Ugrás a kommentre

EPVI elemzés


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Return of the Jedi

Chapter 4: Arrival at Jabba’s Palace

Time: 0:04:58-0:08:10

 

Tartalom

 

Ismerős tájékra evezünk, vagyis inkább andalgunk. Artu és Thripio vándorol egy kietlen tájon, kétségeink se legyenek afelől, ez a Tatooine. Mindketten hozzák a maguk stílusát, és bár Thripio célirányosnak tűnik, nem kevésbé aggodalmaskodónak, később majd kiderül, már megint nem jól informált, ami a tatooine-i küldetést illeti. Különben azonmód visszafordulna arra, amerről jött.

Megtudjuk, hogy Lando és Chewbacca valahol a környéken eltűntek, a droidok ez ügyben járnak. Elérve Jabba palotájához, bekopognak, ahol nem éppen protokoll mintára fogadja őket egy szerkezet.

Tud valaki huttul? :D

Thripio nincs is elragadtatva az örömtől, szíve szerint gyorsan visszamenne Luke-hoz. Neki is indul, azonban a kapu nyílik a fogadásukra. Artu megy, követi a küldetést, Thripio mi mást tehetne, amit mindig, ő pedig a kis asztrodroidot követi.

Artuék be, közben a kapun beillanó fényben megpillanthatunk egy Bomarr-szerzetest a háttérben. Helyesebben az agyát és hordozóját.

A fogadó gamorreai őrök sose lesznek túl szimpatikusak, mindenesetre a küldetés egy részét megismerjük: át kell adniuk egy üzenetet és egy ajándékot Jabbának. Thripio nincs képben, de tudjuk, hogy nála ez normális. Mivel az ajtó bezárult, Artuék bent rekedtek. Bib Fortuna fogadja droidjainkat, aki nem ismerve Artu elszántságát, nem kapja meg a hozott üzenetet valamint az ajándékot, azt személyesen Jabbának szánták, nem holmi udvarmesternek.

És a végén elhangzik egy igazi SW-klasszikus:

-R2, I have a bad feeling about this.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Klassz kis jelenet. Semmi túl komoly, de az legalább teljesen a helyén van. Jó látni a Tatooine melegségét a Halálcsillag csupa fém szürkesége után. Ez a bolygó még sivársága ellenére is élő, lélegző, ellenben az Uralkodó gépmonstrumával. Jabba palotája pedig harmonikusan illeszkedik a környezetéhez. Ki gondolná, hogy nem csak az elmélkedésnek hódolnak a lakói?

Szerintem Thripio fél egyedül, hogy minden jobb belátás ellenére folyton ott lohol Artu mögött, aki viszont nagyon is tisztában van azzal, mit kell tennie.

Mit ne mondjak, ha már olyan csinosak a twi’lek lányok, legalább a pasasok is mutathatnának némi sármot :P Szerencsére nem pont Fortunáról kell mintát venni fajuk férfitagjairól. Jut eszembe, nem is az egykori szenátorukról :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek bevezetés Jabba karakteréhez, ráadásul infókat is hallunk mi történt Lando -val és Csubival. Emlékeszem a moziban csak lestem, elég félelmetesnek találtam a gamorrai őröket és főleg Bib Fortunát. Elég vészjósló az egész hely, szóval telitalálat. Tetszik még a BD -s újítás, ahol a kaput szinte teljes egészében bemutatják így is monumentálisabb hatást kölcsönözve neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig megfogott Jabba palotájának a hangulata, és C-3PO tudatlansága ideális felvezetőnek. Vicces látni, hogy megint nincs semmibe sem beavatva, nehogy elszólja magát. :)

