Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Valaki feltudná sorolni nekem, John Williams összes SW zenei kiadását? Hány féle verzió látott napvilágot? Minap a fejembe vettem, hogy megvásárolom a fontosabb lemezeket erdetiben. Ezért kellene ez a lista. Persze meg lehetne találni a neten is, de így egyszerűbb :D Lokatelli esetleg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki feltudná sorolni nekem, John Williams összes SW zenei kiadását? Hány féle verzió látott napvilágot? Minap a fejembe vettem, hogy megvásárolom a fontosabb lemezeket erdetiben. Ezért kellene ez a lista. Persze meg lehetne találni a neten is, de így egyszerűbb :) Lokatelli esetleg?

 

Huhh ez azért nagy feladat. Ha most az eredeti John Williams Star Wars zenékre gondolunk, és nem számítjuk az átdolgozásokat más előadóktól. Mert SW címén a cd boltba oda vannak téve a NEM Londini szinfónikusoktól a SW zenék. Az nekem nem kell azokkal nem foglalkozom, ha foglalkoznék akkor még a töredéke sem lehetne meg az SW filmzenéknek.

Jóhoz fordultál, mert a filmzenéket kiemelt helyen gyűjtöm.

 

Mivel azok nem érdekelnek, persze érdekesség szintjén kaptam egyet, az ep1 ilyen noname változatát. De a Duel of the fates-en kívül hallgathatatlan, mert iszonyatosan félre van hangolva. Mintha egy ilyen iskolai zenekarnak hiányozna az ének tanár. kb ez a színvonal.

DE most a lényeg.

 

Az SW filmzenék először megjelentek bakeliten.

Star Wars 1977 (78ban újra kiadták többet nyomtak) ez két lemezes. NEkem megvan :mrgreen: A német és az Usai kiadásban is megvan. Nincs sok különbság, de az imperial attack olyan verzióban van rejta a németen, ami semmilyen cd-n nem lelhető fel és a filmben sincs természetesen. e-bayen beszerezhető, nekem is onnan van.

Ennek még van egy képes változata, Vader kép van a bekeliten, az csak egy lemezes, nincs meg :(

 

Empire strikes back 1980-81 Két lemezes. Megvan.

 

Return of the Jedi egy lemezes megvan ennek is van képes változata, de az nincs meg Wicket van rajta

 

Ezek voltak a bakelitek, nekem van még egy bakelitem, a disco változatról, azt elég sokat szkreccselték, mert karcos, de hallgatható.

 

Még tudok egy 1993ban kiadott Star Wars Soundtrack Antology-ról 4 cd-s részenként egy cd és még egy ilyen alternative válogatás. Ez sajna csak letöltve van meg.

 

Mostmár jöjjenek az újkori zenék. SE kiadásai 1997-ből. Mindhárom film 2 cd-s. Ezt kazettán is kiadták, nekem úgy van meg. 2500 Ft volt akkor :o , micsoda ár egy duplakaziért. Nagyon örülök, hogy akkor még nem volt cd lejátszóm, mert így a mamár beszerezhetetlen kazetta változat van meg. Szememben értékesebb, mint a cd változat(Akkor amúgy sem tudtam volna 8rugót kifizetni, ráadásul 3szor). A cd-k még a mai napig is 7-8000 körül vannak. Ma már olcsóbban beszerezhető, de persze használtan, ha boltban keresed, akkor ha van még mindeig Azt hiszem 7200. Legalábbis az volt '97ben és én a mai napig ezt látom rajta.

 

Jött a DVD kiadás, természetesen filmzene új kiadással is. 2004 SE egy az egyben új köntösben ez 15000 volt nekem a 3 együtt, akkor kapsz egy díszdobozt hozzá, ami ugyan olyan, mint a DVD doboza és 3D hologramos a cd borítója ami ugyanaz, mint a DVD. Ha egyenként vennéd meg nem egybe, persze, akkor drágább, mert 7rugó egy filmé.

 

Trilógiát letudtuk. Az episode1 Zenéje 1999ben hallott füleket. 1 cd-s változat. Aztán jött az Ultimate Edition, 2 CD-s kék Darth Maulos borítóval, ezt nem tudom pontosan mikor jelent meg talán 2000. Végig követi az egész filmzenét, jelenetről jelenetre és a Duel of the fates párbeszédes videoklipp hangsávja is bonuszként rajta van. Ezt nagyon ajánlom, ha más nem, de ennek ott kell lennie a gyűjteményben.

