Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Ne már, Frenkie. Ugye nem gondolod, hogy végig sisakban nyomul majd az egész sorozatban... :)

Öszintén szólva el tudnám képzelni. Barimira nem bánnám ha nem venné le a sisakot. Ő így badass. Boba Fett se vette le. Perzse ez egy sorozat, többet fogják mutatni, de nem tartom elképzelhetetlennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett egy alig pár perces statiszta egy mozifilmben. Ez a sorozat viszont erről a figuráról fog szólni. Az ő sztorija lesz a középpontban. Ha minden párbeszéd jelenetben csak egy maszkban látjuk az egy idő után nem badass hanem zavaró lenne. Nem véletlen hogy Jango akinek már picit komolyabb szerep jutott Bobánál elég sokat volt maszk nélkül. Az egyik legnagyobb jelenetében (találkozó Obi-Wannal) sincs beöltözve. És még Jango is csak egy sokadik mellékszereplő. A Mandalori viszont erről a fickóról szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Bomarr írta:

Boba Fett egy alig pár perces statiszta egy mozifilmben. Ez a sorozat viszont erről a figuráról fog szólni. Az ő sztorija lesz a középpontban. Ha minden párbeszéd jelenetben csak egy maszkban látjuk az egy idő után nem badass hanem zavaró lenne. Nem véletlen hogy Jango akinek már picit komolyabb szerep jutott Bobánál elég sokat volt maszk nélkül. Az egyik legnagyobb jelenetében (találkozó Obi-Wannal) sincs beöltözve. És még Jango is csak egy sokadik mellékszereplő. A Mandalori viszont erről a fickóról szól.

Nekem nem lenne zavaró. Simán elfogadnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tud játszani a hangjával és a testbeszédével, akkor szerintem is működhetne, bár tény, ilyen hosszan még ilyesmi nem volt tesztelve. Darth Vader sem volt zavaró, pedig ő nem statiszta, és nem is csak egy filmet játszott végig maszkkal. De pl. egy évadon át még érdekes is lehetne, főleg, ha a kilétére alapoznának valami rejtélyt. Persze ez elég nehéz, ha már tudjuk, ki a főszereplő. De még ezt is meg lehetne csavarni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha jól tud játszani a hangjával és a testbeszédével, akkor szerintem is működhetne, bár tény, ilyen hosszan még ilyesmi nem volt tesztelve. Darth Vader sem volt zavaró, pedig ő nem statiszta, és nem is csak egy filmet játszott végig maszkkal. De pl. egy évadon át még érdekes is lehetne, főleg, ha a kilétére alapoznának valami rejtélyt. Persze ez elég nehéz, ha már tudjuk, ki a főszereplő. De még ezt is meg lehetne csavarni.

Pontosan. Lehetne találgatni kicsoda, aztán a végén levehetné a sisakot. Vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Boba Fett egy alig pár perces statiszta egy mozifilmben. Ez a sorozat viszont erről a figuráról fog szólni. Az ő sztorija lesz a középpontban. Ha minden párbeszéd jelenetben csak egy maszkban látjuk az egy idő után nem badass hanem zavaró lenne. Nem véletlen hogy Jango akinek már picit komolyabb szerep jutott Bobánál elég sokat volt maszk nélkül. Az egyik legnagyobb jelenetében (találkozó Obi-Wannal) sincs beöltözve. És még Jango is csak egy sokadik mellékszereplő. A Mandalori viszont erről a fickóról szól.

A VIII-ra még Kyloval is levetette Rian a maszkot. Egyetértek: szerintem egy sorozatnál esélytelen, hogy végig páncélban legyen. Az arcjáték egy karakter megismerésénél kritikus. Az említett jangos jelenetet meg imádom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Öszintén szólva el tudnám képzelni. Barimira nem bánnám ha nem venné le a sisakot. Ő így badass. Boba Fett se vette le. Perzse ez egy sorozat, többet fogják mutatni, de nem tartom elképzelhetetlennek.

