Jump to content
Ody Mandrell

A The Mandalorian sorozat

Recommended Posts

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugye érzitek miért kardoskodtam annyira a heti bontás mellett? Mennyivel jobb így, mintha megkapnánk egyben. Ezerszer izgalmasabb.

Izgalmasabb, meg pl. számomra így sokkal fogyaszthatóbb is. Egyébként sem szoktam sorozatot darálni, a maximum nálam a napi egy epizód, de már az is sűrű kicsit. Egyszerűen nincs idő másként, hogy leülepedjen a történet. A kibeszélésről már nem is beszélve. :)

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugye érzitek miért kardoskodtam annyira a heti bontás mellett? Mennyivel jobb így, mintha megkapnánk egyben. Ezerszer izgalmasabb.

Számomra izgalmasabb hetente azon gondolkodni, hogy mi lesz a következő epizódban. Nem mellesleg pedig élvezetes olvasni, hogy mit írtok az adott rész tartalmáról, mit vártok a következő résztől. Ez az egésznek a sava-borsa. És amúgy is, időt kell adni az aktuális rész leüllepedésének, elemezgetésének. Ha egyben le lehetne darálni, elveszne mindez és a Manalóri esetében még tömény is lenne. 

Tudom, hogy "újdonság varázsa", meg minden, de ebben a soriban hatalmas "újranézési potenciál" van, részenként, és valszeg végül egyben is: bármikor hajlandó vagyok és leszek belenézni, röviden-hosszan, egyben. Ez nagyon erős reflex nálam, nem éreztem, mióta... :) nem is tudom mióta. Szeretem a SW nézéseim közti szüneteket. Nem nézem rongyosra a filmeket, pedig az egyik felem hetente nézegetne valamit... Még nagyobbat üt utána bármelyik film... de ezt nehéz elmondani igazán. Viszont ez a Mando és ez a parsec, hmmm. ;)

Edited by Darth Porg

Kicsit gondolkoztam a sorozat jövőjéről.

Eleve meglepett, hogy lesz 2. évad, mert azt hittem, hogy ezek a Disney+-os mini sorozatok csak egy évadosak lesznek. (Obi-Wan esetében most sem számítok többre)

Azóta már forog a következő évad, és így nem is kérdéses, hogy a következő élőszereplős Star Wars mű az ep9 után a mandalori 2. évadja lesz.

Remélem, hogy már 2020-ban, bár nem tudom, hogy erre mekkora az esély. 

Annyira boldog vagyok, hogy végre egy összetartó nagy IGEN a reakciója a hazai és a külföldi rajongótársadalomnak erre a sorozatra. Annyira vágytam már arra, hogy legyen ismét egy Star Wars-produktum, amit a rajongótábor egységesen szeret. Kivételek most is vannak, kellenek is, ne is szeresse mindenki, nem is azt mondom, hogy ne legyen különvélemény, csak szerettem volna már, hogy összeálljon egy minimum. Amiben egyetértünk. Ami anno a TCW is volt. Meg a Rogue One. Talán a Rebels is. És akik eddig homogénen szidták a Disney-t, és a Rogue One-t üdítő kivételnek gondolták, remélem, lassan revideálják az álláspontjaikat a Disney-éra kapcsán is. Megértem, hogy persze akiknek nem tetszett az új trilógia, azok azt megbocsáthatatlan bűnnek tartják, elvégre az A trilógia volt, a klasszikus hősök történetének lezárása, de amúgy a kritizálók egy része (hangsúlyozom, egy része!) eleve az olyan produktumokban lelte örömét, amit csak a szűkebb rajongótábor ismert: könyvek, képregények, játékok, anim. sorozatok, leágazások, és nem is elsősorban a mozifilmek. A Mandalorian ilyen értelemben is jó pozícióban van, mert valami, ami a IX. résszel párhuzamosan érkezik, sokkal erősebben eltávolodik a fősodorbeli sztoriktól, de a filmeken túli matériák egyik nagyon régóta, a régi Expanded Universe-ben is hatványozottan kedvelt témája ez a fejvadászosdi. Úgy látom, sok esetben a rajongóknak nem csak a történet fontos, hanem a különböző apróságok, amik kifejezetten nem azt jelentik, hogy valamire történik utalás a történetben, hanem ha valamiről, egy apróbb részletről, a világról egy picit bővülnek is az ismereteink. Pl. amikor Finn megtalálja Luke gyakorlógömbjét a Force Awakens-ben a Falconon, és félredobja, akkor az tiszta fan service, de semmi több, utalás. Sőt, a Force Awakens-ben annyi ilyen van, hogy sok is lesz már. Amikor a Mandalorian-ben látjuk a kubaz-t furulyázni, vagy a Jawákat, ahogy a tojásra ráröppennek, vagy csak egyszerűen a Sandcrawler irányítófülkéjét belülről, akkor valami olyasmit látunk, amit nem tudtunk, és amivel az ismereteink bővülnek. A rajongók sokszor kifejezetten úgy nézik a Star Wars-ot (meg olvassák, játsszák - azaz fogyasztják), mintha ismeretterjesztő filmet néznének egy nem létező galaxisról. 

