Ugrás a kommentre

EPVI elemzés


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Szerintem az új filmnél ezerszer jobban fog működni, elvégre vagy harminc évet fejlődött a technika. Már az a teknőcképű, hátán kis akármikkel megtöltött ketrecet cígölő figura is ezerszer jobban fest, mint ebben a jelenetben bármi. :) Őszintén szólva, szerintem ez már '83-ban sem volt az igazi. Mintha erre már nem jutott volna pénz, és ilyen félig sikerült bábokat dobtak be. Természetesen a felújítás előnyére vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga az éneklős rész nem a kedvencem, de így is jobb, mint az eredeti. Örülök, hogy ezt megváltoztatták az újabb változatban.

 

Amúgy csak nekem tűnik úgy, hogy Oola melle kiugrik a ruhából a zuhanás előtt? :yes:

 

Olyan a szabása, hogy már előtte is kicsit kilógott, de 1:04-nél nekem is úgy tűnik, hogy kibuggyan a jobb melle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész SW legrosszabb jelenete lett a felújított éneklős rész. Sokan a rajongók szembeköpésének tartják, és én meg is értem, hogy miért (főleg mert az a szőrős lény szó szerint szinte telibe köpi a kamerát) :D

Az eredeti jelenet soha nem fogott meg különösebben, de a felújított valami borzalom

Hát nem tudom... szerintem mérföldeket ver az elődjére, zenében, látványban, mindenben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi jelenetnél egészen jó a zene, csak amikor elkezdőik a gyilkossági kísérlet, akkor már nekem nagyon elcsúszik az összhang a halottak és látottak terén. Amúgy maga a jelenet nem feltétlenül rosszabb a régebbi változatban, de a kivitelezés már annál inkább. Azért azok a szereplők tényleg olyanok, mintha valami vidéki műv.ház óvodásoknak szóló bábműsorából léptek volna elő. Azért az Ep.6-ban ennél már jóval nagyobb kihívásokat jelentő dolgokat is megoldottak szebben, ez a részlet eléggé az igénytelenség számlájára írható, vagy netán annyira fogytán volt már az idő/pénz, hogy nem fordítottak rá elég figyelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem ez a jelenet felújítva is, anélkül is gááááz. Már bocs. Jó a hasonlat az óvodásoknak szánt bábelőadással, főleg, hogy ugye "szombati matinénak" indult a SW.

Viszont ez a koszos bűntanya (ennek a helyszínnek a láttán megkérdezem, milyen alapon sértegette Luke egy epizóddal ezelőtt Yoda otthonát :D) nagyszerű kontrasztot ad mind az el sem készült Halálcsillag steril világához, mind az érett Luke Skywalker karakteréhez. A korábbi droid halálra kínzása tökéletes arra, hogy gyerekbarát módon tegye elénk egy maffiafőnök hétköznapját miközben az űrfantasy hangulat is megmarad. Nyilván erről a droidnak más a véleménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas mondta a felújított változat előtti werkfilmben (VHS-kazetta), hogy a zenés jelenetre már alig volt idő, nagyon el voltak csúszva a forgatással, azért lett olyan, amilyen. A SE szerintem jót tett ezzel a résszel, sokkal jobb lett a zene, a képi világ, az összhatás. Persze a Lapti Neket is szeretem, viszont a Jedi Rocks is nagyszerű, a felújítás életet lehelt egy eléggé összecsapott jelenetbe. :) A banda létszáma is jelentősen megnőtt, ez megfigyelhető.

 

Oola szegény, nagyon sajnáltam. :( Mindig kíváncsi voltam, miként kerülhetett olyan helyzetbe, hogy végül Jabba rabszolgájaként végezte. A twi'leket megformáló színésznő cirka 15 évvel később is nagyon szép maradt. :)

 

Nagyszerű ez a jelenet, ahol a Jabba-féle bűnbirodalom minden mocska megnyilvánul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy van itt egy elég durva baki is. Az a szájharmonikázó teknősbéka, amit a szőrös bolha lekiabál, amikor elkezd fuvolázni, a revü nyitányának pillanatában egyszerűen átteleportál a fúvósok mögé. Jól ráijeszthetett a bolha, egy szempillantás alatt teret váltott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 7: The Price for Chewbacca

Time: 0:14:22-0:17:35

 

Tartalom

 

Hirtelen lövések hangja zavarja meg az általános mulatós hangulatot, még Bujaféreg is arra fordítja a figyelmét, az udvartartásról nem is beszélve. És ekkor megjelenik a színen Boushh, a fejvadász, láncon vezetve Chewbaccát. Vajon hogyan tudta egy ilyen kis mitugrász elkapni az igen termetes vukit? Boushh nem kertel, jó fejvadászhoz híven azonnal kéri a fizetséget.

