Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Őszintén szólva, én pont lesz*rom, mikor mutatják be, amíg jó. Nem érdekel, ha egy MCU filmre ugyanazon napra esne a premier, max az egyik nap egyikre, a másik nap másikra megyek. Természetesen az SW-re először. Nem tudom, mezei nézőként ilyenen minek görcsölni. Ha a pénzes zsákok úgy látják, hogy fél év elég két premier között, akkor mi, a RAJONGÓK miért sírunk amiatt, hogy fél év alatt két Star Wars filmet is láthatunk, uram bocsáss meg, párhuzamban egy MCU filmmel, ami itt a fele társaságot nem is érdekli, de engem, aki mindkét franchise-nak nagy rajongója, meg pont össze tudja hangolni. Jajj! De most komolyan! Anno 20+ évet kellett várni az új SW filmre, most meg a rajongók akadnak ki azon, hogy fél év alatt kettő is lesz.... No comment... És még az is szempont, hogy nehogy egy MCU filmmel kerüljön párhuzamba moziba. WTF???? :o Eleve nem kihívó, és ha mégis? Mindkét pénz ugyanahhoz a stúdióhoz folyik be, és mindkét széria olyan független egymástól, mint itt sokan a Star Trek rajongóktól.

Most komolyan, görcsöltök olyanon, amin a Disney-Lucasfilm csapata, akiknek EZ A SZAKMÁJUK és ezen múlik TÖBB MILLIÓ DOLLÁRJUK, nem görcsölnek. De Star Wars rajongóként zavar titeket, hogy két Star Wars lesz fél éven belül. Ez a röhögőgörcsöt okozó irónia netovábbja... :lol2:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mostmár megvagyok barátkozva a májusi premierrel, bár az elmúlt hetek, hónapok hírei azt sugallják nekem, hogy azért egy + mondjuk 2 hónapos csúszást eltudnának könyvelni a filmmel kapcsolatban. Így kicsit több idejük lenne mindenre, mert valahogy úgy érzem, hogy amit eddig leforgattak a két rendezővel, azoknak a nagyját dobták is. Persze nem tudni, hogy mennyit, én most tippeltem egyet. :)

 

Az MCU -t azért kevertem bele, mert tudtommal az is Disney -hez tartozik. És én egy úgy gondolom, hogy egy ilyen döntést megtehetnének, hiszen így meghosszabítanák az évet: februárban Fekete Párduc megjön, az kb. lemegy április közepéig-végéig, májusban jön az A3, ami a nyár végéig biztos elég lesz, ugyanúgy a Hangya 2 is, és a nyár közepén jönne Han Solo, akivel kb. októberig kihúznák 4 hónapot. Így le lenne majdnem fedve a jövő év a Disney -nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, én pont lesz*rom, mikor mutatják be, amíg jó. Nem érdekel, ha egy MCU filmre ugyanazon napra esne a premier, max az egyik nap egyikre, a másik nap másikra megyek. Természetesen az SW-re először. Nem tudom, mezei nézőként ilyenen minek görcsölni. Ha a pénzes zsákok úgy látják, hogy fél év elég két premier között, akkor mi, a RAJONGÓK miért sírunk amiatt, hogy fél év alatt két Star Wars filmet is láthatunk, uram bocsáss meg, párhuzamban egy MCU filmmel, ami itt a fele társaságot nem is érdekli, de engem, aki mindkét franchise-nak nagy rajongója, meg pont össze tudja hangolni. Jajj! De most komolyan! Anno 20+ évet kellett várni az új SW filmre, most meg a rajongók akadnak ki azon, hogy fél év alatt kettő is lesz.... No comment... És még az is szempont, hogy nehogy egy MCU filmmel kerüljön párhuzamba moziba. WTF???? :o Eleve nem kihívó, és ha mégis? Mindkét pénz ugyanahhoz a stúdióhoz folyik be, és mindkét széria olyan független egymástól, mint itt sokan a Star Trek rajongóktól.

