Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Veletek volt már olyan, hogy amikor meghallottátok egy film előtt a Fox fanfárt, rögtön azt vártátok, hogy megjelenik a Lucasfilm logo és a long time ago in a galaxy far, far away felirat, és aztán JW zenéje? Mert velem állandóan. Minden egyes alkalommal, amikor hallom. Mostanra már leszoktattam magam nagyjából arról, hogy ilyenkor SW filmet várjak, de akkor is mindig az jut eszembe. Számomra a Fox fanfár az SW része.

 

Velem is pont ez van! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én rádumáltam 4 kolegát hogy rendeljenek vmit, így +200 Ft.

 

Az sw.hu-n írta egy srác, hogy szte nem elírás, az oldal boltjában ő is ennyiért vette, de ugyanannak az üzletnek másik boltjában 5600 volt.

Ha elírás, ha nem, ennyit simán megér. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma vagy holnap elballagok a Rákóczi út 14-hez.Nemkell 500 FTt ráfizetnem.Csak legyen még raktáron, ha ennyien rendelték meg :39:

 

És ha csak átverés.Utánzat?Volt már ien.5000 ft-ot érő cd-t nem fognak 500.600 ft.ért oda adni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma vagy holnap elballagok a Rákóczi út 14-hez.Nemkell 500 FTt ráfizetnem.Csak legyen még raktáron, ha ennyien rendelték meg :39:

 

És ha csak átverés.Utánzat?Volt már ien.5000 ft-ot érő cd-t nem fognak 500.600 ft.ért oda adni!

 

Egy pali a fórumon megvette, és jó volt neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma vagy holnap elballagok a Rákóczi út 14-hez.Nemkell 500 FTt ráfizetnem.Csak legyen még raktáron, ha ennyien rendelték meg :39:

 

És ha csak átverés.Utánzat?Volt már ien.5000 ft-ot érő cd-t nem fognak 500.600 ft.ért oda adni!

 

Egy pali a fórumon megvette, és jó volt neki.

 

Akkor nem szóltam nekem is csak apám ultette a bogarat a fulembe.

de minde elképzelhető a mai világban.Gondolok ienkor a Postára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Veletek volt már olyan, hogy amikor meghallottátok egy film előtt a Fox fanfárt, rögtön azt vártátok, hogy megjelenik a Lucasfilm logo és a long time ago in a galaxy far, far away felirat, és aztán JW zenéje? Mert velem állandóan. Minden egyes alkalommal, amikor hallom. Mostanra már leszoktattam magam nagyjából arról, hogy ilyenkor SW filmet várjak, de akkor is mindig az jut eszembe. Számomra a Fox fanfár az SW része.

 

Ez bizony az idő során kialakult Pavlovi-reflex. Nem csak a kutyák nyálcsorgása indul a csengőre, hanem a Foxfanfárra mi is beindulunk az SW-re.

 

Alfred Newman írta 1954-ben, de Johnny Williams újra hangszerelte 77-ben azért hangzik ilyen jól, azóta átvették a Fox-nál ezt a hangszerelést és így szól minden filmnél.

 

Érdemes meghallgatni egy 1977-nél régebbi filmet, mert annak teljesen más furcsa a hangszerelésé, mármint a fanfárnak. Arról nem ugrik be az SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fanfárreflex nálam is pompásan működik. ;)

A fanfár és a főcímzene összekötése azért is megy könnyen az embereknek, mert ugyanabban a hangnemben íródtak, ezért valahogy összetartozónak halljuk őket. Így a fanfár olyan, mintha egy "előszó" lenne az őt követő főtémához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 2002-ben vettem meg. :)

 

Szintén. A premier napján beszereztem.

 

lokatelli köszi az infókat, ezt nem tudtam.

 

A fanfárreflex nálam is pompásan működik.  

A fanfár és a főcímzene összekötése azért is megy könnyen az embereknek, mert ugyanabban a hangnemben íródtak, ezért valahogy összetartozónak halljuk őket. Így a fanfár olyan, mintha egy "előszó" lenne az őt követő főtémához.

 

;):)

Legközelebb úgy hallgatom meg, hogy figyelek erre, remek észrevétel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Veletek volt már olyan, hogy amikor meghallottátok egy film előtt a Fox fanfárt, rögtön azt vártátok, hogy megjelenik a Lucasfilm logo és a long time ago in a galaxy far, far away felirat, és aztán JW zenéje?

Hm... velem még sosem esett ez meg egy valamiért. A másik kedvenc Sagamat is a Fox jegyzi és ha meghallom a fanfárt rögvest hat különböző zenét várhatnék ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most képzeljétek el mi lett volna, ha anno a Paramount-nál készülnek a filmek? :)

 

Hát akkor annak Johnny remekel egy gyönyörű melódiát "beköszönőnek".

 

Jó példa erre a Dreamworks, a Kapj el, ha tudsz előtt, annak is egy gyönyörű, kapj el, ha tudszos hangzású betét keletkezett. Nagykár, hogy a DreamWorks nem tartotta meg, és mindig más, vagy semmi zenével kezdenek. Mondhatnaánk még az Universalt is, ami a Jurassic parkkal egy szép JP feelinget kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.