Jump to content
Ody Mandrell

A The Mandalorian sorozat

Recommended Posts

Nagyon kíváncsi vagyok, de természetesen megvárom a feliratot. Valószínűleg megtudjuk ki a tulajdonosa azoknak a lábaknak amiket a Tatooine-on láttunk. :D 

Nem lepődnék meg, ha a napokban bejelentenének egy tie-in könyvet vagy képregényt.

5 perccel korábban, Whill írta:

Nem lepődnék meg, ha a napokban bejelentenének egy tie-in könyvet vagy képregényt.

Szerintem tudatos döntés volt, hogy ehhez a sorozathoz nem nyúltak az ősszel. A Triple Friday tagjai közül egyedül csak ez nem kapott felvezetést. Most viszont, hogy végetért, szerintem jövőre elleszünk árasztva tie-in médiumokkal. :)

Jelentkezem!

Szóval az eddigi forrásom, a wookiepedia, most nem rakott fel epguide képet és ezzel egyértelműsítette, hogy az eddigiek sem hivatalosak, csupán a korábbi trailerekből voltak vagdosva. (Ha jól tudom az sw.com sem gyárt hivatalos guide-okat.. :(  )

Na szóval, ahogy egyszer a TCW ráadás évadánál, úgy most is magam választottam epizódképet a résznek, remélem a múltammal ;) megengedhető ennyi alkotói szabadság. Ha lesz hivatalos, persze cseréljük, de én akkor ezt készítettem magunknak:

epguide08:

epguide08.jpg

És elhoztam az end credits képcspmagot is:

Spoiler

801.jpg

802.jpg

803.jpg

804.jpg

805.jpg

806.jpg

807.jpg

808.jpg

809.jpg

810.jpg

811.jpg

Edited by csoli1138
  • Like 2
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 3

Egyébként belegondoltatok már, hogy mi lehetett az oka annak, hogy Baby Yodáról nem jött ki semmi előre?

Ennyire jófej lenne a Lucasfilm, hogy nem akarta elspoilerezni?

Ilyen rosszul mérték volna fel, hogy ő lesz a sorozat az igazi sztárja?

Féltek, hogy a promóból félreértelmezték volna az emberek és kapásból rásütötték volna, hogy gyerek-Star Wars? 

3 perccel korábban, Brodie írta:

Egyébként belegondoltatok már, hogy mi lehetett az oka annak, hogy Baby Yodáról nem jött ki semmi előre?

Ennyire jófej lenne a Lucasfilm, hogy nem akarta elspoilerezni?

Ilyen rosszul mérték volna fel, hogy ő lesz a sorozat az igazi sztárja?

Féltek, hogy a promóból félreértelmezték volna az emberek és kapásból rásütötték volna, hogy gyerek-Star Wars? 

Mert jobban ütött így, hogy a sorozatból derült ki. Plusz nem Abrams csinálta a sorozatot a Bad Robottal :P

• Vicces 2
  • Tetszik 2

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Mert jobban ütött így, hogy a sorozatból derült ki. Plusz nem Abrams csinálta a sorozatot a Bad Robottal :P

Persze, csak ritkán szokott ilyen kegyes lenni egy stúdió, hogy a fősztárról egy képkockát sem mutatnak hivatalosan. :)

De tartok tőle, hogy ha az egyik trailerben be lett volna róla valami vágva, akkor nem így fogadták volna a "fanok", hanem éppen ellenkezőleg.

Na a Bad Robotot hagyjuk, azzal kapcsolatban nem is tudom, hogy mi a hihetetlenebb, hogy hónapokkal a premier előtt kint volt minden, vagy az, hogy sikerült kikerülnöm. :D 

58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@csoli1138 a Hetedik résznek is csinálsz majd képet? Az még hiányzik.

Egyet lapozz vissza! Giancarlo Esposito-val ott figyel a kép dec 18 óta. Programod volt aznap, vagy mi terelhetett el? ;) 

Edited by csoli1138
  • Vicces 1
  • Köszönöm 1

22 perccel korábban, csoli1138 írta:

Egyet lapozz vissza! Giancarlo Esposito-val ott figyel a kép dec 18 óta. Programod volt aznap, vagy mi terelhetett el? ;) 

No igen...aznap igen elfoglalt  voltam. :D Köszi!

Valaki tud valamit hogy mikor lehet majd fizikailag is megvenni a Mando-t? Ajándékba szeretném az unokaöcsémnek...

