Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

28 perccel korábban, caseyjones írta:

De őszintén szólva nem bántam volna, ha mondjuk az ep 1 és az ep 2 közötti sorozatot kapunk, mert tudtommal arról az időszakról sem tudunk túl sokat.

Ez valószínűleg azért van, mert nem sok minden történt az ep1 és ep2 között. Hőzöngenek a szeparatisták, azt ennyi. Fegyveres konfliktus legfeljebb a Peremvidéken van a kalózok között. Az ep6 után viszont még mindig ott van, hogy van egy összeomló és egy formálódó csillagállam, van, akinek utóbbi nem tetszik (még nem is feltétlen birodalmiak). Jabba halála is hatalmi vákuumot okozott, és így tovább. Sokkal izgalmasabb időszak, mint ami az ep1-2 között volt.

Plusz most aztán már rendesen ki van tárgyalva a régi Köztársaság és a Birodalom érája is, ellenben az új Köztársaság érájáról (amihez az említett Thrawn-trilógiának abszolút semmi köze ;) ), alig valamit tudunk. Hogyan reagálnak az alvilági szindikátusok a Köztársaságra, ami nyilván kicsit szigorúbb lesz velük szemben, mint a Birodalom volt? Hogyan birkózik meg a Köztársaság ezekkel a Birodalom idején nagy hatalomra szert tett (de már a régi Köztársaságban sem kordában tartott) szervezetekkel rendes hadsereg nélkül? Hogyan élik meg a népek, hogy a Birodalmat leváltotta egy olyan kormány, amiben szintén csalódniuk kellett már? Ráadásul úgy, hogy a vezére és sokan mások a régi Köztársaságban és a Birodalomban is szenátorok voltak.

Sok izgalmas kérdés van itt, amit egy tévésorozat körbejárhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban szeretem, ha egy sorozat adott évada hosszabb ideig tart, mint hogy egyben megkapja az ember. Persze az utóbbi sem rossz, sőt vannak sorozatok, ahol szerintem ez pont megfelel, de vannak olyanok (pl. GoT) ahol a részek közötti várakozás teóriázgatással telik, amely egy nagyon jó dolog.

Régebben élmény volt olvasnom a TCW részek véleményeit, amelyet ti írtatok, HÉTRŐL HÉTRE! 5 évad lement így, aztán mi történt? Jött a 6. évad, össze-vissza leadták a történetszálakat, és ki-ki valamikor megnézte, de legalább még így is jó írások születtek. Csak valaki pl. előre tudta a dolgokat, valaki meg még nem, és ez egy sorozatnál - most nem a TCW -ről beszélek - amikor megy a jóslás, a teóriák gyártása, a dolgok kibeszélése, nem annyira jó, mert mindig lesz valaki aki - ha teszem azt az egész évadot kiadták, és valaki még az elején tart csak, valaki pedig már a végét is megnézte - tud dolgokat. Elmaradhat a jó beszélgetés. :) 

Az a jó szerintem az ilyen fórumokon - ha heti részeket vesszük figyelembe, hogy az emberek ki tudják rendesen beszélni az adott részeket, és teóriákat gyártanak, kérdéseket vetnek fel, hogy vajon mi fog történni a jövő héten, stb.

Azért hozzáteszem, még mielőtt valaki megemlítené: igen, biztos, hogy lesznek olyanok, akik az évadot csak később tudják csak elkezdeni. Ez benne van a pakliban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most komoly azért, mert egy olyan időszakban játszódik (EpVI-Bloodline) ahol béke van, jedik meg kb. sehol? Ha az alvilág és maga a galaxis lesz a téma, akkor ebből egy maxi jó sorozat is kisülhet. ;) Jon garancia lehet a minőségre, és még ki tudja, hogy ki jön még ide, kik írják majd, stb.

Sőt, azt se tudjuk, hogy konkrétan milyen témában fog mozogni a sorozat. Ennyi információval szerintem nem kéne még ítéletet mondani egy olyan projekt felett, amelyből jelenleg még semmit se tudunk, csak találgatunk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bence azt hiszem megalkottad a 10/10-es hozzászólást. :clap: 

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Hálistennek rájöttek arra hogy az embereket nem szivatni kell ilyenenekkel hanem egyben meg tudjuk nézni.

