Ugrás a kommentre

Star Wars Celebration Europe - London 2016


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Első nap után elég nagy csalódás... A németországi sokkal közvetlenebb és szervezettebb volt, nem is beszélve a hangulatról.

 

A legrosszabb a folyamatos sorban állás: ha vége egy panelnak mindenkit kizavarnak a teremből, és addig nem is engednek vissza, amíg el nem kezdődik az új, de előtte meg sorban kell állni (vagy ülni a padlón), hogy be tudj egyáltalán emnni. Németorszában ez úgy működött, hogy a panel végén el sem kellett menni, hanem ha érdekelt a következő, akár maradhattál is a helyeden, illetve ha korábban jöttél, akkor bemehettél előre helyet foglalni a teremben, és nem kellett a terem előtt gubbasztani...

 

A másik dolog, hogy bizonyos előadásokra csak karszalaggal engednek be, ami ugyan ingyenesen kérhető, de megint csak sorban kell állni hozzá, és a legrosszabb, hogy a hivatalos műsorfüzetben nem is írják, hogy melyik programokhoz kell, így jól le is csúsztam a Rogue One előadásról :angry: (pontosabban csak részleteket láttam és kb. semmit sem hallottam)

 

Kevesebb beöltözött ember is van, és a jelmezverseny is elbújhat az esseni mellett.

 

A nap legjobb részei a reggeli Ahsoka-s előadás volt, amiről majd ha időm engedi írok egy összefoglalót, mert sok újdonság elhangzott, illetve az esti epIV vetítés, ahol kb. 1000 SW rajongó társaságában lehetett megnézni a filmet.

 

Holnap Rebels és EA panel ami érdekesebb, ezeken már igyekszem ottlenni :D

ma ejjel erkeztem haza hát öszinten ez egy gyatra melo volt az angoloktol mia .... anyit alltam sorba hogy vasarnap delben felboszantotak es eljöttem hihetetlen szarul oldották meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlenjó dolog volt az csütörtök ejjel a ajandek pizza ,a biztonságiak mindenkivel ordibaltak,a szarnak se neztek,,pofátlan drágaság volt nem egy kulfoldi atszamolta a kartyamat eurorol fontra azt pedig dollara vagy visza ,hihetetlen ,igaz igy is bevasaroltam rendesen,mondjuk en már mult vasarnap kintvoltam és 4900 km motoroztam nagybritanniaban mire csutörtök ejjel beestem pont a pizzaosztasra,2001 ben voltam utoljara londonban hat a gettó meg roszabb mint volt,az akkori viking hotel most hudebaszputri de 60 fontert elment,nade a többi huu volt pár ciganytelep amit legszivesebben felgyujtotam volna

Rengeteg fejetlenseg rengeteg sorbanállás feleslegesen hat nemtudom élményrombolo volt mintha megeröszakolták volna az egesz showt.remélem a következöt munchenben tartjak:))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húgommal is végig azon panaszkodtunk poénkodtunk, hogy át kellene nevezni a CE-t "Star Wars Sorbanállás-szimulátor 2016 Europe"-ra, mert ez írná le legjobban a rendezvényt.

 

Amúgy a záró ceremóniával (ami ritka gyenge volt) és a Rebels-szel is nagy szerencsénk volt, mert mire reggel odaértünk természetesen a karszalagok már mind elfogytak. Szerencsére tanultak a hibáikból és nyitottak egy új sort a karszalag nélkülieknek, akiket fennmaradt hely alapján engedtek be (a záróra utánunk még kb. 6 embert engedtek be, a többi 200 kint maradt). A záróra is csak azért mentünk, mert titkon reméltem, hogy leadják mégegyszer a Rogue One előzetest, de ennyire jó fejek azért nem voltak :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy a mai technikai adottságok mellett miért nem megoldható, hogy előre kelljen regisztrálni a programokra a neten bizonyos időintervallumban (mondjuk egy-két héttel előtte), aztán a bejáratnál regisztráltak névsora alapján mehetsz be, nincs karkötőzés és állandó sorban állás... Érdekes, hogy ezt Mo-n meg tudják oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy a mai technikai adottságok mellett miért nem megoldható, hogy előre kelljen regisztrálni a programokra a neten bizonyos időintervallumban (mondjuk egy-két héttel előtte), aztán a bejáratnál regisztráltak névsora alapján mehetsz be, nincs karkötőzés és állandó sorban állás... Érdekes, hogy ezt Mo-n meg tudják oldani.

Elég vicces mindenesetre. Úgy látszik nem tanultak a múltkori celebből? A németek meg németek. :) Hiába Essen egy nem túl látványos város, mégis szervezettebb volt a dolog, már persze az elbeszélésekből ez tűnik ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még furább, hogy az első londoni CelEu-n megvoltak mindenféle regisztrálás nélkül. Bármelyik előadásara betudtunk jutni, csak előtte pár perccel beálltunk a sorba. Oké visszagondolva picit bunkók voltunk mert a sor elejére/közepére álltunk be de senkit nem zavart.