Végre egy protokolldroid a színen, mégsem kell huttul tanulnunk :D

Threepio meglepődve tekint a vukira, akitől csak egy rövid hrrr-ra futja. Jabba közli a nyilvánvaló tényt mindenkivel: megvan Chewbacca. Boba Fett vonzó társaságot választ magának az események nyomon követéséhez: Rystall és Lyn Me között figyel.

Jabba hutt nyelven Threepiot szólítja, aki Jabba ide vagy oda, mégis kiváló protokolldroid módjára tesz eleget ura óhajának, hogy beleprogramozott képességeit ezúttal tolmácsolásra fordítsa.

Igen szép alkudozásnak lehetünk szemtanúi: a hutt vezér 25 ezret ajánl, míg a fejvadász 50 ezret kér. Ennek a merészségnek Threepio issza meg a levét, Jabba véleményének kinyilvánítása közben lelöki az emelvényről a légynek sem ártott protokolldroidot. Miközben Jabba közli válaszát, Boba Fett inkább flörtöl, talán mégsem veti minden figyelmét az előtte folyó tárgyalásra; biztosan látott már eleget. Azért biztos, ami biztos alapon elhagyja a hölgyek társaságát.

Jabba igen kíváncsi:

-Miért kellene 50 ezret fizetnie? – fordítja Threepio, mire megkapjuk a választ egyenest a droid szájából: - Mert hődetonátor van nála!

Jabbán kívül - aki vígan kacarászik-, mindenki megrémül a hődetonátor láttán, Fett előkapja a fegyverét lövésre készen. Érdekes, hogy Boushh-on kívül Chewie az, aki viszonylag nyugodtan áll a fogadóterem padlóján. A társaság reakcióját elnézve a hődetonátor biztosan nagyot robban, főleg egy ilyen zárt térben, mint amilyen a vén gengszter palotája.

Jabbának tetszik a fejvadász, értékeli, ha valaki akár még vele szemben is hmm… tökös legénynek mutatkozik.

-Ez a fejvadász kedvemre való gazfickó: vakmerő és ötletes.

Mindenesetre Boba készenlétben tartott fegyverét immár leengedve követi az események további alakulását, mialatt mindenki megtudja, uruk miként határoz. Threepio közli a fejleményeket, szegényre ráférne egy alapos takarítás, az őt ért inzultusok nem maradnak nyomok nélkül immáron nem is olyan csillogó aranyszínű testén. A gengsztervezér második körben 35 ezret ajánl, Threepio kétségbeesett hangon ajánlja a fejvadásznak ennek elfogadását, amire a fejvadász végül rááll.

A gamorrai őrök el Chewbaccával és folytatódhat a mulatság. Boushh-t Fortuna szólítja meg, elvégre a fizetség jár, mint ahogy Fett talán elismerőnek mondható bólintása is. Mialatt Chewbaccát hurcolják a börtönök felé, egy őrnek látszó alak követi őket; elmozdítva az arclemezét felismerhetővé válik nem más, mint Lando Calrissian. Lassan a fél banda bent van Jabba palotájában, innen kezdenek figyelemreméltóbb fordulatot venni az események.

A palotát nem vukikra méretezték, de azért sikerül beebrudalni Chewie-t a börtönbe.

