Ugrás a kommentre

Jason Aaron: Star Wars (2015)


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

34 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azzal nem értek egyet, hogy nem érkezett el az ideje a Régi Köztársaság Jedi-Sith háborúinak ideje.

Ezzel én nem tudok egyet érteni. Csak a skywalker saga idejében még engeteg történetet kéne elmesélni, különösképp az új trilógia Első Rend-Ellenállás háborúját is be kell majd mutatni, amire valószínűleg majd a felvezető projekt tartalmai fognak elkezdeni, remélhetőleg. Az OT-ST közötti harminc évről se tudunk még sokat, csak pár példa: Jedi rend újászervezése, Új köztársaság évei, és a bűnszövetkezetek közti árnyékháború is megér egy misét. A lázadás korát már valamennyire ismerjük, de az újrakezdés miatt még ott is vannak még foltok. 

 

Egyértelműen tehát még nem lehet csak az ősi időkre koncentrálni, de már, ha csak utalgatások szintjén is, de már tudunk azokról az időkről is dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars alapvetően mozgóképes "platform", számos eleme a látványban csúcsosodik ki. A fénykard- és űrcsaták, látványelemek, képi beállítások, stb. mind olyan dolgok, amik mozivásznon tudnak érvényesülni igazán. Így én amellett vagyok, hogy a grandiózusnak szánt történeteket filmesítsék meg, melyet aztán kedvük szerint bővíthetnek a regényekkel/képregényekkel/játékokkal/sorozatokkal. Biztos vagyok benne, hogy idővel a több ezer/tízezer évet felölelő idővonalon bőven lesznek korszakok, amikkel kizárólag csak a könyvek vagy képregények foglalkoznak majd. A ToR-érára sokan kíváncsiak, amit szerintem a Lucasfilmnél is tudnak. Meglepődnék, ha nem kapnánk legalább 1 trilógiát abban a korban. Így viszont teljesen ésszerű, ha előbb a filmeket akarják elkészíteni, melyekhez aztán igazodhatnak az egyéb művek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ezzel én nem tudok egyet érteni. Csak a skywalker saga idejében még engeteg történetet kéne elmesélni, különösképp az új trilógia Első Rend-Ellenállás háborúját is be kell majd mutatni, amire valószínűleg majd a felvezető projekt tartalmai fognak elkezdeni, remélhetőleg. Az OT-ST közötti harminc évről se tudunk még sokat, csak pár példa: Jedi rend újászervezése, Új köztársaság évei, és a bűnszövetkezetek közti árnyékháború is megér egy misét. A lázadás korát már valamennyire ismerjük, de az újrakezdés miatt még ott is vannak még foltok. 

 

Egyértelműen tehát még nem lehet csak az ősi időkre koncentrálni, de már, ha csak utalgatások szintjén is, de már tudunk azokról az időkről is dolgokat.

Azt nem mondtam, hogy csak és kizárólag az ősi időkkel foglalkozzanak. Meg lehetne oldani, hogy a régi időkkel és folytatás trilógia korszakával egyaránt foglalkoznak, vagy sok más időszakkal is egyszerre. 2014 előtt már egyaránt jelentek meg történetek minden korszakból.

 

Egyébként maradva a Star Wars sorozatnál. Én nem tudom, hogy az érdeklődésemet meddig tudja fenntartani, már Jasao Aaron utolsó 6 füzeténél éreztem, hogy kezd kifogyni nála a kakaó. Jól is jött az író váltás Kieron Gillennel. Aztán meglátjuk, hogy ő milyen sztorikat tud hozni majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyébként maradva a Star Wars sorozatnál. Én nem tudom, hogy az érdeklődésemet meddig tudja fenntartani, már Jasao Aaron utolsó 6 füzeténél éreztem, hogy kezd kifogyni nála a kakaó. Jól is jött az író váltás Kieron Gillennel. Aztán meglátjuk, hogy ő milyen sztorikat tud hozni majd.

Én pár hete olvastam a legújabb köteteket a sorozatból, a hatodik tényleg nem volt egy nagy eresztés. A hetedik kötet már sokkal jobban sikerült. Egyértelműen érezni hogy Gillen ezzel csak megalapozni kívánja a munkáját, és egy sokkal nagyobb, összefüggőbb sztorit fog alkotni mint Aaron. Jót tett az író váltás a sorozatnak.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjátok véletlenül, hogy az Out Among Stars-sztori a Screaming Citadel előtt játszódik? Az világos, hogy későbbi számokban jelent meg, de a wookiee furfangosan tünteti fel, a Screaming Citadel elé helyezve a dolgot:

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars_(Marvel_2015)


De lehet, hogy ennek csak az az oka, hogy a nagy keménykötésű Volume 3-ba tartozik az Out Among Stars. Kérlek, segítsetek ki, köszönöm előre is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ez egy valóban jó kérdés. Szerintem a SC után játszódnak az Out Among Stars fejezetei. Ha kiadásilag nézzük, így a helyes, de amúgy meg nincs konkrét megerősítés ezügyben. :)

 

2019. 01. 30. - 19:42, Darth Revan9 írta:

Meglátjuk mit hoz ki belőle. A Gillen utáni időszaktól viszont tartok.

Én nekem már a DV és a Doctor Aphra sorozattal - igaz utóbbit átadta Spurriernek, aki hát fogalmazzunk úgy letért a lényeges dologról (khm... archeológia... khm) - bizonyított. A történetek egy nagy egésszé alakulnak a 3. történetben, ami a Hope Dies...

