Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Köszi! Hamarosan jönnek az új dolgok. :)

Egy dupla poszter várható, Anakinről és Vaderről. Kicsit más lesz a stílusuk, mint az eddigi három karakterposzternek, mert hát a Star Wars mégiscsak Anakin Skywalker története. Neki kijár egy kis egyediség. :) (Főleg, hogy a kedvencem. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy döntöttem, beillesztem a fórumba az Anakin/Vader duplaposzter elkészült tagját, Anakint. A weboldalamról még nem érhető el, mivel a másik fele nincs kész. Íme:

 

anakinposter.jpg

 

Teljes méretű poszter

 

Háttérképverziók:

 

1280*1024

1024*768

800*600

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantörpikus, kiváló alkotás ez az Obi-Wanos :lol:

 

És most látom itt alul, miközben írom eme sorokat, hogy megjelnt az Anakinos is... próbálom elindítani a lélegzetemet, mert elállt

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, egy kis kommentár:

 

A felső részek, ahol a két Anakin van, még "valószerűek", de a kép alsó fele már egyfajta álomba mosódik össze, ahol Anakin életének fontosabb állomásai következnek egymás után a csillagok ködében (sorrendben egyre lejjebb): az anyja, a szerelme, majd végül az a pillanat, amikor egyedül marad, és hátat fordít mindennek. Ekkor az arca a templomi menetelés képe felé fordul - ez az az út, amit ő válaszott. Felette az égett Anakin látszik, rajta a Vader-maszkkal, ami ennek az útnak az utolsó állomása (legalábbis ezen a képen). És ez a maszk a kép felső részén lévő Anakinben van: mint a sárkány, amiről a regény írt.

A képen az egyetlen boldog pillanat Anakin és Padmé esküvője, ezt az a két kékeslila ív is hangsúlyozza, ami egyfajta keretként fogja össze őket. És bár az anyjától való búcsúja szomorú, mégis ez a képrészlet a legvilágosabb az egész poszteren.

 

Az álomszerűséget azért tartom jónak ezen a képen, mert Anakin sorsát nem egyszer határozta meg egy-egy álma, ami pont az itt szereplő személyekkel volt kapcsolatban. És mivel ő a saga központi figurája, valahogy úgy érzem, különleges, az eddigi Yoda-Sidi-Obi képektől eltérő bánásmódot igényel, ami jobban fókuszál a vele történtekre, mint kinézetének változásaira. :D

 

A folytatás hétvégén várható, Vaderrel. Az egyfajta tükörképe lesz ennek a képnek, vörösben.

 

EDIT: Köszi, Dzséjt! :clap: Átfutottam a sorok fölött. :) Remélem, azóta elindult a légzésed. Nem kéne Vader sorsára jutni... :lol:

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wanoshoz nem lesz kommentár?

Nem tudom... :lol: Nem érzem úgy, hogy kéne, bár később lehet, hogy írok róla. Időnként előfordul, hogy készítés után még nem tudom azonnal megfogalmazni a gondolataimat. Most csak annyit tudnék írni az Obi-Wan-képről, hogy számomra tökéletesen visszaadja Obi-Wan jellemét. Ez meg nem túl informatív. :) A kisebb részletekről pedig már esett szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

As you wish.

 

anakinposter.jpgvaderposter.jpg

 

És a dupla háttérkép:

 

anakinvader-p-wallp.jpg

 

Mi tagadás, az egyik kedvenc poszterpárosom lett. :D Bár az utóbbi karakterposzterek mindegyikét nagyon szeretem.

 

 

OFF

Ma délutánig megint Pécsett voltam. :D Csak most egy konferencián.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képes kommentár ehhez a két poszterhez :)

 

Ez a két kép a legutóbbi posztersorozatomba tartozik, melyet a hexalógia karaktereiről készítek. Egyszínű árnyalataival és a részleteivel mégis kilóg a többi közül. Mivel Anakin/Vader a saga központi figurája, úgy éreztem, különleges, az eddigi Yoda-, Sidious- és Obi-Wan-képektől eltérő bánásmódot igényel, ami jobban fókuszál a vele történtekre, mint kinézetének változásaira. Ezért döntöttem úgy, hogy egyrészt két posztert készítek a figuráról, másrészt szigorúan a kék és vörös színekre fogok alapozni mindent. Ez a két szín remekül megvilágítja a figura kettősségét, jellemének ellentéteit: a hideg kék és a lángoló vörös, a Jedik kék kardja és a Sith-ek vörös kardja, kegyetlenség, szeretet, hatalomvágy és béke - mindez egyetlen ember, egy elbukott, mégis újra felemelkedő hős.

 

anakinvader-p-comments1.jpg

 

A képek önmagukban is értelmezhetőek, mindegyikben egy-egy körbe záródnak az alkotóelemek. De ha egymás mellé tesszük a két képet, kibontakozik az az ív, mely végigvisz minket mind a hat epizódon, és ez mutatja Anakin/Vader útját. A különálló körök ördögi, önmagukba forduló alakzatok, melyek Anakin sorsának időszakos zsákutcába, tévútra jutását jelképezik.

A felső részek, ahol a két Anakin és a két Vader van, még "valószerűek", de a képek alsó fele már egyfajta álomba mosódik össze, ahol a szereplő életének fontosabb állomásai következnek egymás után a csillagok ködében.

