Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Már egy képünk is van.:yeah:Továbbá megerősítették, hogy Dave Filoni fogja rendezni az évad 1. részét. További nevek a rendezői székben: Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Rick Famuyiwa (Dope), Bryce Dallas Howard (Solemates), és Deborah Chow (Jessica Jones). Executive producerek: Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy és Colin Wilson 

 

the-mandalorian-1024x809.jpg

Őőőőőő... Izé... lehet, hogy mégis érdekel? ;)

 

De hogy fogom én ezt látni? Bocs, ha most marhaságot kérdeztem, de nem követtem ezt a topikot. Az biztos, hogy a Disney tv stream szolgáltatásán lesz, de vajon ez lesz MO-n is vagy marad a torrent bolt? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, M.Laci írta:

Az biztos, hogy a Disney tv stream szolgáltatásán lesz, de vajon ez lesz MO-n is vagy marad a torrent bolt? 

A torrent bolt a biztos. Amíg nincs hazánkban Disney streaming szolgáltatás, addig esélyes, hogy valamelyik csatorna leadja, de, hogy melyik és mikor. Mondjuk egy SW sorozatra valószínűleg dögkeselyű módjára csapnak le, így az sem elképzelhetetlen, hogy csak napok fogják elválasztani a magyar premiert az angoltól.

 

A kép amúgy nagyon odab*sz. Feelinges. Van egy olyan érzésem, hogy a sorozat az Underworldből és a Star Wars 1313-ból állt össze. Utóbbinak vannak olyan koncepciórajzai, amin Boba Fett néz ki, mondjuk úgy, hogy majdnem tök ugyanígy:

 

uXhqC6C.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban mondta Kennedy, hogy az Underworld és az 1313 nem fog elveszni teljesen és az ötleteket valamiképp beépítik újabb SW produktumokba. Az Underworld bizonyos elemei már a Rogue One-ba és a Solo-ba is bekerültek. De úgy néz ki, hogy ebbe adaptálódik a sok ötlet, amit kigondoltak már a Lucas-éra alatt.

 

Pár pillanat alatt a legjobban várt SW dologgá vált számomra, leszámítva a IX. részt!

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Kissé azért furcsa, hogy van egy tény egy figura körül évekig, évtizedekig, pl. Boba Fett kapcsán, hogy ő mandalori. Aztán szép lassan az idővel megdől. Ugyanígy Maul kapcsán az, hogy ő iridoniai Zabrak, a Zabrak faj lényegében Maul-lal lett bevezetve (nyilván Zabraknak most is az, de egyben dathomiri). Szerintem ez azért tök furcsa, hogy ezeket megváltoztatják. Ez olyan lett volna, mintha Han Solo eredetsztorijából idén az derült volna ki, hogy a csempész, akit minden könyv koréliainak nevez, egyszer csak nem az többé. Ugye a legends-ben Boba Fett-nek elég fontos eleme az, hogy konkrétan mandalore lett, azaz a mandalori nép vezetője. a KoTOR-ban meg ugye volt egy Fett nevű figura, aki az őse.

 

Most meg már jelenleg ott tartunk, hogy csak a páncélja az. Ami azért nagyon fura, mert lényegében az egész Star Wars-ban a mandalori nép és kultúra azért lett ennyire fontos elem, mert Boba Fett figurája népszerű lett a TESB-ben. Amikor a TCW második évadában először megjelentek a mandaloriak, mindenki azért jött lázba, mert wow, olyan csávókák, mint a Boba Fett! És ki vagyok én, hogy Pablo Hidalgo-val vitatkozzak, de azért néhány dolgot le kell írnom:

 

