Ugrás a kommentre

Star Wars: Shattered Empire


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

23 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Elkezdtem a Széthasadt Birodalmat átnézni. A pathfinder commando Útkereső kommandóként szerepel. Ez így megfelel? Szerintem jó.

A Zsivány Egyes képes enciklopédiában említik a Pathfindereket, abban Nyomkövetőknek fordították őket (154. oldal bevezető szöveg és a képaláírás, 156. oldal Melshi őrmester szócikke).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hagyományos értelemben a pathfinder az a katona, akit ejtőernyős támadás előtt dobnak ellenséges területre, hogy megjelölje az ugrási zónákat a többieknek. Magyarul sokféleképpen lehet fordítani, akár szimplán felderítőnek is,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Merr-Sonn írta:

Hagyományos értelemben a pathfinder az a katona, akit ejtőernyős támadás előtt dobnak ellenséges területre, hogy megjelölje az ugrási zónákat a többieknek. Magyarul sokféleképpen lehet fordítani, akár szimplán felderítőnek is,

De ebben a helyzetben a Pathfinder az alakulat neve, nem a feladatköre. Nem mindegy. A Pathfinderek harcoltak Jakkunál Jyn mellett (a Zsivány Egyes nagyja a Pathfinderekből alakult), és őket vezette Han is az Endoron. Ez egy kommandós osztag, közelebb áll hozzájuk a Navy Seal, a Delta Force vagy az Army Ranger.

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nyomkövetőre módosítottam, szerintem ez lesz most már.

Az egységesség jegyében szerintem ez a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ma, a tanév zárásaként megörvendeztettem magam ezzel a kis drágával. Szerencsére már volt a Libriben az ,,új" kiadványokból. Amit elsőnek le kell szögeznem, ennél jobb borítót keresve se találhattak volna, eddig nálam ez viszi a prímet. Tulajdonképpen ez is, mint a Csillagok Között című kötetnél, itt is több apró történet található bár itt sokkal egységesebb az egész Shara Bey személyének állandó jelenléte miatt. Rajzok terén egyértelműen Chechetto viszi a prímet, bár Unzueta se szégyenkezhet. 

 

 

A C3-PO különszám egy rövid de érdekes témákat felvető történet, elég....,,érdekes" rajzokkal, néhol nekem túl sötét volt az ábrázolás de a történet kárpótolt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Annak idején ez volt az első canon képregény, amit olvastam Sky kiváló fordításának jóvoltából. Most jó volt újra elolvasni az Endor utáni eseményeket Poe anyjának szemszögéből. Az első történetben leginkább a hangulat fog meg: láthatjuk "békaperspektívából" a Halálcsillag II elleni csatát, majd az ünneplést a holdon. A későbbiek szempontjából a második történet a legfontosabb: Palpatine elhalálozás utáni terveinek egy szeletét láthatjuk, mégha nagyon is csak érintőleges formában. Mindeközben Theed városával még a prequel is megidéződik. A harmadik történetet, amely során Luke megszerzi a Jedi-templom fájának maradványait, kissé untam. Fény derül C3PO vörös karjára is, ez a történet nagyon tetszett és még az ábrázolás is egyedi volt.

 

Igazából nem nagy eresztés a Shattered Empire, látszik, hogy akkor készült, amikor még az EP7 előtti nagy várakozásban nem akartak túl sok információt elejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

 

Igazából nem nagy eresztés a Shattered Empire, látszik, hogy akkor készült, amikor még az EP7 előtti nagy várakozásban nem akartak túl sok információt elejteni.

Ez sajnos egy kicsit a képregény kárára vált. Talán ha egy kicsit később adják ki, vagy bevállalósabbak lettek volna akkor többet is ki lehetett volna belőle hozni. Én titkon remélem hogy valamilyen módon folytatják majd ezt a vonalat, akár egy antológia-képregény sorozatként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Széthasadt Birodalom

A 90-es években nem mindig jöttek túl jó történetek A Jedi visszatér utáni eseményekről. A Széthasadt Birodalom nem tartozik közéjük. A Birodalom maradványai elleni harc sosem volt a kedvenc témám, de ez a képregény sztori elnyerte a tetszésemet. Greg Rucka most egy ízig- vérig izgalmas, akció dús és fordulatos sztorit írt. Marco Checchetto rajzai gyönyörűek, élettel telik, szinte festményszerűek. Nem csodálom, hogy ezek után neki adták az Obi-van és Anakin 5 füzetes mini sorozatot is. Örülnék neki, ha valamelyik hosszabb széria rajzolását is rá bíznák, el bírnám nézegetni, több hosszú füzeten keresztül is ezt a stílust.

