Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Remek kép. Az egyetlen, ami nekem kicsit furcsa, az Dobby. Érdekelne, hogy miért mellette döntöttél (tippem szerint tetszik a karakter), nem Hagrid vagy bármelyik másik, a filmekben jelentősebb szerepet betöltő karakter mellett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen! :) Írtam a képről egy kis magyarázatot, beszúrom ide. Ez Dzséjt kérdésére is választ ad. Annak, aki nem látta a filmet és nem is olvasta a 7. könyvet, SPOILERES az írás!

 

A poszter egyik kiinduló gondolata az volt, hogy ez a záró epizód, a hetedik rész, ezért a hetes számnak meg kell jelennie a képen. Mivel Rowling a könyv ajánlását hétfelé szedte, úgy döntöttem, hét karaktert szerepeltetek a képen. A trió feltűnése magától értetődik, néhány másik szereplőé szintén, ha azt tekintjük, kinek van a legnagyobb súlya a záró epizód alakításában: Voldemort, Piton és Dumbledore egyértelmű választások. Dobby egy igen szép jelenetben életét adja Potterért, és jelképezi a varázsvilág elnyomott részét, ezért kapta ő a 7. helyet. Ezzel a történet végéig életben maradt triót négy olyan figura övezi, akik nem élik túl a záró epizódot. A holtak fakóbb színvilágúak, mint a főhősök.

 

A karakterek elrendezése szintén jelentést hordoz. Nem meglepő, hogy Harry Potter van a fókuszban, két oldalán Hermionéval és Ronnal. Ruháik harmonizálnak a háttér vöröses-aranyos ragyogásával és a fekete romokkal. Hermione közelében van Dobby (gondoljunk a MAJOM-ra) és Dumbledore, hiszen a lány a trió esze, a nyugodt, racionális tagja, akire Dumbledore is számított. Ron Voldemorthoz van közelebb, ő az, akire a horcrux különösen károsan hatott, aki nehezen bírt a félelmeivel. Voldemort és Harry fejtartása és ruhaszíne hasonló, szemük, orruk/orrhelyük egy vonalba esik, méretük majdnem ugyanakkora, utalva kettejük természetellenesen szoros kapcsolatára. Kéz- és pálcatartásuk egymás tükörképe: Voldemort sötét keze és pálcája a halálos átok zöldes fényében úszik, Harry kezét és pálcáját a Lumos fénye világítja be. Ez a fénylő pont a poszter középpontja. Harryn kívül csak Piton használ kék fényű varázslatot, egy vonalban Harry kékjével – ez kettejük kapcsolatára utal, arra, hogy Piton élete Harry védelmezéséről szólt. Piton pozíciója szintén magáért beszél: Dumbledore és Voldemort között áll, pálcáját Voldemort felé szegezve. Pitont egyfelől világosság, másfelől zöld és sötétség határolja: tőle balra a világos folt Dumbledore alakjába megy át. Ebben a világos foltban ér véget a bodzapálca, mely Voldemort sötét kezéből indul: a pálca kapcsolatot jelent Voldemort és Dumbledore között is. Dobby Hermione és Dumbledore között van, akik a kezdetektől törődtek a manók sorsával. Harry és Piton után ő a harmadik, aki fényt bűvöl: ez egyrészt optikai súlyt ad a kistermetű figurának, másrészt arra utal, hogy ők hárman azok, akik életüket adták mások megmentéséért. (Dumbledore nem kapott ilyen fényt, mert ő mások életét is odaadta a nagyobb jóért. :) )

 

A felhőzet a figurák lelkivilágára utal: Voldemort körül sötét felhők kavarognak, Dumbledore környezete nyugodtabb, semleges színű – ő már odaátról néz vissza az itt maradottakra. A varázsfényeket a nap fénye ellensúlyozza a kép alsó részén. És bár a Roxfort romokban és lángokban áll, a mélykék vízen megcsillanó fények nyugtató hatást keltenek.

 

A kép záró jellegét azzal is erősíteni akartam, hogy néhány motívummal visszautaltam az első epizód poszterére, amit még Drew Struzan készített, és szerintem az egyik legszebb munkája mind közül. Ott Harry nyugodtan mosolyog ránk a kép közepén: itt feldúltabb, és kicsit oldalra sodródott. Dumbledore pozíciója megegyezik a két képen. Az első poszter felső részét a vízzel körülvett Roxfort kék sziluettje adta. A Roxfort most a kép aljára került, hasonlóan vízzel övezve, de már nem felnézünk a tornyaira, hanem szemmagasságból látjuk a pusztulását. (Sőt, eredetileg Hermionéről is egy, az első képhez hasonló pózt terveztem használni, de azt nem találtam meg nagy felbontásban.)

