Jump to content

A The Mandalorian sorozat

Recommended Posts

Ha egyben jön ki egy sorozat teljes évada, csak abban az esetben jó, ha minden rész cliffhangerrel ér véget (mivel akkor lerágnám a körmöm az újabb epizódig :D ). Ellenkező esetben azonban a sorozatnézésnek része a heti várakozás :)

Az ne legyen már kèrdéses, hogy a fórumos kibeszèlésnek árt-e az egyszerre kirakott sorozat. Tuti, hogy árt. De amit Bomarr is írt, az alapján jó esély van rá. De még így is jobb, mintha nem jönne új sorozat. ;) 

Nem is tudom, lehet hogy be is vonulok egy sarokba, kukoricám térdepelni. 

És valóban, ez az elsődleges információforrásom, mármint ez az oldal. Amit belinkeltem, azt csak feldobta a google, és gondoltam, megpsztom veletek, látom is, hogy hiba volt.

Ha meg személységi jogokat sértettem vele, nyugodtan töröljétek, harag nem lesz belőle. 

Ettől függetlenül, ez a tv sorozat nem hat meg különösebben. 

Nem gond csak kissé fura, hogy tényleg erről beszéltünk fél napja. Ez csak azt mutatta, hogy nem olvastad a diskurzust. Persze nem baj, de azért szóvá tehető. :) Amúgy a sorozatról is akkor lehet majd érdemben véleményt nyilvánítani ha többet is meg tudunk róla (egyébként ez mindennel így van). Az, hogy nem hoz lázba? Érthető, hisz alig tudunk róla valamit. Most is csak az derült ki mikor játszódik. 

9 órával ezelőtt, RacerX írta:

Belegondolva, szerintem egy Alden cameo is lehetséges.

Én nem örülnék neki. Han Solo-t nem lecserélték, hanem a fiatalkori önmagát castingolták be. A post-RotJ Han Solo csakis Harrison Ford lehet, vagy senki. Mivel Ford él, amúgy megoldható lenne a szereplés Motion Capture-rel, nem lenne olyan megosztó etikailag, mint Tarkin RO-s szerepeltetése (engem nem osztott meg, csak voltak viták különböző nagy amerikai újságokban). És hogy miért mondom a MoCap-et? Mert Favreau elmondja az interjúban, hogy nagyon erősen használni fogja, meg a különböző, többek közt Lucas által kifejlesztett animációs technikákat.

Én alapvetően nagyon-nagyon örülök, hogy lesz egy olyan produktum, amivel nem hagyjuk el (nagyon) a Birodalom korát, és itt felbukkanhat egy C-3PO (ő mindenképp, és Daniels alakításában!), R2, Chewie minden gond nélkül.

Itt egy fan theory a részemről. Tényleg vegyétek annak. Ha már sok MoCap, el tudom képzelni, hogy a sorozat Snoke eredetével foglalkozik, és bevonja a Rebels és TCW rajongók által nagyon kedvelt figuráit, így ez lesz az a sorozat, ahol Ahsoka és Sabine keresik az eltűnt Thrawnt, Ezrát, és úgy kerülnek el az ismeretlen régiókba, és találkoznak valamiképp Snoke-kal is. Időben nekem ez sokkal inkább tűnik a Rebels cliffhangerének továbbgondolásának, mint a Resistance. Ez megmagyarázná Serkis TLJ után is tartó titokzatoskodását is, lehet, h simán benne van ebben a sorozatban. Meg ha belegondoltok, mi történhetne 7 évvel a RotJ után? Ez lényegében a legnagyobb békeidő. Nyilván a másik esélyesebb lehetőség az, hogy valami alvilági sztori lesz. 

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem gond csak kissé fura, hogy tényleg erről beszéltünk fél napja. Ez csak azt mutatta, hogy nem olvastad a diskurzust. Persze nem baj, de azért szóvá tehető. :) Amúgy a sorozatról is akkor lehet majd érdemben véleményt nyilvánítani ha többet is meg tudunk róla (egyébként ez mindennel így van). Az, hogy nem hoz lázba? Érthető, hisz alig tudunk róla valamit. Most is csak az derült ki mikor játszódik. 