A zenei fekete bárány az ep2 2002ben jelent meg. Nem a zene miatt fekete bárány, hanem az arénás csata copy-pastek miatt. Ez kazettán is megjelent, nekem úgy is megvan. Az ep1ről nem tudok, hogy lenne e kaziban.

 

Már csak a Revenge of the Sith Soundtrack maradt egy hihetetlen színvonalas DVD melléklettel.

 

Én ennyi hivatalos kiadásról tudok, biztos sokkal több van. Arra büszke vagyok, hogy az itt leírtakból majdnem mind megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem semmi lokatelli! Nem is tudtam, hogy ekkora gyüjtő vagy :D

 

Tervezem megvásárolni a film zenék szimpla, és dupla CD-s változatát. Eddig megvan az EPI egy és két cd-s, az EPII cd, és az EPIII cd+dvd kiadása. Van még mit behozni 8)

 

Plusz van egy osztrák gyártmányú CD-m, amin a 4-5-6 részek zenei anyagából hallható válogatás. A "the skywalker symphony orchestra" adja elő a műveket, Williams dirigálása mellett.

 

Másfajta komolyzenét is szeretsz? Én pl. most Khachaturian-t hallgatok. Pontosabban a spartacus című balett zenéjét. Filmes kapcsolódása is van az anyagnak, mert ezen hallható az a zene, ami anno az Onedin család című angol sorozat főcímzenéjeként aratott osztatlan sikert :) Na de ez már kissé OFFtopic :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem semmi lokatelli! Nem is tudtam, hogy ekkora gyüjtő vagy 8)

 

Hát igyekszik az ember :( . Sajnos csak SW-m van eredetiben, meg a bakelitek, a többi JW zenére nincs keretem, marad a letöltés. Bakelitekre vagyok a legbüszkébb, mert azokat már nem gyártanak. A cd-ket meg ugye könnyű megvenni csak lové kell hozzá. Bakeliteknek van az igazi hangulata, sajnálom, kimentek a divatból. Van még Indiana Jones és a Végzet temploma, Raiders of the Lost Ark. Bakeliten és Johnny kedvence a Superman. Van még SW filmek rádiójáték változatai bakeliten.

Klasszikus zene nálam a filmzenékben született újjá. El sem tudom képzelni, mondjuk Beethoven milyen filmzenéket írt volna, ha van lehetősége. Vagy John Williams milyen Szimfóniát, ha lenne lehetősége.

 

Tervezem, ha majd anyagilag teljesen független leszek, hogy JW összes művét beszerezzem eredetiben.

 

Szerintem ennyire nem kell szigorúan venni az offtopikot. pláne egy zenés topikban. Kedvenceim: a már említett Beethoven, Mozart, Vagner, Csajkovszkij, Bach. Richard Clayderman.

De az ő munkásságukat szinte semennyire nem ismerem, Johnny-hoz képest.

Filzeneszerző kedvenceim: Elmer Bernstein, Jerry Goldsmith, Alan Silvestri, Hans Zimmer, Ennio Morricone, James Horner, Howard Shore. Ebben a sorrendben, de természetesen, csak Johnny után kullognak nagyon.

 

Onedin családra emlékszem, azt hiszem kb 8-9 éve ismételték, de a zenére konkrétan nem, de biztos beugrana, ha hallanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetnék egy körkérdést:

Kinek melyek a kedvenc pillanatai az egyes epizódokban, amelyek képileg ÉS zeneileg egyszerre nagyszerűek, tehát a kép és a zene összhangja együtt vált ki óriási hatást belőletek? (Nem ér az egész filmet beírni, csak rövid részleteket. :) )

 

Nálam:

 

Episode I

 

- Anakin búcsúja az anyjától, és alatta az a szomorú zene, majd induláskor az Erő-téma

 

Episode II

- Padmé szerelmi vallomása, majd a szekér begördülése az arénába, alatta az Across The Stars (ez a Love Pledge című zeneszám eleje) - nálam ez maga a tökély, ha egy pillanatot kell kiemelnem a filmből, ez az. :)

- A finálé a birodalmi indulóval és ismét az Across-szal

 

Episode III

- Ki-Adi Mundi halála, Aayla halála... és a Lament

- Anakin lemészárolja a szeparatistákat, majd a "halottszemle"

- Yoda és Sidious fénykardpárbaja, miközben a birodalmi induló szól

Többet most nem tudok, még párszor meg kell néznem. :)

 

A klasszikust meg majd később illesztem be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huuuu nagyon sok van :) Egyenlőre egyet említenék a második részből. Amikor Obi-Wan felfedezi a droidgyárat, és kihallgatja a szeparatisták megbeszélését. Ezután jön Anakin mészárlása. Itt annyira klappol a zene és a kép, hogy az valami hihetetlen. Iszonyat jó feeling!

