Jump to content

A The Mandalorian sorozat

Recommended Posts

2021. 02. 12. - 21:08, Ody Mandrell írta:

Egyelőre nem jelenik meg a Mandalori vizuál guide. :(

https://ziro.hu/konyv/exkluziv-megsem-jelenik-meg-a-mandalore-i-kepes-utmutato/

2021. 03. 09. - 18:32, Bence1997 írta:

Ma bejelentették, hogy se a Mandi regény, se a Mandi Visual Guide nem fog idén megjelenni!

Az ok: jönnek a többi sorozatok is, szóval ezért nem adják ki őket.

2021. 03. 09. - 18:40, Bence1997 írta:

Amúgy el se hiszem, de a Ziro betalált. Ők már néhány hete írták, hogy nem fog megjelenni a VG. :D

Persze az ok itt teljesen jogos, ha valóban a többi sorozat (angolul úgy közölték, hogy "ever-expanding world of The Mandalorian") miatt törölték, érthető. Viszont könnyen elképzelhető, hogy Gina kirúgása tett keresztbe ennek az egésznek. Ugye kitudja, hogy a könyv miről szólt volna, a VG pedig biztosan tartalmaz Caráról 1-2 oldalt. No mind1, a lényeg, hogy majd jön később. Lehet kapunk egy Mandoverse, 200 oldalas UVG, amely a Mandi-BF-Ahsoka-Rangers négyest foglalja össze? :D

3 perccel korábban, tomcsi80 írta:

A The Mandalorian: The Ultimate Visual Guide című képes útmutatót is törölték. 

https://www.starwarsmedia.hu/hirek/nem-adjak-ki-a-the-mandalorian-regenyt-es-kepes-utmutatot.html

Ez még hányszor lesz beirva ebbe a fórumba :D Ebben a topikban ráadásul az utolsó hozzászólásokban pont erről beszéltünk.

Ody megelőzött :)

Nagyon jók ezek a videók, amiben benne van, hogy hogyan készültek a jelenetek. Az a pókos például zseniális, anno első látásra nagyon ijesztő volt.

Most néztem újra a sorozatot. Az Ahsoka rész mellett a 7. epizód tetszett még mindig a legjobban. Szerintem a hetedik a legjobb epizód. Ebben van a legmélyebb mondanivaló. :oops:

• Like 1
  • Tetszik 1
12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vagyis a 15-ik rész?

Igen, a második évad 7. epizódja. Fe sem merült bennem, hogy már a második évadot nézem. :D

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire igaz az, hogy a jövőhéten már forgatják is a 3. évadot. Ugyanis pénteken kiderült, hogy július 5. -én kezdődik el a The Last of Us forgatása és egészen 2022. júniusáig fog tartani! Valószínűleg Pedro sisak nélküli jeleneteit felvehetik addig, a többit meg a dublőrei elintézik.

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Valószínűleg Pedro sisak nélküli jeleneteit felvehetik addig, a többit meg a dublőrei elintézik.

Pedro nem csak a sisaknélküli Mandot játsza. És az se valószínű, hogy több mint egyévig folyamatosan szükség lesz rá a Last of Us összes forgatási napján. Ott előrevehetik azokat a részeket ahol Pedro nem szerepel.

image.jpg

- Best Visual Effects in a Photoreal Episode: The Marshal
- Best Animated Character in an Episode or Real-Time Project : The Jedi – The Child
- Best Created Environment in an Episode, Commercial or Real-Time Project: The Believer - Morak Jungle

• Like 1
  • Tetszik 2
Posted (edited )
5 perccel korábban, Whill írta:

Akkor ez már 100%, hogy a Mandinak lesz 3. évada? Olyan pletykák is voltak, hogy a Boba veszi át a helyét. 

Ezt már tavaly nyáron lehetett tudni, mikor Giancarlo már a 3. és 4.(!) évadról is beszélt, hogy majd ott megismerjük jobban Gideont. Továbbá maga Favreau mondta decemberben - amikor felfedték a Boba sorozatot - hogy amint végeznek a The Book of Boba Fettel, rögtön kezdik is a Mandi 3. évadját forgatni. :)

Edited by Bence1997
  • Like 1
  • Tetszik 1
11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ezt már tavaly nyáron lehetett tudni, mikor Giancarlo már a 3. és 4.(!) évadról is beszélt, hogy majd ott megismerjük jobban Gideont. Továbbá maga Favreau mondta decemberben - amikor felfedték a Boba sorozatot - hogy amint végeznek a The Book of Boba Fettel, rögtön kezdik is a Mandi 3. évadját forgatni. :)

Kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog továbbmenni a történet. A sorozat fő vonzereje Grogu volt, ő viszont most kikerült a képből, Mandóval közös története egyelőre lezárult. Van olyan jól összerakott sorozat ez, hogy nélküle is képes folytatódni, de nem biztos, hogy akkora tömegeket megszólít majd, mint az első két évad Grogu-val. Az biztos, hogy a Mandalore visszafoglalása lesz a fő téma (én azt tippelem, hogy a sorozat végén Din lesz a Mandalore ura), de kérdés, hogy Grogu nélkül ez a téma mennyire tudja megszólítani a Star Wars iránt csak felületesen érdeklődő közönséget.

Én azt tartom elképzelhetőnek, hogy Grogu még visszakerül Djarin-hoz a sorozat folyamán. Ennek persze nem kell törvényszerűen megtörténnie a harmadik évadban, azt úgy is Mandalore-ra, és  Din és Bo-Katan közötti ellentétre építik. Ha Grogu-t vissza akarják hozni, arra megfelel még a negyedik és az ötödik évad is, és akkor már sokkal jobban képzett lesz az erőben, Luke-nak hála.

Grogu tipikusan az a karakter lett, akire a rajongói népszerűsége, és a fajának in-universe tulajdonságai miatt ( hosszú élet ), a franchise építkezhet a jövőben. Szerintem badarság lenne eldobni a lehetőséget, illetve kánonbeli ellentmondás is lenne ha Grogu ott maradna Luke-nál, hisz Ben Solo volt az első tanítványa a Jedi rendjében. Ha Grogu-t mégis Luke-nál hagyják, akkor a lehetőség, hogy történeteket meséljenek róla a jövőben elvész, hisz Luke teljes Jedi Rendjét kiirtotta Kylo Ren.