A történet az endori csatánál veszi fel a fonalat.

A történet igazi főszereplők Shara Bey és Kes Dameron, vagyis Poe Dameron szülei, akik már évek óta harcolnak a Felkelők Szövetsége oldalán. Shara pilótaként, Kes pedig kommandósként. Mindketten tevékenyek kiveszik a részüket a harcokból. Shara csillagvadásszal a Zöld osztag tagjaként, Kes pedig az Endoron Han csapatában. A történet elején sikerül jól érzékeltetni, hogy a lázadók sorsdöntő ütközetben vesznek részt. A vadász pilótás részek sosem voltak a kedvenceim és itt néha kesze-kusza ábrázolást kapott a csillagvadászok különféle ütközete, ennek ellenére a drámaiság azért jó átjön. Egyik kedvendem, mikor a Lambda komppal menekülő Luke-ot Shara véletlenül ellenségnek nézi és célba veszi, mielőtt Skywalker leállítaná. A nagy győzelem után Shara és Kes végre úgy érzik fellélegezhetnek. Ám ez csalóka remény volt. A Birodalom Maradványa nem adja fel a küzdelmet, még több héttel és hónappal az endori csata után is össze kell csapni birodalmi erőkkel. Beindul a Parázs hadművelet, melynek keretében Palpatine parancsára több világot is megtámadnak, köztük a Naboot is. A Naboon épp Leia és Shara tartózkodnak. Az egyszerűnek indult küldetés élet-halál harccá válik, mikor a birodalmiak időjárás szabályozó műholdakkal igyekeznek lakhatatlanná tenni a bolygót. Másik kedvenc részem: amikor Leia megérzi a múltból Darth Maul jelenlétét. Lando és csapata épp időben érkeznek. A történet végén Shara és Luke közös küldetésre indulnak aVetine-re, ahol Sidious a coruscanti Jedi Templomból ellopott facsemetéket őrzi. A fákat sikerül megszerezni egy jó kis összecsapás során. Ismét kedvencem az, amikor Luke és Shara egymás oldalán harcolnak. A küldetés végére Shara és Kes letelepednek a Yavin 4-en, ahol elültetik az egyik facsemetét. Szép lett a vége. Kes és Shara nagyon kiérdemelték, hogy együtt legyenek és fiuk, Poe nevelésével foglalkozzanak.

Kellemes és jó kikapcsolódás volt ez a történet. A bónusz sztori a C-3PO: Fantom végtag című történet, mely azt magyarázza meg, hogy

miért lett piros Thripio karja Az ébredő Erőben. A sztori nem sokkal a VII. rész előtt játszódik, C-3PO és droid társai szintén droid foglyukkal együtt lezuhannak egy ismeretlen világon. Annyit megtudunk, hogy Ackbar admirálist az Első Rend foglyul ejtette, egy OMR-1 nevű első rendi droidtól remélik megtudni, hol tartják fogva a mon calamarit. C-3PO és társai, PZ-99, 2MED2, CO-34,

 és VL-44 együtt igyekeznek keresztülvergődni a vad bolygón, hogy eljussanak egy jelerősítőig, ott pedig segítséget kérjenek. Az út elég viszontagságos és a droidok szép lassan elhullnak, OMR-1 is inkább bajtárs lesz, mint ellenség. A sztori szépen rávilágít a droidok helyzetére: ők csak kiszolgálják gazdáikat, bármelyik oldalon álljanak is. Az ő szemszögükből a különféle  oldalak között nincs is különbség. A gépek szinte emberiek, antropomorfizáltak. OMR-1 áldozata volt az egyik legmeghatóbb, Thripiót is szépen megérintette. Kedvenc részeim voltak azok, amikor az aranyszínű droid az előzménytrilógiával kapcsolatos törölt memóriájának foszlányait idézi fel.

Elégedett voltam a bónusz történettel is. James Robinson jó történetet írt.

Élvezetes gyűjteményes kötet lett ez, úgyhogy megadom rá az ötöst, megérdemli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nem sok szó esett a C-3PO különszámról, ami számomra a kötet egyik fénypontja volt. Általában nem tetszenek ezek a túlságosan stilizált rajzstílusok, de ebben a sztoriban nagyon jól működött, és szerintem jobban illik hozzá, mint a megszokott "normális" rajzolás. Maga a történet is meglepően mély volt, a IX. epizód megnézése előtt érdemes elolvasni, mivel C-3PO sorsának (bármi is lesz) ad egy plusz súlyt.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.