Ebben az esetben nem lenne kultusza semminek Frenkie. Minden lemenne egy hét alatt azt le van sz*rva. Vader Luke apja? Vagy nem? Agyaljunk rajta? Minek? Jövőhéten megtudjuk, vagy még előbb. Ha így kaptál volna régen is minden SW részt akkor most nem lennél itt, ahogy én sem és ez a fórum se lenne. A lényeg az idő, mert az SW-t az idő (is) tette kultusszá.

 

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Igazából azért sem értelek mert minden másban nagyon türelmetlen vagy. Pl mikor jön már az adott film BD-je. Azért te is jobban örültél volna ha január elején már kijön az EP8 BD-je nem?

Mozifilmek BD kiadását nem hasonlítanám TV sorozatokhoz. Mozifilmeknél tudsz mindent az adott műről, jöhet BD-n. Minek várni vele? 

 

És megint csak visszautalnék a fórumra: a TCW heti bontásban való bemutatása nélkül ez a fórum már az örök vadászmezőkön legelne. Mert a fenét se érdekelte volna az SW évekig, hisz nem lett volna semmi mozgás, izgalom benne.

 

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nézzük a kibeszélést. Simán ki lehetne beszélni egy évadot is egyben. Heti bontásban se mindenki ugyanakkor nézi meg a részeket.

A GOTnál is belegondolva hogy másfél évig kell várni az utolsó évadig hát... 

Ismét csak a TCW-t felhozva ott mi volt? Biztos emlékszel rá. Hetente kibeszélők és ez van most a GoT-nál is amit Bomarr fentebb említett. 

 

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nálam évek óta müködik az hogy megvárom az utolsó évbadot és ledarálom. Hihetetelen jó érzés hogy azonnal megtudom mi jön egy adott esemény után. Ez filmeknél is működik.

Az SW-nél nem működik, hiszen két évente jön az új rész, azokat úgy nézed. Érdekes... Én nem így nézem ezt. Nekem ez fontos, és ezért több időt eltöltök vele. Például én biztos nem fogok számítógépes játékokkal játszani mert rengeteg időt elvennének az életemből amiből amúgy sincs sok, inkább másra használom azt fel. Lehet, hogy megnézem inkább 4x a TLJ-t mert kurva jó, és inkább az érdekel, abban akarok elmerülni. Persze kinek mi a fontosabb, nem vagyunk egyformák. De ez a darálás akkor se szimpatikus mert arra utal, hogy nézzük meg aztán egy hétig érdekes, utána el is felejthetjük.

 

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Pont most néztem meg az Útvesztő-trilógiát mert kijött a 3. rész. Ha adott időben néztem volna megszivtam volna, mert a 2. rész 2015-ös a harmadik idei. 3 évet kellett volna várnom hogy megtudjam a végét. Így meg a 2. végén azonnal beraktam a 3.-at és 5 perc után ment a történet tovább.

Reméem a jövő az lesz hogy a több részes filmek és a sorozatok egyben fognak lemenni.

Igen! Vannak ilyenek! De az SW szent! Az nem ez a szutyok kategória, hogy majd kivárom mi lesz. Biztos nem tudnám kivárni az EPVII-VIII-IX-et, hogy csak utána nézzem meg egyben. Inkább shotit a fejhez és paff. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, M.Laci írta:

Egy oldal óta erről beszélünk és egy másik site-ról informálódsz erről? :lol: Úristen! De komolyan már Laci....!!! Néha minket is kellene olvasni. ;) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, M.Laci írta:

Ha beirsz akkor picit beleolvashatnál a topikba, hogy volt-e már szó erről. Egy olyan hirt osztottál meg, amiről fél napja beszélünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egyben jön ki egy sorozat teljes évada, csak abban az esetben jó, ha minden rész cliffhangerrel ér véget (mivel akkor lerágnám a körmöm az újabb epizódig :D ). Ellenkező esetben azonban a sorozatnézésnek része a heti várakozás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, lehet hogy be is vonulok egy sarokba, kukoricám térdepelni. 