Azért, mert Almec azt mondja, hogy Jango Fett vagy épp Boba Fett nem mandalori, attól még az közel sem biztos, hogy úgy van: egyrészt mi Almec politikai státusza akkor? Egy békés, az addigi harcos mandalori kultúrától határozottan elzárkózó Mandalore-t vezet. Az rendben van, hogy hátsó szándékai vannak, de attól még formálisan, a szavak szintjén nyilván az akkori legitim vezetés álláspontját fogja képviselni. Nyilvánvalóan egy tradicionalista, a mandalori páncélt viselő személyt nem fog legitimálni, nem nevez mandalorinak, csak imposztornak, hasonlóan ahhoz, ahogy politikai jelentése van annak, ha országok nem ismerik el egymást. A fejvadászok a Star Wars világában nagyon fontos karakterek, a galaxis sorsát befolyásolhatják, és tudvalevő volt, hogy Jango Fett a legjobbak közé tartozott (és ami még fontosabb, hogy a SZAKADÁROKnak dolgozott, mandalore státusza pedig semleges), a fia, Boba meg nagyon hamar közel került Jango halála után a kor legismertebb fejvadászaihoz (Cad Bane, Aurra Sing, Bossk). Mindemellett Almec karakteréből is következik, hogy egy harcos mandalori fejvadászt ne legitimáljon, mivel ha a helyzet úgy kívánja, simán köt szövetséget akárkivel, de ő pont nem mandalore harcos vonalát képviseli, gyökeresen az ellentétét, inkább csak próbál csúszómászóként lavírozni. Szóval kisebbségi komplexusból, gyengeségből ellenszenvvel is viseltethet a Death Watch vagy bármilyen mandalori harcos iránt.

 

Emellett meg ha Boba Fett egyértelműen konkrétan kamino-i klón genetikai értelemben, attól még egy cseppet sem jelenti azt, hogy minek vallja magát. Tételezzük fel, hogy Jango Fett mandalori, és ténylegesen a Concord Dawn-ról jön, ami ugyan nem a szektor fő bolygója, de egyértelműen a mandalore szektor bolygója, és az ott élő személyek, ahogy a Rebelsből is láthattuk, mandalorinak tartják magukat. Boba Fett sem azt a kiképzést nem kapta meg, mint a kamino-i klónok, nem azok között nőtt fel, sem a kaminoi fajhoz sem sorolhatja magát, bár velük volt kapcsolata. Úgy tűnik, hogy Jango Fett-tel elég sokat utazgatott a galaxisban már a Klónok támadása cselekménye előtt. Szóval valószínűsítem, hogy Boba Fett pontosan azt a fejvadász kiképzést kapta az apjától, amit Jango kaphatott korábban, és igen valószínű, hogy egy ilyen helyzetben Boba Fett elsősorban apja identitását vette át (ez meglátszik a páncél viselésében az apja halála miatti bosszújában, valamint hogy fejvadász lett belőle is), azaz amennyiben Jango Fett mandalori volt, igen valószínű, hogy Boba Fett sem vallhatta magát másnak, mint mandalorinak. Márpedig azért itt elsősorban az számít, hogy valaki kinek vallja magát. Ha pl. egy magyar ember Amerikában szüli meg a gyerekét, akkor kap amerikai állampolgárságot, de ugyanúgy lesz neki magyar is, és emellett bizonyosan lesz neki magyar identitása. Főleg, hogy Kamino nem tűnik egy olyan helynek, ami kultúrát vagy identitást tudna adni Boba Fett-nek. Itt ebben az esetben azt látjuk, hogy Kamino-n Boba nem része a klónok kiképző programjának, a kaminoi fajúak zárkózottak, klónozók (Boba pedig határozottan nem lett klónozó), és mindemellett mindketten meglehetősen keveset tartózkodhattak Kamino-n, Boba Jango halála után különösen keveset (mivel köztársasági beszállító volt Kamino) ellenben az apja egy fejvadász, aki egy tradicionalista harcos kultúrából származik, erre utaló nyomait pedig Boba Fett húsz évvel később is viseli magán, és ez az apa ráhagyhatta a kultúráját. Mit akarok ezzel mondani? Hogy az egész egyszerűen nem állja meg a helyét, hogy max Jango Fett lehetett mandalori, Boba Fett kaminoi. Születése szerint persze igen, és genetikai értelemben kaminoi klón (bár genetikai értelemben, ha Jango Fett mandalori, akkor ő is, és az összes létező Jango-klón mandalori), identitását tekintve azonban minden bizonnyal Jango Fett kulturája és identitása rakódott rá. Márpedig Jango egyetlen ismert születési helye jelen állás szerint Concord Dawn.

