Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Ezzel egyedül leszek, de nekem ezek a hírek kifejezetten biztatóak. Ha Kennedy-ék akár a duplaköltségvetést és egy majdnem teljes újraforgatást is hajlandóak bevállalni az nekem azt mutatja hogy nagyon komolyan veszik ezt az az egészet. Nemcsak sikeres, de minőségi filmre is számitok. Pláne hogy az RO apropóján rájöttem hogy nekem a kisebb léptékű SW sztorik talán kicsit jobban is tetszenek mint a nagyok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ezzel egyedül leszek, de nekem ezek a hírek kifejezetten biztatóak. Ha Kennedy-ék akár a duplaköltségvetést és egy majdnem teljes újraforgatást is hajlandóak bevállalni az nekem azt mutatja hogy nagyon komolyan veszik ezt az az egészet. Nemcsak sikeres, de minőségi filmre is számitok. Pláne hogy az RO apropóján rájöttem hogy nekem a kisebb léptékű SW sztorik talán kicsit jobban is tetszenek mint a nagyok. 

Úgy látom, egyesek mindenből képesek kihozni a pozitív kicsengést. Ha úgy megy a forgatás, mint a karikacsapás, az is jó, ha a 80%-át újra kell forgatni, az is jó. Nice.

Az esetek többségében nem jelent jót a készülő filmre nézve, ha ennyi macera adódik körülötte, mint a HS film körül. Persze az jó, hogy sz@rt nem akarnak kiadni a kezük közül, de az előjeleket én semmiképp se nevezném biztatónak ebben a szituációban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Úgy látom, egyesek mindenből képesek kihozni a pozitív kicsengést. Ha úgy megy a forgatás, mint a karikacsapás, az is jó, ha a 80%-át újra kell forgatni, az is jó. Nice.

 

A Lucasfilm nálam már bizonyított. Kennedy érti a dolgát: mindkét film ami az ő vezetése alatt született nálam bekerült minden idők legjobb filmjeinek 50-es listájára. Épp ugyanigy nincs kétségem afelöl se hogy Kashdan le tud tenni egy szinvonalas forgatókönyvet az asztalra, ahogy afelől se hogy HA(!) jó alapanyagot kap akkor abból Ron Howard remek filmet tud készíteni.

Mindez tehát több mint holmi alaptalan rajongói hurráoptimizmus. A készítők a munkájukkal elnyerték a bizalmamat. Majd ha ezzel visszaélnek, újra fogom gondolni az álláspontomat. De az majd akkor lesz. A másik az hogy szerintem Hollywood egyik legnagyobb problémája, hogy a producerek túlnyomó többsége tojik bele: ha a készítés során látszik hogy csak egy gyenge tákolmányt sikerült összehozni akkor is a mozikba küldik úgy ahogy van. Hollywood újabban tele van simán és könnyedén leforgatott fércművekkel. Egyáltalán nem hiszek benne hogy a nehéz szülés komoly előjel arra hogy rossz film születik, pláne ennél a mostani Lucasfilmnél. A Rogue One nekem egy dolgot megmutatott: mégpedig azt hogy Kennedy nem kerülgeti a forrókását, ha valami nem tetszik neki akkor közbelép, embereket cserél le és folyamatosan a kezében tartja a gyeplőt (ugye a Rogue One produkciós munkálatai már azelőtt megkezdődtek, hogy Gareth Edwards-ot egyáltalán leszerződtették volna.... ezt még szokni kell de ez egy olyan stúdió ahol a rendező csak másodlagos figura; itt most a Lucasfilm vezér mutatja az irányt az ő személye viszont jó ideig valószinüleg állandó lesz). A Rogue One-nál is voltak balhék mégis a végeredményt nem adnám egyetlen tavalyi simán leforgatott nagyfilmért se. A költségvetés megduplázása és egy ekkora szintű újraforgatás pedig nekem igenis a maximalizmust jelzi. Nehezen hiszem hogy miután ilyen súlyos erőforrásokat mozgatnak meg az újraforgatásokhoz utána magát az újraforgatást teljesen lecsokizzák és valami gyenge eresztést küldenek a mozikba.

Mindez persze nem jelenti, hogy a Solo film törvényszerűen fantasztikus lesz. Viszont egyelőre semmi olyat nem láttam, ami azt jelezné, hogy nem hozzák az eddigi magas szintet. Howard kirakott képei egyszerűen zseniálisak voltak. Pont azt a hangulatot tükrözik amit egy Solo filmtől elvárok. Úgyhogy nálam továbbra is magasan van a léc: egy kifejezetten minőségi, szuper filmet várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Mindez persze nem jelenti, hogy a Solo film törvényszerűen fantasztikus lesz. Viszont egyelőre semmi olyat nem láttam, ami azt jelezné, hogy nem hozzák az eddigi magas szintet. Howard kirakott képei egyszerűen zseniálisak voltak. Pont azt a hangulatot tükrözik amit egy Solo filmtől elvárok. Úgyhogy nálam továbbra is magasan van a léc: egy kifejezetten minőségi, szuper filmet várok.