 

Persze van még több is, majd összegyüjtöm őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huuuu nagyon sok van :)

 

Tudom, azért írtam oda, hogy az egész filmet nem lehet beírni. :)

Valószínűleg nekem is fog még eszembe jutni néhány.

Tényleg, Anakin mészárlása és a "dühbe jövünk" zene, ami előtte szól... :) Azazhogy :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy adrenalin bomba az EP3-ból.

 

Anakin és Obi vívásának az a része, amikor leugranak a csövekről, majd Ani ráront Obira, és kézzel viaskodnak. Eközben elemei erővel tör fel mögöttük a láva, és a Battle of the Heroes is a legnagyobb fokozásokban hallható. Döbbenet... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep1: Landolnak a csapatszállítók a Naboon

Úszás Otoh Gungára.

Zászló felvonulás a podrace elött

Podrace mikor letörik az alkatrész Anakin gépéről

ANakin búcsúja

Duel Of The Fates

 

Ep2: Coruscanti hajsza

Landolás a Kaminón

Klónok vonulása

Piknik

Szerelmi vallomás

Obi-Wan&Anakin&YodavsDooku

Republic March :) és az esküvő

 

 

ep3:

Űrcsata

Grievous érkezése az utapaura

Obi-Wan elindul az Utapaura

Order 66,

hármas montázs (birodalom kikiáltása, behatolás a Jedi templomba és Anakin mészárlása)a Anakin dark Deeds című számmal,

Battle of the heroes (mikor úszik a láván az a platform)

aLuke átadása.

 

ep4: Imperial attack

Luke a két napot nézi

Ben bevallja, hogy Obi-Wan,

Cantina

Felszáll a falcon

Ez nem hold hanem űrállomás

Szemétzúzó

Luke és Leia Tarzant játszik :)

TIE fighter attack

Mielőtt Luke kilövi a Halálcsillagot (kb fél perc)

Throne Room

 

ep5:

Csillagromboló felvonulás Vader színrelép

AT-AT

Aszteroida mező

Yoda kiemeli az X-winget

Ez nem barlang

Felhővárosból menekülés

Én vagyok az apád

A felirat lezárása

 

ep6:

Lapti Nek (A régi Jabba bandája zenéje)

Luke leugrik a pallóról, ez addig tart amíg elhagyják a Tatooine-t.

Palpatine megérkezik

ENdori csata lépegető kergetőzés

Luke tombolása és villámozás

Vader elégetése

Ewok celebration(régi victory celebration, de az új is jó) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli! Ez nem semmi öregem :) Gratulálok a gyüjtéshez. Bár én is így összatudnám szedni a gondolataim... Most épp egy EP3 megtekintés után vagyok, szal' nehezemre esik. Nézzétek el nekem :)

 

Ne csináljátok mert még zavaraba hoztok :) !

Egyet kihagytam Az ep2ben, mikor Anakin Keresni indul a Tatooine-on Shmi-t. Siklóval a sivatagban és bömböl a Duel of the Fates.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvenc zenéim(3db/film):

 

NAGYON NEHÉZ VÁLASZTANI

 

EpI: Duel Of The Fates, Tide Turns/The Death of Darth Maul, QuiGon's funeral

EpII: Across The Stars, Kamino theme, Conveyor Belt

EpIII: Battle Of Heroes, Anakin's betrayal, Anakin's Dark Deeds

EpIV: Force Theme/Binary Sunset, Battle theme, Main title

EpV: Imperial March, Asteroids Field, Yoda theme

EpVI: Parade of the Ewoks, Battle Of Endor II, Luke and Leia theme

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is írnék a feltett körkérdésre.

