Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
Kinek mi a kedvenc filmzenéje John Williamstől az SW-ken kívül?

Nekem a Cápali albumja jön be tőle a legjobban de he csak egy számot kéne megnevezni kedvencnek akkor tutira a "Harmadik típusú találkozások" öt hangjegyű földönkívülis szignálja lenne az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Cápali albumja jön be tőle a legjobban de he csak egy számot kéne megnevezni kedvencnek akkor tutira a "Harmadik típusú találkozások" öt hangjegyű földönkívülis szignálja lenne az.

Cápali és Cápeti, a két kopoltyú zseni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Johnny télen sem pihen!

 

Most kezdi írni az új Indy-t, de pár héttel korábban levezényelte azt a filmzene válogatást amit a 2002-es Oscaron hallhattunk először!

 

Sajnos Ő kevésszer van bevágva, de egy olyat "pózolt" a Rocky alatt!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Lehet, hogy túlzás, de én azt gondolom, hogy John Williams egy ZSENI. Aki ilyen zenéket tud szerezni, az számomra tényleg az. Sokan mondták már előttem, hogy nélküle nem is lenne igazi a Star Wars. Valóban. Ha csak csak meghallom a SW főcímzenéjét, libabőrös leszek. Nem is beszélve az Imperial March-ról, a Duel of Fates-ről, az Across the Stars-ról, Amidala és Leia tételéről..., hogy csak pár kedvencemet említsem.

 

A Star Warson kívül imádom a Jurassic Park, az E.T., az Indiana Jones filmzenéit is. És Harry Pottert! Az első részből Hedvig's theme, a Harry's Wondrous World, és a Leaving Hogwarts fogott meg a legjobban (egyébként az utóbbi kicsit emlékeztet Amidala királynő tételére, de lehet, hogy csak képzelődöm...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Én két barátommal elmentem a koncertre. :hehe: Nagyon jó volt! Most a Carmina Buranával indított Xavér - bemelegítésnek tökéletes. Aztán jött az Adagio (utánanéztem, Albinoni a szerzője), ami szenzációsan jó volt. Majd Oxygene és Equinox, megint csak döbbenetesek. Aztán Bach, majd Vangelis - ez utóbbi volt az egyetlen, amely számomra valahogy furán szólt, ebben nem igazán tetszett a fülemnek az orgona. Majd egy-két apróbb tétel (Meseautó :) ) után a végén jött a Csillagok háborúja. A főtéma még csak "simán" remek volt, de a birodalmi induló valami szenzációs orgonán játszva. És meglepődtem, mennyi ritkán játszott témát komponált bele egy számba, a Luke and Leia motívumot pl. még sose hallottam a filmzenei CD-n kívül. Aztán a tróntermi induló is fantasztikus volt, de ez természetes. :) Szünet nem volt, közel két óra úgy elment, hogy egynek éreztem. Ja, és Varnus közben folyamatosan sztorizott, ahogy szokta.

Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet, Krande!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.