 

Plusz akkor az volt ugye hogy akinek volt Hyperspace tagsága az egy órát úgy kolbászolhatott hogy alig volt bent ember. Nagyon kényelmesen megtudtuk nézni a boltokat meg a kiállitásokat. Anno igazából baromi jól levolt szervezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Essenben sem volt semmi ilyesmi, és minden működött úgy ahogy kell. De a legdühítőbb, hogy a hivatalos műsorfüzetben sem volt semmi szó a karszalagok fontosságáról, csak az, hogy hol és mikor lehet őket átvenni, de hogy mire jók... :roll: Első napunkat jól el is sz*rták ezzel a b*ziskodással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még furább, hogy az első londoni CelEu-n megvoltak mindenféle regisztrálás nélkül. Bármelyik előadásara betudtunk jutni, csak előtte pár perccel beálltunk a sorba. Oké visszagondolva picit bunkók voltunk mert a sor elejére/közepére álltunk be de senkit nem zavart.

 

Plusz akkor az volt ugye hogy akinek volt Hyperspace tagsága az egy órát úgy kolbászolhatott hogy alig volt bent ember. Nagyon kényelmesen megtudtuk nézni a boltokat meg a kiállitásokat. Anno igazából baromi jól levolt szervezve.

Én ugyan anno csak egy napot tudtam ott lenni, pénteken (családi hétvégén voltunk Londonban, sajnos csak egy nap különprogram fért bele kompromisszumos megoldásként), de Bomarr véleményét maximálisan alá tudom támasztani. Mindenhová be lehetett jutni, ahová az ember akart, nem volt olyan érzésem, hogy nem jó a szervezés, gyakorlatilag semmi nem rondított bele, hogy átéljem a nagybetűs SW-életérzést. Csak egyetlen nap volt, mégis egy életre szóló élmény. :)

 

 

Essenben sem volt semmi ilyesmi, és minden működött úgy ahogy kell. De a legdühítőbb, hogy a hivatalos műsorfüzetben sem volt semmi szó a karszalagok fontosságáról, csak az, hogy hol és mikor lehet őket átvenni, de hogy mire jók... :roll: Első napunkat jól el is sz*rták ezzel a b*ziskodással.

Ez a karszalagos dolog valóban elég dühítő lehetett. :angry:

Remélhetőleg tanulnak a hibákból (köztük pl. abból is, hogy még ősszel elfogytak a 3 napos jegyek első körben, és azután mire lett második kör, hogy sokan már le is mondtak arról, hogy részt vegyenek), és legközelebb gördülékenyebben megy majd minden.

De az az érzésem, hogy ez most akármennyire is döcögősre sikerült szervezésileg, legközelebb is óriási lesz az érdeklődés, szóval nincs igazán nagy tétje annak, ha véletlenül megint elcsesznének valamit.

 

De akárhogy is, én továbbra is kimennék, ha lenne megint a közelben. Idén nem jött össze, hogy kijussak, de nagyon remélem, hogy lesz még rá alkalom itt Európában.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobbak az esti közös vetítések voltak. Az epIV nekem amúgyis a kedvenc részem, de még soha sem volt akkora élmény végignézni, mint most több száz (ezer?) SW rajongóval körülvéve.

 

A vetítések mellett a másik kedvencek a Filoni-s előadások voltak (Rebels és Ahsoka), bár az Essen ilyen szempontból is jobb volt, de Filoni mindig fel tudja csigázni az embert (amire sok másik panel nem volt képes)

 

És ha már Filoni, volt olyan rajongó, aki őt cosplay-elte. Így utólag azt sajnálom a legjobban, hogy róla nem lőttem képet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobbak az esti közös vetítések voltak. Az epIV nekem amúgyis a kedvenc részem, de még soha sem volt akkora élmény végignézni, mint most több száz (ezer?) SW rajongóval körülvéve.

Az Új reményt 9 éve is levetítették az Excel előtti gyepen, én is imádtam a részese lenni, pont ezért, amit írsz. :) Ian McDiarmid volt a felkonferálója, óriási élmény volt élőben látni és hallani őt. :)

 

Remélem, lesz még alkalmad Filoniról is képet készíteni legközelebb. Mert akkor lesz legközelebb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom ennyit tesz a rossz szervezés és az a tény, hogy egy kieső fan helyett simán jönne 5 másik.

És az elfogyó háromnapos jegyek csak ezt erősítették, mármint, hogy éreztették az érdeklődőkkel, hogy több érdeklődő van, mint ahány hely.

Ezek alapján nem sajnálom annyira, hogy nem tudtam menni, de még inkább remélem, hogy majd megyek valamikor pár évvel később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek fényében meg pláne érthetetlen. Szerintem az a hyperspace dolog is nagy ötlet volt.