Eltűntek az egymást szító hőbörgők. Talán lelkileg is, túl sokáig harcoltak, valamiért most már rajongani is kéne. Filoni miatt is, meg a téma (fejvadászok, alvilág - rajongók kedvelt témái) miatt is, megelőlegezték ennek a sorozatnak a bizalmat, és boldog vagyok emiatt, és a sorozat bemutatója sem cáfolt rá semmire. Mondanám, hogy korai lenne távoli konklúziókat levonni a sorozattal kapcsolatban két rész után - de miért is? Eléggé világos, hogy mi ez, és hogy az alkotók hogyan nyúlnak a Star Wars-hoz, és nagyon meglepődnék, ha ez a harmadik résztől gyökeres fordulatot venne.

Mindenki a rövid hosszon problémázik. Hogy Woody Allen után szabadon fogalmazzak: ha elmész egy étterembe, ahol rossz ételt kapsz, nem fogsz arra panaszkodni, hogy keveset adtak. Szerintem ez igencsak jó jel, hogy mindenki a rövidségre panaszkodik. Az eddigi két rész viszont egyáltalán nem volt tartalmatlan.

És nekem az is tetszik, hogy nem egyben jött ki a sorozat. Persze kínszenvedés kibírni azt a pár napot is, de olyan élvezetes is egyúttal a várakozás izgalma, meg a barátokkal való elmélkedés az apróságokon. Ha ez egy négy és fél órában egyben kijött volna, és mindenki ledarálná, annyira sűrű lenne, és tutira mindenki az évad végén várható kötelező cliffhanger-rel lenne elfoglalva, ami igazságtalan lenne a történet egyes lezárt elemeivel szemben.

• Like 7
  • Tetszik 2

Fantasztikus megfogalmazás, főleg az utolsó bekezdés. Ha egybe jön ki elveszik az apró részlet, a csemege. Így a tökéletes. 

Nagyon megtetszett a sorozat az előzetesek láttán, így úgy döntöttem, meg fogom nézni! :D Nem gondoltam volna, hogy ennyire felkelti az érdeklődésemet, mert nem igazán érdekelnek a fejvadászos sztorik, viszont olyan mértékű SW-hangulat volt benne, hogy kénytelen vagyok megnézni.

Viszont meg kell várnom, amíg kijön az első évad összes része. Illetve nem kell, én döntöttem így. Nem szeretek úgy sorozatot nézni, hogy várnom kell mindig a következő részre. Hamar elvesztem a fonalat. A netflixes Marvel-sorozatokat ilyen szempontból nekem találták ki. :D Akkor rakom be az adott részt, amikor én akarom, meg annyit nézek meg egyszerre, amennyit akarok.

Illetve az sem utolsó szempont, hogy karácsony környékén sokkal több időm lesz a sorozatok nézésére. :)

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nagyon megtetszett a sorozat az előzetesek láttán, így úgy döntöttem, meg fogom nézni! :D Nem gondoltam volna, hogy ennyire felkelti az érdeklődésemet, mert nem igazán érdekelnek a fejvadászos sztorik, viszont olyan mértékű SW-hangulat volt benne, hogy kénytelen vagyok megnézni.

