Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Köszi, Kudarmubat!

Lokatelli: az a technika nekem is az egyik legrégibb kedvencem. :rock:

 

Hogy őszinte legyek, ez egy olyan kép volt, amit az elkészülte után nekem kellett megszoknom egy kicsit. :|

 

Már többen is hiányoltak a képeim közül egy, a Sith-eket megörökítő posztert, ami végre elkészült. A kép legnagyobb részét a legfőbb Sith-nagyúr, Sidious képe foglalja el. Nevetve tárja ki a kezeit, hogy diadalmasan megkaparintsa a galaxist. Bal keze fölött a csillagok olyanok, mintha a markában tartaná őket, jobb keze alatt pedig a ruha redői mosódnak össze a csillagokkal, mintha abból készült volna. Mögötte kétoldalt két korábbi tanítványa, Maul és Tyranus láthatóak. Feje felett pedig az az esemény, mely hatalomra jutásának legnagyobb ékköve: a Jedik kipusztítását elindító út a templomba. (Dooku feje mögött egykori rendtársainak holttestei látszanak halványan.)

Sidious a legnagyobb Sith, de a kép közepén a legismertebb Sith látható: Darth Vader. Ő az egyetlen, aki az Uralkodó előtt helyezkedik el. Ennek fényében kicsit kibővül a másik három Sith elrendezésének értelmezési lehetősége: mintha Sidious egyik kezé ügyében Dooku, a másikéban Maul lenne, ehelyett ő büszkén mutatja be Vadert, a Kiválasztottját.

A kép alsó részén egy körív mentén a Sith-ek egy-egy diadalmas (vagy akkor annak tűnő) pillanata látható mindegyik epizódból. A sok villámlás, a kék és vörös színek adják meg ennek a képnek a hangulatát.

A sort Darth Maul és Qui-Gon párbaja nyitja, amelyet Maul nyer meg (bár nem sokkal később ő is osztódik, ezért ez a pillanat csak "diadalmasnak tűnő"). A II. részből az a jelenet került be, amikor Tyranus egy villámlegyintéssel elintézi a hőzöngő, nagyképű padawant, aki még csak a közelébe sem tudott érni. Pár perccel később pedig még a kezét is lecsapja majd. Anakin ekkor rendtársai halálán feldühödve esett (volna) Dookunak. A III. részből választott első képen, amikor Palpatine halálos erejű villámokkal kezdi megszórni Windut, már más a helyzet: Anakin itt azért rántott kardot, hogy megsebesítse a rend egyik vezető tagját. A Sith diadala egyértelmű ebben a pillanatban: nemcsak Windut öli meg a nagyúr, de ekkor szerezte meg legújabb tanítványát. A III. rész központi szerepű ezen a poszteren, hiszen az az epizód a Sith visszavágásáról, az ezeréves bosszú beteljesítéséről szól. A Jedik kiirtása olyan komoly esemény ebben a folyamatban, hogy kiemeltem az alsó képrészből, és, mint már említettem, Palpatine feje fölé helyeztem. (Nem véletlenül választottam korábbi hozzászólásomban a Once more the Sith will rule... kezdetű idézetet sem.) A film másik, a Sith szempontjából fontos és diadalmas összecsapása Sidious és Yoda harca, melyben - az okok és a részletek most lényegtelenek - a világos oldal legnagyobb élő képviselőjének végül menekülnie kell.

A IV. részben Vader végre bosszút állhat egykori mesterén, és megöli őt. Persze nem tud arról, hogy ezzel valójában tényleg nem ért el sokat - számára ez akkor egy komoly győzelem. Az V. részben Luke kerül olyan helyzetbe, mint a II. részben Anakin: elveszti kezét egy Sith-nek köszönhetően. A kép ezt a csapást ábrázolja. A pillanat azonban nem olyan győzedelmes, mint azt Vader akkor gondolná: a fia inkább meghalna, semhogy átálljon. A saga záró epizódjában ez egyértelműen kiderül. A Sith egyetlen, igencsak rövid életű diadala az, amikor az Uralkodó kitöltheti dühét az ifjú Skywalkeren, amiért az balga fejjel nem hajlandó csatlakozni hozzá. A végeredményt ismerve azonban gyenge kis diadal ez...

 

(A kommentárt már feltettem az oldalamra is.)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretném, ha lenne párja, de egy darabig biztos nem lesz. Ugyanis nincs Qui-Gon arcáról olyan képem, amit fel tudnék használni a poszter párján. :D Ami persze a Jediket mutatná be, egészen pontosan négyet. Azt hiszem, könnyű kitalálni, kiket. ;) Sőt, még az elrendezésük sem lenne nagy rejtély. :)

Viszont egy szép nagy Qui-Gon nélkül nem tudom megcsinálni. :D Kisebb méretben, vagy más képpel meg nem akarom.