Most komolyan, görcsöltök olyanon, amin a Disney-Lucasfilm csapata, akiknek EZ A SZAKMÁJUK és ezen múlik TÖBB MILLIÓ DOLLÁRJUK, nem görcsölnek. De Star Wars rajongóként zavar titeket, hogy két Star Wars lesz fél éven belül. Ez a röhögőgörcsöt okozó irónia netovábbja... :lol2:

Ez most mi? Felőlem jöhetnek félévente, viszont a marketingesek szemlátomást el akarják kerülni, hogy a IX előtt ne egy évnyi szünet legyen. ;) Gazdasági szempontból ez nagyon is indokolt, hiszen közeli premierekkel az új film határhatása az eladásokra jóval kisebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz! Legyen minden órában új SW premier mert akkora jó filmek! Azért ne hülyüljünk már meg idő előtt. ;) Nincs olyan marketinges aki szerint ez jó (legalábbis hosszútávon biztos nincs).

Nyilván van, mert a Disney nagyjából 2009 óta csinálja, ami azt hiszem, kimeríti a hosszú táv fogalmát, ráadásul van olyan részlegük (MCU), ami már 2-4 hónapos premierekkel dolgoznak. Nem félévvel kell boldogulniuk, pláne nem egy évvel, hanem olykor csak 2 hónappal. Gondolom, hangyányit értenek ehhez. Jobban, mint te vagy én. Gondolom az olyan nagy cégeknél, mint a Disney vagy a Lucasfilm nem bólintanának rá ezekre a premierdátumokra, vagy nem ragaszkodnának hozzá, ha úgy gondolnák, hogy ezen csak buknak. Szóval, "ne hülyüljünk már meg idő előtt", hanem inkább gondoljunk bele, hogy ott a témában rendkívül nagy tapasztalattal bíró szakemberek döntenek erről, akik nem 2 órányi szabadidőt kockáztatnak az életükből, hanem több száz millió dollárt.

 

Ez most mi? Felőlem jöhetnek félévente, viszont a marketingesek szemlátomást el akarják kerülni, hogy a IX előtt ne egy évnyi szünet legyen. ;) Gazdasági szempontból ez nagyon is indokolt, hiszen közeli premierekkel az új film határhatása az eladásokra jóval kisebb.

Reakció arra, hogy már sokadszorra olvasom a kedvenc Star Wars rajongói fórumomon, hogy mekkora gáz, hogy sűrűn jönnek a Star Wars filmek. Ja, sokkal jobb volt, amikor háromévente jött, sőt még jobb volt, amikor 16 évet kellett várni a következőre.

Az meg, hogy ragaszkodnak a Han Solo film premierjéhez, azért nem csak azért van, hogy ne legyen tartósabb szünet az ep9-ig. Ezekhez a filmekhez komoly franchise kötődik, ha eltolják, több tucat másik cég is kénytelen halasztani (Hasbro, Lego, Pepsi, anyámkínja). És mivel itt azért több száz milliós szerződésekről van szó, felteszem, ha ilyen történik, akkor a Disney-t szankciók sújtják, mi tudom én, ködbér. Már pedig nyilván ők sem akarnak milliókat kifizetni több tucat cégnek, amíg az nem feltétlen muszáj. És ismétlem, ha a szakemberek úgy vélik, hogy ez így működhet, kik vagyunk mi, hogy megkérdőjelezzük őket? Pláne, hogy eddig rossz filmet még nem tettek le az asztalra. Ha az ep7, a Rogue One vagy a Rebels sz*r lett volna (pedig az ep7-re és a Rebelsre sem volt olyan hűde sok idejük), akkor jogosnak érezném az aggodalmat, de nem azok. Nekem ennyi elég volt, hogy bízzak a Disney-Lucasfilm párosban. A kétkedőknek mi kell még?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván mindennek megvan a maga szépsége. Annak is volt, hogy három évet vártunk egy filmre. Az egy éves ritmus is jó, de most már a még sűrűbb premierekről beszélünk. Jó dolog SW-t nézni moziban, de az ipari termelés nehogy a minőség kárára menjen. A Solo filmnél vannak már ilyen jelek. Értem én, hogy a Marvel filmekkel már bizonyított a Disney, azonban az SW másabb a szememben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked másabb, nekem is, ez érthető, de a marketingeseknek nem az, nekik egy árú, amit el kell adni.

A sorozatgyártás valóban a minőség rovására fog menni, ez az, ami miatt én anno, amikor a Disney megvette, kiakadtam. Ezért jósoltam már akkor a franchise halálát. De ez nem most fog bekövetkezni, nem a Han Solo filmmel, nem az ep9-cel, ez 15-20 év múlva várható.