Viszont meg kell várnom, amíg kijön az első évad összes része. Illetve nem kell, én döntöttem így. Nem szeretek úgy sorozatot nézni, hogy várnom kell mindig a következő részre. Hamar elvesztem a fonalat. A netflixes Marvel-sorozatokat ilyen szempontból nekem találták ki. :D Akkor rakom be az adott részt, amikor én akarom, meg annyit nézek meg egyszerre, amennyit akarok.

Illetve az sem utolsó szempont, hogy karácsony környékén sokkal több időm lesz a sorozatok nézésére. :)

Szíved joga Casey. :)

Mondjuk én a heti sorozatnézés híve vagyok. Valahogy a teóriázgatások nekem feldobják a várakozást a kövi hétre. Ez sok sorozatomnál így van. Maximum akkor darálok, ha például nagyon levagyok maradva - egyéb elfoglaltságok miatt - de ez ritkán fordul elő. Meg alapból úgy érzékeltem, hogy remek a memóriám. :P

Végszóként csak ennyit mondok, mint azt fentebb Porg kolléga is említette: I have spoken. :peace:

Nem tudom hogyan, de kőkeményen benéztem a dolgot, azt hittem ma jön a 3. részecske. Pfff. :shocked: Most tiszta ideg vagyok, simán megmásznám a mozgó homokkúszót, nem tudnának lelőni sem, és elhoznám a Drágaszágot a nyakkendős Disney-jawáktól! :lol2: És néééznééém! 

Pééénteeek? Nheeeee. :angry:

Edited by Darth Porg

A Disney+-ra az indulás után az első 24 órában 10 millióan iratkoztak fel. Ez a szám még az optimista becsléseket is felülmúlta. Korábban az elemzők arra számitottak, hogy a 10 milliós számot egy év alatt éri majd el a Disney+. A Mandalorian is meglepően jól teljesít: csak az első 24 órában a feliratkozók ötöde, 2 millió előfizető meg is nézte az első részt. Nyilván azóta ez a szám jókorát nőhetett.

• Like 2
  • Tetszik 1

2 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Nem tudom hogyan, de kőkeményen benéztem a dolgot, azt hittem ma jön a 3. részecske. Pfff. :shocked: Most tiszta ideg vagyok, simán megmásznám a mozgó homokkúszót, nem tudnának lelőni sem, és elhoznám a Drágaszágot a nyakkendős Disney-jawáktól! :lol2: És néééznééém! 

Pééénteeek? Nheeeee. :angry:

Miért is jött volna kedden? Miből gondoltad ezt? Érthetetlen. :D 

Kedd az alap, jött a pénteki baby yoda "ráadás" epizód, és szépen keddenként folytatódááás. HüJék ezek. :)

Edited by Darth Porg

Péntek volt a beállás a ritmusra. Szóval péntekenként jön, ez már régóta tudvalévő. Nem nézted meg a topikban az epizódoknál lévő dátumokat? :) Ne legyél "slopy". :P  

Ez most azt jelenti, hogy pénteken 7-kor beülök a Corvinba a 3 és fél órás Scorsese-mesére, utána ki Érdre, és fiammal a pincében egyben meglessük a Mando 1-3 részét. Húzós kis estém lesz... ;)

• Meglepő 1
  • Tetszik 1

6 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Ez most azt jelenti, hogy pénteken 7-kor beülök a Corvinba a 3 és fél órás Scorsese-mesére, utána ki Érdre, és fiammal a pincében egyben meglessük a Mando 1-3 részét. Húzós kis estém lesz... ;)

Ugye milyen melós dolog Star Wars rajongónak lenni? Már előre félek, hogy az milyen sz*r nap lesz. Vagy hát, napok, mert ugye még ott vannak a beszélgetések, az elmélkedések, a zene hallgatása, arról nem is beszélve, hogy már megint új enciklopédia jelenik meg, amit alaposan át kell tanulmányozni. Kemény élet a rajongás, én mondom. Sok melóval jár. Leülni és megnézni egy filmet, aztán hazamenni, és elfelejteni? Cöcc, ámátőröknek való. :D 

• Vicces 5
  • Tetszik 1