Ugrás a kommentre
Darth Revan9

SW könyvek 3.0

Ajánlott hozzászólás

Végeztem az Álmok bolygójával. Sok helyen lehúzták, fel voltam készülve a legrosszabbakra, de ez kellemes meglepetés volt. Nem túl sok akció van benne, az utolsó 80 oldal kivételével. Jó volt megismerni Obi-Wan kétségeit, és a fiatal Anakinnal való kapcsolatát. Plusz pont jár még Tarkin szerepeltetéséért is. Zonama Sekot misztikuságga ellenére is tetszett. 5/3.5

Spoiler

Kik voltak a Kívülről érkezők, akikkel elment Vergere?

Szerkesztve: - luke19
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:
2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Végeztem az Álmok bolygójával. Sok helyen lehúzták, fel voltam készülve a legrosszabbakra, de ez kellemes meglepetés volt. Nem túl sok akció van benne, az utolsó 80 oldal kivételével. Jó volt megismerni Obi-Wan kétségeit, és a fiatal Anakinnal való kapcsolatát. Plusz pont jár még Tarkin szerepeltetéséért is. Zonama Sekot misztikuságga ellenére is tetszett. 5/3.5

Spoileres tartalom megtekintése

Spoiler

A yuuzhan vongokkal ment.

• Köszönöm 1
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érdekesség, hogy a Zonama Sekot még az Új Jedi Rend sorozatban is feltűnik. A 15-17. kötetek, ha jól tudom ezzel a bolygóval foglalkoznak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 03. 21. - 19:56, Darth Revan9 írta:

Nem hiszem. A Legendák és a Kánon felnőtt regények kb. egyformán fogynak.

Ez igaz az USA-ra is? Mégiscsak ő a mérvadó elsősorban. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szukitson előrendelhető a Kirajzás, és A túlélők keresése. Várható megjelenés május 2. 

Valamint a  Coruscanti éjszakák 2.része: Az árnyak utcája is. Várható megjelenés május 16. 

Maul: Vesztegzár mikorra várható? Úgy volt, hogy az hamarabb jön, mint a Kirajzás.

Szerkesztve: - luke19
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 03. 20. - 20:04, Darth Revan9 írta:

Búcsú a Star Wars Legendáktól?

A jelenlegi állapotok alapján 3 lehetséges forgatókönyv lehetséges a Star Wars Legendák magyar kiadásának jövőjével kapcsolatban. (A Fejvadászháborúkat, a Klónháborús játszmákat és a 4 Coruscanti éjszakák könyvet nem érinti.)

1. Letiltják a Legendák kiadását végleg, vagy ideiglenesen.

2. Egy utolsó Legendák csomagot talán még engedélyeznek.

3. Folyamatosan engedélyezik majd. (Mindig a következő 2-3 éves ciklusra, aztán újra engedélyt kell kérni a jogtulajtól.)

Remélem, a 3. pont fog bekövetkezni. Én konkrétan a Legendákban élek (eltekintve egy-két műtől, pl. Luke Skywalker és a Mindor árnyai), nekem az jelenti az igazi Star Warst, még ha ellentmondásban is vannak egymással egyes kötetek. Sokkal jobban szeretek Legends-köteteket olvasni, mint kánonosokat.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szukitson előrendelhető a Kirajzás, és A túlélők keresése. Várható megjelenés május 2. 

Jaaaj, nagyon boldog vagyok most. :) Meg is van akkor júliusra a terv: 

1. Thrawn-trilógia

2. Thrawn keze-duológia

3. A túlélők keresése

Utóbbira már felettébb kíváncsi vagyok, nagyon érdekel, hogy folytatódik a Kirajzás. De előtti még a Thrawn-könyveket szeretném letudni, hiszen kronológiailag előrébb vannak, mint A túlélők keresése.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
18 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Ez igaz az USA-ra is? Mégiscsak ő a mérvadó elsősorban. 

Ott nem tudom mi a helyzet.

