Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A sorozat teljes mértékben EU lesz, de nagyrésze G-level canon. Látom sok félreértés van itt azzal kapcsolatban, hogy pontosan mit is jelent az EU, szóval ha valaki tájékozódni akar ( tudom, hogy nem akar senki... ) az elolvashatja itt a lényeget:

 

A filmek és az EU kapcsolata

(Én írtam.) Kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki aki végigbírta olvasni. :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat teljes mértékben EU lesz, de nagyrésze G-level canon. Látom sok félreértés van itt azzal kapcsolatban, hogy pontosan mit is jelent az EU, szóval ha valaki tájékozódni akar ( tudom, hogy nem akar senki... ) az elolvashatja itt a lényeget:

 

A filmek és az EU kapcsolata

(Én írtam.) Kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki aki végigbírta olvasni. :)  :)

 

Én már régebben végigolvastam.Good job!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki aki végigbírta olvasni. :)  :)

Én is végigolvastam az elejétől a végéig amikor felkerült.

 

És lenne is egy kérdésem, úgy tűnik, te nagyon benne vagy az EU apróságaiban is, és érdekelne, hogy a a Spaarti hengerek végül hogyan lettek kimagyarázva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki aki végigbírta olvasni. :)  :)

Én is végigolvastam az elejétől a végéig amikor felkerült.

 

És lenne is egy kérdésem, úgy tűnik, te nagyon benne vagy az EU apróságaiban is, és érdekelne, hogy a a Spaarti hengerek végül hogyan lettek kimagyarázva.

A Spaarti klónozási technológia a Khomm bolygón létező eljáráson alapul ( Sötétkard című könyvben van róla szó ), így tízszer olyan gyorsan kifejlődik a klón, mint a Kaminoiaknál, csak nagy a valószínűsége annak, hogy megőrűl/vmilyen agyi károsodása lesz. A Spaarti hengerek nagyon drágák voltak, ezért csak néhány tehetősebb ember számára volt elérhető, és emellett még rosszabb minőségű is volt a klón, mint a Kaminoi. A Klón Háború során néhányan megpróbáltak magánhadsereget létrehozni Spaarti hengerekkel, de aztán Palpy begyűjtötte az összeset és elvitte a Waylandre és a Byssre.

 

Köszönöm a dícséreteket az írásért.

 

EDIT: Zahn az Insider 68,69,70-es számában írt erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elolvastam már régebben, de elsőre kicsit sok volt. Át kell még egyszer tanulmányozni, hogy biztosan különbséget tudjak tenni a szintek között. Nagyszerű munka, Modi, gratula hozzá :41:

Egyébként nagy vonalakban úgy tudtam, hogy minden EU, ami nem a 6 mozifilm. Ez a kiindulási alap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam viszont egyszerűek a szintek naggyából 3at tartok.

1 A filmek.

2 A CW szint és a nagyon tetsző regények (vadászó árnyék, Fejvadász sztorik). Ezeket magamban úgy kezelek, mintha film lenne, illetve kiegészíti azt amit a filmben nem látunk. Itt vannak nálam a kivágott jelenetek is.

3. Ez egy kuka, ami nem tetszik ide dobom és rámondom, hogy marhaság.

Ilyen pl a Palpi klónok, meg a feltámadása...

 

Nem tudom, ez érdekelt valakit, de leírtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes az általad felállított szintrendszer. Általában a könyveket szoktam két részre bontani, hasonlóan ahhoz, ahogy Te. Vannak tetsző (pl. Zahn sztorik, X-szárnyúak, Történetek sorozat), és nem tetsző marhaságok (pl. Kristálycsillag, Palpi klónjáról szóló történetet nem olvastam, de már látatlanban sem tetszik az alapötlet). Az előbbieket hajlamos vagyok a magasabbrendű történetek közé sorolni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Dettó, de kis változtatásokkal. Hajlamos vagyok rá, hogy többé-kevésbé a filmekkel egy szintbe vegyek egy-két kivágott jelenetet is, amit én mindenképpen oda tartozóként kezelek. Ilyen pl. Qui-Gon és Yoda beszélgetése az EP3 végén, vagy (ez már kevésbé) az EP6-ból Yoda felemlegetése Palpatine-tól. Ezek a filmekkel együtt egyfajta "ideális SW" kategóriát alkotnak nálam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden kivágott jelenetet egyenértékűnek tartok a filmmel, mert leforgatták őket, benne vannak a forgatókönyvben, csak ezért vagy azért kihagyták a moziverzióból. Pl. időhiány vagy lassította volna a sztorit, de attól még hozzátartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Dettó, de kis változtatásokkal. Hajlamos vagyok rá, hogy többé-kevésbé a filmekkel egy szintbe vegyek egy-két kivágott jelenetet is, amit én mindenképpen oda tartozóként kezelek. Ilyen pl. Qui-Gon és Yoda beszélgetése az EP3 végén, vagy (ez már kevésbé) az EP6-ból Yoda felemlegetése Palpatine-tól. Ezek a filmekkel együtt egyfajta "ideális SW" kategóriát alkotnak nálam. :)

De ez így jó, hisz ha a kamera egy percel előbb csatlakozik Yodához, akkor halljuk Qui-Gont :D, ha nem kapcsolunk át az Endorra, hogy figyelemmel kövessük a csatát, akkor, halljuk, amikor Yodával szivatja Luke-ot Palpi. Nem lehetünk egyszerre két helyen, párhuzamosan folytak az események. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam igazából csak két szint volt, egy amit elfogadok igazi SW-nek és egy másik amit nem fogadok el. Mióta fórumozok azóta választottam ketté, mert sokszort kaptam meg, hogy az EU, meg nem a filmhez tartozik...