 

A poszteren két apró érdekesség van elrejtve: Voldemort feje fölött a Halál alakja les a legnagyobb Halálfalóra. A Harry Potter logó P-jének szára pedig a Feltámadás Kövére mutat. Ezzel a Halál három ereklyéjéből kettő rákerült a képre. (Valójában a Láthatatlanság Köpenye is ott van, csak láthatatlan. :) )

 

death.jpgstone.jpg

 

A hetes számot is meg lehet találni, ehhez a kép szerkesztésének vázát kell felrajzolni. Ha összekötjük először a főszereplő tró szemeit, majd egy másik ívvel a körülöttük levő négy másodlagos karakter szemeit, végül behúzzuk azt a függőleges vonalat, mely Harryt és Voldemortot köti össze, egy hetes számot kapunk.

 

potter_seven.jpg

 

Hogy egy kis személyes véleményt is belevigyek, nekem nagyon tetszik ez a poszter. Úgy érzem, hogy a karakterek jól kommunikálnak egymással és a nézővel, és a színvilágát is nagyon szeretem. Számomra benne van az It all ends szlogen, anélkül, hogy Photoshoppal túlerősített, koszos alakokkal és romokkal zsúfolnám tele a plakátot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Gondolom, nem lepek meg senkit azzal, hogy egy Doctor Who poszter készült az ötödik évadból:

 

dwposter01.jpgdwposter01b.jpg

 

A fakeretes az eredeti terv, a fekete szegélyű a monitorkompatibilisebb verzió.

 

Fekete keretes nagy kép

 

Fakeretes nagy kép

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Köszönöm szépen!

 

Dzséjt: A fakeretest azért kedvelem jobban, mert Vincentre utal. Most készül egy kép az első évadról, azon talán megtalálod, akiket most hiányoltál. ;) És a fekete keret lesz a sorozat általános kerete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keresztet azért ne vess rá... Bő fél éve törekszem rá, hogy SW-n kívüli témákat is feldolgozzak, de ez nem jelenti azt, hogy végleg letértem az útról. ;) A DW most jobban leköt, az igaz. Rengeteg lehetőség, rengeteg téma van benne, és még nyersanyagot is lehet találni hozzá, könnyebben, mint sok más filmhez (leszámítva az SW-t, nem utolsósorban a Blu-Raynek köszönhetően).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy ígértem, a Kilencedik. Melléteszem a Tizenegyediket, hogy jobban összeálljon a kép. :)

Nem ismerem a sorozatot, azon túl, amiket a Sorozatok topikban lehet olvansi róla, viszont ha így laikusként megjegyezhetem, akkor az első, azaz a Kilencedik Doki sokkal szimpatikusabb. :) A kép is jobban tetszik, emiatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Köszönöm. A Doktor se mondhatta volna sszebben. :)

 

Pildi: Köszi! A Kilencedik eleinte nem volt nagyon szimpatikus nekem, de az évad felétől egyre jobban tetszett. A fináléra nagyon megbarátkoztam vele, ezzel vált teljesen biztossá, hogy lesz róla poszter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Zoli, nagyon várom a posztert a Tizedikről. Zseniálisak a képed, alkoss bármilyen témában is.

(Emellett írásos értékelésedet is várom a korábbi évadokról (amikről eddig még nem írtál))

 

Pildi ... nekem először a Kilencedik volt a kedvenc Doktorom, aztán a Tizedik lett az, akit most nem látsz mert még nincsen róla poszter, nem hittem volna, hogy ez a nyikhaj képű Tizenegyedik is ennyire kedvelhető és szerethető lesz. Igazán nagy pozitív csalódás volt. (Mellesleg a sorozat nézését is melegen ajánlom) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: köszönöm! :) Újabban nem szoktam frissíteni az oldalamat az új képeimmel, mert egy teljesen új weboldalt akarok csináltatni, csak még nem találtam hozzá programozót. A tárhelyemre fel nem töltött posztereket ide se sűrűn szúrom be, kényelmi okokból általában csak a Facebookra teszem fel őket.

Ami a lényeg: a Tizedikről már van egy elkészült poszterem (a 2. évadról), amit még a héten berakok ide. A Kilencedikről majdnem kész vagyok egy hosszabb írásos értékeléssel, csak még meg kell néznem újra egy-két részt az 1. évadból, mielőtt befejezem.