Végül kapunk egy szép naplementét a Tatooine mindkét napjával, és hogy egy percig se felejtsük el, a Tatooine egy élő bolygó, még egy táplálkozó lény is kiegészíti a látképet. Összességében nézve izgalmas napon vagyunk túl.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Felpörögtek az események, végre valami igazán érdekes is történik a palotában. Tetszik ez a jelenetsor, láthatjuk Jabbát „munka” közben, aki nem egy ijedős fajta, bár nem is tűnik annyira törékeny lénynek, mint a többiek a teremben. Tudjuk, hogy a fejvadász Leiát takarja, szerintem nem semmi, ahogyan levezényli az alkudozást. Tőle sem áll nagyon távol az agresszív véleménycsere, ezúttal szó szerint értve :D Lando pedig már odabent tétlenkedhet egy ideje, szóval lassacskán mindenki becsorog a palotába.

Úgy tűnik, Luke nem bízott olyan veszett módon abban, hogy sikerül szimplán tárgyalással megoldania Han kimentését. Szükséges volt, B, C, és a ABC összes betűjének megfelelő terveket kovácsolni a biztos siker érdekében, elvégre ők csak maroknyian vannak, igaz, egyikőjük Erővel hajtott mindenes. Attól még az ellen se nem kicsi, se nem veszélytelen tömeget alkot. Egyébiránt inkább egy Jedi útja előbb tárgyalni, és a végén hősködni (hmm... igazából ez már nem annyira, de majd beszélünk még Jediségről) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős jelenet, ami remekül beleszövi Chewbaccát, sőt Boba Fettet is az események folyamába. Elég merész húzás Jabbát a saját palotájában hődetonátorral fenyegetni (elvégre ha nem kíván a delikvens meghalni, nem fog robbantani, ha pedig nem robbant, előbb-utóbb elteszi a detonátort, ha pedig elteszi a detonátort, mi a garancia, hogy Jabba nem fogja szitává lövetni utána?), de bejött. Remekül funkcionál Threepio is az új szerepében, vicces, ahogy Jabba a rossz hír hozóját bünteti. Szintén remek része a jelenetnek, ahogyan elnyeri a többiek elismerését a fejvadász ezzel a vakmerő húzással.

 

Amúgy vajon Jabba mikor jött rá, hogy mi folyik a háttérben? Hiszen a következő jelenetben már felkészülten várja a "mentőakciót"? Chewie túl együttműködő volt? :D Vagy csak túl egyértelmű volt az egész Jabba számára?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, itt kezdenek felpörögni az események.

 

Amúgy vajon Jabba mikor jött rá, hogy mi folyik a háttérben? Hiszen a következő jelenetben már felkészülten várja a "mentőakciót"? Chewie túl együttműködő volt? :D Vagy csak túl egyértelmű volt az egész Jabba számára?

Ezen már én is sokat gondolkoztam, és mindig abban maradtam magammal, hogy Jabba alapból bizalmatlan (gengsztereknél ez a hosszú élet titka), és valóban, Chewie túl együttműködőnek tűnt ahhoz, hogy erőszakkal elfogott wookie-nak látszon. Amúgy nekünk is túl együttműködőnek tűnt, nem? :) Kellett volna egy kis műbalhé, falhoz csapkodás, és hasonlók. Ha tényleg elfogják, egy ilyen apró termetű fejvadásznak jóval nagyobb erőfeszítésébe tellett volna bevonszolnia valahogy a palotába.

 

Nekem mindig az volt az érzésem, hogy ezt a tervet feleslegesen túlbonyolították, és örülhetnek annak, hogy a végén mindannyian élve megúszták :)

Nagyon másmilyen tervvel nem sok esélyük lett volna kihozni Hant. :) Egyébként ez sem volt túl bonyolult: egyesével így vagy úgy mindannyian beszivárogtak a palotába, ez okozta a legkevesebb feltűnést, aztán attól függően, hogy Jabba hogy reagál Luke ajánlatára, mentek volna tovább. Arra nyilván nem számítottak komolyan, hogy Jabba első szóra megválik a kedvenc falidíszétől, ezért is volt ott Artunál Luke fénykardja. Igaz, volt rá esély, hogy nem mindenki éli túl, de a kockázathoz mindannyian hozzá vannak szokva - kivéve talán Thripio-t. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a fejvadász önmagában azzal, hogy elkezdett fenyegetőzni, felkeltette Jabba figyelmét. Ez lehet egyfajta tisztelet is irányába, de azért úgy gondolom rajta tartotta a szemét, vagy ő, vagy Boba, hogy legközelebb ne emberkedjen itt. Chewbacca meg pusztán azért is gyanús lehetett, mert nem elég, hogy viszonylag együttműködő volt, de a tény is, hogy elfogták és idehozták (úgy tudom Han fején volt vérdíj, az övén nem), mikor az tudott volt, hogy Han legnagyobb sidekickje, aki nem hagyná annyiban Solo "bebörtönzését". Ugye előtte már Luke is bepróbálkozott nála, akiről szintén tudhatta, hogy Han cimborája, ezt összekapcsolva az idehurcolt Chewie-val, plusz a hirtelen feltűnő rejtélyes fejvadásszal... ezt egy hutt agya is össze tudja kapcsolni. :P