És valóban, ez az elsődleges információforrásom, mármint ez az oldal. Amit belinkeltem, azt csak feldobta a google, és gondoltam, megpsztom veletek, látom is, hogy hiba volt.

Ha meg személységi jogokat sértettem vele, nyugodtan töröljétek, harag nem lesz belőle. 

Ettől függetlenül, ez a tv sorozat nem hat meg különösebben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gond csak kissé fura, hogy tényleg erről beszéltünk fél napja. Ez csak azt mutatta, hogy nem olvastad a diskurzust. Persze nem baj, de azért szóvá tehető. :) Amúgy a sorozatról is akkor lehet majd érdemben véleményt nyilvánítani ha többet is meg tudunk róla (egyébként ez mindennel így van). Az, hogy nem hoz lázba? Érthető, hisz alig tudunk róla valamit. Most is csak az derült ki mikor játszódik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, RacerX írta:

Belegondolva, szerintem egy Alden cameo is lehetséges.

 

Én nem örülnék neki. Han Solo-t nem lecserélték, hanem a fiatalkori önmagát castingolták be. A post-RotJ Han Solo csakis Harrison Ford lehet, vagy senki. Mivel Ford él, amúgy megoldható lenne a szereplés Motion Capture-rel, nem lenne olyan megosztó etikailag, mint Tarkin RO-s szerepeltetése (engem nem osztott meg, csak voltak viták különböző nagy amerikai újságokban). És hogy miért mondom a MoCap-et? Mert Favreau elmondja az interjúban, hogy nagyon erősen használni fogja, meg a különböző, többek közt Lucas által kifejlesztett animációs technikákat.

 

Én alapvetően nagyon-nagyon örülök, hogy lesz egy olyan produktum, amivel nem hagyjuk el (nagyon) a Birodalom korát, és itt felbukkanhat egy C-3PO (ő mindenképp, és Daniels alakításában!), R2, Chewie minden gond nélkül.

 

Itt egy fan theory a részemről. Tényleg vegyétek annak. Ha már sok MoCap, el tudom képzelni, hogy a sorozat Snoke eredetével foglalkozik, és bevonja a Rebels és TCW rajongók által nagyon kedvelt figuráit, így ez lesz az a sorozat, ahol Ahsoka és Sabine keresik az eltűnt Thrawnt, Ezrát, és úgy kerülnek el az ismeretlen régiókba, és találkoznak valamiképp Snoke-kal is. Időben nekem ez sokkal inkább tűnik a Rebels cliffhangerének továbbgondolásának, mint a Resistance. Ez megmagyarázná Serkis TLJ után is tartó titokzatoskodását is, lehet, h simán benne van ebben a sorozatban. Meg ha belegondoltok, mi történhetne 7 évvel a RotJ után? Ez lényegében a legnagyobb békeidő. Nyilván a másik esélyesebb lehetőség az, hogy valami alvilági sztori lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem gond csak kissé fura, hogy tényleg erről beszéltünk fél napja. Ez csak azt mutatta, hogy nem olvastad a diskurzust. Persze nem baj, de azért szóvá tehető. :) Amúgy a sorozatról is akkor lehet majd érdemben véleményt nyilvánítani ha többet is meg tudunk róla (egyébként ez mindennel így van). Az, hogy nem hoz lázba? Érthető, hisz alig tudunk róla valamit. Most is csak az derült ki mikor játszódik. 

Ez az időszak az, ami nem nagyon vonz. Szívesebben néztem volna egy több száz, vagy ezer évvel korábbi történést feldolgozó sorozatot. 

A másik, amiért a tv sorozat nem vonz, az maga a tv sorozat jellege. Ez inkább a felnőtt nézőknek szól, ezért nem hinném, hogy olyan tömény lenne, mint mondjuk a rebels, ami persze, hogy nem klasszikus tv sorozat és nem is felnőtteknek szól. A trónok harca sem jött be. 