3 órával ezelőtt, Mestal írta:

Valaki tud valamit hogy mikor lehet majd fizikailag is megvenni a Mando-t? Ajándékba szeretném az unokaöcsémnek...

Greef Kargánál érdeklődj. Bizos van az a pénz, vagy beskar amiért eladja magát neked! ;)

5 órával ezelőtt, Mestal írta:

Gondolom a külföldi kiadásra gondolsz. Én leghamarabb jövő évben ilyenkorra számítanék, vagy még később. Ha jól tudom, a netflixes Marvel sorozatok is nagy csúszással jelentek meg. 

Én is érdekelt lennék a vásárlásban...

2019. 12. 28. - 21:27, Ody Mandrell írta:

@csoli1138 a Hetedik résznek is csinálsz majd képet? Az még hiányzik.

Amúgy az 5. résznél raktad be a rész topikjába utoljára. Hajrá, hajrá! ;)

2019. 12. 07. - 23:04, gafz írta:

remélem az legalább kiderül a végére, hogy miért is kellett volna a megbízónak a gyermek.

Hát nem derült ki, vagy én vagyok tájékozatlan?

1 órával korábban, gafz írta:

Hát nem derült ki, vagy én vagyok tájékozatlan?

Nem, de második évadban talán.

Posted (edited )

Hamarosan belekezdek a sorozatba, már bele is néztem, és hát huhh... nagyon várom! Szerintem a hétvégén le is darálom mind a nyolc részt.

Egy dolog egyébként már most szúrja a szememet, és ez nem igazán a sorozathoz kapcsolódik, hanem a rajongókhoz.

Szóval, amikor kijött a TLJ, a rajongók többsége látványosan nyafogott a porgok miatt. Most viszont mindenki - M I N D E N K I - odáig van meg vissza baby Yodáért. A porgokra azt mondták, hogy cukiságfaktor, a kisgyerekeknek készült, idegesítőek, minek ilyen gyerekes figurák a filmbe, stb. Na most azzal tisztában vagyok, hogy baby Yodának fontosabb szerepe van ebben a sorozatban, mint a porgoknak a TLJ-ben, de ettől még ugyanúgy lehetne puffogni, meg ráaggatni a felsorolt jelzőket. 

Hozzáteszem a félreértések elkerülése végett, hogy én imádom mind a porgokat, mind baby Yodát.  :oops: Egyszerűen arról van szó, hogy érdekesnek találom, hogy akik anno a porgok miatt siránkoztak, azok most miért nem tesznek így baby Yodával. 

Edited by caseyjones

Posted (edited )
1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egyszerűen arról van szó, hogy érdekesnek találom, hogy akik anno a porgok miatt siránkoztak, azok most miért nem tesznek így baby Yodával. 

A porgok csak úgy lettek a cukiság miatt. Baby Yoda meg a SW leginkább köztiszteletben álló szereplőjének fajába tartozó kisgyerek és szerepe is van.  A gyerekek meg az állatok adják el gyakran a (családi) filmeket.

Edited by gafz

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A porgokra azt mondták, hogy cukiságfaktor, a kisgyerekeknek készült, idegesítőek, minek ilyen gyerekes figurák a filmbe, stb.

Azért, mert ha Baby Yoda olyan szottyadt és ráncos lenne, mint az öreg mester akkor is lenne értelme, míg a porgoknak semmi más célja nincs, mint a cukiság és az ezáltal kreált "poénok", ha levennéd róluk a cukiság mázat (értsd.: képzelj oda a jeleneteikbe valami olyat ami nem cuki) akkor a jeleneteiknek nincs értelme. 

UI: Jah és tényleg idegesítőek, főleg a hangjuk. :D

Attól hogy valami nem tesz hozzá a történethez még nem lesz jelentéktelen vagy fölösleges. Ennyi erővel az ep.1 elején a robot sereg elől menekülő állatok vagy a Mandaloriban az itt ott feltünő gyikok is fölöslegesek akár csak az ep.4 kanitina jelentében szereplő lények 90 százaléka, akiket ha kiveszünk akkor a sztori még ugyanugy értelmes marad. Ezek a "fölösleges" dolgok teszik érdekesebbé az SW világát. Szerintem teljesen jó, hogy az SW világában vannak aranyos lények. A mi világunkban is vannak.

