Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Boba nyilván nem lehet mandalore-i, hiszen klón a lelkem. Legfeljebb kaminóinak titulálhatjuk, ha már bolygót akarunk társítani hozzá.

Jango állítása szerint a Concord Dawnon született, ami a Mandalore szektorban van, Mandalore fennhatóság alatt, ugyanakkor jelenlegi ismereteink szerint se háza, se klánja, se bizonyíték arra, hogy tényleg a Concord Dawnon született, és a(z akkor még) hivatalos kormány sem ismerte el mandalore-nak. Bár az is igaz, hogy Satine kormánya valószínűleg Vizsláékat sem ismerték volna el annak, ha rajtuk múlt volna. Jelenleg Jango Fett státusza az, hogy "akár mandi is lehet, de esélyes, hogy nem az".

A páncél sajnos nem sokat számít, mert bárki felveheti, nem kell exkluzív mandalore-inak születnie. El is lophatta egy manditól.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többieket nem tudom de én a mandalore-i alatt az ottani nemzetet értem, aminek akkor is lehet része valaki ha nem ott születik. Ha Jango mandalore-i akkor szerintem Boba is az. De a készitők valszeg nem igy gondolják legalábbis az egyik story group-os bizonygatja hogy az eredeti Favreau által berakott szöveg nyelvtanilag nem állitja hogy a két Fett mandalore-i lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a Fetteket a promó anyag azért emliti mert mindketten mandalore-i páncélt viseltek és kb. ez a legnagyobb összekötő kapocs a TV-sorozat főszereplője meg a mozifilmek között és ez olyasmi ami nyilván az átlagnézőnek rögtön fel fog tünni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez áll a háttérben. A mozifilmek azért még mindig populárisabbak az animációs sorozatoknál, így könnyebb eladni velük a dolgot. Valószínűleg a nagyobb átlagnak a Boba Fett és a Jango Fett többet mond, mint egy Pre Vizsla, Bo-Katan Kryze vagy Sabine Wren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo is leírta de mint fentebb írtam az a TCW-ben is ki lett mondva, hogy nem Mandalore-ok. Gondolom Almec nem a kisujjából szopta, hogy imposztorok csak. Egyébként ez a dolog nem hiszem, hogy sokat számítana a sorozat szempontjából. Főleg, hogy minden jel szerint egy vadonatúj hőst ismerhetünk majd meg. Inkább lesz köze a már ismert Mandi családokhoz (Wren vagy a Kryze klán) mint Bobáékhoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: A The Mandalorian Tv-sorozat

Kissé azért furcsa, hogy van egy tény egy figura körül évekig, évtizedekig, pl. Boba Fett kapcsán, hogy ő mandalori. Aztán szép lassan az idővel megdől. Ugyanígy Maul kapcsán az, hogy ő iridoniai Zabrak, a Zabrak faj lényegében Maul-lal lett bevezetve (nyilván Zabraknak most is az, de egyben dathomiri). Szerintem ez azért tök furcsa, hogy ezeket megváltoztatják. Ez olyan lett volna, mintha Han Solo eredetsztorijából idén az derült volna ki, hogy a csempész, akit minden könyv koréliainak nevez, egyszer csak nem az többé. Ugye a legends-ben Boba Fett-nek elég fontos eleme az, hogy konkrétan mandalore lett, azaz a mandalori nép vezetője. a KoTOR-ban meg ugye volt egy Fett nevű figura, aki az őse.

 

Most meg már jelenleg ott tartunk, hogy csak a páncélja az. Ami azért nagyon fura, mert lényegében az egész Star Wars-ban a mandalori nép és kultúra azért lett ennyire fontos elem, mert Boba Fett figurája népszerű lett a TESB-ben. Amikor a TCW második évadában először megjelentek a mandaloriak, mindenki azért jött lázba, mert wow, olyan csávókák, mint a Boba Fett! És ki vagyok én, hogy Pablo Hidalgo-val vitatkozzak, de azért néhány dolgot le kell írnom:

 