Azért nem temetem a sorozatot, mert biztos, hogy nagyszerű lesz, viszont pont az említett időszak és a sorozat jellege miatt nem várom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg féle-fajta SW produktum készül, különféle korcsoportokat megcélozva. Érthető ha valakit nem érdekel az összes. Engem például pont az emlitett Rebels volt az ami nem annyira hozott lázba. Mivel erről a TV-sorozatról jóformán semmit nem tudunk ezért lehetetlen bármi véleményt mondani róla, de az hogy ez egy felnőtt közönségnek fog szólni nálam épp hogy plusz pont (mondjuk R-kategóriás dolgoktól nem kell tartani: a Disney előre jelezte hogy olyan tartalom nem kerül majd a streamingre ami csak 18 éven felülieknek való). 

 

Időközben egyébként kiderült: nem 7 évvel az endori csata után hanem 7 évvel a Yavini után fog játszódni. Tehát mindössze 2 évvel a Birodalom megszűnése után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez valószínűleg azért van, mert nem sok minden történt az ep1 és ep2 között. Hőzöngenek a szeparatisták, azt ennyi. Fegyveres konfliktus legfeljebb a Peremvidéken van a kalózok között. 

Lehet, viszont ez az az időszak, amikor Obi-wan Anakint képezi, illetve amikor Ani kisfiúból kamasz, fiatal felnőtté válik. Engem a Star Wars világán belül - sok minden más mellett - mindig is érdekelt ez az éra. Sok fontos dolog bizonyára nem történt Kenobival meg Anival, de biztos vagyok benne, hogy átéltek pár izgalmas kalandot.

Mondjuk, ha jobban átgondolom, eddig már rengeteget foglalkoztak velük: az előzménytrilógia konkrétan róluk szól, emellett a TCW-film meg a sorozat is. Szóval a többség szerintem már nem nagyon kér belőlük. :)

A Legends-könyvek közt se találok sok ep1 és ep2 közti regényt. Összesen három olyanról tudok, amely ebben az időszakban játszódik, és megjelent magyarul (A közelgő vihar, Kirajzás, Az álmok bolygója). Ezek közül kettőhöz volt szerencsém, A közelgő viharhoz és a Kirajzáshoz. Szóval ha mozgóképes formában nem is, de legalább könyv formában jó lenne többet megtudni erről az éráról. :) Ha jól látom, az egy ilyen regény (Az álmok bolygója), ami kimaradt nekem, pont az én vágyaimat elégíti ki, ugyanis az Obi-Ani párost helyezi előtérbe az ep1 és az ep2 között. Szóval lehet, bepróbálkozok vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan & Anakin címmel megjelent egy kánon képregény, ami a páros egyik kalandját meséli el az ep.1 és az ep.2 között (hupsz, RacerX megelőzött :)) . Élőszereplős sorozatban ez nehéz lenne, mert castingolni kéne egy új Obi-Want (Anakin még a kisebb gond lenne). A visszajelzések alapján az emberek nagyon megszerették Ewan alakítását, úgyhogy ez nagyon nehéz dió lenne. Ráadásul ezekben a sorozatokban én úgy látom kerülni akarják azt hogy állandóan valami pótlék-történetet készitsenek ami kiegésziti a nagyfilmeket és a fókuszban a már ismert nagy hősök legyenek, akiknek a sorsa jól ismert. Mert ha ezen az utón járnak akkor sose kell izgulni a főszereplőkért (nem csak azért mert tudjuk hogy nem halnak meg, hanem mert pontosan tudjuk hogy milyen ívet fog leírni a story arc-juk). Itt a bejelentett új sorozatnál is arról van szó, hogy a főszereplők mind teljesen új karakterek lesznek. Biztos fogunk ismert arcokkal találkozni, de ők csak vendég-szereplők lesznek egy új sztoriban.

