Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én viszont nem írnám le, meg is mondom, hogy miért. Az EpVI és az EpI között 16 év telt el, ha jól számolom, már ha a bemutatókat vesszük. De végül Lucas megcsinálta a prequeleket. Sokat kellett rá várni, de megérte. Akkor azért várt ki, mert nem volt még olyan technológia, amivel meg tudta volna valósítani azt, amit megálmodott.

 

Szerintem most is hasonló a helyzet. A technológia adott, de túl drága a sorozatok számára. Éppen ezért szerintem most kivárnak a következő forradalomig, amikor is viszonylag menedzselhető büdzséből lehet látványos SW-t kreálni. Nem akarnak egy szint alá menni (pl. a másik topikban olvastam, hogy a GoT esetében a kisebb csatákat elhanyagolták, hogy az utolsó nagy összecsapást jól megcsinálhassák - na ilyen kompromisszumba sosem menne bele Lucas), ezért muszáj várniuk.

 

Én nem féltem a projektet, az SW név még mindig jól csengő, és a reboot elég necces, a folytatás még inkább, szóval vagy egy sorozat, vagy egy másik időben játszódó film fog érkezni. Csak ki kell várni.

Nekem az a furcsa, hogy erre már a készitési fázisban jöttek rá. Prequelnél ugye az volt, hogy Lucas akkor kezdte írni a filmek forgatókönyvét amikor rájött, hogy ezt meglehet csinálni (Jurassic Park bemutatója után nem sokkal ha jól tudom). Az írás első napja azt hiszem rajta is van az ep.1 DVD-n kis werkfilmként.

 

Itt viszont 2005-ben úgy búcsúztunk a filmszériától, hogy mindjárt jön az élőszereplős sorozat. A londoni rendezvényen is nagyon fogadkoztak: az SW jövője a TV és természetesen már nyakig benne vannak az élőszereplős sorozat előkészületeiben. Végül úgy tűnik, hogy tényleges forgatókönyvek is születtek, aztán valamiért csak ezután jöttek rá hogy ezt nem tudják kigazdálkodni. Nekem ez a fura csak az egészben: falsnak hangzik hogy Lucas aki a szakma egyik legjobb ismerője, és aki pár éve az Ifjú Indiana Jones kalandjaival épp maga csinált egy kisebb forradalmat a TV-sorozatok világában, több évnyi élőmunkálat után kap a fejéhez, hogy nem annyi a készítés számlája hanem amannyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is gyanús. Bár asszem az ifjú Indy sorozat vastagon veszteséges volt. Talán ez a félelem áll a háttérben.

Pedig az aztán egy igazán minőségi sorozat volt. Részenként legalább akkora élmény volt, mintha valami filmet néznék, pedig még nem is láttam belőle olyan sokat. Sajnos a mai ítélkező nézőknek már semmi sem jó. De igazából úgy vélem, hogy egy kicsit talán lehetne faragni a költségvetésből. Nem értek annyira hozzá, de szerintem biztosan meg lehetne oldani. Csak ismerve Lucast biztos, hogy valami nagyszabású projektről van szó. Mert egy coruscanti alvilágot nem feltétlenül kell leanimálni, ha csak abból indulunk ki, amit a Lethal Trackdownban láttunk. Sötét, szemetekkel teli utcákat simán fel lehet építeni díszletekként is. Sugárlövedékeket meg már rutinból animálnak manapság. Leginkább az idegen teremtmények animálása jelenthet problémát, de a nagyját meg lehet oldani old school módszerekkel is. Például a rodiaiak, a granok, a weequayek sem tűntek annyira műnek a régi filmekben sem. Vagy maximum kevesebb epizóddal indítanak eleinte, ahogy a The Walking Dead. Indult 6 epizóddal, második évadban már 13, idén pedig már 16 része lesz.

