Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért az animációs-sorozat már nincs annyira messze. Ha jól tudom jövő év végén már jön is... ;)

Annak majd nyitunk egy új topicot, a címével megspékelve. :D Már csak azért is lesz jobb, mert az más érában játszódik, az EPII-III között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az Ewokos TV-filmek közül (össz-vissz kettő van ha jól tudom ;)) eddig csak a "Harc az Endoron"-hoz volt szerencsém, ami tényleg egy velőtrázóan rossz film. Többek között ennek köszönhetően jó ideig hanyagoltam az elődjének a beszerzését, ám most megtört a jég... végre láttam és kissé szégyellem is bevallani, de a maga módján tetszett. Persze mint SW film, jó nagy marhaság (lovak, mongúzok és baglyok az SW univerzumban?), de mint TV-nek készült családi film, ami föleg és elsősorban a gyerekeket célozza meg szerintem igenis müködik. Bár asszem ezt máshol nem fogom fennhangon hirdetni, mert még a végén megkapom, hogy "olyan elborult fan vagyok, hogy nekem minden tetszik ami SW" :D

A történet szerint egy család gépe lezuhan az Endor bolygón és a szülőket elragadja egy furcas lény. Miután a gyerekeket befogadják az ewokok, együtt megindulnak, hogy kimentsék a felmenőket a csúf Gorax karmai közül. Pár screen-shot az alkotásból:

 

A Bátrak karavánja nyitócime:

01-cim_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Az ewokok, amint a lezuhant köztársasági hajóra bukkannak:

02-hajo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Szegény Wicket elég ijesztően néz ki ezekkel a szemekkel (lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha az ep.6-ban ennél aranyosabb lett volna :D), és ezen az összképen még az se javit, hogy pár virágot tart a kezében:

03-wicket_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Az Endor elég veszélyes hely. Például az ovatlan kiváncsiskodoknak ilyen méretes kigyók probálják leharapni a kezüket. Mint a filmből kiderül, ezek a fák odvában élnek:

04-kigyo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ám az előbbi lény, apró semmiség az erdő többi ragadozója mellett:

06-leny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ám az ewokok nem egy ijedős fajták. Simán felveszik a kesztyűt az éhes szörnyeteggel:

06-csata_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

És győznek:

07-win_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A filmben megismerhetjük az Endor bolygó szépséges tájait is:

08-taj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Sőt, néhol egészen új arcát mutatja meg, ahogy az alábbi két képen is látszik:

010-taj2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

011-taj3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A Gorax lakóhelye

013-erod_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Beljebb húzodva pár túlméretezett lépcsőre...

016-lepcso_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

... és pár nem túl barátságos lényre találnak. Ezzel a pókocskával, Wicket személyesen küzd meg :D

015-pok1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Végül hőseink összefutnak magával Gorax-al is:

017-szorny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

...hogy aztán beköszönthessen a nagy happy end, amiben Wicket egy rögtönzött tánc-bemutatót is lejt nekünk :D

018-end_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Egyébként külföldön már megjelent DVD-n. Nem lenne egy utolsó dolog, ha itthon is kiadnák... :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

McCallum megint nyilatkozott a TV sorozat ügyében. Ezuttal a SCI FI WIRE-nek és persze hozta a formáját: semmi konkrétum, sok ködösités (amiből ki tudja mi lesz igaz :D) Dehát ezért szeretjük :D

 

Szóval megint leszögezte a régi dolgokat: a két trilógia között, teljesen új szereplőkkel és sokatmondoan megjegyezte hogy gondolkodjunk fejvadászokban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A drámainak nagyon örülök, hiszen ez remekül működik a BSG-ben is, remélem legalább így fog működni az SW-ben is.

A fejvadászoknak egyvalamiért nem örülök: nagyon sok EU író túlmisztifikálja a fejvadászokat. Lásd Boba Fett feltámadását és egyéb tulajdonságait, IG-88 Halálcsillagba épülését, stb. A filmekben viszont élő szereplők, főleg Jango óta, nem mítikus lények, akiktől ugyan tartanak a Solo félék, de korántsem olyanok, mint amilyennek az egyes EU könyvek lefestik őket.

Másrészt, amit Bomarr írt, az nagyon jó meglátás, ilyen téren valóban ők a leghasználhatóbbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbá még az is megütötte a fülemet, hogy McCallum a karakterfejlődés nagyobb lehetőseégeiről beszélt, ami külön piros pont! A látványvilággal nem lesz baj, már csak a zene a kérdéses. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit beszélt erről, hogy egy sorozatban több lehetőség van egy-egy karaktert kibontani (hosszabb a filmidő). Zene. Ez tényleg elég sarkallatos pont, mert milyen is az SW JW zenéje nélkül? (Erről jut eszembe, hogy szedem a netről a JW kollekciót, de mire lejön, az még vagy két nap).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.