 

Ody, az a javaslat semmiképp nem lehetne a párja. Az egy önálló darab lesz. ;)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://starwars.screenthemes.com/collections.htm#ep3

 

erre a weblapra kell valami tagság, de ha rámész a témára azon belül a sample gombra egy képet mutat ami 6 képből áll (ehez viszont nem kell tagság)

 

"Once more the Sith will rule the galaxy..." címü képnek lehetne olyan változata ami a jó/rossz katonákat és erőt nem használó karakterekkel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, köszi! ;) Ezt a weboldalt még nem ismertem.

 

Azrael: a Screenthemes-képek kiváló források. :D A hatképes demóverziók meg is vannak már az EP1-ből, de jó lenne, ha meglenne az összes kép. (Az az oldal nem tagságot igényel, hanem fizetős...)

Jelenleg a Baljós lóg ki leginkább a sorból, rajta kívül az összes filmből van többé-kevésbé jó nyersanyagom.

A Sith-es képnek elsődlegesen a Jedi lesz a folytatása... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a Screenthemes-képek kiváló források. ;) A hatképes demóverziók meg is vannak már az EP1-ből, de jó lenne, ha meglenne az összes kép. (Az az oldal nem tagságot igényel, hanem fizetős...)

Jelenleg a Baljós lóg ki leginkább a sorból, rajta kívül az összes filmből van többé-kevésbé jó nyersanyagom.

A Sith-es képnek elsődlegesen a Jedi lesz a folytatása... ;)

Hát igen a SCreenthemesnél kilóg a sorból a TPM...alig van pár háttérkép. Ezt eléggé sajnáltam én is. De talán majd egyszer bővítik! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, köszi! ;) Ezt a weboldalt még nem ismertem.

Nagyon nehéz dolgom volt. A Google képkeresőbe a speciális keresésnél beírtam hogy "minden szó" legyen: Qui-gon Jinn és hogy nagy képeket keressen.... szerintem érdemes végignézni a többi találatot is:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát... nekem ez a kép most nem tetszik annyira ;)

 

A gondom a jobb oldalon található tűz - markolat átmenettel van, és a középen található alakzatba zárt Padmé - Anakinnel. A narancssárga nekem nagyon elüt ott, és ez kizökkent a képi világból. Sajnálom ;) A baloldala illetve az alja, viszont fergeteges.

 

Persze mindez szerintem.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az elismerő szavakat mindenkinek. ;)

 

Ehhez a képhez viszonylag egyszerű a kommentár... ;)

Padmé arca meleg színekben játszik (bár arcának egyik fele sötétbe burkolózik, és csak Anakin kardja világítja meg), míg Anakint hideg kékes fény övezi. A lány képe a II. részből való, ahol még boldog volt a szerelmük, de Anakin már a III. részbeli hidegebb, távolibb arcát mutatja. Anakin mögött ott áll Darth Vader, akiben már nyoma sincs a Padmé iránti érzéseknek, ő a leghidegebb. Palpatine arca pedig olyan Anakin mellett, mintha a fülébe súgna; ő a híd, mely Anakint átvezeti Vaderbe.

A poszter alsó felében kettejük tragikus szerelmét követhetjük nyomon. Első lépésnek az arénában tett vallomást választottam, hiszen ekkor döntenek együtt egymás mellett. (Donát: Anakin és Padmé az aréna kapujában állnak. A narancsssárga szerintem kellemes színfoltot jelent a képen, és felhívja a figyelmet a kezdetekre. A kapu íves alakja és a képrészlet központi elhelyezése is ezt erősíti. És nálam ez a narancs belepasszol az alsó részek hangulatába.)

A III. részben azonban fordul a helyzet: kettejük helye felcserélődik, Anakin az Erővel fojtogatja a feleségét. Tébolyult dühének eredménye pedig két halott: a fehérbe öltöztetett, élettelen Padmé és az összeégett, fekete ruhás Anakin, aki érzelmileg halt meg. Végül nem marad belőle más, csak a kép tetején látható Darth Vader, aki hátat fordított Padmének és vele együtt mindennek, amiben korábban hitt - és meg is békélt a helyzettel.

Három helyszín egészíti ki a történetet: legfelül a Naboo idilli világa, ahol még minden rendben volt. A kép alsó részében a vöröses-narancsos árnyalatok dominálnak, melyek kettejük kapcsolatának két újabb helyszínére utalnak. Padmé alatt a Coruscant látszik, amelynek lassan bealkonyul - ahogy a szerelmüknek, józanságuknak is. Anakin alatt a Mustafar lávakitörései láthatóak - egyrészt a kapcsolatuk végét, másrészt Anakin végét jelképezve.

 

EDIT: Kihagytam az egyik legfontosabb részletet: Anakin és Padmé az arénás csóktól kezdve folyamatosan távolodnak egymástól a képen, és a két sarokban végzik.

 

Obi1: most nekem is ez a hátterem, de kicsit kevesebb ikonnal. :D :D

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.