Szerintem pedig elképzelhetetlen. Sőt, szerintem kifejezetten nonszensz elképzelés, hogy egy sorozat főszereplője végig sisakban legyen. Ez nagyon sokat elvenne az egész jelenségből, sokkal többet, mint amennyit hozzáadna a misztikuma. Sőt, bizonyos esetekben kínosan is nézhetne ki. Eleve a kötődés kialakulásához nagyban hozzájárul, hogy ismerjük az adott fazon arcát.

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha jól tud játszani a hangjával és a testbeszédével, akkor szerintem is működhetne, bár tény, ilyen hosszan még ilyesmi nem volt tesztelve. Darth Vader sem volt zavaró, pedig ő nem statiszta, és nem is csak egy filmet játszott végig maszkkal.

Vadernek egyrészt muszáj volt sisakot viselnie a sérülései miatt. Ebből fakadóan ő a mindennapjai nagy részét szintén sisakban töltötte, így nem meglepő, hogy a filmekben is csak kivételes esetekben (mert volt azért 1-2 ilyen) látjuk sisak nélkül. Másrészt nála az imázsához is hozzátartozik az arctalanság, univerzumon belüli és kívüli szempontok alapján is. Titkolni kellett a kilétét, valamint a félelemkeltés remek eszköze is volt ez. Ezért volt az, hogy amikor láthattuk is páncél vagy maszk nélkül, akkor se mutatták az arcát. Egyetlen kivétel a 6 vége.

Persze az nem zárható ki, hogy ezen sorozat főszereplőjénél nem jöhetnek elő ilyen motívumok, amik indokolnák azt, hogy végig sisakban legyen, de ennek minimális a valószínűsége. Pl. ha nincs egészségügyi oka, akkor egy ember nem tölti maszkban szinte minden pillanatát. Márpedig egy sorozat főszereplője valószínűleg nemcsak akció közben lesz vásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha jól tud játszani a hangjával és a testbeszédével, akkor szerintem is működhetne, bár tény, ilyen hosszan még ilyesmi nem volt tesztelve. Darth Vader sem volt zavaró, pedig ő nem statiszta, és nem is csak egy filmet játszott végig maszkkal.

Annak ellenére hogy Darth Vader konkrétan meghal ha sokáig nincs rajta a maszk még igy is kaptunk vele jelenetet maszk nélkül :) Szerintem egy 10 órás sorozatot nézni amiben a főszereplő arca állandóan fedve van kicsit olyan lenne mintha valami paródiát néznénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sabine-t jó sokáig láthattuk sisak nélkül. Azzal se volt probléma. Mondjuk ő valamivel más tészta mert animációs szereplő.

 

 

12 órával ezelőtt, kudar írta:

Gina Carano joins the cast. :) Deadpoolból lehet pl. ismerni.

Arnold néni, a fekete angyal. :lol: Remélem szét fog rúgni pár s*gget. :D

Én az Almost Human soriban láttam először. Abban elég kis mértékben bírtam. A Gyedpúlban már valamivel jobban komálom.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Annak ellenére hogy Darth Vader konkrétan meghal ha sokáig nincs rajta a maszk még igy is kaptunk vele jelenetet maszk nélkül :)

És az tartott is vagy két percig. ;) Ebbe bőven beleférne az, ha teszem azt az első évad végén veszi le a sisakot a mandi, aztán onnantól kezdve már többször is tenne ilyet. Értelemszerűen ugyanúgy meg kell indokolni történetileg, hogy miért ragaszkodik úgy a kalpagjához, mint Vader esetében. Paródia lenne, ha az indok és a színész béna, de ha nem, ugyanúgy működne, mint hat órán át nézni Darth Vadert, hogy aztán két percig lássunk egy felismerhetetlenségig elsminkelt fickót, aki felmond egy rém egyszerű szöveget. És mégis, Vader a hangjával és testbeszédével képes volt átadni olyan érzelmes jeleneteket, mint az "én vagyok az apád" és Palpatine lehajítása, ami harminc éven át ráadásul úgy működött, hogy Vader még csak meg sem szólalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