 

 

Egyébként a sorozatot várom, és azt gondolom, hogyha eléggé a felnőtt rajongó közönséget lövik be célközönségnek (márpedig miért ne tennék, a gyerekeknek ott van a Resistance, és a korábbi anim. sorozatok), akkor simán lehet, hogy ez lesz az a Disney Star Wars-produktum, ami előtt minden rajongó le tud borulni, el tud alélni. Én imádtam a TLJ-t, de azért nagyon szeretném, ha minden rajongó tudna örülni valaminek! Ebben fontos szerepet játszhat az is, hogy a mandalori hős teljesen új karakter, így nincsenek irgalmatlan nagy elvárásai a rajongóknak (ráadásul nem mozifilm), de azért asszociatív módon megidézi Boba Fett figuráját. De ezerszer jobbnak érzem most ezt a koncepciót, mint azt, ha Boba Fettről szólna ez a sorozat. Ráadásul megvan a lehetőség benne, hogy mellékszálon bepillantást nyerjünk a Birodalom végső bukásába és az Első rend első pislákolásába, mivel a galaxis távoli pontjain játszódik majd a sztori szinopszis szerint. Különösen örülnék, ha nem látnánk benne eddig ismert ikonikus szereplőket - max. egyet kivéve, ahogy az előző mondatomban is említettem, az első rend eredete mellékszálon benne lehetne a történetben, és érdekes lenne látni egy még nem ereje teljében levő Snoke-ot, aki átveszi az ismeretlen régiókban az irányítást. Esetleg felbérelhetné a főhőst (így kerülhetnének kapcsolatba) úgy, mint ahogy Jango-t tette Dooku, vagy Bobát Vader.

Nem felejtem el, hogy Favreau azt mondta, nagyon megragadta a motion capture technológia, és szeretné alkalmazni a készülő SW sorozatában - márpedig Andy Serkisnél nagyobb mocap színész nincs a világon! Örülnék neki, ha JJ Abrams nem rettenne meg bizonyos rajongók és az orosz botok TLJ-fikázásától, és nem a IX.részben hozná vissza Snoke-ot egy eredetsztorival, de ez a sorozat jó lehetőség lenne Snoke eredetének megválaszolására. Jó lenne azt is látni, hogy Jabba bűnszervezetét ki vette át a peremvidéken.

Egyetértek. Szerintem Pablo most tök feleslegesen megkavarta a dolgokat. Almec tényleg az akkori pacifista mandalori álláspontot képviseli. Valószínűleg a Halálőrséget sem tekintik mandaloriknak. Ettől még Jango és Boba simán tekintheti magát mandinak. Meg aztán tudjuk, hogy sok igazság sokszor a saját szemszögünkön múlik. És még meg is változtathatják ezt elkövetkezendő években megszülető filmek, sorozatok regények, képregények... stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebels egyik írója ezt írta twitterére: (és Dave rendezi az első részt... oh holy molly boy... oh dear... :D)

After watching @dave_filoni chart the history of the great houses of Mandalore on a white board during story meetings on #StarWarsRebels I can safely say no one knows more about Mandalorians. Glad he's finally getting a chance to direct on a new canvas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyetértek. Szerintem Pablo most tök feleslegesen megkavarta a dolgokat. Almec tényleg az akkori pacifista mandalori álláspontot képviseli. Valószínűleg a Halálőrséget sem tekintik mandaloriknak. Ettől még Jango és Boba simán tekintheti magát mandinak. Meg aztán tudjuk, hogy sok igazság sokszor a saját szemszögünkön múlik. És még meg is változtathatják ezt elkövetkezendő években megszülető filmek, sorozatok regények, képregények... stb.