A Han Solo filmnél sem hiszem, hogy a sorozatgyártás okozta a gondot, csak annyi, hogy rossz választást hoztak. Nem voltak sürgetve, sőt eleddig pont ez a film az az újak közül, amelyikkel a legtöbbet dolgozhattak. 2013-ban kezdték el a munkát, négy éve. Nem mondhatjuk, hogy kapkodnak. Miller és Lord is két éven át dolgozott a projekten 2015-től. Volt idejük, sokkal több, mint Abramsnek az ep7-re. Mire premier lesz, addigra majdnem öt év telt el a pre-produkciós munkálatok óta. Nehogy már ennyi idő alatt ne tudjanak összedobni egy filmet, mert akkor tényleg baj van.

És eddig nekem úgy tűnik, hogy Howard jól fogja a gyeplőt. A forgatókönyv meg állítólag jó, szóval azért most már nagy gond itt sem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reakció arra, hogy már sokadszorra olvasom a kedvenc Star Wars rajongói fórumomon, hogy mekkora gáz, hogy sűrűn jönnek a Star Wars filmek. Ja, sokkal jobb volt, amikor háromévente jött, sőt még jobb volt, amikor 16 évet kellett várni a következőre.

Az meg, hogy ragaszkodnak a Han Solo film premierjéhez, azért nem csak azért van, hogy ne legyen tartósabb szünet az ep9-ig. Ezekhez a filmekhez komoly franchise kötődik, ha eltolják, több tucat másik cég is kénytelen halasztani (Hasbro, Lego, Pepsi, anyámkínja). És mivel itt azért több száz milliós szerződésekről van szó, felteszem, ha ilyen történik, akkor a Disney-t szankciók sújtják, mi tudom én, ködbér. Már pedig nyilván ők sem akarnak milliókat kifizetni több tucat cégnek, amíg az nem feltétlen muszáj. És ismétlem, ha a szakemberek úgy vélik, hogy ez így működhet, kik vagyunk mi, hogy megkérdőjelezzük őket? Pláne, hogy eddig rossz filmet még nem tettek le az asztalra. Ha az ep7, a Rogue One vagy a Rebels sz*r lett volna (pedig az ep7-re és a Rebelsre sem volt olyan hűde sok idejük), akkor jogosnak érezném az aggodalmat, de nem azok. Nekem ennyi elég volt, hogy bízzak a Disney-Lucasfilm párosban. A kétkedőknek mi kell még?

Ja értem. De most volt ilyen vélemény lentebb? Mert akkor elkerülte a figyelmem. Nekem mindenesetre nincs bajom a félévenkénti filmekkel, bár tegyük hozzá, egyelőre nem erről van szó, csupán egy egyszeri feltorlódásról az átállás miatt. Hiszen a HS és a IX között megint egy év lesz. Szerintem amúgy ez is igen erőteljesen közrejátszott a döntésben, ezért is írtam alább azt. Persze, emellett a kötbér és a bekalkulált órarend is fontos, de én úgy érzem, hogy mindenképpen akartak 1 évet a IX előtt, és ehhez pláne nem akarnak nyúlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Állítólag Corellia és a Kessel is feltűnik majd a filmben.

 

Egy álom válna valóra ha azok a legendás helyek végre filmen is megtekinthetők lennének... Szeretem én az új bolygókat is, de mégiscsak

jobban felcsigáznak ezek a "régiek"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy álom válna valóra ha azok a legendás helyek végre filmen is megtekinthetők lennének... Szeretem én az új bolygókat is, de mégiscsak

jobban felcsigáznak ezek a "régiek"

Pontosan így vagyok ezzel én is. :) Ráadásul sokat adhat így utólag is a karakterhez, amilyennek Hant megismertük.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ron Howard megosztott még egy képet "Spicey?" címmel. Ez valószínűleg Kessel lesz.

DKM0bHgWkAAi6Ef.jpg

 

Vadert most hagyják ki a filmből inkább. Főleg, ha nincs is jelentősége a sztori szempontjából a jelenlétének.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyesek szerint Vader itteni feltűnése jobban kifejtené a Boba Fett felé intézett

mondatot, amit az Ep5-ben mond. Nem tudom mennyi igazság van benne, de nekem tetszik az elképzelés. Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.