Ez az időszak az, ami nem nagyon vonz. Szívesebben néztem volna egy több száz, vagy ezer évvel korábbi történést feldolgozó sorozatot. 

A másik, amiért a tv sorozat nem vonz, az maga a tv sorozat jellege. Ez inkább a felnőtt nézőknek szól, ezért nem hinném, hogy olyan tömény lenne, mint mondjuk a rebels, ami persze, hogy nem klasszikus tv sorozat és nem is felnőtteknek szól. A trónok harca sem jött be. 

Azért nem temetem a sorozatot, mert biztos, hogy nagyszerű lesz, viszont pont az említett időszak és a sorozat jellege miatt nem várom. 

Rengeteg féle-fajta SW produktum készül, különféle korcsoportokat megcélozva. Érthető ha valakit nem érdekel az összes. Engem például pont az emlitett Rebels volt az ami nem annyira hozott lázba. Mivel erről a TV-sorozatról jóformán semmit nem tudunk ezért lehetetlen bármi véleményt mondani róla, de az hogy ez egy felnőtt közönségnek fog szólni nálam épp hogy plusz pont (mondjuk R-kategóriás dolgoktól nem kell tartani: a Disney előre jelezte hogy olyan tartalom nem kerül majd a streamingre ami csak 18 éven felülieknek való). 

Időközben egyébként kiderült: nem 7 évvel az endori csata után hanem 7 évvel a Yavini után fog játszódni. Tehát mindössze 2 évvel a Birodalom megszűnése után. 

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez valószínűleg azért van, mert nem sok minden történt az ep1 és ep2 között. Hőzöngenek a szeparatisták, azt ennyi. Fegyveres konfliktus legfeljebb a Peremvidéken van a kalózok között. 

Lehet, viszont ez az az időszak, amikor Obi-wan Anakint képezi, illetve amikor Ani kisfiúból kamasz, fiatal felnőtté válik. Engem a Star Wars világán belül - sok minden más mellett - mindig is érdekelt ez az éra. Sok fontos dolog bizonyára nem történt Kenobival meg Anival, de biztos vagyok benne, hogy átéltek pár izgalmas kalandot.

Mondjuk, ha jobban átgondolom, eddig már rengeteget foglalkoztak velük: az előzménytrilógia konkrétan róluk szól, emellett a TCW-film meg a sorozat is. Szóval a többség szerintem már nem nagyon kér belőlük. :)

A Legends-könyvek közt se találok sok ep1 és ep2 közti regényt. Összesen három olyanról tudok, amely ebben az időszakban játszódik, és megjelent magyarul (A közelgő vihar, Kirajzás, Az álmok bolygója). Ezek közül kettőhöz volt szerencsém, A közelgő viharhoz és a Kirajzáshoz. Szóval ha mozgóképes formában nem is, de legalább könyv formában jó lenne többet megtudni erről az éráról. :) Ha jól látom, az egy ilyen regény (Az álmok bolygója), ami kimaradt nekem, pont az én vágyaimat elégíti ki, ugyanis az Obi-Ani párost helyezi előtérbe az ep1 és az ep2 között. Szóval lehet, bepróbálkozok vele.

