Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Köszi. :) Ha tetszett az a részlet, akkor remélem, ezzel a poszterrel is elégedett leszel, merthogy itt is van egy ilyesmi. (Ami nekem speciel a kedvenc képrészletem ezen a poszteren). :?

Gondolom az a részlet az, ahol az esküvői, tehát a végzete előtt álló Padmé letekint a terhes, és immár a végzete felé száguldó Padméra.

Amúgy nagyon jól sikerült darab ez is. Padmé még mindig a legszebb nő a Star Wars univerzumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom az a részlet az, ahol az esküvői, tehát a végzete előtt álló Padmé letekint a terhes, és immár a végzete felé száguldó Padméra.

Amúgy nagyon jól sikerült darab ez is. Padmé még mindig a legszebb nő a Star Wars univerzumban.

Köszi, Donát, köszi, Dzséjt! :)

 

Dzséjt: Nem pont erre gondoltam, bár ez sem rossz. Középen a csókjelenetre, a kapu ívei közé zárt halott Padméval - mint aki koporsóban fekszik.

 

EDIT: A részlet, amit Te említettél, mással függ össze (az én értelmezésemben persze): középen balra áll fekete ruhában az a Padmé, aki nemet mondott Anakinnek - jobbra pedig fehérben az a Padmé, aki igent.

 

Majd lesz kommentár is, de csak később.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek! :o

 

Íme, egy rövid leírás:

 

PADMÉ AMIDALA

 

Ezzel a képpel visszatértem a karakterekről készülő posztersorozatom klasszikus megjelenéséhez. (Csak Anakin/Vader esetében használtam az egyszínű képeket.)

 

posters.jpg

 

Az alapséma jól látszik, ha az új képet összehasonlítjátok a sorozat többi tagjával. Felül két kép a karrakterről, melyek közül a kisebb minden esetben egy "akciókép" (jelen esetben Padmé a Geonosis-on), a nagyobb pedig egy olyan kép, mely szerintem jól jellemzi a figurát. A kép alsó részén eddig körben helyezkedtek el a kisebb képek a szereplőről (minden epizódból egy-egy), melyek körbefogtak egy, a karakterrel kapcsolatos kulcsjelenetet a filmekből.

Most, a Padmé-poszter esetében ettől el kellett térnem, hiszen ő az első az eddigiek közül, aki nem szerepel mindkét trilógiában, csak az elsőben. Így a poszter alsó részében a félkörös elrendezés mellett döntöttem, mely egy, nálam már megszokott ívben mutatja be a karakter jellemének alakulását.

Részben a szimmetria kedvéért, részben a II. epizódbeli nagyobb szerepéért döntöttem úgy, hogy abból a filmből két képet is elhelyezek a poszteren, melyek Padmé életének egy fontos változását is tükrözik. Bal oldalon fekete ruhában látható az a Padmé, aki az emlékezetes kandallós beszélgetés során nemet mondott Anakinnek, jobbra pedig fehér ruhában, már lehajtott fejjel, mikor kimondja az igent a Naboo-n. Köztük a poszter közepén alul látható az a jelenet, ahol megváltozik a lány hozzáállása: a szerelmi vallomás az arénában. A kapuban azonban nem az aréna homokja látszik, hanem egy csillagmező - utalás a köztük eredetileg meglévő távolságra, és persze az Across The Stars-ra. A két szerelmes feje fölött pedig a jövő sejlik fel: Padmé élettelen teste, melyet koporsóként vesz körbe a kapu íve. Ahogy Lucas mondja a II. rész DVD-jén, az audiokommentárban: "Tudják, mit választanak, és mindketten megszenvedik a választásukat."

Alul, a széleken egy-egy kép látható a Baljós árnyakból és A Sith-ek bosszújából. (Érdemes megfigyelni, hogy egyszerűsödött Padmé ruháinak stílusa a három epizódban.) Az I. részben ebben a vörös ruhában szintén nemet mondott: "Nem egyezem bele olyan megoldásba, mely háborúhoz vezet." A III. részbeli zöld ruhája akkor volt rajta, mikor néhány szenátorral a lázadás csíráját tervezgették az eltorzuló galaktikus állam ellen - de ezt persze csak egy kivágott jelenetben láthattuk.

A kép hátterét a Naboo idilli tájképei adják.

Szeretet, szelídség és harciasság, azoknak az eszméknek a védelme a szenátusban és a csatamezőn, melyekben mindhalálig hitt - ezek együttesen jellemzik Padmét, ezért kapott helyet a poszteren a fegyveres Padmé is.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
Elég nehézkesen megy, és túl nagy erőfeszítésbe kerülne mindet lefordítani.

Szerintem ne próbáld a magyar kommenteket lefordítani. Inkább csak kezd el önálló írásokként leírni angolul a gondolataidat az adott képpel kapcsolatban, és ne ragaszkodj a magyar hű visszaadásához. Véleményem szerint így sokkal jobban meg lehet valamit írni angolul. Nekem legalább is a suliban így működött a dolog, míg ha magyarul kitaláltam, és próbáltam lefordítani, úgy már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hú nagyon eredeti kép!

Nagyon tetszenek a láva folyamok a párbajozók körül, mintha lángolna körülöttük minden.

 

Lehet, hogy ennek a képnek esélye van letaszítani a kedvenc pozíciójáról az Obi-Wanosat?

Ezen még gondolkodnom kell. :peace::)

 

Komment ugye lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.