Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Köszi mindenkinek! :)

 

 

A poszter és a háttérképek most már mindenféle méretben elérhetőek az oldalamról.

 

A kommentár (Vigyázat, hosszú lesz! Ide is beillesztettem a harmadik kép leírását, mert kicsit módosítottam rajta.):

 

Ez a poszterhármas Anakin útját mutatja be, amely a sötét oldalra vezeti őt. Mindegyikhez tartozik egy-egy jellemző idézet Anakintől, saját magáról.

 

indexpic3.jpg

 

"Azt álmodtam egyszer, hogy Jedi vagyok"

 

jedidream.jpg

 

Az első kép a Baljós árnyak Anakinjét mutatja be. Azt a kilencéves kisfiút, akiben nincs gonoszság, és a legnagyobb vágya, hogy lássa a csillagokat és Jedi váljék belőle.

 

Tatuin, Shmi házában.

ANAKIN: Egyszer azt álmodtam, hogy Jedi vagyok, és felszabadítom az összes rabszolgát... Te is ezért jöttél?

QUI-GON: Nem, sajnálom.

ANAKIN: Szerintem meg igen... Mi más dolgod lenne itt?

 

Tatuin, a fogatverseny előtti este.

ANAKIN: Olyan sok csillag van... Mindegyiknek vannak bolygói?

QUI-GON: Majdnem mindnek.

ANAKIN: És van, aki mindet bejárta?

QUI-GON: Nem hinném.

ANAKIN: Akkor én leszek az első olyan ember.

 

A kép nagyobb részét Anakin álmai töltik ki, és csak a kisebb része valóságos. Az álmok fő motívuma a galaxis, amelyben három bolygó van kiemelve. Anakin feje mögött a Tatuin látszik, távolabb a Naboo zöld gömbje, egészen messze pedig a Coruscant. Ilyen sorrendben egyre több az árnyék a bolygókon: a Tatuin nagyrészt világos, a Coruscant-ból viszont már csak egy keskeny fénycsík látszik, hiszen ez a Sith székhelye, innen borít be mindent a baljós árny. Az álmok másik fontos eleme Qui-Gon alakja. A Jedik mintaképe, aki felfedezi Anakinben a Kiválasztottat. Nem hat valós figurának a képen, egyrészt mivel Anakin csak rövid időt tölthet vele, másrészt mert ő egy ikonikus alak, egyfajta Jedi-ideál.

Két dolog valós ezen a képen: a fogat, amely hozzásegíti Anakint ahhoz, hogy elinduljon a csillagok felé, és a búcsúja az anyjától, mely óriási sebet okoz neki.

Anakin a kép fő figurája, de nem "tolakodik" az előtérbe, nem ő uralja a posztert - sokkal inkább az álmai. Alakját több csillag veszi körül. Alatta a Tatuin ikernapjai derengenek fel (Lucas említi a IV. rész regényváltozatában a "Napok fia" legendás nevet - igaz, hogy a fiáról). Ahogy távolodunk a Tatuin felől, a háttér meleg barnás színei kékes, zöldes (de továbbra is barátságos)árnyalatokat vesznek fel. Ezek a Jedik színei, és egyben az álmok színei is. A búcsújelenetben Shmi körül még barnás a csillagmező, de Anakin fejét már kékes csillagkoszorú övezi (és fölötte lebeg Qui-Gon alakja).

A kép fő motívuma az elvágyódás, a vágy egy szebb jövő iránt. A hangulat világos. A felső részen látható vezércsillag, amely minden képen látszik, és félig mindenhol takarásban van, zöld színű. És mivel Anakin "látja a dolgokat, mielőtt bekövetkeznének", a figyelmes szemek észrevehetnek egy apró utalást a jövőre, egy negyedik bolygót is a galaxisban: a Geonosist.

 

ANAKIN: Egy nap Jedi leszek, és eljövök érted, anya... megígérem.