 

Maga jelenet, mikor előveszi a hődetonátort nagyon tetszett, ügyesen építették fel a feszültséget, ahogy a kamera rásvenkel a robbanószerkezetre, de rásegít a hangulatra 3PO hanghordozása is. Közben mindenki megfagy, a szurony megáll a levegőben és mindenki a fejvadászt figyeli. Jabba röhögésével, illetve az olyan apró jelekkel, mint Boba biccentése pedig remekül érzékeltették azt, hogy ezzel a domináns stratégiával, sikeresen nyerte le emberünk a respectet ebben a bűnbarlangban. Az atmoszférateremtésben az egész Jabba-palotás szekvencia remekel, de az összes jelenet közül, ezt mindig is nagyon kedveltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis jelenet és fura, hogy a fejvadásznak még nevet is adtak. Ő volt Bohus. :D Itt látjuk egyetlen egy alkalommal elszakadni bujaférget Jabba -tól. Arra is rá kellett jönnünk, hogy nem csak buja de gyávaféreg is. :D Lando -t is jól bevezették mellesleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a fejvadász önmagában azzal, hogy elkezdett fenyegetőzni, felkeltette Jabba figyelmét. Ez lehet egyfajta tisztelet is irányába, de azért úgy gondolom rajta tartotta a szemét, vagy ő, vagy Boba, hogy legközelebb ne emberkedjen itt. Chewbacca meg pusztán azért is gyanús lehetett, mert nem elég, hogy viszonylag együttműködő volt, de a tény is, hogy elfogták és idehozták (úgy tudom Han fején volt vérdíj, az övén nem)

Biztos, hogy az ő fején is volt vérdíj, különben miért fizetett volna akár egy petákot is érte? Az lett volna csak az igazán gyanús, ha nincs a fején vérdíj, egy fejvadász viszont úgy dönt, hogy ő csak azért is elfogja a veszélyes vukit, majd a felajánlott honoráriumot (ami már önmagában egy gesztus lett volna Jabbától, ha nincs Chewie fején vérdíj) még fentebb is tornássza. :D

 

Ez eléggé valószínűtlen, ráadásul Jabba is valami hasonlót mond, hogy "Végre megvan Chewbacca". Szóval biztos kerestette őt is, pont amiatt, ami elhangzott korábban, hogy Hannal össze voltak nőve, szóval elég valószínű, hogy tervez valamit, akkor meg már jobb elkapni, mielőtt ő találja meg Jabbát.

 

Ody: Hát nem tudom... a jelenetnél nekem az egyik gyenge pont, ahogy Lando felfedi magát... tök fölöslegesen, lényegében csak a nézőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon miért hagyta Jabba, hogy Bohus kiolvassza Solo -t? Elvileg ott voltak már, így simán közbeléphetett volna az őrsége. Egyébként is nehéz lett volna nem észrevenni a műveletet, akkora zajjal járt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ha felfedi a száját, az arca alsó részét, jobban látja Chewie-t? :D Sajnos az a bajom ezzel a résszel, hogy semmi értelme annak, amit csinál. :)

 

Persze, hogy nincs, ahogy Ody is írta, kizárólag a nézőknek szól (talán leginkább a gyerekeknek?), hogy aki nem vette észre magától, az is tisztában legyen vele, hogy mindenki ott van már, aki kell. Kicsit olyan mesefilmes dolog ez. :)

 