 

epI

droid invázió

Anakin búcsúja

amikor kezdődik a Duel of the fates, nem az egész, az első fél perc mindennél jobb

Qui-Gon "temetése"

 

epII

Anakin elindul keresni az anyját (Erő téma+Duel)

Obi-Wan nézi a gyakorlatozó klónokat

Padmé szerelmi vallomása és indulás a kivégzésre

amikor nézik a klónok behajózását a végén + az esküvő

 

epIII

a dob a legelején a csata képeivel

az a kb. fél perc, amikor Anakin csak nézi a fésülködő Padmét

Jedi montázs

Anakin lemészárolja a szeparatistákat- az egész összevágott jelenet

Padmé halála és Vader fizikai születése

Obi-Wan átadja Luke-ot

 

epIV

Luke néz a naplementébe

Obi-Wan az Erőről beszél

a győzelmi ünneplés a végén

 

epV

amikor először hangzik el az Imperial March (csillagrombolók+Vader)

Yoda az Erőről beszél és kiemeli Luke gépét

Luke és Leia nézi a távozó Falcont a film végén

 

epVI

amikor Luke Vaderre támad

a máglya jelenet (hiába, az Erő téma a kedvencem)

a győzelmi zene a végén (eredeti és SE változat is jó)

 

Most ennyi jutott eszembe, max 1 vagy 2 maradt ki összesen. Ha az még eszembe jut, akkor hozzáírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szándékosan halasztottam el az én kedvencem megírását késöbbre. Kíváncsi voltam a véleményekre.

 

Csodák csodája, nem a Cápa, nem az Indy filmek zenéje, nem a Superman, nem a Reszkessetek betörők, Harry Potter, vagy a Kapj el, ha Tudsz és nem is a Schindler listája(Ez nekem nagyon monoton, főtéma, és szomorú, fájdalmas. Nem fedeztem benne fel semmi újjat a 3. szám után) és nem is az ET a Kedvencem.

 

Nekem is a Jurassic Park 1. Kicsit alulértékelik, pedig SW után ez a legjobb JW zene. Két gyönyörű téma van benne. Csodálatos az egész filmzene.

JP2 már annyira nem tetszik, ott mintha 50-60-as évek zenestílusához közelítenénk, Van egy Főtéma, és csak azt halljuk orrba szájba. Régi filmek volt ez a sajátossága.

De a JP1 valami tökéj. :hm: :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy körkérdésem:

 

Kinek mi a kedvenc filmzenéje John Williamstől az SW-ken kívül?

 

Szégyenlem, de sajna én nem sok filmzenéjébe ástam bele magam. Mondhatni az SW-n kívül egyikbe sem :)

 

Hát én sem. Csak a filmek alatt hallom, azokat meg azért nem nézem olyan sokszor, hogy a zene megmaradjon. Pedig hallgatnám a többi JW zenét is.

Úgy tudok a zenékhez jutni, hogy megveszem üzletben, így elég drága lenne. Letölteni talán még tudnám, meghallgatni és kiírni nem. Otthon nincs szgépem, csak a netezést tudom megoldani.

Azért az Indy fő témát ismerem, és azt szeretem. Úgy rémlik, a 3. Potter film zenéje is tetszett a film alatt. Másnak is feltünt, hogy a 2. Potter filmben a meccs alatti zene hasonlít az epII Zam Wesell-es üldözési jelenet alatt hallható zenére? A Potter film alatt ez azért tünt fel, mert az epII-t ismerem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másnak is feltünt, hogy a 2. Potter filmben a meccs alatti zene hasonlít az epII Zam Wesell-es üldözési jelenet alatt hallható zenére? A Potter film alatt ez azért tünt fel, mert az epII-t ismerem.

Annyira hasonlít, hogy ugyanaz.

Azért a Grievous speaks to Lord Sidius-ban nem olyan dúrva. Ha át lenne írva zeneileg ugyanabba a hangnembe nem lenne ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Már napok óta hallgatom a War of the Worlds soundtracket. Megnyugvásul könyveltem, hogy nem jobb a ROTS-nél, sőt, a WOTW trailerjében hallott zenei részletet nem is fedeztem fel a Soundtracken, a filmben sem emlékszem, hol van, de meg kéne néznem mégegyszer mielőtt azt mondom, nincs a filmben sem. Lehet, hogy más JW zene más filmből. Kár, hogy nincs a cd-n nagyon jó kis zene.

Vannak jó részei WOTWnak, semmi extra hozta Johnny a tőle elvártható magas színvonalat.

Már csak két idén megjelenő film jelenthet veszélyt arra, hogy ne a Rots legyen az idei JW legjobb. 2002-ben nem a AOTC nyert a JW versenyemben.

Az egyik veszélyt jelentő film a Memoirs of a Geisha Rob Marshall filmje. És az a bizonyos Műncheni olimpiáról szóló Spielberg film, ami itthon készül. Kíváncsi vagyok arra, hogy milyen lesz inkább doku film, vagy más, nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.