Obi-Wan & Anakin címmel megjelent egy kánon képregény, ami a páros egyik kalandját meséli el az ep.1 és az ep.2 között (hupsz, RacerX megelőzött :)) . Élőszereplős sorozatban ez nehéz lenne, mert castingolni kéne egy új Obi-Want (Anakin még a kisebb gond lenne). A visszajelzések alapján az emberek nagyon megszerették Ewan alakítását, úgyhogy ez nagyon nehéz dió lenne. Ráadásul ezekben a sorozatokban én úgy látom kerülni akarják azt hogy állandóan valami pótlék-történetet készitsenek ami kiegésziti a nagyfilmeket és a fókuszban a már ismert nagy hősök legyenek, akiknek a sorsa jól ismert. Mert ha ezen az utón járnak akkor sose kell izgulni a főszereplőkért (nem csak azért mert tudjuk hogy nem halnak meg, hanem mert pontosan tudjuk hogy milyen ívet fog leírni a story arc-juk). Itt a bejelentett új sorozatnál is arról van szó, hogy a főszereplők mind teljesen új karakterek lesznek. Biztos fogunk ismert arcokkal találkozni, de ők csak vendég-szereplők lesznek egy új sztoriban.

Itt inkább az lesz az érdekes, hogy megismerhetjük egy olyan korszaknak a hétköznapjait amit egyelőre sűrű homály fed. Milyen az új Köztársaság nem sokkal a születése után? Milyen problémákkal kell szembenézzen? Mindezek felett az SW alvilágát is jobban bemutathatják.

Nagyon pozitív számomra ez a hír. Mozgókép szempontjából jelenleg még hatalmas az űr az Ep6-7 között, így jó volna ha a sorozat szépen lassan felfedné mi is történt ebben az időszakban. A Birodalom bukásának káoszától, egészen az ÚK bukásáig. Főleg ha mindezt alvilági környezetbe csomagolva tudnánk meg. Én nem gondolom hogy a politika szálat annyira erőltetni fogják, anno nem aratott nagy sikert. Szerintem sanszosabb hogy "alulról" mutatják majd be a galaktikus helyzet változását, mondjuk valami bűnszervezeten keresztül. De ki tudja. Bármi megeshet. Én például nem lennék ellene a galaktikus politika visszatérésének. 

Egy apró negatívum van csupán. Nagyon örülök annak hogy vannak olyan SW filmek amik erőhasználók nélkül készülnek (Solo,RO) és átlagosabb emberek szemszögéből mutatnak meg bizonyos eseményeket, történeteket. De abban azért nem vagyok biztos hogy egy SW sorozat, hosszú évadokon és sok sok részen keresztül le tudna kötni az erőhasználók szerepeltetése nélkül. Persze nem tudom hány évadot terveznek, de gondolom nem 1-3-at. Ami működik egy filmben vagy pár évadban, nem feltétlen kötne le sok sok részen át.

Mivel én nem vagyok otthon ebben az időszakban a jobban tájékozódottaktól kérdezem: Mi jöhet szóba Erőhasználók kapcsán?

Ezra és Ahsoka még megvan, de rajtuk kívül? Tudunk más lehetőségekről ebben az időszakban? Az Uralkodó titkos tanítványa vagy ilyesmi? Netán Luke egy későbbi tanítványa?

Edited by Jar-Jar Binks
16 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Mivel én nem vagyok otthon ebben az időszakban a jobban tájékozódottaktól kérdezem: Mi jöhet szóba Erőhasználók kapcsán?

Ezra és Ahsoka még megvan, de rajtuk kívül? Tudunk más lehetőségekről ebben az időszakban? Az Uralkodó titkos tanítványa vagy ilyesmi? Netán Luke egy későbbi tanítványa?

Lehetne például Mara (https://www.inverse.com/article/44015-star-wars-episode-ix-mara-jade-casting-rumor). Vagy, az ugyan nem erőhasználó, de ígéretes karakter Boba Fett. :)

Én eskü megnéznék egy Kyle Katarn -os sorozatot. :) 

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az első évad scriptjeinek fele már elkészült. 

Nocsak, nocsak. Akkor mégis rövid évad lesz ez.