 

"Én leszek minden idők leghatalmasabb Jedije"

 

mostpowerful.jpg

 

Íme, ez lett a csodálatos álmokból tíz év alatt. A kép alapmotívuma a kettősség. Anakin megtapasztalja a jót és a rosszat. Kikerült a Tatuin biztos közegéből, egy nagy, veszélyes világba. Megismeri a kudarcot: anyja kiszabadításának ígéretéből az lett, hogy a halála előtti utolsó perceket tudja csak megmenteni. A seb, amit a búcsú vágott, szélesedik, lassan sárkány lesz belőle, hogy a III. rész regényváltozatára utaljak. Anakin dühében elköveti első sötét cselekedetét, a buckalakók lemészárlását. Közben beleszeret Padméba, ami szép, és nem is lenne belőle baj, ha nem Jedinek tanulna. Anakin bizonytalan énjének ez újabb érzékeny pontjává válik majd.

A színvilág is mutatja a kettősséget: alul a Tatuin sziklaalakzatai látszódnak, de már narancsos árnyalatban, szemben az előző kép nappali sivatagszínével. (A kép kerete is követi ezt a változást, sokkal sötétebb árnyalatú, mint az előzőé.) Közeledik az alkonyat... Ami a nem csak Anakin alkonyata lesz, hanem egyben a Köztársaságé is - erre utal, hogy a tatuini sivatag hátterében a klónok Coruscant-i csapatszemléje sejlik fel. Újabb pillantás a jövőbe.

Padmé és Anakin esküvője az egyetlen boldog pillanat a képen. Ezt hangsúlyozzák a fények és a fehér szín jelenléte, amelyek Padmé arcát emelik ki.

Anakin háta mögött egyre nagyobb a sötétség. Anyjával való utolsó találkozása még mutat barnás árnyalatokat, de az út a sötétségbe, a hideg kékségbe vezet, ahogy Anakin megkezdi a bosszúállást. (A vezércsillag itt kék színű.)

E két véglet között áll a frusztrált Anakin, aki nem néz a néző szemébe. Bizonytalanul pillant oldalra, arca még világos, de a háta már a sötétségbe olvad. Nincs mögötte támasz, nincs bolygó, amely jelképezi a sorsát, csak a Coruscant íve. Obi-Wannak itt lenne a helye a képen, Anakin bal oldalán, de nincs ott - Anakin tőle nem kap segítséget. És ha továbbvezeti a tekintetét, a csillagokon túl, a harmadik képen már Palpatine-t látja...

 

"Felesküszöm a Sith-ek útjára"

 

wayofsith.jpg

 

A kép címe a III. rész egy kivágott mondatára utal, Anakin Sith névadásakor:

 

ANAKIN: I pledge myself to your teachings. To the ways of the Sith. (A magyarban, szabadon fordítva: Engedelmes tanítványod leszek. Fogadd eskümet.)

 

A legnagyobb Jedi akart lenni - és Sith lett belőle.

Eredetileg nem pontosan ilyen képet terveztem: ami megihletett, az a III. rész regényváltozatának sokadszori újraolvasása mellett a Sacrifice című könyv borítójának nyilvánosságra kerülése volt. A könyvhöz vagy a borítóhoz magához semmi köze a képnek, nem is érdekel a tartalma, csak a címe fogott meg: Áldozat. Ez a szó ihlette ezt a képet, de hamar rájöttem, hogy a forrásaim nem teszik lehetővé, hogy pontosan megcsináljam, amit terveztem. Így készítés közben kicsit megváltozott a koncepció: Anakin választásának következményeit mutatom be, csak másképp.

Ez a poszter volt ennek a sorozatnak az első darabja, ebből nőtt ki a másik két kép. Azokat úgy készítettem el, hogy minden szempontból ide vezessenek.

A kép alapja a klónok templomba menetelése. Ezt övezik a Mustafar lávafolyásai mint a végső pusztulás jelképei. A domináns színek a vörös és a sárga, az árnyékok erősek, a templom szobrai összeolvadnak a lávamezővel. (Ez a részlet a kedvencem a képen, nagyon szeretem a színvilágát, és szeretem alaposan végignézni a részleteit. Az egyik, ami nagyon tetszik, Anakin és Obi-Wan alakja között van, a derekuk magasságában: a dombormű, amelyik felemeli a karját, mintha megálljt intene, miközben ő maga beleolvad a lávába.) A kép alsó felének egyfajta "kozmikus pusztulás" hangulata van: minden meghal. ("Minden meghal, Anakin Skywalker, még a csillagok is kihunynak" - idézet a regényből.) És Anakin maga gondoskodik arról, hogy a "minden meghal" szépen teljesüljön. E monumentális kép előtt küzd óriásként Anakin és Obi-Wan.

