Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

53 perccel korábban, Bomarr írta:

Iqvi: Mert kicsik és jelentéktelenek. Ha jól tudom egyébként kánon szerint még az ep.7 idején is vannak mindenki által ismert viszont teljesen ártalmatlan birodalmi maradványok.

 

Ody: Nem, évekkel Jakku után leszünk.

Nem úgy volt, hogy közvetlen az EPVI után játszódik? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat 7 évvel fog a yavini csata után játszódni, vagyis 3 évvel vagyunk az endori csata után, és 2 évvel a jakkui csata után. Anno az időpont körüli kavarást ez a Tweet okozta:

 

De nem sokkal később Casey javított:

 

És valóban vannak még kis birodalmi maradványok a Galaxis ismert szegletében is, például van egy ismert űrállomás, ami teljesen birodalmi kézen maradt, birodalmi törvényekkel. Csak mindenki tojik rá. Az Ismeretlen Régióba csak azok mehettek el, akiket anno Palpatine kiválasztott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utóhatás harmadik része, A Birodalom vége is megemlíti, hogy a jakkui csata után nem minden birodalmi ment az Ismeretlen Régiókba. Többen fennmaradtak elszórva. Ami érdekes, hogy több régi, Köztársaság korabeli szervezet is kezdett újra éledni. Többek között a hajdani szeparatisták is. Ezekről szintén az Utóhatás harmadik részében lehetett olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én is a heti lebontást vallanám, de talán azt is megcsinálhatná a Disney, hogy összefésüli a Netflix és a DC Universe strukturáját. Teszem azt heti lebontásban adnak ki részeket, de akár többet is. Mondjuk heti 2 részben menne a Mandi így 1 hónap alatt októberben lefutna és novembertől már nem zavarna be a IX -nek. :) (a TCW is jöhetne heti 2 résszel, akkor 6 hét alatt zárulna le.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "You" nem Netflix sorozat, hanem egy sorozat amit megvett a Netflix (a Netflix Originals cimke csalóka sokszor). A saját gyártású sorozataiknál azonnal elérhetővé teszik az összes részt. Meglepne ha a Mandalorinál nem ez történne. Egyrészt Észak-Amerikában erre van rászokva a közönség, másrészt a heti leadás túlságosan is gyengiti az ep.9 marketingjét. Az azt jelentené, hogy az év végén kb. két hónapig a Mandalori lenne az SW fő fókusza. Így jobban kicsesznének az ep.9-el mint tavaly a Soloval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a "azonnal elérhetővé teszik az összes részt" taktikára tippelek, de nem gondolnám ha hetibe menne az ártana az ep 9-nek. Sőt ha egy jó sorozatot kapunk akkor még segítené is, visszahozná az olyan emberek kedvét is akik eddig csalódtak a Disney érába. Vagy fordítva látják az új film marketing anyagait és elkezdik nézni a sorozatot mert kikel elégíteni az új trailer okozta SW vágyat. Mikor egy sorozat fut már messze nincs akkora fókusz rajta hogy az gondot okozna. Az évad első és az utolsó része szokott nagy zajt csapni csak a médiában. Heti random részek csak akkor ha valami nagyon nagy dolog történt és az is csak akkor ha a sorozat már több évada megy és nagyon népszerű pl GoT. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem az "azonnal minden részt" dolgot is, viszont ezzel szerintem csak azt érik el, hogy az emberek gyorsan megnézik, letudva 1 nap alatt - ha rövid a sorozat - esetleg max. 1 hét és utána csak arról megy a spekuláció a neten, hogy na majd mi lesz a kövi évadban. Értem én, hogy az egyszerre minden ma az USA -ban a divat, de ez hátrány is. A Disney -nek pont az lenne az érdeke, hogy sokáig fenntartsa az érdeklődést, persze azzal is meglehet, hogy egyben kiadjuk az évadokat, de a Disney -nek a Mandalorian lesz az egyik legfőbb - ha nem az elsőszámú - zászlóshajója. Nem jobb heteken - akár csak 1 hónapra - át fenntartani az érdeklődést, heti lebontásban - heti 2 rész még nem vészes - leadni a részeket, mintsem egybe letudva az évad? Utóbbi sajna a mai "gyorsvilág" velejárója.

A 9 marketingjébe nem igen szólna bele szerintem az, ha a sorozatot elkezdik heti rendszerességgel kiadni. Teszem azt október elején elkezdik a sorozatot, ha heti 1 részt nézünk, akkor november végére vége, utána a december már a IX -é. Meg szerintem az egy dolog, hogy mind a 2 élőszereplős, de valószínűleg az EpIX nagyobb prioritást élvez még így is a Disney -nek, mint a The Mandalorian. Én a hetire szavazok - ha gyorsan akarnak végezni vele, jöhet heti 2 rész, októberben akkor letudják a sorozatot, ergo lesz még másfél hónapjuk, hogy a Skywalker Sagát lezáró EpIX -et felhypolják. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen amikor a House of Cards első évadát 6 éve egyben felrakták és ez a modell óriási újdonság volt, pont ezek voltak az ellenérvek: nem lesz hype, igy nem lehet érdeklődést fenntartani stb. Ezekről az érvekről aztán sorra mind kiderültek, hogy nem állják meg a helyüket. A befutott Netflix sorozatoknak a Stranger Thingst-től, a Narcoson át a Marvel sorozatokig semmit nem ártott hogy egyben kerültek fel. Sőt sokkal nagyobb hype-ot tudtak generálni mint a fokozatosan leadott szériák túlnyomó része. A GoT-on kivül alig van ellenpélda.