Egy kérdés: szerintetek maximálisan fognak igazodni a könyvekben lefektetett keretrendszerhez? Tudom erre ott van a Story group, nem is az ő munkájukat akarom kétségbe vonni, viszont az ebben az időben játszódó nem feltétlenül magas minőségű művek (khm. Utóhatás) egy-két nagyobb galaktikus csavart már ellőttek. Ha karakterek szintjén ismeretlen sorsok is várnank rànk, intergalaktikus palettán kiszámíthatóak lesznek a dolgok, ha maradnak az eddigi kánonnál. Vagy pont ezért inkább a kisemberek szintjén és az ő harcaikat figyelve fogunk mozogni? 

Az Utóhatás csak az endori csata utáni egy évet mutatja be és véget ér ott hogy 

KÖNYVSPOILER

a jakku-i csatában felmorzsolódnak a Galaktikus Birodalom főerői

A TV-sorozat igazából olyan érát fog érinteni ami még eléggé kidolgozatlan. Nem tudjuk hogy a Köztársaság első évei milyenek voltak. Akár teljesen új galaktikus konfliktusokat is bedobhatnak. Annyi hogy galaktikus háború ne üssön ki mert az nem passzolna a képbe, de egyébként van mozgástér. A Köztársaság nyugodtan összezörrenhet a független rendszerekkel, a birodalmi maradványokkal, a huttokkal vagy valami teljesen új frakcióval is.

Kicsit off, de egyébként az Utóhatás trilógia szerintem a végére elég jól kikupálódott. Az utolsó könyvet egészen élveztem.

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az Utóhatás csak az endori csata utáni egy évet mutatja be és véget ér ott hogy 

KÖNYVSPOILER

Spoileres tartalom megtekintése

A TV-sorozat igazából olyan érát fog érinteni ami még eléggé kidolgozatlan. Nem tudjuk hogy a Köztársaság első évei milyenek voltak. Akár teljesen új galaktikus konfliktusokat is bedobhatnak. Annyi hogy galaktikus háború ne üssön ki mert az nem passzolna a képbe, de egyébként van mozgástér. A Köztársaság nyugodtan összezörrenhet a független rendszerekkel, a birodalmi maradványokkal, a huttokkal vagy valami teljesen új frakcióval is.

Kicsit off, de egyébként az Utóhatás trilógia szerintem a végére elég jól kikupálódott. Az utolsó könyvet egészen élveztem.

Abszolút off: Sajnos én nem tudtam elszenvedni magamat odáig. :D 

Kizárásos alapon az, amit a sorozat vezéralakja, Jon Favreau mondott, vagyis 7 évvel az endori csata után. ;) 

Szerk: WTF? :facepalm: Endor vagy Yavin... olyan egyforma.

Mondjuk sokat nem számít annak tükrében, hogy az Utóhatás-trilógia és a Vérvonal közötti időről semmit sem tudunk (de a Vérvonal és a TFA köztiről sem sokkal többet :) ), szóval lényegében tök mindegy, hogy most 3 vagy 7 évvel kezdünk az endori csata után.

Edited by Dzséjt

Viszont talán könnyebben magyarázható a "távollétük", hiszen így Ben még csak maximum két éves, érthető, hogy Leia és Han inkább otthon vannak vele és nem a Galaxisban kalandoznak - pláne úgy, hogy még élvezhetik is a szabadságot, amiért éveket áldoztak. Luke meg ebben az időben még a Galaxisban kóborolt fel-alá, hogy a Jedikről mindent megtudjon, mindent felleljen és csak nagyon kevesen tudták, merre jár éppen - talán csak Leia és Han.

Viszont Genevieve O'Reilly-t remélem látni fogjuk Mon Mothma-ként. Szívesen látnám a Chandrillát is, ha jól emlékszem egy ideig az volt az Új Köztársaság főbolygója. Meg ugye Kylo szülőbolygója. 

Leia akkoriban teljesen kivonult a nagypolitikából? Mert ha nem és esetleg érintve lesz ez a szál is az nem lenne szerencsés. Jó lenne tudni konkrétan milyen közegben fog játszódni a sorozat. Ezen sok múlik. Bízom Vizslában. 

Edited by Ody Mandrell
  • Ody Mandrell changed the title to A The Mandalorian sorozat