Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Holnaptól jönnek a kritikák! 

 

Sőt! Az RT-n 74%-kal nyitott. Nem a legjobb, valljuk be. 

 

https://www.rottentomatoes.com/m/solo_a_star_wars_story

 

IMDB-n már 5.4!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A YouTube -on már vannak is movie review videók!

 

Hármat néztem meg és hát...

 

- kiemelték, hogy a RO és a TLJ után - amik ugye eléggé tömény, és súlyos filmek voltak különösen utóbbi - jó volt beülniük egy nyári szórakoztató(!) filmre. És kb. ja, ennyi a jó.

- az egyikőjük azt akarta, hogy legyen speciális a film, mint volt az előző három, de nem érezte ezt, nem volt kb. a filmnek szíve - hogy ő fogalmazott. :|

- + Chewi és Han párosa nagyon jó, Han karaktere és a színész se rossz

- Valaki Woody karakterét imádta, valaki meg csak megemlítette, hogy amúgy jó volt

- Q'ira és Han között nem jó a kémia, sokkal inkább Han és Tobias között - na nem úgy gondolni. :P 

- a film egyfajta fan-service, a gonoszok közül nincs olyan aki nagyon kilenne emelve.

- Paul Bettany karaktere keveset van a képernyőn

- Enfys sincsen jól használva

- Lando és L3 jól szerepeltek, L3 -nek van egy nagyon vicces jelenete

...

 

Szóval ja, ez egy nyári mozi lesz. 

Persze tudom, hogy hát YouTube -os emberkék, meg majd mi bizonyosodunk meg a filmről, de valahol ők is rajongók nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kezd a nyuszika és sapka vicchez hasonlítani a dolog... 

Nekem is...

 

Amúgy még pár napja jöttek a tweetek, amikben mennyire dicsérték a filmet, húúú, kedvenc film, kerüljétek a spoilereket stb. Na igen, csak felteszem a kérdést: ilyen tweetek nem szoktak lenni majdnem az összes nagy blockbuster filmnél? Szerintem igen.

Egy újabb videóban azt mondták, hogy ez egy akciófilm, és kész. Amit gondoltunk hogy lesz a filmben, az benne van, és ennyi. Egy kikapcsolódás a film. Nincsen meglepetés (khm... spoileres emberke a vázlatával... khm...) a film hosszúnak érződik - mert az is.

Illetve sokan kifejezték, hogy ez egy "unnecessary" film. :| 

 

Eddig úgy voltam vele, hogy hát ha jön a film, akkor uccu neki, bár szerintem sokan voltunk, akik meglennének Han film nélkül, de hát ha jön, akkor jöjjön, legyen emlékezetes, szórakoztató, legalább adjon annyit, mint az előző filmek... de ha ezek igazak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

de valahol ők is rajongók nem?

Nem. :evil:

A legtöbb embernek, aki fúj a filmre, érzésem szerint valószínűleg három fő problémája van:

1. Nem Harrison Ford játssza Han Solót.

2. Harrison Ford nem játszik a filmben.

3. Solót ezúttal nem Harrison Ford játssza.

 

Ha végiggondoljuk, az ep7 után érthető, sokaknak ott is ehhez hasonló három gondja volt:

1. Han Solo meghalt a filmben.

2. Han Solo nem élte túl a filmet.

3. Han Solót lebökték, mint egy malacot.

 

Gyerekkori legendát piszkálni sokak szemében legalábbis főbenjáró bűn és istenkáromlás egyszerre, és ha más játssza vagy nem pontosan úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt ő elképzelte (mert ugye alapvető elvárás a személyre szabott film), akkor a termék fos. Ha a Solo "csak" egy szórakoztató nyári film, akkor én már happy leszek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Illetve sokan kifejezték, hogy ez egy "unnecessary" film. :| 

Na igen ezt kb. sejteni lehetett. De attól még lehet jó! Ráadásul a nagy fordulat amit emlegettetek. 

