Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az EW készített egy interjút Jon Favreauval, aki beszélt egy kicsit a 2. évadról: elmondta, hogy Filonival javában dolgoznak a következő évadon és elmondta, hogy szeretne rendezni is. Az első évadnál a Lion King élőszereplős filmjének készítése miatt nem jutott rá sor, de most semmi akadálya annak, hogy végre egy részt rendezzen.

 

Filoni: "Amikor látod, hogy a karaktered felsétál és elmondja a szöveget abban az öltözékben, amit te elképzeltél egy csodálatos dolog."

 

Utóbbi érdekes kérdést vet fel, esélyes, hogy láthatunk Filoni által kitalált karaktereket a sorozatban? TCW? Rebels?

 

Ami még jobb: Favreau a sorozat készítése előtt megírt 4 részt. Ezzel biztosítva, hogy azt a sorozatot készítsék el, amit ő szeretett volna. Ezek után kollaborált Filonival és kalapos barátunk is megkapta az esélyét arra, hogy az első rész rendezésén kívül még írjon egy részt! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Sabine esélyesebb, bár ő Ezra keresésére indult. Mindenesetre nagyon érik egy animációs karakter felbukkanása élőszereplős sorozatban. Valamelyik Mandalore harcosra tippelnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég sok karakter szóba jöhet a The Mandalorian témáját tekintve: Sugi, Cad Bane, Hondo és Embo a fejvadászok téma miatt, Sabine, de szeintem még inkább Bo-Katan a mandalori téma miatt, de ezen a vonalon megjelenhet Fenn Rau, Tristan és Ursa Wren is. És ez csak néhány a szerintem legesélyesebbek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Cad Bane meghalt már nem? 

A fejvadász szálban eredetileg Boba és Cad egy pisztolypárbajt vívtak volna ahol Boba megölte volna a durosit.

 

De mivel még nem jelent meg így bármit csinálhatnak vele. Bár Pabloék szerint a történeteket ők kánonnak tekintik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen Ody, de azt se felejtsük el, hogy abban a történetszálban Aurra Sing is meghalt volna, és az bizony ütközik a jelenlegi kánonnal - ahol ugye Backett öli meg. Ha meg is kapjuk azt a történetet, akkor Aurra szála biztos másképp fog alakulni és ha Bane -el lesznek még tervek a későbbiekben, akkor lehet úgy írják át, hogy nem fog meghalni. Sok itt a változó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Épp ezért mondom, hogy jelenleg ez van, aztán persze variálhatnak. 

Nem, tévedés, jelenleg az van, hogy él, mert nincs benne a halála semmilyen kiadott kánon műben még említés szintjén sem. A törölt jelenetek, félkész jelenetek klipje (ami már eleve ellent mond a kánonnak a fentiek alapján) és soha el sem készült művek olyanok, mintha nem is létezénenek, amíg utalás nincs rájuk. Hogy Hidalgóék mit gondolnak, az sem számít, amíg a szóban forgó eseményre kánon műben egy szónyi utalás sincs. Te kezelheted halottként, de Cad Bane kánon szerint jelenleg akkor is él és virul. Majd ha egy kánon mű hivatkozik a halálára, vagy megjelenik benne eme esemény, akkor és csak is akkor fog ez az állapot megváltozni.

 

Megjegyzem, Pablóék Bane halálát nem kezelik sehogy sem, mivel még a klip sem teszi egyértelművé, hogy meghalt. Annyit látunk, hogy mindkét fél lézert kap, és csak azért tudjuk, hogy Fett túlélte, mert szerepel később - de ugyanennyi esélye van a túlélésre Bane-nek is. Amit meg Pablóék gondolnak, az ez:

 

 

"Boba and Bane have history" - szó sincs itt a haláláról.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Érdekes, hogy Ming-Na Wen nevét csak így utólag jelentették be, de nem láttunk még róla semmit, Filoninak egy mindent eláruló mosolya volt arra a kérdésre, hogy fogjuk-e még látni Ahsokát élőszereplős műben, most Favreau is kijelentette, hogy mindenből csempésznek a Mandaloriba, kihangsúlyozva a The Clone Wars-t is.

Szerintetek mennyi az esélye, hogy Ming-Na Wen Ahsokát fogja játszani? 