Szép érvelés - ahogy azt már megszoktuk. :)

Arra próbáltam rávilágítani egyébként, hogy nem igazán lenne olyan hír, ami alapján előzetesen csökkennének a várakozásaid a filmre vonatkozóan. Az első rosszul sikerült film (bármelyik lesz is a jövőben) így nagy csalódás lehet neked majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valószínűleg így van. Bár az nagyon árulkodó ha az előzetes alapján mondjuk a fényképezés nem tűnik kimagaslónak. Az eddigi filmek előzetesei ezen a fronton nagyon jól teljesítettek. Egy gyenge vagy egy középszerű trailer az én lelkesedésemet is letudja törni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most Bomarr álláspontján vagyok. Amit eddig felmutattak, az nekem nem ok az aggodalomra. Pedig az Alien és a Star Trek farvizln én már megértem egy pár rajongói csalódást, Olyat is, ami anyagi okokból következett be (Alien), olyat is, ami a kreativitás hiánya miatt (Star Trek), de még olyat is, ami az önismétlés és céltévesztés iszapjába fulladt bele (Stargate). Úgyhogy ki merem jelenteni: ha eme franchise-ok befulladásához vezető döntésekkel homlokegyenest eltérő döntéseket látok az SW-vel kapcsolatban, akkor ha egyesek kefét esznek is, akkor sem fogok másképpen vélekedni. Lesz*rom, jó nagy ívben és kifejezetten magasról, hogy ki mit gondol erről. Fan hurrápotimizmus vagy sem, egyelőre az a véleményem, hogy ha a mai anyagias világban egy pénzéhes stúdió képes többlet pénzt költeni egy műre annak fényében, hogy az az általuk fektetett szintet elérje (ami az eddigiek - ep7, RO és lassan 20 MCU film - alapján az én szintem is), az nálam optimista felhangot fog kiváltani. Mert ez pont annak az ellenkezője, amit hosszú távra jósolok: eljut az SW egy olyan szintre, amikor csak az fog számítani, hogy olcsón eladható legyen a márkanév. Nuku kreativitás, nuku odafigyelés, csak minimális befektetés a "cím úgyis eladja" címszóval. Amíg ez nem következik be, amíg azzal jönnek, hogy képesek egy majdnem komplett filmet újra kifizetni, csak, hogy ne egy kalap sz*rt tegyenek le az asztalra Star Wars címszó alatt (amire például az agyonajnározott LucasArts és Lucasfilm nem volt képes, hiszen az ő égiszük alatt jelentek meg olyan förtelmek, mint Ewok-filmek, Holiday Special, Force Commander vagy Kinect Star Wars), addig nem vagyok hajlandó negatívan hozzáállni egy műhöz. Amíg elégedetten állok fel egy SW produkció után, felőlem bármivel előállhatnak. Aztán, ha egyszer csalódok, hát akkor így jártam. Biztos, hogy túl fogom élni. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Ha úgy megy a forgatás, mint a karikacsapás, az is jó, ha a 80%-át újra kell forgatni, az is jó. Nice.

SW-filmek esetében mindkét megoldás jónak tűnik az eddigi statisztikák alapján :D 10 év múlva több adatunk lesz, majd akkor árnyalódik a kép :)

A lényeg, hogy osztom Bomarr és Dzséjt véleményét, csak momentán egyetlen plusz érvet sem tudok felhozni mellettük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is inkább bizakodó vagyok a film kapcsán. Ron Howard kitűnő rendező, a forgatókönyv meg elvileg eleve jó volt, szóval nem látom okát az aggodalomnak. Legfeljebb ők nem járnak majd annyira nagyon jól ezzel a filmmel, a megnövekedett költségek miatt. Pár így is lesz  profit bőven. Kathleen Kennedy meg konkrétan az egyik legjobb producer tuti hogy odafigyel a dolgokra. Legfeljebb azt lehet neki felróni, hogy mostanság benézett pár rendezőválasztást, de emiatt legfeljebb a Disney feje fájhat őket meg addig nem hiszem hogy érdekli a dolog, amíg a végeredmény jó. 

 

Tényleg! Szerintetek előzetes mikorra várható? Január? Február?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, JakeSully írta:

A forgalmazó lerántotta a leplet a magyar címről, így végre nem kell tovább izgulni:

SOLO: Egy Star Wars történet

 

 

Linket kérünk!! Anélkül nem hiszem el. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.