Ugrás a kommentre

15 (10) éves a Sith-ek bosszúja


Ajánlott hozzászólás

Ma 10 éve mutatták be a Sith-ek bosszúját. Máig emlékszem, mennyire izgatott voltam. Hihetetlenül gyorsan elröppent ez az idő, s mégis, mennyi minden történt azóta. Amikor megnéztem a filmet, azt hittem, hogy ott számomra lezárul egy korszak. Aztán jött a TCW, elkezdtem részletesebben is megismerkedni az EU-val, ma meg már ott tartok, hogy alig bírom kivárni a következő filmet ez év decemberéig. :) Nem is beszélve az új könyvekről, képregényekről, Rebels-ről és a spin-off filmekről. Nagyon jó érzés, egész generációk nőttek és fognak fel nőni a SW-rajongás mellett.

 

szerk: jó ötlet ez a topik, átdobtam a ma írt hozzászólásomat ide, hogy akkor legyen egy helyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy immár 10 éve, hogy bemutatták ezt a filmet, ami nekem személy szerint és valószínűleg sokaknak itt a fórumon minden idők legjobban várt filmje volt és talán nem is lesz még egy ennyire várós film mint ez, még az Ep7-8-9 sem. A bemutató előtti hónapok a várakozással, a kiszivárgott hírekkel, képekkel, majd a közzétett trailerekkel és reklámokkal leírhatatlanul jók voltak és mindig öröm visszagondolni rá. Azért nyitottam ezt a topicot, hogy a 10 évvel ezelőtti eseményeket amely a legtöbbünknek kiemelten nosztalgikus, itt felelevenítsük a jubileum alkalmából.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ma gondoltam rá én is. Még élénken él bennem amikor a vonaton arra gondoltam mekkora élmény lesz a film. Évek óta vártuk, ráadásul a fórumos tagtársakkal is először találkoztunk. Az a találkozó adta ennek a fórumnak az alapját is. Nagyon sok dolgot indított be az az éjféli premier. Hihetetlenül jól sikerült! Én még annyi embert életemben nem láttam moziban. Alig lehetett lépni éjfél felé. Meghatározó élmény volt. Gondolom Bomarréknak is hasonló gondolataik vannak. :) Érdemes bepillantani a "premier videó" topikba és megnézni Knight videóját az eseményről. Hűen visszaadja az egyedi hangulatot ami ott volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami bennem megmaradt a premier napjáról az a bőrig ázásom Veszprémben, a buszon bosszankodás emiatt, hogy utoljára vettem fel Jedi jelmezem, és hogy úgy letaglózott az első megtekintés, hogy szerintem a felét alig fogtam fel - azóta sem éreztem azt, hogy egy film így elszáguldott mellettem. Iszonyú erővel sújtott le rám, rágott meg és köpött ki. Ültünk is be azonnal a második körre. :) Nálam az egyik legmeghatározóbb moziélmény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is dupláztunk Bomarral és Tureggával. Emlékszem a kezdés előtt még lelkesen taglaltuk az átélt élményt amit a Lucasfilm újbóli feltűnése akasztott meg. Alig akartul elhinni milyen jó film lett. Igazi dráma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iszonyú erővel sújtott le rám, rágott meg és köpött ki. Ültünk is be azonnal a második körre. :) Nálam az egyik legmeghatározóbb moziélmény volt.

Pontosan így éltem meg én is. Annyi lehet talán a különbség, hogy én egyáltalán nem készültem még csak valami hasonlóra sem, így még inkább letaglózott, részben azért is, hogy egy SW film megint így tud hatni rám, ilyen elemi erővel.

Az újrázásra várnom kellett, de aztán moziban még háromszor láttam és köztük volt a búcsúvetítés. :) Nekem az volt az első közösségi SW moziélmény, de egyből ráéreztem az ízére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy már tíz éve... hát még, hogy idén új film jön. :)

Bennem másnap reggel az állomáson ugyanolyan üresség érzés volt, mint sokan másokban. Azért mégis csak napi szinten foglalkoztunk a filmmel több évig és most valami véget ért. Gondoltuk akkor.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 év telt el azóta. Nem semmi. A filmre való várakozás közben egy dvd mellékletről szervált 3gp formátumba alakított nosztalgia trélert nézegettem hébe-hóba az akkori mobilomon. Aztán eljött a RotS-mozizás napja. Arra a Szolnok Plázában került sor. A film jött látott (vagy láttatott) és győzött. El is döntöttem utána hogy még egyszer megnézem nagyvásznon. A második meglesésre a helyi már nem üzemelő moziba ültem be. Ez az alkalom kicsit emlékezetesebbre sikerált mert a film előtt elhagytam a termet és a mozijegy újbóli megmutatása nélkül tértem vissza. Utánam is ment a jegyeket nézegető csóka hogy a jegyem felől érdeklődjön. A film után meg a mozi előtti parkolóban odament hozzám két romagyerek hogy hadd mehessenek már a robogómmal. Erre én elrobogva szépen faképnél hagytam őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem másnap reggel az állomáson ugyanolyan üresség érzés volt, mint sokan másokban. Azért mégis csak napi szinten foglalkoztunk a filmmel több évig és most valami véget ért. Gondoltuk akkor.... :D

Pont így éreztem én is. De ha jól sikerül az új film, bánja a kánya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem másnap reggel az állomáson ugyanolyan üresség érzés volt, mint sokan másokban. Azért mégis csak napi szinten foglalkoztunk a filmmel több évig és most valami véget ért. Gondoltuk akkor.... :D

Bennem is ez a nagy üresség volt a film megnézése után. Ez is mutatja mennyire jelentős volt ez, mindenkiből ilyen egyedi hatást váltott ki, de mára már ezt az űrt jócskán kitöltötte ez a fantasztikus filmuniverzum :)

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is dupláztunk Bomarral és Tureggával. Emlékszem a kezdés előtt még lelkesen taglaltuk az átélt élményt amit a Lucasfilm újbóli feltűnése akasztott meg. Alig akartul elhinni milyen jó film lett. Igazi dráma.

Bárcsak élmény szinten megközelítené az ep.7 nézés a 2005-ös közös mozizást. Reménykedjünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az élmény azért részben azon múlik, hogy mi magunk hogyan állunk hozzá a csúszáshoz. Ha hagyjuk, hogy emiatt keserűség legyen a szívünkben, akkor biztos nem lesz felhőtlen az élmény még akkor sem, ha egyébként a film maximálisan hozza, amit várunk tőle. Szóval ez a része hozzáállás kérdése. :P Én már túlléptem ezen a csúszás dolgon, mert ez van, nem lehet rajta változtatni, kár rajta bosszankodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanaz az élmény, mint a ROTS-nél, biztosan nem lesz, de ez nem is baj. De abban nem kételkedem, hogy így is felejthetetlen és csodálatos nap lesz számunkra. Csak éppen másképp, mint 2005-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ennek a napnak egy rossz élménye is volt.

 

Amikor meghallottam, hogy páran dupláznak (Ody, FGI) én is vettem egy jegyet az első vetítés utánra (csodák csodája volt még pár szabad hely) .

És hogy mi volt a rossz élmény?

 

MÉG EGYSZER meg kellett nézni a Pánik című animációs filmet!

(http://www.port.hu/panik/pls/w/films.film_page?i_film_id=62566)

 

Persze mostmár keresem a nézhető linkjét, és sehol sem találom:)

Szerkesztve: - Knight
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 4 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.