A minap volt szerencsém egy nagyobb TV-n megnézni a Jedi Visszatért, és ennek tükrében mondom, hogy sajnos a gamorrai őröknek nem áll jól az öregedés. Az én DVD verziómon még nem üt el annyira a maszkszerű megjelenésük, de nagyobb formátumon sajnos már igencsak gumiszerűek. Ezzel együtt is a folyosót körülvevő hátborzongató és sejtelmes hangulat (amihez nem keveset tesz hozzá a háttérben elaraszoló Bomarr szerzetes ugyebár...) nagyszerű jelenetté teszik ezt. Csak könyörgöm, valaki vágja már le Bib Fortuna körmeit! Fájdalmas még nézni is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ha a felét elmondanám annak, amit Jabbáról hallottam, rövidzárlatot kapnál!" - az epizód egyik legjobb mondata. :) Nekem gyerekként nagyon is ijesztő volt Jabba palotája, a tömény mocsok gyűlt ott össze egy helyen, gyakorlatilag a hutt beteg és gonosz lelkivilágának kivetülése. Luke azért itt valóban kockáztatta droidjai testi épségét... merész volt, pedig a Skywalkerekről tudjuk, hogy a normálishoz képest sokkal intenzívebben kötődnek a gépezetekhez.

 

Kíváncsi vagyok, milyen magasröptű gondolatok cikázhatnak egy-egy gamorrai agyában. Ha van nekik olyan. :D Ritka alantas faj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3PO jól be van sz*rva. :D Elsőre már azzal jön, hogy áá úgysincs itt senki, menjünk is gyorsan. :D Egyébként az tetszett, hogy az Episode II.-ben is volt egy hasonló jelenete a párosnak, amikor a geonosisi droidgyárba mennek be és 3PO ott is nagyon aggódik, míg R2 magabiztosan megy előre.

Karrde, alfahímnek ott van Jabba, döglenek utána a nők!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jabba palotája a leghangulatosabb helyszín a filmben. :) Igaz, itt még csak az "előszobát" láthatjuk, de már az előrevetíti, milyen lesz a "nappali".

Thripio nagyon béna, mint mindig, és nekem az egész Saga az egyik legviccesebb jelenete vele az, ahogy legszívesebben elhúzna a kaputól, mondván, hogy nincs ott senki, aztán mégis kinéz az a szem. Micsoda csalódás lehetett számára. :D Az előzmény trilógia óta sokszor eszembe jut, hogy anno sosem gondoltam volna, hogy ezt az ijedős és körülményes droidot Anakin/Vader készítette. Artu sokkal inkább illett volna hozzá. :)

 

Egyébként az tetszett, hogy az Episode II.-ben is volt egy hasonló jelenete a párosnak, amikor a geonosisi droidgyárba mennek be és 3PO ott is nagyon aggódik, míg R2 magabiztosan megy előre.

Nagy a hasonlóság, bár ott Artu sem volt képben, egyszerűen biztos arra gondolt, hogy a gazdáiknak szükségük lehet rájuk. Artu nagyon gyakorlatias. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyitány remekül megidézi az ep4 elejét, noha itt egy bolygón araszolnak motorikus hőseink, nem pedig egy űrhajó folyosóin - szóval van némi kontraszt is. Viszont ezúttal is úgy nyitunk, hogy ha az előző részek ismerete nélkül ülnénk le a film elé, azt hinnénk, C-3PO a főnök, akárcsak az ep4-ben. Aztán, folytatván a hagyományt, ráeszmélünk, hogy az aranybogár valójában elég besz*ri, sőt, képben sincs, valójában R2 a vezető, nem mellesleg, a beavatott. Talán három perc, ha eltelik, és a szerepek teljesen felcserélődnek a járkáló Oscar-szobor és a guruló kuka között.