Van olyan köztetek egyébként, aki már itt biztosan tudta, hogy a fejvadász Leia? Mert én anno ifjú hajadon koromban csak azt sejtettem elég erősen (lásd Chewie együttműködését), hogy jó barát. Biztossá csak akkor vált a dolog, amikor levette a sisakját. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nincs, ahogy Ody is írta, kizárólag a nézőknek szól (talán leginkább a gyerekeknek?), hogy aki nem vette észre magától, az is tisztában legyen vele, hogy mindenki ott van már, aki kell. Kicsit olyan mesefilmes dolog ez. :)

 

Van olyan köztetek egyébként, aki már itt biztosan tudta, hogy a fejvadász Leia? Mert én anno ifjú hajadon koromban csak azt sejtettem elég erősen (lásd Chewie együttműködését), hogy jó barát. Biztossá csak akkor vált a dolog, amikor levette a sisakját. :)

Nekem Chewie együttműködése se tűnt fel elsőre. Azt hittem, tényleg elkapták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van olyan köztetek egyébként, aki már itt biztosan tudta, hogy a fejvadász Leia? Mert én anno ifjú hajadon koromban csak azt sejtettem elég erősen (lásd Chewie együttműködését), hogy jó barát. Biztossá csak akkor vált a dolog, amikor levette a sisakját. :)

Nem tudtam, hogy a fejvadász Leiát takarja, szóval meglepett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van olyan köztetek egyébként, aki már itt biztosan tudta, hogy a fejvadász Leia? Mert én anno ifjú hajadon koromban csak azt sejtettem elég erősen (lásd Chewie együttműködését), hogy jó barát.

Nekem Chewie együttműködése se tűnt fel elsőre. Azt hittem, tényleg elkapták.

 

Én kicsit furának találtam hogy Csubi nem tombol és lök fel mindenkit akit ér. Azért Leiát és Jabba fogdmegjeit megtaszigálhatta volna egy picit.

 

Amúgy "Yoto" kiléte nekem se esett le.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lövésem sem volt arról, hogy Boushh (nem Bohus ;)) valójában Leia, de Chewia katartikus nyugalma sem tűnt fel. Ami azt illeti, utóbbi eleddig soha. Pedig ja, egy wookiee-t egyszerű láncon vezetve, miközben te nálad egy egyszerű lándzsa van, és még kartávolságban is van a szőrgolyótól, hát az a minimum, hogy menten a földhöz leszel párszor csapkodva. Szóval ja, így már nekem is gyanús. Huszonegynéhány év után ez is leesett. :D

Érdekes, hogy bár C-3PO-t elsősorban tolmács droidként ismerhettük meg, az egész Sagaban ez az egyetlen alkalom, amikor tényleg tolmácsolnia kell. Az már csak külön poén, hogy egy olyan nyelvet fordít, amit majdnem minden filmben hallunk, és eleddig sosem kellett fordítania a szereplőknek, ráadásul pont Jabbának, aki tud basicül. Oké, itt most Boushh más nyelven beszél, de később Han is kéri C-3PO-t, hogy fordítsa le neki, amit mond. Pedig aztán Han alig két résszel ezelőtt cseverészett vele. Szóval C-3PO végre azt teszi, amit egy protokoll droidnak kell. Bár lehet, hogy a gazdáját kifogásolni tudná, elvégre "ezen a vidéken nincs igazán szükség protokollra." :)

Én mindig úgy képzeltem, hogy Boba Fett jött rá a dologra, bár fogalmam sincs, miért. Persze inkább Jabbára fogadok, vagy mindkettőre, akárhogy is, nem nagy dolog rájönni. Valószínűleg Jabba is igen jól tudja, kik voltak az elmúlt években Han társaságában. Erre ebből a társaságból hirtelen megjelenik a két droid, amit csak úgy odaajándékoznak neki. Aztán holón már bejelentkezett Luke, és ezt követően pár órával már Chewie is beesik. Ebből már nem nehéz összerakni a dolgokat.