Azért, mert Almec azt mondja, hogy Jango Fett vagy épp Boba Fett nem mandalori, attól még az közel sem biztos, hogy úgy van: egyrészt mi Almec politikai státusza akkor? Egy békés, az addigi harcos mandalori kultúrától határozottan elzárkózó Mandalore-t vezet. Az rendben van, hogy hátsó szándékai vannak, de attól még formálisan, a szavak szintjén nyilván az akkori legitim vezetés álláspontját fogja képviselni. Nyilvánvalóan egy tradicionalista, a mandalori páncélt viselő személyt nem fog legitimálni, nem nevez mandalorinak, csak imposztornak, hasonlóan ahhoz, ahogy politikai jelentése van annak, ha országok nem ismerik el egymást. A fejvadászok a Star Wars világában nagyon fontos karakterek, a galaxis sorsát befolyásolhatják, és tudvalevő volt, hogy Jango Fett a legjobbak közé tartozott (és ami még fontosabb, hogy a SZAKADÁROKnak dolgozott, mandalore státusza pedig semleges), a fia, Boba meg nagyon hamar közel került Jango halála után a kor legismertebb fejvadászaihoz (Cad Bane, Aurra Sing, Bossk). Mindemellett Almec karakteréből is következik, hogy egy harcos mandalori fejvadászt ne legitimáljon, mivel ha a helyzet úgy kívánja, simán köt szövetséget akárkivel, de ő pont nem mandalore harcos vonalát képviseli, gyökeresen az ellentétét, inkább csak próbál csúszómászóként lavírozni. Szóval kisebbségi komplexusból, gyengeségből ellenszenvvel is viseltethet a Death Watch vagy bármilyen mandalori harcos iránt.

 

Emellett meg ha Boba Fett egyértelműen konkrétan kamino-i klón genetikai értelemben, attól még egy cseppet sem jelenti azt, hogy minek vallja magát. Tételezzük fel, hogy Jango Fett mandalori, és ténylegesen a Concord Dawn-ról jön, ami ugyan nem a szektor fő bolygója, de egyértelműen a mandalore szektor bolygója, és az ott élő személyek, ahogy a Rebelsből is láthattuk, mandalorinak tartják magukat. Boba Fett sem azt a kiképzést nem kapta meg, mint a kamino-i klónok, nem azok között nőtt fel, sem a kaminoi fajhoz sem sorolhatja magát, bár velük volt kapcsolata. Úgy tűnik, hogy Jango Fett-tel elég sokat utazgatott a galaxisban már a Klónok támadása cselekménye előtt. Szóval valószínűsítem, hogy Boba Fett pontosan azt a fejvadász kiképzést kapta az apjától, amit Jango kaphatott korábban, és igen valószínű, hogy egy ilyen helyzetben Boba Fett elsősorban apja identitását vette át (ez meglátszik a páncél viselésében az apja halála miatti bosszújában, valamint hogy fejvadász lett belőle is), azaz amennyiben Jango Fett mandalori volt, igen valószínű, hogy Boba Fett sem vallhatta magát másnak, mint mandalorinak. Márpedig azért itt elsősorban az számít, hogy valaki kinek vallja magát. Ha pl. egy magyar ember Amerikában szüli meg a gyerekét, akkor kap amerikai állampolgárságot, de ugyanúgy lesz neki magyar is, és emellett bizonyosan lesz neki magyar identitása. Főleg, hogy Kamino nem tűnik egy olyan helynek, ami kultúrát vagy identitást tudna adni Boba Fett-nek. Itt ebben az esetben azt látjuk, hogy Kamino-n Boba nem része a klónok kiképző programjának, a kaminoi fajúak zárkózottak, klónozók (Boba pedig határozottan nem lett klónozó), és mindemellett mindketten meglehetősen keveset tartózkodhattak Kamino-n, Boba Jango halála után különösen keveset (mivel köztársasági beszállító volt Kamino) ellenben az apja egy fejvadász, aki egy tradicionalista harcos kultúrából származik, erre utaló nyomait pedig Boba Fett húsz évvel később is viseli magán, és ez az apa ráhagyhatta a kultúráját. Mit akarok ezzel mondani? Hogy az egész egyszerűen nem állja meg a helyét, hogy max Jango Fett lehetett mandalori, Boba Fett kaminoi. Születése szerint persze igen, és genetikai értelemben kaminoi klón (bár genetikai értelemben, ha Jango Fett mandalori, akkor ő is, és az összes létező Jango-klón mandalori), identitását tekintve azonban minden bizonnyal Jango Fett kulturája és identitása rakódott rá. Márpedig Jango egyetlen ismert születési helye jelen állás szerint Concord Dawn.