És az tartott is vagy két percig. ;) Ebbe bőven beleférne az, ha teszem azt az első évad végén veszi le a sisakot a mandi, aztán onnantól kezdve már többször is tenne ilyet. Értelemszerűen ugyanúgy meg kell indokolni történetileg, hogy miért ragaszkodik úgy a kalpagjához, mint Vader esetében. Paródia lenne, ha az indok és a színész béna, de ha nem, ugyanúgy működne, mint hat órán át nézni Darth Vadert, hogy aztán két percig lássunk egy felismerhetetlenségig elsminkelt fickót, aki felmond egy rém egyszerű szöveget. És mégis, Vader a hangjával és testbeszédével képes volt átadni olyan érzelmes jeleneteket, mint az "én vagyok az apád" és Palpatine lehajítása, ami harminc éven át ráadásul úgy működött, hogy Vader még csak meg sem szólalt.

Vader főgonosz volt, és ennek része volt a sisakja. Ha levette volna, már kevéssé tűnt volna gonosznak... A sorozat meg már csak nem arról fog szólni, hogy a gonosz mandalori rémtettei... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem pedig elképzelhetetlen. Sőt, szerintem kifejezetten nonszensz elképzelés, hogy egy sorozat főszereplője végig sisakban legyen. Ez nagyon sokat elvenne az egész jelenségből, sokkal többet, mint amennyit hozzáadna a misztikuma. Sőt, bizonyos esetekben kínosan is nézhetne ki. Eleve a kötődés kialakulásához nagyban hozzájárul, hogy ismerjük az adott fazon arcát.

Neked is csak azt tudom írni mint Bomarrnak hogy én nálam simán működne. Nekem fontosabb a titokzatosság mint hogy ki van a siak alatt. Sőt a kilét okán még egy a sorozaton átivelő rejtélyt is be lehetne hozni. Persze, szerintem sem így lesz, de nem zavarna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is esélytelen, hogy ne lássuk sisak nélkül. Ő a főszereplő, így minden bizonnyal nemcsak akció közben fogjuk látni... akkor meg nincs sok értelme magán tartani, hacsak nem egy fizikai roncs, mint Vader

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Meg nehogy már szerződtessenek egy tök jó színészt, erre nem látjuk az arcjátékát. :lol: Mintha lenne egy bomba csajod és... a többit kitalálhatjátok. :D 

Viszont leszerződtethetsz egy színészt úgy, hogy elhíreszteled, X embert játszik, közben ő Y-t alakítja. Hasonló húzás most volt a Star Trek: Discovery-ben. Az egyik karakternek egy nem is létező színészt adtak meg, csakhogy elrejtsék, ki is valójában az a karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Meg nehogy már szerződtessenek egy tök jó színészt, erre nem látjuk az arcjátékát. :lol: Mintha lenne egy bomba csajod és... a többit kitalálhatjátok. :D 

Ez a hozzászólás azért majd jusson eszedbe ha Dzséjtet bírálod ugyanazért amit most te csinálsz. Köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ez a hozzászólás azért majd jusson eszedbe ha Dzséjtet bírálod ugyanazért amit most te csinálsz. Köszönöm.

Igaz. ;) Mondjuk azt, hogy nagyon kicsi esélyt látok arra, hogy ezt meglépjék. Ugyanis nehéz lenne megoldani, hogy ne legyen gagyi.

 

De arra a kérdésre nem válaszoltál Frenkie, hogy miért jelentenének be egy A listás színészt, ha utána eliminálják az arcjátékát. És most hagyjuk a Dzséjt által írt trükközéseket: ha Pedro Pascal játssza a főszerepet, miért NE vennék le a sisakját? Az általatok előszeretettel hozott Vader példánál maradva - ugye az ő szerepére sem mondjuk Marlon Brandot szerződtették, hanem egy testépítőt... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő is mellékszereplő. A V főszereplője Natalie Portman, neki meg látjuk elég sokat az arcát. Egy mellékszereplőnél lehet hatásos, egy főszereplőnél viszont az arc állandó rejtése totál mellélövés. Ráadásul ez egy sorozat. Egy-két rész még oké, de egy teljes évad egy fickóval aki nem vesz le egy maszkot, mert miért is? Így titokzatos? Mondjuk utólag elég vicces lesz hogy erről komoly diskurzus folyt. Hisz 100 százalék hogy látni fogjuk az arcát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.