 

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pablo a kérdéses nyilatkozatot -miszerint a Fettek nem mandalorik- 2016 januárjában tette nem a mostani sorozat apropóján.

Továbbra se értem ezt a hisztit. Miért is fontos, hogy Jango és így Boba Mandalore-i legyen? Favreau írása alapján? Mert ez így jobban hangzik? Ami alapból nem igaz, hisz eddig már kismillió Mandalore epizód volt amikben kb. 10 másodpercig volt téma Jango és Boba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nekem igazából mindegy. Mivel az egész mandalori vonal miattuk jött be hisz az ő páncéljuk adta az ötletet az egészhez valahogy logikusnak tünne hogy azért valami mandalori gyökerük legyen a Fetteknek, de ha nem hát nem. Engem olyan nagyon ez nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Továbbra se értem ezt a hisztit. Miért is fontos, hogy Jango és így Boba Mandalore-i legyen? Favreau írása alapján? Mert ez így jobban hangzik? Ami alapból nem igaz, hisz eddig már kismillió Mandalore epizód volt amikben kb. 10 másodpercig volt téma Jango és Boba. 

Hát szerintem azért, mert teljesen nyilvánvaló, hogy a mandalori szó úgy forr össze Boba Fett figurájával, mint Superman-nel a Krypton, vagy Bud Spencer-rel a bab.

 

A Star Wars-galaxis épülése-szépülése, megalkotása során az alkotók bemutattak egy ikonikus figurát, Boba Fett-et. Boba Fett, a mandalori. A különböző történetek, képregények, könyvek során bemutatták Boba Fett történetét, majd cool-nak érezték a dolgot, hogy bemutassák Boba Fett népének a történetét, elvégre azok is nagyon cool harcos figurák. Elsősorban nem azért volt érdekes a kismillió SW-produktumban a mandalori téma, mert Boba Fett-nek ilyen páncélja van, hanem mert ő ilyen. Majd ezután ma már ott tartunk, hogy Boba Fettnek csak a páncélja mandalori, ő meg egy imposztor. Szerintem ez abszurd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Hát szerintem azért, mert teljesen nyilvánvaló, hogy a mandalori szó úgy forr össze Boba Fett figurájával, mint Superman-nel a Krypton, vagy Bud Spencer-rel a bab.

 

Hát ez óriási túlzás. Az átlag nézőnek fogalma nincs mi fán terem az a szó hogy mandalori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Hát szerintem azért, mert teljesen nyilvánvaló, hogy a mandalori szó úgy forr össze Boba Fett figurájával, mint Superman-nel a Krypton, vagy Bud Spencer-rel a bab.

 

A Star Wars-galaxis épülése-szépülése, megalkotása során az alkotók bemutattak egy ikonikus figurát, Boba Fett-et. Boba Fett, a mandalori. A különböző történetek, képregények, könyvek során bemutatták Boba Fett történetét, majd cool-nak érezték a dolgot, hogy bemutassák Boba Fett népének a történetét, elvégre azok is nagyon cool harcos figurák. Elsősorban nem azért volt érdekes a kismillió SW-produktumban a mandalori téma, mert Boba Fett-nek ilyen páncélja van, hanem mert ő ilyen. Majd ezután ma már ott tartunk, hogy Boba Fettnek csak a páncélja mandalori, ő meg egy imposztor. Szerintem ez abszurd.