 

 

Egyébként a sorozatot várom, és azt gondolom, hogyha eléggé a felnőtt rajongó közönséget lövik be célközönségnek (márpedig miért ne tennék, a gyerekeknek ott van a Resistance, és a korábbi anim. sorozatok), akkor simán lehet, hogy ez lesz az a Disney Star Wars-produktum, ami előtt minden rajongó le tud borulni, el tud alélni. Én imádtam a TLJ-t, de azért nagyon szeretném, ha minden rajongó tudna örülni valaminek! Ebben fontos szerepet játszhat az is, hogy a mandalori hős teljesen új karakter, így nincsenek irgalmatlan nagy elvárásai a rajongóknak (ráadásul nem mozifilm), de azért asszociatív módon megidézi Boba Fett figuráját. De ezerszer jobbnak érzem most ezt a koncepciót, mint azt, ha Boba Fettről szólna ez a sorozat. Ráadásul megvan a lehetőség benne, hogy mellékszálon bepillantást nyerjünk a Birodalom végső bukásába és az Első rend első pislákolásába, mivel a galaxis távoli pontjain játszódik majd a sztori szinopszis szerint. Különösen örülnék, ha nem látnánk benne eddig ismert ikonikus szereplőket - max. egyet kivéve, ahogy az előző mondatomban is említettem, az első rend eredete mellékszálon benne lehetne a történetben, és érdekes lenne látni egy még nem ereje teljében levő Snoke-ot, aki átveszi az ismeretlen régiókban az irányítást. Esetleg felbérelhetné a főhőst (így kerülhetnének kapcsolatba) úgy, mint ahogy Jango-t tette Dooku, vagy Bobát Vader.

Nem felejtem el, hogy Favreau azt mondta, nagyon megragadta a motion capture technológia, és szeretné alkalmazni a készülő SW sorozatában - márpedig Andy Serkisnél nagyobb mocap színész nincs a világon! Örülnék neki, ha JJ Abrams nem rettenne meg bizonyos rajongók és az orosz botok TLJ-fikázásától, és nem a IX.részben hozná vissza Snoke-ot egy eredetsztorival, de ez a sorozat jó lehetőség lenne Snoke eredetének megválaszolására. Jó lenne azt is látni, hogy Jabba bűnszervezetét ki vette át a peremvidéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért még bővítheti a Boba család sztoriját a sorozat. Egyelőre van Almec (akkor Staine a főnök amikor erről van szó) és az akkori Mandalore kormány sztorija. Meglátjuk mi sül ki a folytatásból. Épp erről beszéltünk Dzséjttel is a Jango topikban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OMG!!! :yeah::yeah::yeah:I feel the hype!

 

Gyönyörű a kép. Nekem baromira bejövős.

És akkor igaz a dolog, valóba. 5 rendező fogja dirigálni az első évadot. Filoni rendezi az első részt... az első élőszereplős rendezése. :yes: (állítólag 2 en 2 részt csinálnak, Filoni az egyik ilyen emberke)

Taika? Fura választás, majd meglátjuk, hogy mit hoz össze.

És Filoni még executive producer is... micosda banda! Jon, Filoni és Kennedy. A minőség garantált. :clap:

 

szerk.: komolyan, hajnali 1 kor kell leközölni a hírt... :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Már egy képünk is van.:yeah:Továbbá megerősítették, hogy Dave Filoni fogja rendezni az évad 1. részét. További nevek a rendezői székben: Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Rick Famuyiwa (Dope), Bryce Dallas Howard (Solemates), és Deborah Chow (Jessica Jones). Executive producerek: Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy és Colin Wilson 

 

 

Aztamocskos ez baromi jól néz ki! Csatlakozom Bencéhez! #feelthehype

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozifilm minőség minden egyes részben! Állati lesz és a korszak is kiváló. Istenem add, hogy ne egyben dobják ki. Bár ennyi epizód esetén nincs esély a heti vetítésre. 

