Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is simán ki lehet hagyni Palpit és Vadert. Az átlag birodalmi polgár soha életében nem látta egyiket sem, legfejlebb csak hallott róluk. Esetleg Vadert láthatták többen is, de szerintem az Uralkodót aligha. Nem lepődnék meg rajta, ha a köznép jobban rettegne Vadertől, mint az Uralkodótól, hiszen Vader sűrűbben hozza a galaxisra a frászt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a téma erősen OFF, ám annyit megjegyeznék, hogy szerintem Vadernek nem volt igazán fontos politikai szerepe. Őt a közemberek annyira nem ismerték, inkább csak a Birodalmi vezetés.

A Császárt viszont, mint a Galaxis urát, nyilván -ha csak névről, vagy éppen ilyen-olyan médiából- de még a Birodalom legeldugottabb zugaiban is ismerik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a téma erősen OFF, ám annyit megjegyeznék, hogy szerintem Vadernek nem volt igazán fontos politikai szerepe. Őt a közemberek annyira nem ismerték, inkább csak a Birodalmi vezetés.

A Császárt viszont, mint a Galaxis urát, nyilván -ha csak névről, vagy éppen ilyen-olyan médiából- de még a Birodalom legeldugottabb zugaiban is ismerik  :D

 

Hát ahogy ismerem Palpit a Tatooini budikba is kiteszi a plakátját :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy kis cameo erejéig akár feltünhetnek filmbéli szereplők, igy akár Vader vagy a Császár is  :P

 

NEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! :D

 

Szerintem ezzel semmi gond.Kellenek kötő karakterek a sorozatba.Én annak örültem volna a legjobban ha a főszereplőkról szólna-persze az eredeti szereplőkkel-bár ez sajna nem lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baj Ody? Ne mond, hogy megfogsz sértődni ha a 100 órás sorozatban esetleg egy pár másodperc erejéig feltünik Vader, teszem azt egy csillagromboló fedélzetén vagy mondjuk Bail Organa, mint a Lázadás vezetője? Szerintem ez teljesen okés... söt, már-már kivánatos egy SW sorozatba :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fel-felbukkanással semmi gond, amennyiben az eredeti szereplők képében jelennek meg. Példáúl a Star Trekben nagyon jó látni, ahogy egyik sorozat vagy film szereplői felbukkannak a másik sorozatban, filmben. Különlegességet ad annak a résznek. Mondjuk, példáúl Obi-Want pillanatnyilag nem tudnám elképzelni felbukkanásban, de Tarkin nyugodtan szerepelhet, mert a megformálója eleve sorozatban szokott szerepelni. Vagy példáúl annyi ideig, mint az ep5-ben, színtén felbukkanhat az Uralkodó is akár. Csak teljes részeket ne áldozzanak nekik, annyi lehetőség van még ebben a Galaxisban (remélem kalózok lesznek :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Arról nem volt szó, hogy pont Vader vagy Palpi feltünik, de ha már itt tartunk: elég fontos szereplői ők a galaxisnak ahhoz, hogy az ember beléjük akadjon ha éppen feltünősködik a galaxisban (remélhetőleg a sorozat szereplői nem a szokásos házi-munkákkal foglalják majd le magukat :D ). De még csak az se fontos, hogy személyesen találkozzanak... teszem azt Vader hall valami izgés mozgásról az egyik bolygón, és erre odaküld egy századot, és ezzel kifuj a szerepe a sorozatban... most mondtam egy példát. Egyébként tudtommal nem mellékszereplők fognak szerepelni a sorozatban, hanem teljesen új szereplők...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a téma erősen OFF, ám annyit megjegyeznék, hogy szerintem Vadernek nem volt igazán fontos politikai szerepe. Őt a közemberek annyira nem ismerték, inkább csak a Birodalmi vezetés.

 

Nemcsak a politikusokat ismerhetik és félhetnek tőlük a közemberek. Vadernek szerintem sem volt köze a politikához, inkább katonai szerepe lehetett. Vagy valami hasonló. A hadsereg rendfenntartó elnyomó eszköz volt, így a vezetői, tagjai több félelmet tudtak okozni a közembereknek, mint a politikusok.

 

ON

 

Szívesen látnám egy-két perc erejéig Vadert vagy a császárt a sorozatban. Mivel a történet részesei, nem lenne baj, ha láthatnánk őket egy keveset. Mondjuk összesen 10 percre a 100 órából :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemcsak a politikusokat ismerhetik és félhetnek tőlük a közemberek. Vadernek szerintem sem volt köze a politikához, inkább katonai szerepe lehetett. Vagy valami hasonló. A hadsereg rendfenntartó elnyomó eszköz volt, így a vezetői, tagjai több félelmet tudtak okozni a közembereknek, mint a politikusok.

 

Hát ha a földi diktatúrákat vesszük alapul, akkor ez nem egészen igy működik. Mindenhol a diktátor, vagyis az 'Uralokodók' vannak központba helyezve és tőlük félnek az emberek, mert a katonai vezetők nem mások, mind a diktátor kinyujtott kezei... :twisted:

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Izé, most nem a földi diktatúráról értekezünk :D

Egyébként teljesen oké, amit írsz. De valahogy Vader nem olyan fajta végrehajtó, mint egy földi diktátor kinyújtott keze.