 

Persze, hogy ha Lucasból indulunk ki, akkor nem csak egy ilyen "egyszerű" sorozatról van szó, hanem valami grandiózus eposzról. Látogatnánk más bolygókat, űrjelenetek, leszálláskor látni a bolygót, ezeket mind leanimálni, na az már nem kis pénz. Jó munkához idő kell, ugye... De ha csak annyira lenne látványos, mint a Battlestar Galactica, szerintem meg lennénk elégedve. (Nem láttam belőle sokat, csak a szobatársam mutatott belőle ilyen űrcsatás jeleneteket, szóval sokat nem tudok róla, de jól nézett ki.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Köszi. Azért azokba a scriptekbe szívesen beleolvasnék amik elkészültek. :) Úgy veszem ki, hogy minden készen áll, csak a költségek miatt várnak ki. Izgalmas belegondolni, hogy egy fiók mélyén egy új komplex SW történet lapul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, megvalósul, a most készülődő, hasonló témájú SW játék (Star Wars 1313) ellenére. Arra kíváncsi vagyok, mennyire mernek durvulni benne. Mert úgy nyilatkoznak róla, hogy felnőtteknek készül, egyáltalán nem a fiatalabb korosztálynak. Ha abból indulunk ki, hogy a TCW inkább a fiatalabb nézőknek szól, mégis akadnak benne kifejezetten durva elemek, ez a tv-sorozat 16-os, de akár 18-as besorolást is elbírhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem nem kell fröcsögő vérre, meg szexorgiákra gondolni, maradnak a Star Wars filmek szintjén (azon belül is az ep1-2-3). A sztorik lehetnek majd felnőttesek, tehát komolyabbak lesznek a fejvadászok, a kalózok, a gengszterek, a rabszolgaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, megvalósul, a most készülődő, hasonló témájú SW játék (Star Wars 1313) ellenére. Arra kíváncsi vagyok, mennyire mernek durvulni benne. Mert úgy nyilatkoznak róla, hogy felnőtteknek készül, egyáltalán nem a fiatalabb korosztálynak. Ha abból indulunk ki, hogy a TCW inkább a fiatalabb nézőknek szól, mégis akadnak benne kifejezetten durva elemek, ez a tv-sorozat 16-os, de akár 18-as besorolást is elbírhat.

Egy ilyet én is megnéznék, de ez valószinütlen, mert ahogy McCallum is mondja ők a network TV-ket célozzák be és nem a kábeleseket. Ez Amerikában azt jelenti, hogy a sorozatnak olyannak kell lennie, hogy azt egy kisgyerek is megnézhesse. De ő maga is mondja, hogy bár kifejezetten a felnőtt közönséget szeretnék megcélozni azért reméli a kisebbek is nézni fogják.

Mondjuk elég sok példa van rá, hogy sötét hangulatot ilyen keretek között is lehet teremteni... a Clone Wars maga is ékes példa erre.

 

Egyébként durva mennyire ambiciozusak: kb. annyit akarnak költeni, mint amennyiből most a Trónok harca készül (sőt talán annál még kicsit kevesebbet is), de Avatar szintű látványvilágot akarnak. Egy kisebb technikai forradalom kéne, hogy ezt pár éven belül elkezdhessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én sem Spartacus-mértékű jelenetekre gondoltam. :) De ha a hivatalosan a fiatalabb korosztály részére készült TCW-ben nyársalást, nyaktörést és hasonló elemeket bevállalnak, egy felnőtt tv-sorozatban valószínűleg még kevésbé fogják vissza magukat.

 

Annak kifejezetten örülök, hogy nem akarnak félkész munkát kiadni a kezük közül, azzal a jelmondattal, hogy "rajta van az SW logó, a fanok zabálni fogják", viszont nehéz elképzelni, milyen jellegű látványvilággal akarnak előállni, ami ennyibe fáj. Már a TCW-ben is láthattuk, hogy "hagyományos" animációval is megdöbbentően élethű látványt lehet kreálni (főleg a nagytotálokban látszik ez), így érdekesnek hat a dolog. Azt azért remélem, nem csak a látványvilággal szeretnének hatni ránk, és a script is kellően színvonalas lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én sem Spartacus-mértékű jelenetekre gondoltam. De ha a hivatalosan a fiatalabb korosztály részére készült TCW-ben nyársalást, nyaktörést és hasonló elemeket bevállalnak, egy felnőtt tv-sorozatban valószínűleg még kevésbé fogják vissza magukat.