A gamorrai őröknél kevesebb undorító lény császkál a Star Warsban. Tartom, amit Donát írt, elég randán öregednek, talán a legrondábban az egész sagában, még az ep4 egyik-másik lénye is szebben fest, mint ők. Persze, mivel szerepük nem jelentős, ez nem zavar különösebb vizet, és valahol még illik is hozzájuk - elvégre miért ne lehetne egy baltával hadonászó kocának gumibőre? :) Amit viszont a mai napig nem értek, hogy Jabbának miért éri meg ilyen lényekkel őriztetni a palotáját. Lassúak, ostobák, és baltákkal meg lándzsákkal vannak felszerelve. Valaki ezek láttán csodálkozott, hogy Maul vezetésével a háborúra képzett, csúcs haditechnológiával bíró Death Watch seperc alatt bevette a palotát, vagy, hogy egy padawan, egy vak, egy sánta szőnyeg, egy félpucér lány és egy a melóból lógó ex-báró képes leverni az egész Jabba-kontingenst? Jó persze, beljebb már vannak azért rosszabb arcok is, de a kapuőrség inkább valami ízetlen poén lehet, mint komolyan vehető akadály. Bár lehet, hogy Jabba a szaguk miatt küldte oda őket.

Nekem ebben a jelenetben amúgy C-3PO reakciója tetszik, amikor meghallja R2-tól, hogy ajándékot hoznak Jabbának. Szegényke, hogy kiesik a magára erőltetett szerepéből. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát őszinte leszek, nekem Jabba palotája úgy ahogy van, nem az esetem. Viszont a két droid viselkedése aranyos - főleg az Ep3 fényében, ahol ugye megtudtuk hogy csak 3PO memóriája lett törölve, az asztrodroidé nem. No, itt kb ugyanaz a helyzet, már megint a protokolldroid nem tud semmit. (Sőt, ugye az Ep4 is így indul, az aranyszobor nem is tudja hogy R2-nál vannak a tervek.) Szóval ez visszatérő motívum, hogy a rossz érzésről ne is szóljak. :D

 

 

a Skywalkerekről tudjuk, hogy a normálishoz képest sokkal intenzívebben kötődnek a gépezetekhez.

De kalamajkába is nagy tehetséggel kerülnek bele, gépektől függetlenül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 5: A Message and a Gift

Time: 0:08:11-0:012:21

 

Tartalom

 

És már itt is van őfelsége, Jabba személyesen, kellemesen pipázgatva a palota hűvösében töltve a délutánt. Régen láttuk, és valahogy csak nem akar kikopni a SW világából. Eddig. Hangulatos, relaxáláshoz illő zene erősíti a fogadóterem atmoszféráját, miközben bevezetik Thripiot és Artut. Ismét meggyőződhetünk a lények sokaságáról, amelyek ellepik a Tatooine-t, miközben Artuék keresztülsétálnak közöttük. Van itt kérem, minden, ami egy bűnözővezérnek dukál.

Még mindig senki sem tud hutt nyelven? :D

És akkor jön az üzenet, amit Luke hologramként mond el Jabbának. Luke udvarias, ahogy az illik egy olyan személyhez, aki piszkosul akar valamit a másiktól. Luke nagyvonalúan Jedi-lovagnak nevezi magát, és bár Leia vagy éppen Padmé sem adhatta volna elő diplomatikusabban a mondandóját- mi szerint Luke tárgyalni szeretne Han életéről-, mégis ott rejlik benne némi fenyegető él.

Thripio újabb sokkot kap, egyet a rengeteg közül, ami ezen a napon éri őt, midőn kiderül: Luke jószándéka jeléül odaajándékozza őt és Artut Jabbának. Na persze a kis asztromech nem sokat tiltakozik, tudja a dolgát ellenben az aranyszínű barátjával.

Bib Fortuna- valljuk be, némileg jogosan az ő szempontjukból nézve-, közli gazdájával, hogy Luke nem Jedi. Ahogy várható, Jabba nem alkuszik, szereti ott tudni díszterme falán Hant befagyasztva. Thripio nyugtalan hanggal közli Artuval az amúgy is nyilvánvaló tényt: Han még mindig befagyasztva tengeti napjait. Bujaféreg nem kevés kárörvendéssel ad hangot véleményének.

Thripio sopánkodásával kísérve a droidokat elvezetik a „droidraktárba”, egyenesen EV-9D9 színe elé. Kikérdezés után megtudjuk, hogy Thripio éppen kapóra jön, mivel:

-Nincs tolmácsunk, mióta a gazdánk az utolsó protokolldroidot dezintegráltatta.

