, Droidbait és a többiek kalandjai.

3. szakasz: The Mandalore Plot, The Academy

Két különböző történetszál két része. Igazából a Mandalore és Death Watch, Vizsla, Satine és Almec miatt van a listán, ezek mindegyike nagyon fontos tényező a későbbi események tükrében. :)

4. szakasz: Nightsisters, Monster, Witches of the Mist, Massacre, (Bounty), Brothers, Revenge

Ez a 7 rész Ventress, Savage, Talzin és Maul történetére koncentrál. Igen, a Bounty c. rész itt is zárójelben van rakva, ha az ember kihagyja, igazából Ventress sorsa lesz kicsit hirtelen változatú. De nem kell szerintem ecsetelnem, hogy ezek a részek mennyire fontosak a későbbiekre nézve. :D

5. szakasz: The Citadel, Counterattack, Citadel Rescue

A Domino osztag utolsó két tagjának további kalandjai.

6. szakasz: Darkness on Umbara, The General, Plan of Dissent, Carnage of Krell

Rex jellemén a hangsúly, továbbá Fives is brillírozik. Krell meg... :D

7. szakasz: Revival, Eminence, Shades of Reason, The Lawless

Maul és a Halálőrség útjai keresztezik egymást, amelynek a végkimenetele a Mandalore ostroma történetszál.

8. szakasz: Sabotage, The Jeid Who Know Too Much, To Cath a Jedi, The Wrong Jedi

Ahsoka elhagyja a Rendet... az egyik legfontosabb történet a togruta szemszögéből.

9. szakasz: The Unknown, Conspirasies, Fugitive, Orders

Fives hattyúdala és a 66 -os parancs kérdésköre. Létfontosságú a záróévadnak.

+ Son of Dathomir képregény: átmenetet képez az 5. évad Mandalore részei és a 7. évados SoM között. :)

Összegezve: Kb. 30 rész + a mozifilm + SoD

Még így is soknak tűnik, de ez kb. másfél évadnak megfelelő mennyiség. Aki az elkövetkezendő 1 hetet újranézéssel szeretné eltölteni, annak van 2-féle verzió felkínálva. :peace:

Edited by Bence1997
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1

Hírek:

1. Barbara Dale Goodson (Talzin anya szinkronhangja) elhintette, hogy elvileg a sorozatban jobban belementek volna Talzin anya múltjába. Lett volna egy rész, amely ezt mutatta volna be. Filoni jött hozzá azzal, hogy "Erre a háttértörténetre gondoltam Talzin anyának, megyek és elmondom George -nak". A nő helyeselte a dolgot, de aztán jött a Disney átvétel és "bye bye Talzin". :) Elképzelhető, hogy a Son of Dathomir képregényben történtekre utal ezzel, bár elvileg az a történet ekkorra már meg lett írva.

2. Aki esetleg nem olvasta el a Dathomir fiát, az ne csüggedjen. :)

Továbbá csütörtökön a Kessel Run Transmission tartani fog twitteren egy #Clonewarsfarewell megemlékezést, ahol megoszt emlékeket a sorozatról. Később pedig jönni fog pár videó, ahol a fanok, a készítők és a stáb/gárda fog beszélni róla, hogy számukra mit is jelent a sorozat. Az egyik videóban fog majd Goodson is megszólalni a le nem gyártott történetről. :)

És lesz egyfajta dokumentumsorozat is, amely minden héten jönni fog Cody részéről. :)

Excited to debut some footage of a project that I had worked on for several months. We had a TCW doc planned, shot with some of the actors, that I had to put on hold. Will have some footage of it on 2/20. You'll hear some cool info regarding an arc that was planned but never aired.

Image

Edited by Bence1997
  • Like 2
  • Tetszik 2

Azért nem semmi mekkora cult sorozat lett ebből, pedig emlékszem a mozi, és pár rész után többen leírták. Azt, hogy a fórumnak mit jelentett már ecseteltem korábban. Nélküle pl. nem lenne egy @Darth Sky-unk.

• Like 2
  • Tetszik 3

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért nem semmi mekkora cult sorozat lett ebből, pedig emlékszem a mozi, és pár rész után többen leírták. 

Valóban, az animációs stílusa miatt sokan esélyt sem adtak neki, illetve ha már SW, fotorealisztikus animációt vártak. Az épphogy megmutatott klónháborút is lerágott csontnak tartották, ment az Ásókázás, sötöbö :D

Ahhoz képest meg mára a többségnek mind animációra, mind történetmesélésre ez lett a mérce, illetve a film nélküli tíz évben tulajdonképpen tényleg volt egy generáció, akiknek a TCW lett a belépőjük a SW világába,

• Like 1
  • Tetszik 4

Úgy tűnik, hogy a KRT csapata nagyon ki fog tenni magukért. Itt van egy sneak peek. :D

Ők amúgy azok, akik a Rebels sequelt is híresztelik. Azt szóvá kell tennem, hogy ők utálják a click bate dolgokat, nagyon körültekintőek. :)

És még annyit hozzátett a fiú, hogy tudomása szerint egy olyan történetről lesz szó ebben, amit soha nem mondtak el sehol. A történetről sokat megfogunk tudni csütörtök este - ami nálunk péntek reggel lesz. (jajj, lehet kurzusmódosítást csinálok, mert pénteken lesz elektronika gyakom délután. :D)

The Bad Batch jelenet.

Apró változásokat eszközöltek úgylátom. :)

Továbbá a videó alatti szinopszis a Bad Batch c. epizódhoz:

Spoiler

Amikor a Köztársaság vesztésre áll minden fronton, Rex százados úgy hiszi, hogy a Szeparatisták lopott adatokat használnak, hogy előre meghatározzák a klónhadsereg minden lépését. Ahogy a vereség egyre nyilvánvalóbb, Rex egy kísérletezett 99 -es klónosztaggal szövetkezik, akiket Foltozottaknak hívnak, hogy az ellenséges vonalak mögé lopódzva felfedjék az igazat a szakadárok győzelmei mögötti titokról.

És néhány kép a történetből:

Spoiler

tcw-season-7-preview-images-021820-1.jpe

tcw-season-7-preview-images-021820-2.jpe

tcw-season-7-preview-images-021820-3.jpe

tcw-season-7-preview-images-021820-5.jpe

tcw-season-7-preview-images-021820-6.jpe

tcw-season-7-preview-images-021820-8.jpe

tcw-season-7-preview-images-021820-7.jpe

Edited by Bence1997