Sorrendben egyre lejjebb, a bal oldali poszteren: az anyja, a szerelme, majd végül az a pillanat, amikor egyedül marad, és hátat fordít mindennek.

 

anakinvader-p-comments2.jpg

 

Ekkor az arca a templomi menetelés képe felé fordul - ez az az út, amit ő válaszott. Felette az égett Anakin látszik, rajta a Vader-maszkkal, ami ennek az útnak az utolsó állomása (legalábbis ezen a képen). És ez a maszk a kép felső részén lévő Anakinben van: mint a sárkány, amiről a III. rész regényváltozata írt. Ez az első, önmagába záródó kör.

 

anakinvader-p-comments4.jpg

 

A képen az egyetlen boldog pillanat Anakin és Padmé esküvője, ezt az a két kékeslila ív is hangsúlyozza, ami egyfajta lágy keretként fogja össze őket. És bár az édesanyjától való búcsúja szomorú momentum, mégis ez a képrészlet a legvilágosabb az egész poszteren.

Az Anakin-poszterhez (helyesebben poszterfélhez, ha egy képként kezelem a két posztert) a kék színt választottam, ami harmonizál a fénykard színével. Persze lehetett volna vörös is az alapszín, ami Anakin temperamentumára utalt volna. Így, ezzel a kék színnel Anakin sötét oldalát, a hűvösebb, kegyetlenebb énjét kívántam kihangsúlyozni, ami eltávolítja őt mindentől. Másrészt ez az alapszíne Palpatine poszterének is, és ez megteremti a két figura közötti kapcsolatot - ami szükséges is, mert Palpatine nem szerepel ezen a két képen: Anakinen kívül csak Shmi, Padmé, Ben és Luke láthatóak. Anakin Palpatine-nal való közösségét erősíti a figurák háttere is: mindkettejük mögött az éjszakai Coruscant látképe áll, egy monumentális díszlet, mely jól jellemzi az első három rész arányait, nagyszabású képeit.

Ez az, ami megfordul a két trilógia között. Az utolsó három rész "szűkebb" jellegét példázza Vader háttere: egy birodalmi sikló és egy antenna. A ragyogó Coruscanthoz képest sokkal kisebb és militárisabb kép, mely illik a Birodalom puritanizmusához.

Vader képfele az Anakin-kép tükörképe. Azt az utat mutatja, amelyen a Kiválasztott visszatalál önmagához. Az alapszín a Sith-vörös, de a másik kép hűvös kékjével összevetve mégis némi melegséget sugall.

 

anakinvader-p-comments5.jpg

 

Az Anakin-poszteren megkezdett, lefelé menő ív most megfordul. Látjuk, ahogy Vader lemészárolja Bent, majd sötét hatalmával megpróbálja maga mellé állítani a fiát (a poszter legsötétebb részlete ez a pillanat).

 

anakinvader-p-comments6.jpg

 

Végül mégis a világos utat választja, és lekerül róla a maszk, mely két évtizeden keresztül elszigetelte mindenkitől. És ekkor már nincs egyedül: Luke arcára néz, és Luke karja van a vállán. Most, mikor végre megbékélt önmagával, megadatott neki a fia társasága - még egyszer, a halála előtt. Vader páncélja elég, de a szelleme egyesül az Erővel, és visszatér, megmutatva, hogy végigjárta a Kiválaszott útját. Ha most újra ránézünk a két képre együtt, és végigkövetjük az íveket, láthatjuk, hogy Anakin magasabbra jutott, mint ahonnan elindult: a szellem magasabban áll, mint a kisfiú Anakin. (Lásd az első képet a két poszterről.)

 

anakinvader-p-comments7.jpg

 

Hogy hol van az ördögi kör ezen a képen? Rögtön ezután következik, ahol Vader lefele néz, és lecsapni készül a kardjával - a szellemalakra, mely a jót jelképezi benne. "Bennem nincs vívódás."

Az álomszerűséget azért tartom fontosnak ezeken a posztereken, mert Anakin sorsát nem egyszer határozta meg egy-egy álma, ami pont a bal oldali képen szereplő személyekkel volt kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy "teljesebbé tettem a képet". :)

Ezt az írást már felpakoltam a weboldalamra is, a kommentárok közé (a Sidious-leírással együtt).

 

Apró, de fontos kiegészítés a leíráshoz: a két kép legvilágosabb részlete Anakin szelleme és a lángok.

 

Lokatelli: mindig szeretek ívekkel dolgozni, ha a teljes sagáról van szó. :) Az ilyen képeimen ívek vagy körök mindig kialakulnak.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lenne eme két kép koncepciójára és kivitelezésére megfelelő szó, használnám, de nem találok olyan szót, ami kifejezné eme egész mestermű nagyságát, szóval inkább nem is jellemzem, mert bármilyen magasztos jelző csak lekicsinylő lenne. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Köszi. :? Ha tetszett az a részlet, akkor remélem, ezzel a poszterrel is elégedett leszel, merthogy itt is van egy ilyesmi. (Ami nekem speciel a kedvenc képrészletem ezen a poszteren). :?

 

Szóval Padmé:

 

padmeposter.jpg

 

A teljes méretű poszter

 

Ez a kép még nem érhető el a weboldalamról, csak innen, a fórumból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.