Jump to content
Darth Revan9

Chuck Wendig: The Aftermath Trilógia

Hogy tetszett a könyv trilógia?  

11 members have voted

1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?

Recommended Posts

Az Aftermath trilógia első része. A regény elkezdi összekötni A Jedi visszatér és Az ébredő Erő közötti eseményeket.

Utóhatás.jpg

Edited by Ody Mandrell

A Szukits fb-oldalán lehet szavazni az Aftermath magyar címére: Utóhatás, Utórengés vagy A háború nyomában. :) Én az elsőre szavaztam, a másodiknál jobb, a harmadik meg valami vicc. :D

Az utóhatás tetszik a legjobban, de A háború nyomában is tertszik. Vannak fura címek. A német kiadás címe pl. Utójáték lesz.

Na, Utóhatás lett a címe és előrendelhető.

Csináltak megint egy kettőscsomagot. Ebben 40% kedvezménnyel rendelhető elő az Utóhatáűs és Az elveszett csillagok együtt.

Aki sporólni szeretne esetleg még várjon egy kicsit és több más SW könyvet, vagy egyéb könyvet is berendelhet egyszerre.

Edited by Darth Revan9

Be is raktam a kosaramba a duplát!Eddig 3 könyv van benne!Gondolom még bővül a lista! :D

Edited by ZoliZoltán

Szerintem csúszni fog (ez már hagyomány a Szukitsnál), de biztos, hogy még a film előtt ki fog jönni. :)

Egyébként jó, hogy kikérik az olvasók véleményét a cím kapcsán, remélem, ez a jövőben is így lesz. Én is az Utóhatást tartom az Aftermath legjobb fordításának, nem is értem, a másik két cím hogy merült fel.

Ez nem félrefordítás. Számtalan példa van arra, hogy a fordító úgy dönt, hogy egy teljesen más cím jobban hangzik, mint az erdeti szó szerinti fordítása. És nem csak nálunk, hanem más országokban is. A németek pl. a Red Harvest című regény címéből Darth Scabrous-t csináltak.

Nem kell mindig a szó szerinti címfordítás, az angolszászok sokszor nagyon h***** címeket adnak a könyveiknek.

Edited by Darth Revan9

Érdekes, hogy a borítón a Falcon van, pedig a regény az előző kötet hőseinek kalandját folytatja.

A szokás szerint becsapós marketing mögött semmi sincs - csupán egy új trilógia kellemes nyitánya, meg néhány érdekes gondolat az Endor utáni állapotokról.

Messze nem olyan rossz, mint azt mondják.

Chuck Wending: Utóhatás

Edited by R2-D2

A szokás szerint becsapós marketing mögött semmi sincs - csupán egy új trilógia kellemes nyitánya, meg néhány érdekes gondolat az Endor utáni állapotokról.

Messze nem olyan rossz, mint azt mondják.

Chuck Wending: Utóhatás

R2! Olyasmi, mint a Különbéke? Azt olvastam anno... :)

R2! Olyasmi, mint a Különbéke? Azt olvastam anno... :)

Nem, szerintem annál sokkal jobb és átgondoltabb. Hogyismondjam... ha lehet ilyet mondani a SW világában, földhözragadottabb. Meg már elve más, mert nincsenek benne a "nagyok" . Még csak említés szintjén sem.

Jó írás R2! Szerintem is jó kis könyv ez, pedig féltem a sok negativ értékelés miatt. A közjátékok tényleg érdekesek. Várom a folytatását a regénynek.

Nem, szerintem annál sokkal jobb és átgondoltabb. Hogyismondjam... ha lehet ilyet mondani a SW világában, földhözragadottabb. Meg már elve más, mert nincsenek benne a "nagyok" . Még csak említés szintjén sem.

Na, ezt nem tudtam! Én is teszek majd vele egy próbát. :)

Én most úgy döntöttem ,hogy hanyagolom.

Mivel trilógia lesz...a memóriám meg nagyon rossz....majd inkább egyben a 3-at.