 

Tudom, hogy kissé őrült gondolat, de szerintem remek választás lenne. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól számolom, a Mandalori idején Ahsoka 45 éves, Ming-Na Wen pedig 55, de 15-öt lazán letagadhatna.

Ettől függetlenül valószínűleg csak én szeretném magammal elhitetni, hogy Ahsokát fogja játszani. :)

 

A Filoni karakterek közül őt szeretném a legjobban látni élőszereplős változatban, de ezenkívül vannak még olyan Legendás karakterek, akiknek még csak nem is olvastam az eredeti regényeiket, csak rengeteget hallottam már róluk, de akkora hírnévre tettek szerint, hogy szeretném látni, ahogy a Lucasfilm kedveskedik a rajongóknak: Thrawn, Xizor, Mara Jade (nem Luke felesége).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

A Filoni karakterek közül őt szeretném a legjobban látni élőszereplős változatban, de ezenkívül vannak még olyan Legendás karakterek, akiknek még csak nem is olvastam az eredeti regényeiket, csak rengeteget hallottam már róluk, de akkora hírnévre tettek szerint, hogy szeretném látni, ahogy a Lucasfilm kedveskedik a rajongóknak: Thrawn, Xizor, Mara Jade (nem Luke felesége).

Az Entertainment Weekly-nek a következőket nyilatkozta Favreau: "Nem szeretnék előzetesen mondani semmit, ami lelőné a poénokat. Vannak eszmecseréink. Részben arról, hogy milyen jó lenne, ha egybe sűrítenénk az eredeti trilógia, az előzmények, a folytatások, a klónok háborúja világát, és dolgokat az eddig ismert kánonból, valamint a Legendákból. Úgy hiszem, ez a sorozat megadja a lehetőséget, hogy mindezen elemeket behozza, így nem számít, milyen ízvilága van az embernek a Star Wars terén, biztos lesz valami, amit élvezni fog. De ezek jó kérdések."    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddig látottak és a készítők elmondása alapján is egyértelmű, hogy az első élőszereplős sorozat, a The Mandalorian a legkülönfélébb Star Wars forrásokból merít. A főhős megjelenését és mordályát kétségkívül a Star Wars Holiday Special inspirálta, hiszen az abban debütáló Boba Fett és az ő fegyvere szinte pontosan ugyanúgy nézett ki. Pedro Pascal a vázlatok alapján azt hitte, hogy Boba-t kell alakítania.

 

Jon Favreau egy interjúban elmondta, hogy ő az, aki a Holiday Special-ra való utalásokat szeretett volna behozni, mert szereti a különkiadást, ha a többi részét nem ugyanannyira, hiszen ahhoz a generációhoz tartozik, amely gyerekként látta azt. Úgy fogalmazott, hogy inspirációs forrás számára a Holiday Special, kiemelve a Bobát bemutató rajzfilm betéte, amely szerinte ma is megállja helyét. Ezek után Favreau azt a meglepő megjegyzést tette, hogy szívesen csinálna egy ilyen különkiadást ő is, ha a Disney+-nak és a rajongóknak volna rá igénye. 

 

mandalorian-holiday-special-boba-fett.pn    

  • Zavaros 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rajongóknak valószínűleg nincs rá igénye és remélhetőleg a Disney+-nak sem lesz. Ilyen különkiadásokat legfeljebb úgy tudnék elképzelni, mint a jobb Doctor Who különkiadásokat, de le ne merjenek süllyedni a Holiday Special szintjére.

 

Amúgy nem ez az első eset, hogy megihlet valamit a HS, mert az elkaszált Star Wars: 1313 című játékban Boba Fett kapott hasonló kinézetet:

star-wars-1313_screenshot_20131029130702

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után az a minimum, hogy az egyik beállításban majd a háttérben látjuk ahogy Itchy épp rá van csatlakozva a virtuális valóságra :P

A mandalori kapcsán ami engem nagyon meglepett, hogy Bill Burr lesz az egyik mellékszereplő. Ő egy stand-up humorista, de nem a politikailag korrekt fajtából. Elküld ő a fenébe boldog-boldogtalant a fellépésein. Azt gondolnám ha valaki akkor ő nem igazán Disney kompatibilis. De örülök hogy beválogatták. Kiváncsi vagyok mekkora szerepe lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.