Az volt, ráadásul nem tett ki 3000 Ft-ot sem a tagsági díj, simán megérte. Pláne, hogy nem volt rá szüksége mindenkinek, mert bevihettél magaddal két embert.

 

De akárhogy is, én továbbra is kimennék, ha lenne megint a közelben. Idén nem jött össze, hogy kijussak, de nagyon remélem, hogy lesz még rá alkalom itt Európában.

Szintén. Idén nem jött össze, de hátha a következő alkalommal sikerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az elfogyó háromnapos jegyek csak ezt erősítették, mármint, hogy éreztették az érdeklődőkkel, hogy több érdeklődő van, mint ahány hely.

Ezek alapján nem sajnálom annyira, hogy nem tudtam menni, de még inkább remélem, hogy majd megyek valamikor pár évvel később.

Direkt megneztem minden nap lehetett jegyet venni ez egy baromi nagy kamu volt annyian álltak sorba jegyert hogy ihaj

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az volt, ráadásul nem tett ki 3000 Ft-ot sem a tagsági díj, simán megérte. Pláne, hogy nem volt rá szüksége mindenkinek, mert bevihettél magaddal két embert.

 

Az egy tökéletes találkozó lehetett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, Merr-Sonn, hogy betetted, nagyon hangulatos összefoglaló. :)

 

Köszönöm szépen a magam részéről mindenkinek a tudósítást! :) Nabopolasszarnak, Hunnernak, és persze Atlasnak is, akinek írásai és képei a hír szekción keresztül jutottak el hozzánk. Jó volt olvasni, még ha időnként a nehézségekről is szóltak, de így kicsit mi is részesei lehettünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Londonban nagyjából ugyanazokon a helyeken fordultunk meg, csak mi még beiktattuk a Baker st.-et is :D

Sajnos Hadrianus fala,Sherloc museum,Brigeston es Stonheng kimaradt serült motorral nem sok kedvem volt furikázni es igy is 4800km furikáztam

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok sajnos csak igy tudom megosztani veletek a képeimet és mivel nem vagyok zseni igy sikerült ,egesz egyhetes motoros turám képei benne vannak ,elöre bocs érte

Köszi, képek alapján fantasztikus túra volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, úgy látszik, Atlas és én egy másik Celebrationön voltunk. :) Sajnálom, hogy Hunner és Nabo kevésbé élvezte a műsort. (A fiktív nyolcéveseket ne keverjük bele, egyet sem láttam szomorkodni.)

Írtam egy összefoglalót, de röviden: ez a mostani sokkal jobban tetszett, mint a 2007-es, pedig az is nagyon szép emlék. Egyáltalán, nehéz összehasonlítani egy inkább a múltba tekintő (oké, Clone Wars-mozifilm) fesztivált egy olyannal, ahol új Star Wars-mozifilmek rendezői és színészei jelennek meg, és hoznak exkluzív anyagokat (nagyrészt :) ). Még egy nap bőven belefért volna, hogy ne kelljen csúnyán szelektálni a panelek között. A biztonságiak velünk nagyon segítőkészek voltak, a legdurvább, amit kaptunk tőlük, vasárnap délután, zárás után 40 perccel volt, amikor még mindig bent lófráltunk a kiállítótérben, és tökéletesen udvariasan megkértek minket, hogy ha nem kiállítók vagyunk, akkor most hagyjuk el a csarnokot.

 

A karszalagozás sajnos hülyeség volt, ezzel együtt egész jól lebonyolították. A belépők elfogyását kitweetelték, általában reggel kilenc körül fogytak el. A Rogue One panelről pont lemaradtunk, ami a szalagot illeti, de kezdéskor odamentünk a fő előadóterem elé, és megkérdeztük, nem tudnánk-e bejutni. Várattak egy percet, aztán jött egy szervező, hogy kövessük, és elvezetett két ülőhelyhez. Ők is tudták, hogy ez a rajongóknak szól, nem szívatni kell őket, ha van szabad hely, hanem segíteni (főleg, hogy fejenként 15-30-50 ezer forintot fizettek a belépőkért).

 

MissKarrde ötlete persze sokkal normálisabb, mint a karszalagozás. A fesztivál után körbeküldtek egy online értékelő kérdőívet, amiben megkérdezték azt is, hogy min kéne javítani legközelebb - ezt beírtam, utólagos engedelmeddel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(A fiktív nyolcéveseket ne keverjük bele, egyet sem láttam szomorkodni.)

Én láttam, amikor az egyik játszott a méregdrága fénykarddal (Yodáé 150, Anakiné már 300 GBP volt) a padlón, és egy vadidegen rálépett és eltörte :D

 

Mivel 2007-ben még messze voltam a rajongói státusztól, nekem a 2013-as esseni volt az első, és ahhoz képest a szervezés egy borzalom volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.