És ez nem feltétlenül a gyorsaságról szól. Hanem arról hogy mindenki maga dönti el milyen tempóban nézi a sorozatot. Aki gyorsan akarja az rögtön letudhatja egy nap alatt, aki szereti hosszúra nyújtani az elvacakolhat vele egy évet is. Én ott vagyok Netflixen. Nézek egy csomó sorozatot, de én speciel rengetegszer iktatok be hosszabb szüneteket a részek között. Néha akár több hónaposokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igen amikor a House of Cards első évadát 6 éve egyben felrakták és ez a modell óriási újdonság volt, pont ezek voltak az ellenérvek: nem lesz hype, igy nem lehet érdeklődést fenntartani stb. Ezekről az érvekről aztán sorra mind kiderültek, hogy nem állják meg a helyüket. A befutott Netflix sorozatoknak a Stranger Thingst-től, a Narcoson át a Marvel sorozatokig semmit nem ártott hogy egyben kerültek fel. Sőt sokkal nagyobb hype-ot tudtak generálni mint a fokozatosan leadott szériák túlnyomó része. A GoT-on kivül alig van ellenpélda.

És ez nem feltétlenül a gyorsaságról szól. Hanem arról hogy mindenki maga dönti el milyen tempóban nézi a sorozatot. Aki gyorsan akarja az rögtön letudhatja egy nap alatt, aki szereti hosszúra nyújtani az elvacakolhat vele egy évet is. Én ott vagyok Netflixen. Nézek egy csomó sorozatot, de én speciel rengetegszer iktatok be hosszabb szüneteket a részek között. Néha akár több hónaposokat is.

A Trrue detective is hetente jött. Kicsit idejét múlt, de a kattogásnak, a teóriázgatásnak szerintem sokkal jobban fekszik ez a modell. Én pl. végignéztem minden részt mégegyszer és kijegyzeteltem, hogy szerintem hogy történt a bűntény. Ha már elérhető lett volna az utolsó rész, biztos nem pepecselek ezzel, egyszerűen csak megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem itt a többség (köztük én is) a kibeszélés miatt is gondolja azt, hogy jobb lenne elnyújtani.

Így van, egyetértek. Tök jó lenne együtt ötletelni és teóriákat gyártani hétről-hétre. (Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy a Rebels óta én az animációs sorozatokat darálom, de biztos vagyok benne, hogy egy 40-50 perces sorozatnál ezt nem bírnám kivárni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Donát írta:

A Trrue detective is hetente jött.

A True Detective HBO sorozat. Persze hogy hetente jön :) Nekik hiába van streamingjük a pénz jó része még mindig a kábelről jön. A teóriázásnak egyébként tényleg jót tesz a heti leadás. Összességében viszont ezt a modellt kifejezetten nem szeretem. Én a magam részéről majd minden sorozatnál ami kifejezetten érdekelt (pl. Vikings, Last Kingdom vagy anno a Black Sails), megvártam mig az egész évad lement aztán a magam tempójában megnéztem őket. Pláne ha több kifejezetten érdekes sorozat is megy egyszerre nekem kifejezetten fárasztó, hogy hónapok alatt heti adagolásban kapok meg egy sztorit. A Star Wars az egyetlen kivétel. Itt is van hogy a Resistance-nál meg a Rebelsnél bevártam pár részt, de mivel jó hosszúak az évadok ezért nem vártam ki a szezon végét. Itt a Mandalorinál annyira én se bánnám a heti bontást, pláne hogy viszonylag rövid az egész. Viszont pont a Trónoknál azt vettem észre, hogy ezek a nagyköltségvetésű egy központi sztorira felhúzott látvány-sorozatok egybe nézve nekem legalábbis sokkal szórakoztatóbbak. Anno az ötödik GoT évadnál kiszivárgott az első pár rész még a premier előtt. Azokat ledarálni egyben nekem az egyik legnagyobb Trónok élmény volt. Egybenézve sokkal jobban működött, mint bontva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok, mint az előttem szóló. Már szinte minden sorozatot darálva nézek, egy-kettő van, amit élőben (Resistence és Star Trek Discovery). És nagyon jó, főleg az ilyen egybefüggőeknél. A Netflixes Marvel sorozatokat, a Stranger Thingset vagy éppen a Game of Thrones első öt évadját bedarálni nagyon jó volt, igazi mozi élmény a kis szobámban. Nem idegesített, hogy még egy hetet kell várnom a következő részre, nem állt fenn annak a veszélye, hogy közben esetleg elmegy tőle a kedvem (ez baromi sokszor megesett, ezért is álltam rá a darálásra). És persze olyan sincs, hogy akkor most elnöki beszéd, foci vagy anyám kínja miatt kimarad egy vagy két hét, nincs évad közepi szünet sem, stb.

A teorizáláson kívül más előnyét én nem látom a heti egy lebontásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

A teorizáláson kívül más előnyét én nem látom a heti egy lebontásnak.

Ennyi épp elég lenne. Képzeld el ha pl. a TCW évadai egyben kerültek volna ki.... Talán ez a fórum se lenne már. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most viszont jön az ep.9 amivel ha hozzuk a szokásos formánkat valszeg hónapokig elleszünk. Ha pedig a Mandalori tényleg jó lesz akkor szerintem bőven elfogunk rajta rágódni még akkoris ha egybe jön. Mire 6-8 órányi anyagból az összes easter egg-et, Saga kapcsolatot, meg megannyi apróságot átbeszéljük, szerintem tele lesz pár oldal. Meg ha egy sorozat jó én újra szoktam nézni. Ha a Mandalori csak egy nézést ér, akkor az már régen rossz. Igazából az év végén épp hogy rengeteg lesz a téma, hisz jön a videojáték is, indul a Resistance második évad, meg valamikor beesik a TCW záróévad is (bár az lehet hogy már jövőre).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.