• Like 4
  • Tetszik 3

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Attól hogy valami nem tesz hozzá a történethez még nem lesz jelentéktelen vagy fölösleges. Ennyi erővel az ep.1 elején a robot sereg elől menekülő állatok vagy a Mandaloriban az itt ott feltünő gyikok is fölöslegesek akár csak az ep.4 kanitina jelentében szereplő lények 90 százaléka, akiket ha kiveszünk akkor a sztori még ugyanugy értelmes marad. Ezek a "fölösleges" dolgok teszik érdekesebbé az SW világát. Szerintem teljesen jó, hogy az SW világában vannak aranyos lények. A mi világunkban is vannak.

De azoknak a "statiszta" lényeknek nem is készítettek csak rájuk épülő jeleneteket.

Posted (edited )
1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A menekülő állatok azt jelentik, hogy valami félelmetes közeleg. A gyíkok meg nem cukik, csak egy kép a helyi állatvilágról.

Ha a TLJ-ből kimaradnak vagy nem "cukik" porgok vagy a ROTJ-ban nem "plüssmacik" hanem valami kevésbé "cuki" nomád törzs van, a filmek értéke semmivel sem csökkent volna.

Edited by gafz

Hát nem tudom, ebbe belekötni kb. olyan, mintha egy mi világunkban játszódó filmnél azon akadna fenn valaki, hogy az egyik szereplő kutyája egy pudli, és nem mondjuk egy pitbull. Vagy kiscicája lenne egy kifejlett macska helyett. Mert az egyik cuki, a másik meg nem annyira. Az ilyen lények színesítik a galaxist, most ha van köztük "cuki" is, hát ez van, belefér ez is. Nem csak mindenféle ocsmány vagy semleges kinézetű furcsa lénnyel lehet teli a galaxis. A MCU esetében miért kapunk kis Grootot meg mosómedvét?

Nem azt mondom, hogy mutogassák a porgokat napestig, de nálam még belefértek. Egyetlen esetben éreztem, hogy sok már belőlük, amikor a Falconon szerencsétlenkedtek, miközben Chewie-ék már száguldoztak a küldetésre. Na oda tényleg nem illettek, de a természetes közegükben jók voltak ők. Hozzátenném, hogy Baby Yodának se lenne kötelező "cukinak" lennie, mégis az. Nyilván nem véletlen, de szerintem ártani sem árt. Engem így se, úgy se zavar, akinek meg bejön ez a külső (pl. gyerekek), ők csak nyernek vele.

• Like 1
  • Tetszik 5

A Star Wars mindig is cuki volt. A cukiság ugyanúgy integráns része a Star Wars-hangulatnak, mint az Erő, az űrcsaták, a fejvadászok, vagy a lézerfegyverek. Aki komoly sci-fi-t akar, az nézzen Star Treket vagy Csillagkaput. Az Új Reményben ott volt R2D2, C3PO, a jawák, az űrkocsma lényei, a Birodalom Visszavágban ott volt Yoda, az ugnaughtok, a tauntaunok, és így tovább. Cukiságok nélkül üresebb lenne a Star Wars, és szerintem így jó, hogy minden részben van valami új.

• Like 1
  • Tetszik 6

Posted (edited )

Hmmm... mi volt annyira "cuki" az OT/PT-ben mint a baby Yoda? Már az ewokok meg esetleg Jar-Jar kivételével. A jawák meg tautaunok biztos nem.

Edited by gafz

Hát én úgy vagyok vele, hogy 10 Baby Yoda inkább mint egy Porg. Gyakorlatilag a szigeten őshonos madarakat cserélték le ezekre. Pedig a Lunda, mint madár a ritka külsejével simán belefért volna változtatás nélkül is a filmbe, max Csubi nem sütögette volna őket, mert védettek. Viszont ugyan úgy idegesítőek az emberek számára mint a Porgok. A Porgok szerintem csak a gyerekek miatt kerültek be, mackó helyett lehet ezt venni s shopban. Az elejétől fogva megosztja a rajongókat hogy kellett vagy sem. Baby Yoda is csak nézőpont kérdése, aranyos, persze, de nem csak aranyos pillanatai vannak, pl erőfojtás, vagy amikor IG-11-el bespidereznek a faluba és halomra lövi a rohamosztagosokat akkor is jókat nevetgél :-) tetszik neki a móka. Tehát ő sem csak egy ártatlan bárány. Ha kel öl, vagy segít másoknak az ölésben.
Tehát jóval több van a Baby Yoda karakterben mint ami látszik és ez jó, nem csak egy egyszerű cukiságbomba, bár a játékboltokban biztos nagy sikere lesz :-;)))