Luke terve pedig nem volt túlbonyolítva, csak jól kigondolva. Úgy csinálta meg, hogy több pontján is biztosítva legyen, hogy Han esetleg kijut az érkezése előtt (Jabba rábólint az ajánlatra, Leia ki tudja vinni, Luke ki tudja dumálni), de maga a terv összességében nem erről szólt, hanem arról, hogy mire ő odaér, már az egész csapat ott legyen, készen. Ha minden a terv szerint alakult volna, akkor Luke megérkezésekor a fogadóteremben ott van Lando és Leia is fegyverrel (Lando sem véletlen áll be Jabba mellé, amikor megjön Luke), meg R2 fénykarddal. Csak sajnos Leiát úgyszólván lefegyverezték, R2 meg "eltűnt." A terv itt kicsit megbicsaklik majd, de Luke jól rögtönöz.

És még valami. Leia baromi jó diplomata, egyből tudta, hogy itt az észérvek helyett az erő és a fenyegetés dominál. :) Azért csordogál benne Anakin véréből is. Azt viszont figyelitek, hogy miután elül a por, Boushh C-3PO-hoz megy és mond is neki valamit? Lehet, nem véletlen választottak egy olyan nyelvet, amit Jabba és valószínűleg sokan mások sem beszélnek, és itt azért hamar leközölt némi infót C-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem feltűnt, de nem szerettem volna túlbonyolítani a cselekményleírást, szóval nem írtam le minden apró mozzanatot, pont ez maradt ki :oops: Vajon mit mondhatott neki?

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 8: Free From the Carbonite

Time: 0:17:36-0:22:09

 

Tartalom

 

Izgalmas nap után édes a pihenés: Jabba palotájában mindenki a jól megérdemelt alvásidejét tölti. A kamera végigpásztázza a fogadótermet, miközben egyszer csak a háttérben ólálkodva megjelenik Boushh. Elég óvatlanul nekimegy a bejárati boltívről csüngő szélkelepféleségnek, megrémisztve ezzel saját magát. Úgy tűnik, a fejvadász nem egyenes úton jár. Leoson a lépcsőn, végig a fogadótermen, és bár az arckifejezését nem látjuk, a mozgása arra enged következtetni, hogy próbál igen körültekintően végigmenni az alvó lények között.

Végül megtalálja célját, útja egyenesen a Han Solot rejtő karbonithoz tart. Óvatosan egy kiugró falszakasz mögé lapulva nekiáll átkattintani a karbonitot helyén tartó eszköz kapcsolóját. A dombormű immáron a talajon nyugodva áll, a fejvadász hasonló gondossággal kattintgatja a karbonitba ágyazott szerkezeteket, majd figyeli munkája eredményét.

Han Solo kienged a fagyasztásból és kiesik a padlóra. Most már teljesen biztosan lehetünk abban- már ha egyáltalán volt bárkinek bármiféle kétsége ez irányban-, hogy a tömb életben tartotta. Boushh felsegíti ülő helyzetbe a csempészt, majd néhány, immáron basicen előadott mondattal igyekszik közölni a tényállást, miszerint Han vaksága csak átmeneti, minden a fagyasztás utóhatása.

- Hol vagyok? – jogos a kérdés.

- Jabba palotájában.

- Ki vagy? – még jogosabb kérdés. Boushh maszkja alól nem más, mint Leia hercegnő arca és hajzuhataga bukkan elő.

- Valaki, aki szeret. – köszönti most már a saját hangján a csempészt, aki ezzel megkapja a legjobb választ a kérdésére.

- Leia! – mondja ki a nyilvánvalót, de Leia hercegnő nem hagyja sokat dumálni, inkább megcsókolja a csempészt. Kicsit sietősen, nem is áll le kiélvezni a találkozás minden percét, mert sietniük kell. Ekkor pedig egy ismerős hörgés hangzik fel a hátuk mögül:

-Ezt a röhögést ismerem. – feltárul az eddig elfüggönyözött emelvény, ahonnan Jabba udvartartásának jó része figyel álnokul. Threepio száját előreláthatóan befogják, remekül megsejtve, hogy előbb elárulná a jelenlétüket, mint ahogy Jabba leleplezi magukat.

Han Solo gyorsan kapcsol, azonnal próbálja menteni a menthetőt, magyarázva a hutt gengszternek, miért nem fizette ki a tartozását eddig.