Rosszul hangzik, igaz? Most az egyszer mindenki megértheti Thripio kétségbeesésének okát, aki ezzel visszakerül Jabba termébe.

Most már azért Artuból is megszólal a droidöntudat, meg is kapja érte a maga fenyegetését, majd elküldik Jabba bárkájára.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Folytatjuk járjuk be Jabba palotáját körutunkat, és hol van még a vége? Komolyan, szerintem alig van helyszín, amit ilyen alaposan ismerünk meg, mint ezt a bűnözőfészket. Problémán egy szál se, csípem a SW-beli alvilágot.

Szegény Han olyan vacakul néz ki, amilyen állapotban otthagytuk őt az előző epizódban. Tisztességes díszhelyet kapott a fogadóteremben, biztosan nem lenne panasza arra, hogy nem kapja meg a kellő figyelmet :)

Jó viszontlátni Luke-ot, aki szemmel láthatóan nem keveset változott az elmúlt időszakban. Magabiztosabbnak, érettebbnek tűnik a korábbi önmagánál. Nem mintha Jabbára bármiféle módon hatni tudna, még azt is megkérdőjelezik, hogy egyáltalán Jedi. Tudjuk, Jabbáék éltek egy olyan Köztársaságban, amelyben hemzsegtek a Jedi-lovagok, megélték a kipusztulásukat is. Nem csoda, ha tagadják azt, amit Luke állít magáról. Elvégre ki tudja ezt az állítást alátámasztani a történet ezen pontján? Igaz, ezt még mi sem állíthatjuk róla egyértelműen. Személy szerint itt még nem tartom őt Jedinek, és ez kiderül a továbbiakból is; még csak egy padawan, aki újabb lépést tett meg a tanulóidőszakából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is le kell szögeznem, hogy nagyszerű ez az epizód leírás! :D

 

Másodszor, való igaz, Jabba palotájába elég mély betekintést nyerhetünk. A pipázó Jabba és a háttérben meghúzódó jawa rögtön az elején megalapozza a szürreális hangulatot. Eleve egy ilyen hatalmas zsírfej békésen pipázgat? :D Hát ez egyike azon műveleteknek, amikkel nem tudtam volna összepárosítani Jabbát.

 

Tetszik Luke bemutatkozása is. Bár külsőre valóban nem sok minden változott rajta, a fellépése gyökeresen más, mint volt a Bespinen. Az egész epizódra jellemző higgadtság, letisztultság már itt is megjelenik, ami talán abból fakad, hogy a Vaderrel való ütközet után benőtt a feje lágya. Egyfelől, belül már elfogadta a tényt, hogy Vader az apja. Tehát azt is tudja, hogy mit kell tennie: maga mellé állítani. Persze előbb ott van Han, aki a barátja, és előbb ki kell szabadítani. Ez a fajta céltudatosság sugárzik végig Luke-ból, és a tervéből is, ami során fokozatosan mindenkit bejuttat a palotába. Jabba egyébként végig alábecsüli Luke-ot, ami itt még nem tekinthető végzetesnek... az alábecslés talán abból fakadhat, hogy Luke egyrészt még fiatal, másrészt az elmetrükkök sem hatnak Jabbára, ami önmagában egy nagy fegyvertény, harmadrészt pedig Jabba túlélte a Jediket, ami adhat neki némi jogalapot arra, hogy lefitymálja és megkérdőjelezze az egész rend illetve annak egy tagjának az erejét.