 

@Donát Majd addig kitalálunk valamit a kibeszélőre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 03. - 15:14, Dzséjt írta:

7-8 évvel a halála után annyira simán azért nem, legfeljebb holofelvétel vagy flashback formájában tudnám elképzelni.

Nem Maul miatt, de mikor is játszódik majd ez a sorozat?

Amúgy nekem tetszik. Az eddig kiderült nevek mind garanciák a jó minőségre!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mozifilm minőség minden egyes részben! Állati lesz és a korszak is kiváló. Istenem add, hogy ne egyben dobják ki. Bár ennyi epizód esetén nincs esély a heti vetítésre. 

 

 

Engem a kép alapján ez most sokkal jobban izgat, mint a Resistance. :)Te hogy vagy ezzel? :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bryce Dallas Howard. Sajnos az ő rendezői jelenlétét nem tudom másképp értékelni, mint annak, hogy apu benyomta.

 

A Solemates-re, amire hivatkoznak a neve mellett, rákerestem. IMDB szerint egy nulla díjat nyert, durván 62 szavazattal rendelkező, mindössze 2 perces filmről van szó. Valahogy úgy érzem, egy darab 2 perces film nem igazán teszi alkalmassá egy nagyjátékfilm, nem pláne egy Star Wars-film megrendezésére. Ráadásul ez egy sorozatepizód, ahol különösen profinak kell lenni abban, hogy az addigi epizódokhoz stílusában és megszólalásaiban illeszkedjen.

 

Talán valami ilyen kikötése lehetett Ron-nak, amikor behívták tüzet oltani a Solo-hoz, hogy rendezzen a lánya.

 

 

Bízom benne, hogy titkon nagyon szigorúan felügyeli majd őt Favreau, Kennedy, Filoni, vagy valójában az ő neve alatt Filoni, vagy Waititi rendez.

 

Inkább szerepeljen benne, arra tökéletesen megvan a portfolio-ja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

A Solemates-re, amire hivatkoznak a neve mellett, rákerestem. IMDB szerint egy nulla díjat nyert, durván 62 szavazattal rendelkező, mindössze 2 perces filmről van szó. Valahogy úgy érzem, egy darab 2 perces film nem igazán teszi alkalmassá egy nagyjátékfilm, nem pláne egy Star Wars-film megrendezésére.

Azért ez igy nem teljesen igaz. Három plusz egy rövidfilmet rendezett, meg egy TV-film egyik szegmensét ő rendezte. A rendezéséért pedig kapott már dijat igaz pont nem a Solemates-ért. Ez tényleg nem sok de az egyetlen 2 perces rövidfilmnél azért több :) Szerintem mindenki tudja a környezetében hogy nem ő a vén profi a stábban. Ha megkapja hozzá a kellő segítséget szerintem könnyedén elboldogul majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hollywood Reporter is azt írta, hogy 8 részes lesz az első évad. Ez amúgy egybevág a korábbi pletykákkal. Aszerint 5 rendező lesz - ez pipa - és Filoni rendezi az első részt - szintén pipa - továbbá kalapos barátunk az egyik olyan rendező, aki 2 részt is fkg rendezni. :peace:

 

(amúgy Dave tényleg jól el van foglalva: ott a TCW új évada, a Resistance sorozatot felügyeli, dolgozik EZEN a sorkzaton(!) és emellett kitudja még min ügyködik)

 

Sajnos most picit én is jobban várom ezt - nem kicsit, sokkal - mint a hétvégén érkező Resistance c. sorozatot, de ez általában így szokott menni. Meglátjuk.

 

Mondjuk jókor időzítették a bejelentést. 3 kor felkeltem és ezt olvasom/látom. :D Hát jóhogy nem nagyon tudtam visszaaludni. :P Egyem a drága kis emberkéket, akik ottani idő szerint este osztanam meg néha dolgokat. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, JakeSully írta:

Engem a kép alapján ez most sokkal jobban izgat, mint a Resistance. :)Te hogy vagy ezzel? :)

A Resistance közelebb van, arra most kíváncsibb vagyok. A Mandalorian viszont megint egy SW-s mérföldkő lesz így oda is megvan a figyelem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.