 

Nem titkolt módon a Birodalom a földi diktatúrákra hajaz, ugyhogy nem véletlenül hoztam fel... egyébként meg Vader miért ne lenne az a fajta végrehajtó? Talán nem parancsot teljesit? Mondjuk ehhez átkéne látni, hogy milyen a Birodalom propagandája, mert gyakorlatilag azon múlik minden... én mindenesetre erősen kétlem, hogy a Császár engedné, hogy másokat jobban előtérbe helyezzenek és esetleg Vader vagy bármelyik moff nagyobb 'imidzsel' rendelkezzen, mint ő :P

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kétlem, hogy a Császár engedné, hogy másokat jobban előtérbe helyezzenek és esetleg Vader vagy bármelyik moff nagyobb 'imidzsel' rendelkezzen, mint ő  :o

 

Én is kétlem. Ez csak nekünk, kívülálló filmnézőknek tűnik így. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, példáúl Obi-Want pillanatnyilag nem tudnám elképzelni felbukkanásban

 

Én igen, már látom is magam előtt, hogy mutatják a Tatooine-t és egy jedi ruhás embert, majd hirtelen hozzá szólnak, megfordul leveszi a csuklyáját (kiderül, hogy Ewan az mint Obi-Wan), mond valami nagy szellemeset, és a röhögőgépből, tapsot és ováviót lehet hallani. :o

Na jó bocsi, csak a Jóbarátokban mindig így volt, ha egy sztár volt a vendégszereplő :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, példáúl Obi-Want pillanatnyilag nem tudnám elképzelni felbukkanásban

 

Én igen, már látom is magam előtt, hogy mutatják a Tatooine-t és egy jedi ruhás embert, majd hirtelen hozzá szólnak, megfordul leveszi a csuklyáját (kiderül, hogy Ewan az mint Obi-Wan), mond valami nagy szellemeset, és a röhögőgépből, tapsot és ováviót lehet hallani. :?

Na jó bocsi, csak a Jóbarátokban mindig így volt, ha egy sztár volt a vendégszereplő :o

Jaj... :| :43:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm ma nyitotta meg a Szingapuri Animációs Stúdióját. Itt fogják késziteni a Klón háborúval foglalkozó animációs sorozatot, amit előreláthatolag 2007-ben mutatnak be.

A stúdió több, mint 3700 négyzetméteren terül el, és az elöterében egy Yoda szobor áll ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kellene utalni a filmbeli szeerplőkre.Még akár a gyerek Luke és Leia is benne lehetne.Ennek a sorozatnak az lenne a célja, hogy áthidalja az EP 3-4 között lévő 20 évet.Nekünk igazából az jelentene örömet.

Mitudomén lezuhanna egy sorozatszereplő a Tatooine-on és a Lars család segítene rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én mindenesetre erősen kétlem, hogy a Császár engedné, hogy másokat jobban előtérbe helyezzenek és esetleg Vader vagy bármelyik moff nagyobb 'imidzsel' rendelkezzen, mint ő  ;)

 

Elképzeléseim szerint a Császár nagyjából ott csücsül a palotájában/szenátusban Coruscanton, onnan uralkodik. Vader meg az úton lévő kinyújtott keze. A köznép számára megfoghatóbb, valóságosabb, közvetlenül jelenlévő fizikai fenyegetés, szerintem ezért esetleg félhettek tőle jobban. Nem az imidzsük milyensége/nagysága miatt.

Na de ez csak egy elképzelés :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzeléseim szerint a Császár nagyjából ott csücsül a palotájában/szenátusban Coruscanton, onnan uralkodik. Vader meg az úton lévő kinyújtott keze. A köznép számára megfoghatóbb, valóságosabb, közvetlenül jelenlévő fizikai fenyegetés, szerintem ezért esetleg félhettek tőle jobban. Nem az imidzsük milyensége/nagysága miatt.  

Na de ez csak egy elképzelés ;)

 

Márhogyne az imidzsük számitana? Mégis mekkora egy galaxis? Óriási. Annak az esélye, hogy egy birodalmi polgár összefusson Vaderrel -aki maga is inkább parancsokat osztogat semmint közvetlenül testközelben végrehajt- közel van a nullához. Az iránta vagy éppen az Uralkodó iránt táplált félelem csakis a médián múlhat és az valoszinüleg sokkal inkább a Császárt helyezi előtérbe semmint egy akármilyen beosztottat, legyen az Vader, fő-moff vagy akárki :wink:

 

Tényleg nem értem, mitől lenne Vader fenyegetése kézzelfoghatóbb... ahogy már mások is irták itt: valoszinüleg teljesen ismeretlen. Csak mi ismerjük olyan jól, mert kivan hangsúlyozva a Sagaban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, nagyon ingadozom. A végén még hagyon magam meggyőzni, mert van abban valami, amit írsz. Igazából nem sokat tudunk erről, csak feltételezünk. Még alszom rá néhányat :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztem rengeteg lehetőség van az sw eddig ismeretlen szereplőiben, amit ki is fognak használni, és ebben nem biztos, hogy szükség van Vader vagy Palpi szerepeltetésére, elég csak esetleg utalni rájuk.

Én annak örülnék, ha élvezhető történetet fabrikálnának színvonalas (technikai) minőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.