 

Amúgy meg ha túl komoly vagy mély az a baj. Ha csak simán szórakoztató akkor meg az. Sajnálom azokat akiknek nem lehet a kedvére tenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imdb egyelőre lényegtelen. A filmet nem látja a nagyközönség. Az RT most 73 százalék. Teljesen oké. A YT kritikusok meg akik szénné alázták az egyik legnagyobb Sw mesterművet a Last Jedi-t, valahogy nem tudnak érdekelni. Szerintem túlparázzátok. Pár nap és megtudjuk hogy nekünk mennyire tetszik, de én nem látok nagy vészjeleket. A negatív hangok is annyit mondanak hogy a film nem váltja meg a világot meg ahogy az a prequeleknél lenni szokott sok mindent előre lehet tudni. Ez alap volt. Ez egy Han Solo előzmény film. Nyilván nem ez fogja sarkaiból kiforditani a világot. Anno úgy emlékszem azt irta a többség, hogy egy szórakoztató filmet vár. Nagyon úgy tűnik hogy ezeknek az elvárásoknak meg tud felelni.

Ami a nagy fordulatot illeti: most már 100 százalékos megerősitést nyert hogy benne lesz. Egy olyan fordulatról van szó ami az átlag nézőnek -kritikusoknak- alig jelent valamit, viszont a hardcore rajongók köztük itt a fórumosok közül is jó páran szerintem lefogják f*sni tőle a bokájukat :D No para gyerekek. Jó lesz ez!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RacerX:

Kideről hogy az egyik főgengszter, aki a trailerekben is látott sebhelyesarcú ürge mögött állt, maga Darth Maul, aki a TCW után megint egy bűnszervezet feje lett. Hologrammként fog feltűnni a végén, amikor Qi'rával egyeztet, és Ray Park játssza pont mint az ep.1-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közönségfilmek esetén csak egyetlen újság kritikáit szoktam olvasni, az Empire-ét. Ők az 5-ből 4 csillagot adtak. Azt írják:

 

Ultimately, this is a different kind of Star Wars film to any that have gone before, with only hints of the main saga’s bigger fate-of-the-galaxy picture. And while that means the story lacks the depth some might crave, it still offers plenty of fun, and (impressively for a prequel) the odd surprise along the way.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt: akiket én láttam, azok kb. ha mondhatom, akkor a yt SW szeretetének - itt főleg az újakra értem ezt - egy kis szeletét képezik, akiknek semmi problémájuk nem volt a Disney SW felhozatalával. Valaki például azt mondta, hogy emlékszünk, amikor Han és Chewie az ep7 -ben belépnek a Falconba, és elhangzik az az ikonikus mondat, hogy "Chewie, we're home."? Na az számára egy nagyon erős jelenet volt, és ahhoz hasonlót ebben a filmben nem látott, és mondta is, hogy a filmbőn kb. mindent tudunk - Han ismerkedik Chewie -val, Landoi -val, a Falcon -al stb. Most lehet a spoileres vázlat igaz lehet még, az alapján pedig még lehet egy "nagyon" jó heist film - amely szerint a legtöbb ember annak vélte a filmet. :) 

 

Mondjuk lehet ezzel csak én vagyok, de nekem ha SW -ről van szó, akkor kicsit többet kell elérjen, mint hogy lehet szórakoztató. Szórakoztató nyári film? Oké, rendben van. De mint SW film hogyan teljesít, na arra vagyok én nagyon kíváncsi. Szeretném majd azt érezni a film megnézése után, hogy "igen, bár elkülönül a többi SW filmtől, azért van benne merészség, újdonságok tömkelege, apró dolgok, amelyeken lehet csámcsogni úgy mint a többi filmeken akár több heten keresztül". Ha ennek csak egy kicsiny szeletét is megadja nekem a film, akkor én már boldog leszek. (és mielőtt még valaki kérdezné: várom a filmet ugyanúgy mint eddig, ezek a kritikák csak különböző nézőpontokat tükröznek, bár azért valamennyire hiszek nekik, de ezt ugye amúgyis a film megtekintésekor fogjuk eldönteni, hogy kinek tetszett és kinek nem. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spoileres vázlatról már biztosan tudjuk hogy igaz. A leirások alapján pedig tele van kivesézésre váró apróságokkal. Nekem egyébként a "Chewie, we're home"-ban semmi nagy extra nem volt. Aranyos beköszönés, de a Solo promó anyagokban is láttam jobb jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.