 

Ami a záró képsorokat illeti: ha a pipázó Jabba szürreális, akkor erre mit mondjunk? Droidok szednek szét droidokat. Milyen perverz - ahogy Thripio anno egy kicsit másra ugyan, de hasonló szituációban megfogalmazta. EV-9D9-nak azok az apró, gonosz szemei... hát nekem mindig nagy kedvencem volt, ahogy az egész jelenetsor a droid jajgatással, a lassú lábbélyeg géppel, az azt kezelő téglalap fejű droiddal és C-3PO megelőlegezett kéztartásával... zseniális hangulatú az egész, amit csak megkoronáz, ahogy szétszedik szegény droidot a legvégén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű az epizódleírás, nem vitás, bár én most ebben a hőségben inkább a Hoth-ról olvasnék. :P:D

 

Donát, a szürreális szó nagyon illik a jelenetre, én eddig nem is gondoltam erre, pedig igazán találó. :)

Luke sokkal idősebbnek tűnik, mintha hosszú évek teltek volna el, amióta utoljára láttuk. Engem először megdöbbentett ez a változás, és nem is jó értelemben, mert szerettem a korábbi lelkes, meggondolatlan, senkire nem hallgató fiatal zöldfülű Luke-ot. De ezen hamar túltettem magam, mert nagyon jól tárgyalt, és én is rájöttem, hogy bármi is történt vele közben, az csak javára vált. No és nem mellesleg most már hasonlított egy Jedi-lovaghoz, aki okosan megtervezte, hogy juttassák ki Hant innen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Luke itt önhatalmúlag jedinek nevezi magát jól kapcsolódik ahhoz, amikor Han később azt mondja, hogy ne nagyzoljon annyira. Egyébként abból a szempontból érdekes a "jedisége", hogy Yoda azt mondja neki ebben a részben, hogy már mindent tud amire szüksége van mégis igazából számomra ott vált jedivé, amikor kiállta az Uralkodó által elé tárt próbát. Mindenesetre ebben a részben tényleg óriási a különbség az előző filmben láthatott Lukehoz képest, maga a fellépése is sokkal tekintélyt parancsolóbb, mint korábban.

Egyébként volt itt egy jelenet a droidraktárban, amikor mintha valamit ráégettek volna az egyik droid talpára és erre az ilyen sikítás szerű hangokat adott ki... Ez valami kínzás volt? :D Meg, ha igen, akkor a fájdalomérzetet is beleprogramozták a droidba, vagy miért visítozott? :lol:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, Pildi, köszönöm :)

 

Wilde, azt a visítást sosem tudtam igazán értelmezni, mert bár a helyzethez kiválóan illik, a közegbe már nem annyira. Viszont milyen hátborzongató hallani, szóval jó ötlet volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vélem, hogy remek bemutatása ez Jabba palotájának. Valóban van egy szürreális és baljós hangulata, főleg a Jabba termén kívüli folyosóknak. Ami pedig az eseményeket illeti. Luke bevezetése jó, hiszen először hologramon látjuk. Higgadt és tiszteletet parancsoló így is a megjelenése. Itt már sejthetjük, hogy sokat változott az EPV óta. Egyébként Luke karaktere nekem ebben a részben a legjobb. Hamill zseniálisan játszik végig. A jó kis bujaféreg is ott van a szeren. :D Van egy jelenet, amikor Luke beszél és közben a kamera svenkel lefelé Jabbáról féregre. Na az visszafelé van lejátszva. :) Nem is egy ilyen jelenet van a Jabba palotás részekben. Jó még a droidok kínzása is. Amilyen abszurd annyira vicces. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan, mint ha a film két részből állna össze. Az első félóra a tömény mocsoké, amelyből Jabba alvilága áll aztán jöhetnek a letisztult, steril birodalmi formák. És ez a jó, hogy a Star Wars-ban a kettő megfér egymás mellett. :)

 

Nekem régen az a visító droid ijesztő volt, nagyon sajnáltam szegényt. :( De ugye, a visító droidok a Star Wars jellegzetességei.