 

De ez már nagyon Off, abba hagyom mielőtt kikapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehetünk egyszerre két helyen, párhuzamosan folytak az események. :)

 

Ez az! A sokadik felújításban legyenek az EP6 végén választási lehetőségek, hogy melyik helyszíni közvetítést akarjuk követni! :) Majd mi kapcsolgatunk az Endor-űr-Halálcsillag adások között...

 

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A offolodott vita közepette a sorozattal kacsolatban oda jutottam, hogy minden EU lesz benne, kivéve azt ami Lucastól ered és közvetlenül kapcsolható a Skywalkerek történetéhez. Ilyesmi meg ugye nyilván elenyésző mértékben fordulhat elő benne, mivel másokról fog szólni a soraozat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azon gondolkodom, hogy hová soroljuk azokat a dolgokat, amik előbb voltak EU-ban és aztán került bele a filmbe, mint pl az Outraider az ep4-ben, mert ha az benne van a filmben, akkor onnét kezdve Dash Rendar és Leebo is létező, akárcsak a velük kapcsolatos események (mondjuk én a Birodalom Árnyait a filmekkel egyenértékűnek tartom).

 

Nálam is kb úgy vannak a szintek, mint lokatellinél:

Amik egyenértékű a filmekkel: ide tartozik sok kivágott jelenet (nem mind), a filmkönyvek azon részei, amik nem ellentétesek a filmekkel és tetszik (pl Palpi által történő Yoda emlegetés nem ide tartozik, de a Qui-Gon Yoda beszélgetés igen). Az EU-kból meg néhány teljes könyv (Zahn könyvek, X-Wing sorozatok, az említett Birodalom árnyai, stb). Illetve néhány EU-ból vett elem. Ja, és persze minden technikával/épületekkel/szereplőkkel foglalkozó kiadvány.

 

Pocsék, jobb lenne elfelejteni: ide tartozik minden más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kivágott jelenetek G-level canon kategóriába esnek, kivétel Shaak Ti halála, az csak N.

Az Outrider G-level, de a vele kapcsolatos események már nem.

És hogy lezárjam az általam elíndított offhullámot...

 

A TV sorozatról:

Utaltak rá, hogy felbukkanhat a Halálcsillag a sorozatban, csak az a kérdés, hogy mégis milyen történetet tudnak írni e téma köré :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kivágott jelenetek G-level canon kategóriába esnek, kivétel Shaak Ti halála, az csak N.  

Az Outrider G-level, de a vele kapcsolatos események már nem.

És hogy lezárjam az általam elíndított offhullámot...

 

A TV sorozatról:

Utaltak rá, hogy felbukkanhat a Halálcsillag a sorozatban, csak az a kérdés, hogy mégis milyen történetet tudnak írni  e téma köré   :)

 

Hmm..

Arról a bolygóról, ami a halálcsillag mellett van, és arról a bolygóról szipkázzák el az építőanyagot :)

Vagy:

Pár ember megakarja állítani a halálcsillag további építését, és felakarják robbantani.

Vagy:

A halálcsillagon dolgozó birodalmiak életéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm..

Arról a bolygóról, ami a halálcsillag mellett van, és arról a bolygóról szipkázzák el az építőanyagot  :)  

Vagy:

Pár ember megakarja állítani a halálcsillag további építését, és felakarják robbantani.

Vagy:

A halálcsillagon dolgozó birodalmiak életéről.

 

Az első, de leginkább az utoló ötlet szimpi, nem tom elképzeni Vader nélkül a halálcsillagot..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyen ki tudják őket hagyni. Ők ott vannak, mint háttér, de a cselekmény nem hozzájuk kapcsolódik. Övék a hatalom, ezen nem sokat kell ragozni. Viszont nem galaxisméretű szinten lehet érdekes történeteket írni, melyek azért az SW világában játszódnak. De nem mindent átfogó történések, hanem apróbbak. Egy-egy karakter, bolygó,stb. El tudom képzelni könnyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából azt nem értem, hogy hogy akarják kihagyni Vadert és Palpit?A Birodalomban minden hozzájuk kötődött.

 

A főszereplőket azért is hagyják ki, mert nem nagyon tudják őket leigazolni.Nemhiszem hogy Ewannak vagy pl Ian-nak sok ideje lenne egy sorozatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet kihagyni Vadakint és Palpdioust a történetből, de ez nem jelenti azt hogy képileg is látnunk kell őket benne.

Úgy tudom elképzelni, hogy nem a fősodorban lévőkről szól, hanem azokról akik közvetlenül nicsenek kapcsolatban velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából azt nem értem, hogy hogy akarják kihagyni Vadert és Palpit?A Birodalomban minden hozzájuk kötődött.

Szerintem nagyon könnyű őket kihagyni, hisz nem belőlük áll a Birodalom, nem áll minden bolygón egy Palpi és egy Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.