A Doktorok tetszési indexe nálam úgy alakult, hogy nagyon szerettem a Kilencediket, aztán nagyon szerettem a Tizediket, és most a Tizenegyediket tartom a legjobbnak. Apránként majd azt is le fogom írni, hogy miért. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek! Már nagyon várom. A tetszési index nálam is hasonló, sőt szinte teljesen ugyan olyan, mint neked, annyi különbséggel talán, hogy annak ellenére, hogy a Tizenegyediket tartom a legjobbnak valami bitang módon rajongok a Tizedikért is. És persze a Kilencedik is zseniális, de ha kérdezik, akkor annak ellenére, hogy a Tizenegyes a legjobb Doktor (szvsz) ugyan úgy kedvelem a Tizediket és a Tizenegyediket, és csak egy paraszthajszállal csúszik le Kilencedik. :P

 

Hogy tovább magyarázzam, ami már teljesen egyértelmű :P

 

Tizenegyedik (Matt Simth) 10/10 + 1 pont mert a legjobb Doktor eddig szvsz.

Tizedik (David Tennant) 10/10

Kilencedik (Christopher Eccleston) 9.5/10

 

U.i.: Sok sikert az új weblaphoz, kíváncsian várom, hogy milyen lesz! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Én nem tudnám pontozni őket, nálam még paraszthajszál sincs, mert a maguk helyén mindet nagyon rendben lévőnek tartom. A Tizenegyedik több dimenziós, mint a korábbiak, ezért szeretem jobban. (A Tizedik a végére megdolgozott azért, hogy a sajnálkozás mellett egyetértsek vele, amikor azt mondja, hogy túl sokáig élt.)

 

A honlapátalakításra még én is kíváncsi vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, túl negatívan látod ezt a dolgot szerintem. Velem kapcsolatban is azt vélted, hogy most már csak Doctor Who létezik számomra és TCW nem. A kettő nem zárja ki egymást. Simpn Zoli mondta is lentebb, hogy egyáltalán nem feledkezett meg róla, csak most a Doktorra jobban figyel, ez nem jelenti azt, hogy vége az SW iránti rajongásának... vagy bármelyikünk SW rajongásának, csak mert nagyon kedveljük a Doctor Who-t! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, túl negatívan látod ezt a dolgot szerintem. Velem kapcsolatban is azt vélted, hogy most már csak Doctor Who létezik számomra és TCW nem. A kettő nem zárja ki egymást. Simpn Zoli mondta is lentebb, hogy egyáltalán nem feledkezett meg róla, csak most a Doktorra jobban figyel, ez nem jelenti azt, hogy vége az SW iránti rajongásának... vagy bármelyikünk SW rajongásának, csak mert nagyon kedveljük a Doctor Who-t! :)

A mondatomból ezt sikerült kihozni? :D Van fantáziád nem mondom, főleg hogy ilyenről szó sem volt. Csak rákérdeztem egy TCW poszterre, nem kell mindig mögöttes szándékot keresni egy ártatlan mondat mögött. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "erre már sosem fog sor kerülni" kicsit erős volt iróniának meglátásom szerint, + igen, anno 'sérelmezted', hogy nem írtam a TCW-ről ellenben a DW-ről pedig ódákat költöttem...de innentől kezdve nem szólok bele. :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "erre már sosem fog sor kerülni" kicsit erős volt iróniának meglátásom szerint, + igen, anno 'sérelmezted', hogy nem írtam a TCW-ről ellenben a DW-ről pedig ódákat költöttem...de innentől kezdve nem szólok bele. :);)

Igen mert Te sűrűn vagy itt, ezért kellett egy kis input. :P De Simon Zoli nem jár ide, ezért nem kell belelátni semmit az írásomba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vettem észre mögöttes szándékot Ody hozzászólásában. Iróniát sem éreztem ki belőle, mert a TCW-ről valószínűleg nem lesz poszterem, ez igaz. Bár nagyon tetszett az a négy rész, annyira nem érintett meg, hogy posztert készítsek róla. Egyébként rég volt már, hogy Star Wars-posztert készítettem, már vagy fél éve más filmekről csinálok képeket. (Viszont még van talonban egy SW-poszter, amit nem mutattam be a fórumon, bár Ody már talán látta. Hamarosan az is bekerül ide.)

 

Mindenesetre, íme a Tizedik.

 

dwposter_s2.jpg

 

Teljes méretű kép

 

Inspiráló zenei anyagokból sok volt, ide csak a kedvencemet szúrom be közülük, ami a folytonosságot adja az első évad poszterével:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kq-DhjidQxk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.