 

Max Rebo bandája egész jó minőségben. Imádom őket. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=c4bh0_8rmDo

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként volt itt egy jelenet a droidraktárban, amikor mintha valamit ráégettek volna az egyik droid talpára és erre az ilyen sikítás szerű hangokat adott ki... Ez valami kínzás volt? :D Meg, ha igen, akkor a fájdalomérzetet is beleprogramozták a droidba, vagy miért visítozott? :lol:

Gondolom, az emberibb viselkedés programozásának velejárója a "fájdalomérzet". 3PO is fájdalmát fejezte ki, amikor Bane megkínozta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek jelenet. Jabbában az az érdekes, hogy időrendben a filmekben most látjuk először a saját közegében. Az ep1-ben egy versenypálya díszpáholyából pislantott le ránk, az ep4-ben a Falcon dokkjában maffózóskodott, de most először van otthon. És ez az otthon pöcre illik hozzá. Mázli, hogy a film nem közvetít szagokat, de el tudom képzelni, milyen aromák szálldosnak arrafelé a levegőben. Van itt minden, mi szem s szájnak (hány)ingere, még a házikedvenc is visszataszító. Az pedig, hogy egy élő ember lóg le a falról, mint valami Picasso festmény, csak ráteszi a pontot az I-re.

Luke megjelenése egyértelműen magabiztosabb, és a fekete Jedi ruha is jól áll rajta, kár, hogy nem viseli huzamosan, legalábbis a tunikától később megszabadul. Apjára ütött. És ha már apuka, alig két évtizeddel azelőtt az anyja volt oda kivetítve, aki éppen az apját mentette. Vajon Jabba emlékszik még arra a jeles pillanatra, amikor ennek a suhancnak az apja a nyakának szegezte a fénykardot?

A droid kínzókamra is hihetetlen. Hogy errefelé még a droidokat is kínozzák, az remek bizonyítéka annak, hogy a Star Warsban a robotok is élőlényekként vannak kezelve. Erre persze millió és egy példa van, és nem csak C-3PO vagy R2-D2, de a harci droidok, meg még sok egyéb más droid is. Szóval szerintem felesleges azon csodálkozni, hogy a kis kukadroid visít, amikor forró fém ér a talpához. Ez a Star Wars, itt a robotok élnek, mint minden organikus, nem a logika vezérli őket, hanem többségében az érzelmek - pláne, ha főszereplők. Félhetnek, lehetnek dühösek, lehetnek viccesek, lehetnek bénák, és érezhetnek fájdalmat is.

Egy apróság még, bár valószínűleg mindenki tudja: EV-9D9 hangját a film rendezője, Richard Marquand kölcsönzi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Jabba emlékszik még arra a jeles pillanatra, amikor ennek a suhancnak az apja a nyakának szegezte a fénykardot?

 

Egy apróság még, bár valószínűleg mindenki tudja: EV-9D9 hangját a film rendezője, Richard Marquand kölcsönzi. :)

Ha emlékezne, akkor talán nem becsülné alá Luke-ot.

 

Apróság, de szeretem az ilyen apróságokat a filmkészítők részéről :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 6: The Max Rebo Band

Time: 0:12:22-0:14:21

 

Tartalom

 

Jabba palotáját bemutató körutunk következő állomásához érkeztünk: könnyed szórakoztatás gondoskodik arról, hogy kipihenjük az eddigi izgalmakat, Jabba palotájának közönségével együtt. A színen a Max Rebo Band. A muzsika remek, a banda igazán kitesz magáért. Több kéz, vagy esetleg más végtag szükséges ahhoz, hogy a rengeteg fajt - akiket a képernyőn láthatunk -, megkíséreljük összeszámolni.

Természetesen SW-módra a középpontban Oola, a twi’lek táncosnő gondoskodik arról, az udvartartás élvezze a műsort. A vén csúszómászó mindjárt repetát is kér belőle.

A háttérben feltűnik a Han Solo-dombormű - csak hogy el ne feledkezzünk róla -, és nicsak, Boba Fett sincs éppen messze. Jobb helyen nem is várhatná a következő megbízatást. Hiszi ő.

A háttérben az egyébként biztosan nem a szépségéért, hanem a hangjáért foglalkoztatott Sy Snootlest kísérő vokál színesebb nem is lehetne: a különféle humanoid élőlények közé tartozó Rystall Sant, Greeata Jendowanian és Lyn Me gondoskodik a dalok kíséretéről. Haj, szegény Greeata, vajon miféle sors vezette idáig a Coruscanti Operából?