A TCW tinédzsereknek készül. Szerintem nem mutat többet vagy kevesebbet mint amennyit általában az ennek a rétegnek készülő sorozatok. Vannak példák a bevállalósabb látványú sorozatokra meg a kevésbé erőszakosra is. Lehet hogy a végeredmény majd jól rám cáfol, de per pillanat nem hinném hogy pont az élőszereplőssel akarnák feszegetni bármilyen határt miközben a network TV-zés elég erősen bekorlátozza hogy mit is lehet bemutatni, pláne ha eleve azzal indulnak neki, hogy már ők maguk is számolnak a gyerekközönséggel (annak ellenére hogy nem ők lesznek az elsődleges célcsoport). Az biztos, hogy a TCW-hez képest az erőszakábrázolás egy ilyen sorozatban erősebb lesz, de arra számitanék hogy inkább a suspense-el, a sejtetéssel fognak játszani, semmint azzal hogy tényleg elénk nyomnak pár meredek dolgot. Lucasék az ilyen grafikus erőszakra azért rendszerint ügyeltek: jellemző, hogy a Lucasfilm szinte az egyetlen nagy játékgyártó akinek a game-jeiben nem dől hektoliterszám a vér, sőt szinte semmilyen vér nem folyik, amihez ebben az iparban óriási önmérséklet kell. Még a nagyon komoly, nagyon darkos Star Wars 1313 in-game jeleneteiben sincs látható nyoma annak hogy valakit meglőttek egy lézerpisztollyal (és rögtön jó példa rá hogy ez a felnőttes, sötét, fejvadászos hangulat milyen jól működik szerény grafikus erőszak társaságában is). Az ilyesmi valahogy távol áll a Star Wars-tól és amikor voltak kísérletek ennek az áttörésére (pl. Death Troopers) az inkább erőltetett lett mint hatásos. Szerintem ez nem az a világ, ahol kényelmesen elférnek a durvább jelenetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy a TCW-hez képest az erőszakábrázolás egy ilyen sorozatban erősebb lesz, de arra számitanék hogy inkább a suspense-el, a sejtetéssel fognak játszani, semmint azzal hogy tényleg elénk nyomnak pár meredek dolgot.

Erre próbáltam kilyukadni én is, mint írtam, nem fröcsögő vérre, vagy tízpercenkénti végtaglenyiszálásra gondoltam.

Bár az Ep2-ben látott Jango-féle fejlevágásokkal szerintem nem fognak spórolni. Persze majd meglátjuk, ha egyáltalán lesz belőle valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Most hogy a Disney megvette a Lucasfilmet, mi lesz szerintetek az Underworld sorsa? Hagyják a fenébe, mivel a filmekre koncentrálnak? Vagy pont hogy most adódik lehetőség a megvalósítására, hiszen az új tulajdonos jóval több tőkével rendelkezik, így esélyesebb lehet egy színvonalas produkció elkészítése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van, ha a sorozat egyes elemei átmennek a mozifilmekre? Úgy értem, elviekben már vannak kész forgatókönyvek, vagyis szépen hasznosíthatók a kész szereplők, világok, valószínűleg egyes szituációk is. Nem lenne szokatlan, anno a Star Trek I. is a tervezett második sorozatból lett összekalapálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem felejtős lesz egy darabig. Az, hogy a filmet jelentették be, és nem a sorozatot, egyértelműsíti: a sorozat megvalósítása egyelőre nem lehetséges magas színvonalon, elfogadható áron. Persze jó lenne, de ha választani kell, akkor inkább a filmek, és majd utána. Már, ha tartják a színvonalat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy a Disney megvette a Lucasfilmet, mi lesz szerintetek az Underworld sorsa? Hagyják a fenébe, mivel a filmekre koncentrálnak? Vagy pont hogy most adódik lehetőség a megvalósítására, hiszen az új tulajdonos jóval több tőkével rendelkezik, így esélyesebb lehet egy színvonalas produkció elkészítése.

 

Van egy olyan érzésem hogy ez volt az egyik oka a Lucasfilm eladásának. Lucas csak várt és várt hogy olcsóbban tudja megvalósítani a sorozat részeit de csak nem úgy fejlődött a technika ahogy várta. Mi van ha a nagyon tőkeerős Disneyben látta a sorozat megvalósulásának a kulcsát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Most, hogy a Disney "uralkodik", szerintetek mennyi esély van rá, hogy megvalósul ez a projekt? Az új trilógiából és spin-offokból bőven kell lennie annyi bevételnek, hogy megtérüljön a filmekbe invesztált rengeteg pénz, és persze maga a Lucasfilm felvásárlása. Mire ez megtörténik, talán a sorozat költségcsökkentését is sikerült tűrhető keretek közé vinni. Az eddigiek alapján, a Disney nem olyan cégnek tűnik, ami veszni hagy egy lehetőséget. Szerintem rengeteg potenciál van ebben a sorozatban, ami a TCW után, és az új filmek mellett ezen a területen is képviselné az SW-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.