- Épp a pénzedet megadni indultam, amikor eltérítettek. – némileg csempész módon elferdítve kezdi tálalni a történéseket. Azonban Jabba ennyi idő után nem könyörül, Hanból banthaeledel lesz. Kárörvendő nevetés tölti meg a teret a csempész körül, aki hiábavalóan igyekszik egyezkedni a huttal. Hant elvezetik, Jabba figyelme a hercegnő felé fordul, közelebb invitálva magához. Persze Leia nem magától indul neki, két őr fogja közre és viszi a gengszter elé, az egyikőjük Lando.

Leia helyzete ellenére megfenyegeti Jabbát a befolyásos barátaival, akit ez túlzottan nem hat meg, a hercegnő viszont annál inkább a kedvére való. Threepio látni sem bírja a történteket, Bujaféreg pedig szokása szerint harsányan röhögve kommentálja az eseményeket.

Hant belökik a börtönbe, szerencsére Chewie mellé kerül: a két jóbarát ismét együtt. Han tőle érdeklődök, mi folyik körülötte, mire a vuki izgatottan mesélni kezd.

Tud valaki esetleg vukiul? :D Mindenesetre a csempész válaszaiból kiderül, a Chewie éppen a kiszabadításának terveit meséli a kapitányának. Han nem kicsit kételkedik Luke terveiben, véleménye szerint Luke magára sem tud vigyázni, majd szimplán közli:

-Csak kiteszem a lábam, és mindenki begőzöl. – végül Chewie védőn magához rántja a csempészt, aki közli, jól van.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szeretem ezt a jelenetet, sok minden belefért, és ha jól meggondoljuk, tele van érzelemmel. Leiát láthattuk már, ahogy kinyilvánítja az érzelmeit, de ennyire odaadó még soha nem volt. A körülmények ellenére nagyon intenzív a jelenet, szinte felforrósítja a fagyasztóból éppen hogy kikerült Han körül a levegőt, a csempésznek szüksége is van rá :)

Aztán ott van Chewie és Han találkozása, nagyon megható látni a vuki törődését, persze a tervek ismeretében könnyebb neki fittyet hánynia arra a tényre, miszerint éppen Jabba kicsit sem ötcsillagos szállodabeli stílusú börtönében kénytelenek rostokolni.

Han és Jabba is megér egy misét, semmivel sem törődve csakis a kettőjük között fennálló problémára koncentrálnak, a csempész talpraesetten igyekszik kivergődni a slamasztikából. Bár nem is tudom, hogy vajon az ep4 után miért nem ment egyenesen vissza a Tatooine-ra, és fizette ki a tartozását. Valószínűleg lett volna rá lehetősége, ideje pláne, akkor még nem üldözte sem Vader, sem a fejvadászok, vagyis utóbbiak legfeljebb csak a gengsztervezér megbízásából.

Leia a korábbival ellentétben már korántsem tudja annyira megtartani a hidegvérét, talán valódi fenyegetésként, vagy inkább csak hogy mondjon valamit, jön elő a befolyásos barátaival; de hát Jabba a hődetonátortól sem ijedt be, pedig az közvetlen veszély volt, ellentétben Leia nagyon is távoli befolyásos barátaival. Ami Jabba palotáján kívül van, az olyan a gengszternek, mintha nem is létezne.

Kicsit viccesnek tartom, hogy a jelenet elején Leia kopogó cipőben sétál végig az alvók között :D

És hadd ne menjek el szó nélkül a szinkron mellett. Igazság szerint nem tudom, hogy minden felirat ezt a begőzöl szöveget kapta-e, de nekem mindig is a mindenkire rátör a nagyzási hóbort tetszett a szinkronban (ha másért nem, csak ezért megéri szinkronnal nézni ezt az epizódot). Nem mellékesen, mintha az eredeti angol is nagyzási hóbortot jelentene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre még én is nagyzási hóbortként emlékszem, pedig de jó régen nem láttam már, csak angolul.

 

Nekem Chewie együttműködése soha nem tűnt fel, az viszont különös kegynek tűnik, hogy Jabba (?) egy cellába rakta Hannal. Mintha ezek ketten nem sétáltak volna ki-be jobban őrzött objektumokból is.

A Leia- 3PO beszélgetés nekem feltűnt. Persze, protokolldroidról lévén szó, lehet hogy csak azt kérdezte, hol van a mosdó..... valószínű, igaz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.