Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon hangulatos ez a kép és bizalommal tölt el a rendezők listája, különösen Filoni! Jelenleg az epIX-et leszámítva ezt várom a legjobban.☺

 

A Boba és Jango nem mandalore-i doghoz: nekem 2005 elején lett internetem, addig a filmeken és pár képregényen kívül (amik nem foglalkoztak a Fettekkel) nem volt más tájékozódási felületem így a starwas.hu-n találálkoztam először a mandalore-i páncél kifejezéssel Boba kapcsán. Leesett rögtön, hogy egy bolygót takar, azonban automatikusan nem gondoltam arra, hogy a Fettek onnan származnának, bennen az volt, hogy csak a páncéljuk onnanvalósi. Mára már bennem is talán az alakult ki, hogy mandiknak tartom őket, azonban ha példát kéne mondani a bolygó szülötteire biztosan nem őket hoznám fel, a TCW és a Rebels számos olyan karaktert vonultatott fel, akik sokkal jobban megtestesítik ezt az identitást (a Fetteknél ez nem is került elő soha). Szóval, ha Jango és Boba nem mandalore-ról származnak szerintem egyáltalán nem baj, sőt így szerintem a karakterek is érdekesebbek, sokszínűbbé teszi őket, hogy egy olyan páncélt viselnek ami egy tőlük független nép szimbóluma. De a lényeg, hogy szerintem bármennyire is azt hitték sokan, hogy ők mandik, ez sosem volt lényeges eleme a karaktereknek, tehát, nem hiszem, hogy ez le kéne, hogy romboljon bárkiben bármit róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Na én meg azt nem tudtam, hogy szerepelt a Jack Reacherben. Van egy filmje, a Fitzcarraldo, ami annyira nem jó, de a forgatása legendás volt, mert annyira felőrölt mindenkit a stábból, és készült róla egy dokufilm, a Burden of Dreams. Ez a részlet abból van. Hasonlóan kaotikus volt a forgatása az Apokalipszis Mostnak, amihez szintén készült doksi, az In the Heart of Darkness, ott meg Coppola őrült meg. Arra a Burden of Dreams címre utal a Star Wars-dokufilm, az Empire of Dreams címe, ami hasonlóan Herzogéhoz George Lucas szélmalomharcáról szól (aki nem látta: kötelező minden rajongónak, ahogy a Legacy Revealed is).

 

Herzognak van egy kegyetlenül erős dokufilmje, amiben egy olyan embert mutat be, aki medvékkel élt, és megették őt, és a szerencsétlen dokumentálta az egészet, Herzog pedig megvágta iszonyú erősre, és beszélgetett a hozzátartozóival. Grizzly Man a címe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép nagyon jó. Nem számítottam arra hogy mandalori lesz a téma. Jól megleptek vele. Kíváncsi leszek hogy kezeli a bolygót az Új Köztársaság. 

Bár a sorozat címéből arra következtetek hogy egy mandalori harcos kalandjait követhetjük nyomon. 

A Birodalom megbukott 2 éve, Első Rend még sehol, az Új Köztársaság még nem biztos hogy megszilárdította a hatalmát. 

Ilyenkor lehet a zavarosban halászni a törvényenkivülieknek. 

Jó lesz ez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 05. - 20:05, Bomarr írta:

Ody: Nekem igazából mindegy. Mivel az egész mandalori vonal miattuk jött be hisz az ő páncéljuk adta az ötletet az egészhez valahogy logikusnak tünne hogy azért valami mandalori gyökerük legyen a Fetteknek, de ha nem hát nem. Engem olyan nagyon ez nem érdekel.

 Szerintem is így tűnne logikusnak az, hogy mandalorik. Én mindig úgy is gondoltam rájuk.

23 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Őszintén: Boba Fett imázsával ami igazán kibabrált az az hogy úgy halt meg mint valami lúzer. Maga a karakter egyetlen igazi nagy érdeme ami popkulturális ikonná tette az a menő páncélja volt azt meg nem vesz el tőle senki. 

Én úgy tudom, hogy az új kánon szerint

túlélte a Sarlacc-ot, állítólag az egyik forráskönyv szerzője írta ezt és Lucasra hivatkozott.

22 órával ezelőtt, Brodie írta:

Egyébként ennek a kifejezésnek van hivatalos magyar megfelelője? Mert a neten csak ma olvastam: mandalóriai, mandalorit, mandalórit...

Úgy rémlik, hogy mandalori, vagy mandalóri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a Tatooine-nak sincs hivatalos magyar megfelelője, forráskönyvek, ill. regények magyar változataiban rendre "Tatuinként" szerepel. Kíváncsi vagyok, ezt a sorozatcímet hogyan fogják fordítani idehaza, ha egyszer a tv-k közelébe jut. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Még a Tatooine-nak sincs hivatalos magyar megfelelője, forráskönyvek, ill. regények magyar változataiban rendre "Tatuinként" szerepel. Kíváncsi vagyok, ezt a sorozatcímet hogyan fogják fordítani idehaza, ha egyszer a tv-k közelébe jut. 

Hát ha idehaza a The Martian nem lehetett "A marsi", akkor a The Mandalorian szerintem Páncélexpedíció lesz! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pletykák szerint Bryce Dallas Howard és Taika Waititi is szerepelni fog a sorozatban. 

 

Waititi érdekes mert Temuerra Morrison fajtársa, azaz kiwi. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pletykák szerint Bryce Dallas Howard és Taika Waititi is szerepelni fog a sorozatban. 

 

Waititi érdekes mert Temuerra Morrison fajtársa, azaz kiwi. 

Mindannyiunk fajtársa, hisz ember. :) De értem, mire gondolsz. Érdekes kinézete van a fickónak, az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többet tudok meg erről a sorozatról, egyre jobban érdekel. Ezt az alvilági vonalat, ha tényleg olyan költségvetésből csinálják meg, mint az HBO és a Netflix zászlóshajóit, akkor ez a legkirályabb dolog lehet a Disney éra alatt. :psycho: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

George szinte minden forgatáson ott volt, kivéve a TLJ-t. Amúgy jó ez a Tatooine-i kocsma díszlet. De akár lehet Jabbáé is. 

Tatooine? Mármint úgy érted hogy a világegyetem központja? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.