Nekem erről, mint rajongó lövésem se volt korábban. Hallottam valamit, de egyik fülemen be a másikon ki. A legends meg annyira se érdekelt mint egy közepes horror film. Szóval ez méretes túlzás. Ami igazán számít a kánonban, abban semmi olyanról nincs szó, hogy Boba vagy Jango Fett mekkora Mandalore-i harcos lett volna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Őszintén: Boba Fett imázsával ami igazán kibabrált az az hogy úgy halt meg mint valami lúzer. Maga a karakter egyetlen igazi nagy érdeme ami popkulturális ikonná tette az a menő páncélja volt azt meg nem vesz el tőle senki. 

Hát meg azért csak túl járt az extravagány Solo eszén. :) Az se rossz ajánlólevél azért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Bomarr írta:

Valóban. Viszont aztán a vak Solo elbánt vele úgy hogy csak meg akart fordulni.... :D

Szerintem Lucas az EpV után féltékeny lett Bobára. Más magyarázatot nem látok, hogy így elbántak szerencsétlennel. :D 

 

Ody: Hát, a Birodalom egyetlen tagja se volt olyan eszes, hogy rájöjjön, hogy Han nem ugrott fénysebességre. Úgyhogy ha innen nézzük, Boba többet ért el, mint a teljes birodalmi flotta. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem erről, mint rajongó lövésem se volt korábban. Hallottam valamit, de egyik fülemen be a másikon ki. A legends meg annyira se érdekelt mint egy közepes horror film. Szóval ez méretes túlzás. Ami igazán számít a kánonban, abban semmi olyanról nincs szó, hogy Boba vagy Jango Fett mekkora Mandalore-i harcos lett volna.

Mihez képest korábban? Nyilván az eredeti trilógia idején még ez nem volt nyilvánvaló, de már akkor is a mandalori név felmerült az ötleteknél. A 90-es évek közepére szerintem ez elég egyértelmű volt, az ekkori Boba Fett-et középpontba állító mára legends történetek kapcsán.

 

Idézném a sima wikipedia szócikk kezdetét a "mandalorian" kapcsán. Szóval ez az az első pár mondat, amit el lehet mondani egy olyasvalakinek, akinek fogalma sincs, mit jelent a mandalorian szó:

 

"Mandalorians are a fictional people from the planet Mandalore in the Star Wars science fiction franchise created by George Lucas. First conceptualized for The Empire Strikes Back as a group of white-armored "supercommandos", the idea developed into a single bounty huntercharacter, Boba Fett. Although the term "Mandalorian" is never used in the films, the popularity of Boba Fett inspired an extensive number of works about Mandalorians in the Star Wars expanded universe, also known as Legends."

 

Ezt csak erősíti az a tény, hogy valami furcsa oknál fogva, nem is tudom, mi lehet az összefüggés, Favreau-ék a szinopszisban két imposztort említenek meg a főhős bevezetése kapcsán.

 

Ezen felül való igaz, hogy a jelenlegi kánonban tényleg nincs utalás arra, hogy bármelyik is mandalori lenne, bár Jango Fett otthona kanonizálódott, fura módon az már nem, hogy ő onnan származik - ugyanez a Corellia-val teljesen természetesen történt meg, és Han Solo corelliai maradt (már a Solo film előtt is). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszavagyok, és jobb alkalmat nem is találhattam volna erre! Én már Favreau és Filoni közös fotója után meg voltam győződve, hogy Mandalore-hoz kapcsolódó dolog lesz a hunyó ebben a sorozatban, és nem kellet tévednem. Kvázi korlátlanok a lehetőségek, és emellé filmszintű költségvetést ígérnek. Eddig azt gondoltuk, milyen jó most újabban Star Wars fannak lenni, de a jövő évi kínálatot elnézve szerintem nem is láttunk még semmit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes infó. Semmit sem tudok az ürgéről azt hiszem. Ránézek!

szerk.: Ó megvan! Ismerem, színészként a Jack Reacher-ből! Nagyon karakteres! Jöhetne!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.