 

Itt inkább az lesz az érdekes, hogy megismerhetjük egy olyan korszaknak a hétköznapjait amit egyelőre sűrű homály fed. Milyen az új Köztársaság nem sokkal a születése után? Milyen problémákkal kell szembenézzen? Mindezek felett az SW alvilágát is jobban bemutathatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon pozitív számomra ez a hír. Mozgókép szempontjából jelenleg még hatalmas az űr az Ep6-7 között, így jó volna ha a sorozat szépen lassan felfedné mi is történt ebben az időszakban. A Birodalom bukásának káoszától, egészen az ÚK bukásáig. Főleg ha mindezt alvilági környezetbe csomagolva tudnánk meg. Én nem gondolom hogy a politika szálat annyira erőltetni fogják, anno nem aratott nagy sikert. Szerintem sanszosabb hogy "alulról" mutatják majd be a galaktikus helyzet változását, mondjuk valami bűnszervezeten keresztül. De ki tudja. Bármi megeshet. Én például nem lennék ellene a galaktikus politika visszatérésének. 

 

Egy apró negatívum van csupán. Nagyon örülök annak hogy vannak olyan SW filmek amik erőhasználók nélkül készülnek (Solo,RO) és átlagosabb emberek szemszögéből mutatnak meg bizonyos eseményeket, történeteket. De abban azért nem vagyok biztos hogy egy SW sorozat, hosszú évadokon és sok sok részen keresztül le tudna kötni az erőhasználók szerepeltetése nélkül. Persze nem tudom hány évadot terveznek, de gondolom nem 1-3-at. Ami működik egy filmben vagy pár évadban, nem feltétlen kötne le sok sok részen át.

 

Mivel én nem vagyok otthon ebben az időszakban a jobban tájékozódottaktól kérdezem: Mi jöhet szóba Erőhasználók kapcsán?

Ezra és Ahsoka még megvan, de rajtuk kívül? Tudunk más lehetőségekről ebben az időszakban? Az Uralkodó titkos tanítványa vagy ilyesmi? Netán Luke egy későbbi tanítványa?

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Mivel én nem vagyok otthon ebben az időszakban a jobban tájékozódottaktól kérdezem: Mi jöhet szóba Erőhasználók kapcsán?

Ezra és Ahsoka még megvan, de rajtuk kívül? Tudunk más lehetőségekről ebben az időszakban? Az Uralkodó titkos tanítványa vagy ilyesmi? Netán Luke egy későbbi tanítványa?

Lehetne például Mara (https://www.inverse.com/article/44015-star-wars-episode-ix-mara-jade-casting-rumor). Vagy, az ugyan nem erőhasználó, de ígéretes karakter Boba Fett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés: szerintetek maximálisan fognak igazodni a könyvekben lefektetett keretrendszerhez? Tudom erre ott van a Story group, nem is az ő munkájukat akarom kétségbe vonni, viszont az ebben az időben játszódó nem feltétlenül magas minőségű művek (khm. Utóhatás) egy-két nagyobb galaktikus csavart már ellőttek. Ha karakterek szintjén ismeretlen sorsok is várnank rànk, intergalaktikus palettán kiszámíthatóak lesznek a dolgok, ha maradnak az eddigi kánonnál. Vagy pont ezért inkább a kisemberek szintjén és az ő harcaikat figyelve fogunk mozogni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utóhatás csak az endori csata utáni egy évet mutatja be és véget ér ott hogy 

KÖNYVSPOILER

a jakku-i csatában felmorzsolódnak a Galaktikus Birodalom főerői

A TV-sorozat igazából olyan érát fog érinteni ami még eléggé kidolgozatlan. Nem tudjuk hogy a Köztársaság első évei milyenek voltak. Akár teljesen új galaktikus konfliktusokat is bedobhatnak. Annyi hogy galaktikus háború ne üssön ki mert az nem passzolna a képbe, de egyébként van mozgástér. A Köztársaság nyugodtan összezörrenhet a független rendszerekkel, a birodalmi maradványokkal, a huttokkal vagy valami teljesen új frakcióval is.

Kicsit off, de egyébként az Utóhatás trilógia szerintem a végére elég jól kikupálódott. Az utolsó könyvet egészen élveztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.