És most jöttem rá, hogy a Kieron utáni korszakról beszélsz... :lol: :lol: :lol: (Na ilyen az, amikor fáradtan, este olvasok valamit :D)

Na attól én is tartok, de van egy sejtésem, hogy Charles Soule fog érkezni - több projekten dolgozik ő, érzésem szerint az egyik az lesz, hogy átveszi Kieron -tól a stafétát, és talán befejezi az ongoing szériát. Van még néhány elmesélendő dolog amúgy. Bár nem hinném, hogy 4-5 történetnél több lenne már a soriban, ami a 4-5 közti korszakot jelenti, szóval meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Állítólag a 67. szám után - ami júniusban fog kijönni - a Marvel újraszámozná a szériát. Tehát ami júliusban jönne ki, az újra az első szám lenne. Meglepő lépés, ha igaz persze.

Ami miatt történhet ez, az talán azért van, mert átállnak az 5-6 közti történetek elmesélésére és egy kvázi régi de új sorozat kezdődik? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez tényleg zavaros. Mi a fenének kell újraindítani a számozást? Én se találok rá más magyarázatot, csak azt, hogy el akarják hagyni a IV és az V közötti időket. Talán V és VI között jön. Vagy mennek előre a VI. utánra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Állítólag a 67. szám után - ami júniusban fog kijönni - a Marvel újraszámozná a szériát. Tehát ami júliusban jönne ki, az újra az első szám lenne. Meglepő lépés, ha igaz persze.

Ami miatt történhet ez, az talán azért van, mert átállnak az 5-6 közti történetek elmesélésére és egy kvázi régi de új sorozat kezdődik? :hmm:

Ezt hol olvastad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem minek újraindítani a szériát, nagyon sok embert megkavarnának vele, egyedül az eladások része érthető, de most is jól fogy a sorozat pedigár túlvannak a hatvanadik számon. 

 

@Darth Revan9 Szerintem max 5 történetre vam már benne csak kraft, de így is meg lesz a 90+ füzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ezt hol olvastad?

A neten. :P Viccet félretéve, valamelyik külföldi fórumon meg az egyik oldalon beszéltek róla, de igazából majd áprilisban okosabbak leszünk, amikor is felfedik a júliusban érkező képregényeket.

 

58 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Pedig meg mertem volna esküdni, hogy a 100. füzetig el akarnak menni számozásban.

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem max 5 történetre vam már benne csak kraft, de így is meg lesz a 90+ füzet.

Most így összeszedve néhány történetet - amik lehetnek 6 részesek:

- Rogue Squadron - a Zsivány osztag egy küldetésen, Luke, Wedge és a többiek. Mivel a Hope Dies c. történetben megalakult, érdekes lenne látni egy akciót tőlük.

- Scar Squadron - Kreelt és osztagát le kell rendezni a Birodalom előtt. Nem hinném, hogy majd a kövi történetben Kieron leosztja nekik a végső kártyákat, ezért várok tőlük még egy utolsó megjelenést.

- Korélia - Han már megemlítette Koréliát a The Escape c. történetben, esetleg elmehetnek oda hőseink egy lázadó küldetés miatt. Hasonló lenne, mint a Jedha hamvai: itt a Solo film szereplői/eseményei kerülnének előtérbe. :)

- Ghost/Millenium Falcon - A Forces of Destiny egyik részében Han bevallotta Herának, hogy a Ghost "gyorsabb" hajó, mint az övé. Na de mi alapján következtet erre? Talán nem volt egy verseny közöttük? Talán egy küldetésen vettek részt a 4-5 között és egy szorult helyzetből szöktek meg, közbe versenyeztek, hogy ki ér ki előbb pl. és Hera nyert. Miért lenne a 4-5 között helye? Mert nem hinném, hogy a 6 előtt versenyeztek, ha csak nem a 4-5 között. Meg azért jó lenne látni Hera gépét is, továbbá Rex is feltűnhetne Zebbel együtt, Rex akár mesélhetne 1-2 apróságot Luke -nak az apjáról, aztán félbeszakítanák. :lol:

- Felvezetés az EpV -höz - Egy történet, amely végén megtalálják a Hoth bolygót, letelepednek, az Echo bázis megalakul, stb.

 

Ez ha 6 részekkel számolunk, akkor 32 szám, amely a 67 -tel összeadva 99. Plusz lenne egy 100. szám, ami a birodalom szemszögéből mutatná be azt, hogy megtalálják a Hoth -on a lázadókat - vagyis hát feltételezik. Kész is lenne a 100 szám, aztán jöhetne az 5-6 közti terecske. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Star Wars Volume 12-es kötete Amerikában idén novemberben jön. Egyelőre ismeretlen tartalommal. Elképzelhető, hogy ezek már az újraszámozott sorozatot fogják tartalmazni? A Volume 10 az 56-61. számokat, a Volume 11-es pedig a 62-67. számokat tartalmazza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Idén még a 9. kötet jelenik meg.

Kösz a választ, egy apró észrevétel, az előkészületek fülben a 9. kötetnél egy olyan füzet borítója van amely még a nyolcadik kötet sztorijához tartozik. Ez lesz a végleges borító is vagy ez még változhat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az 50. számban szerepel a Kafrene-öv a Zsivány Egyesből. A képregényben angolul a Ring of Kafrene szerepel. A fordításban Kafrene-öv van. A Zsivány Egyes magyar szinkronos változatában Kafrene Gyűrű szerepelt. Jól tudom? Ellenvetés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
8 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy olvasod most a sima Star Wars új történetszálát?

Frissen követem a szériát. :)

 

Még nem ítélkezek, de egyelőre nem tűnik rossznak a történet. Greg valami frisst hozott a sztoriba, illetve az is jó, hogy végre a TESB közelébe érkeztünk. :)

Te is követed a Rebels & Rogues történetet? Ha igen, hogy tetszik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.