7 órával ezelőtt, luke19 írta:

Valamint a  Coruscanti éjszakák 2.része: Az árnyak utcája is. Várható megjelenés május 16. 

Maul: Vesztegzár mikorra várható? Úgy volt, hogy az hamarabb jön, mint a Kirajzás.

Az árnyak utcáját várom legjobban. A Maul: Vesztegzárat csak a közelmúltban hagyták jóvá. Leghamarabb nyáron vagy ősszel lesz újra rendelhető.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Coruscanti éjszakák nálam is az egyik legvárósabb az idei felhozatalból. Bár lehet csak akkor kezdem el, mikor megjelent mind a négy kötet. Áprilisban jön úgyis az Árnyak közt+ Jedik alkonya, és a 2 Fejvadász háborúk. Na meg még csak jövőhéten jön a Bizonyos szemszögből, és a 2 képregény. Olvasmányban nem lesz hiányom.
Kirajzással, és a 2 képregénnyel együtt azért előrendeltem Az árnyak utcáját. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tavalyról még három Star Wars könyv van, ami olvasatlan nálam. Viszont ezekhez képest a Coruscanti éjszakák jobban érdekel. Sok minden lesz ebben a sorozatban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Találok valahol egy olyan listát, amely a magyarul megjelent Legends/Kánon könyveket tartalmazza a megjelenés sorrendjében? A starwarsmedia.hu-n korábban volt ilyen, de a design váltás óta nem találom.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Találok valahol egy olyan listát, amely a magyarul megjelent Legends/Kánon könyveket tartalmazza a megjelenés sorrendjében? A starwarsmedia.hu-n korábban volt ilyen, de a design váltás óta nem találom.

Csak a könyvek topicra kell kattintani és ott megtalálod új designban és régiben egyaránt. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
9 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Csak a könyvek topicra kell kattintani és ott megtalálod új designban és régiben egyaránt. 

De én ott csak kronológiai sorrendet látok, megjelenésit nem.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

De én ott csak kronológiai sorrendet látok, megjelenésit nem.

Úgy látszik, hogy nem is lesz. A kánon könyveknél megnézed a részleteket, akkor abban van leírva, hogy mikor jelent meg. A legendáknál egyszerűen csak letudják a könyvet kiadó online felülettel. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Klónháborús játszmák II.: Ostrom is előrendelhető. 
Sajnos nekem már szelektálni kell a rendeléseket, de idővel minden be lesz szerezve.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Klónháborús játszmák II.: Ostrom is előrendelhető. 
Sajnos nekem már szelektálni kell a rendeléseket, de idővel minden be lesz szerezve.

És ezzel teljessé válik a Birodalom előtt játszódó felnőtt regények sora.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 03. 29. - 19:36, tomcsi80 írta:

Úgy látszik, hogy nem is lesz. A kánon könyveknél megnézed a részleteket, akkor abban van leírva, hogy mikor jelent meg. A legendáknál egyszerűen csak letudják a könyvet kiadó online felülettel. 

Annyit szeretnék csak itt hozzászólni, hogy de, a legenda könyveknek is lesz adatlapja, nem csak a lista, valamint a megjelenés szerinti sorrend is vissza lesz töltve hamarosan. A hamarosan jelen kontextusban egy tág és többféleképpen értelmezhető szó. :D

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
24 perccel korábban, Kira írta:

valamint a megjelenés szerinti sorrend is vissza lesz töltve hamarosan.

Ezt jó olvasni. :)

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Remélem a Jedik alkonya holnap tényleg megjelenik, és fel is adják. Hétvégén szeretném elkezdeni, már nagyon kiváncsi vagyok rá.:)

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
4 órával ezelőtt, luke19 írta:

Remélem a Jedik alkonya holnap tényleg megjelenik, és fel is adják. Hétvégén szeretném elkezdeni, már nagyon kiváncsi vagyok rá.:)

Ezt én is szívből remélem. Várós darab a teljes Coruscanti éjszakák sorozat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   1 tag

Fontos információ