A műsor zavartalanul folytatódik egészen addig, amíg Jabba láthatóan újabb szórakozást talál magának, ez viszont egyáltalán nem tetszik az áldozat Oolának: egyszer csak nyílik a rejtett csapóajtó, és a táncoslány lezuhan egy verembe. A zenekar hirtelen leáll, a táncoslány pedig egyre nagyobb rémülettel figyeli a verembe vezető alsó kapu felemelkedését. Mindeközben Jabba udvartartása izgatottan figyeli a verembeli történéseket, egy újabbat a könnyű délutáni látványosságok közül, a hutt vezér pedig megéhezett.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ez egy igazán szórakoztató jelenet. Nem éppen a Coruscanti Opera, de Max Rebo bandája nem is az egykori Köztársaság krémjét szórakoztatja. Kikapcsolódásnak attól még kiváló. Na de tényleg, hogy került ide szegény rodiai énekesnő?

Habár nem látjuk Oola végzetét, tudhatjuk, főleg az utána következő eseményekből, hogy szegény táncosnő csúnyán végezte a rancor karmai, vagy inkább fogai között.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újra animált zenés betét sokkal jobban tetszik, bár a zene viszont a régi verzióban jobban bejött. :) Jó ötlet volt megmutatni Oola -t a Rancor barlangjába. Azt a jelenetet az eredeti színésznővel vették fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az eredeti színésznővel, Femi Taylorral, csak 14 évvel később. Mázli, hogy jól tartotta magát a színésznő.

Azt nem tudom, hogy Greeata hogyan került a coruscanti operából Jabba palotájába, de azt igen, hogy Rystáll Santtel közösen járták be ezt az utat, merthogy ő is ott van az ep3-ban. Bár a Birodalomban minden lehetséges.

Sy Snootlest meg külön "öröm" látni ebben a jelenetben, azok után, hogy tudjuk, mit meg nem tett Jabbának. :)

A Lapti Nek zenéje szerintem is jobb volt, mint a Jedi Rock, plusz nincs a szájpadlás csodálás, viszont, ha még mindig a régi jelenet lenne, hát nos... A kor sajnos fogott azokon a bábokon, pláne Snootles bábján. Nem mondom, hogy a CGI sokkal jobb, de arról legalább elhiszem valamelyest, hogy élőlény. Az a báb az borzasztó. Az SE-ig én azt sem tudtam, hogy ő énekel. :)

Na de, hova, ha nem ide illene ez a törölt jelenet, amiben az egész Lapti Neket hallhatjuk és láthatjuk.

http://www.youtube.com/watch?v=WfyLDh_Ea3w

 

És csak a rend kedvéért, az eredeti jelenet:

http://www.youtube.com/watch?v=8ebjptd6Kgo

Amúgy csak nekem tűnik úgy, hogy Oola melle kiugrik a ruhából a zuhanás előtt? :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész SW legrosszabb jelenete lett a felújított éneklős rész. Sokan a rajongók szembeköpésének tartják, és én meg is értem, hogy miért (főleg mert az a szőrős lény szó szerint szinte telibe köpi a kamerát) :D

Az eredeti jelenet soha nem fogott meg különösebben, de a felújított valami borzalom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy Greeata hogyan került a coruscanti operából Jabba palotájába, de azt igen, hogy Rystáll Santtel közösen járták be ezt az utat, merthogy ő is ott van az ep3-ban.

Költői kérdés volt :) Sant esetében nem szerepel a karakternél az ep3, holott úgy emlékeztem, hogy igenis szerepelt az epizódban. Fura, gondolom, még nincsenek teljesen feltöltve a Canon-adatbázisok, vagy mi másért, ezért inkább nem említettem.

Nekem az új zene jobban tetszik, a jelenet meg olyan, amilyen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.