Az első képen nappal volt, a másodikon alkony, és most beköszöntött az éjszaka. Semmi világosság, semmi jó nincs már ezen a poszteren. Mindent a sötétség, a szeretetlenség, a pusztítás, a hatalom érzete ural.

A poszter felső részén középen Anakin látszik, aki most már emelt fővel néz a szemünkbe. Mellette kétoldalt Sidious és Vader. Anakin feje körül a Mustafar gömbje egyfajta negatív glória, a figura gonoszságát mutatja. Ez az ő új támasza, ez erejének forrása. A bolygó mögött a vezércsillag vörös: a Sith-ek napja kel fel.

 

A poszterek, ahogy közeledünk a III. részhez, egyre nagyobb méretűek. Úgy nőnek, ahogy Anakin egoizmusa is gyarapodik. Az első képen Anakin még viszonylag kicsi, és a kép maga is az. A másodikon már dominánsabb helye van Skywalkernek. A sorozat harmadik tagjában pedig mintha túlnőne minden, Sidious és Vader már szétfeszítik a kép keretét. (Amely keret mostanra vörössé vált.) Számomra olyannak hat Anakin, Sidious és Vader, mintha valami torz, gonosz virág szirmai lennének.

 

pathofchoice-comment.jpg

 

Végül itt egy kép arról, hogy illeszkedik ez a sorozat egy másik képemhez, amely egy poszteren mutatta be Anakin útját. Ez a mostani sorozat olyan, mintha annak mindegyik részletét kibontottam volna egy-egy nagy képpé.

 

Ennyi. :D

 

 

Krande: Az összerakottból van egy lórúgás méretű, 5500*3500-as képem is, de azt itthonról nem tudom feltölteni, mert egy évig tartana... :) A méretbeli különbségeket mindenképpen nehéz összeegyeeztetni a három kép között, azonos méretűre meg nem akarom hozni őket (bár már van olyan háttérkép is belőlük, de szöveg nélkül). A megoldás az óriáskép feltöltése lenne, azt hiszem. De az jövőhétre marad.

 

Oldie: De ki lehetne írni, csak előtte állapodjunk meg itt a fórumon az 'I pledge myself to the ways of the Sith' egyezményes, szöveghű és magyaros fordításában, mert a regénybeli szabad fordítás itt nem megfelelő. :) Ha a "Felesküszöm...", amit írtam, elfogadható, akkor azt fogom használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó írás Zoli! :)

Amúgy ehhez a magyar fordításhoz csak annyit, hogy sokszor általában a szabadfordítás sokkal több mondanivalótl és árnyaltabb kifejezést hordozhat és jóval többet jelenthet a tömör angol kijelentéseknél :)

 

Mégegyszer grat a képekhez és a magyarázatokhoz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :)

 

Oldie: általában én is jobban szeretem a szabad fordítást, de jelen esetben a hivatalos fordítás annyira szabadra sikerült, hogy a számomra nélkülözhetetlen "Sith-ek útja" kifejezés teljesen hiányzik belőle. :)

 

Ody: nekem is mászik felfelé a tetszési listámon, amióta sokat tudom nézni egészben, a képek alá írt címidézetekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli, tervezel valami hasonló remekműveket mondjuk mellékszereplők szempontjából is? Mondjuk pilóták, zenészek (pl: bith zenekar és/vagy Jabba udvarroncai), esetleg Tarkinról néhány montázs...vagy a Lázadók vezetőiről(Mothma, Dodonna, Madine, Ackbar)...Thripióról és Arturól, rohamosztagosok, klónok, szeparatisták....ésatöbbi?

Szerintem remek anyagok születnének belőlük is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a gratulációkat! :D

 

Krande: Szándékosság nem volt benne. :)

 

Oldie: Ahogy Donát írta, ezekhez nemigen van anyagom. Jobban szeretem, ha az adott figuráról több jó minőségű forrásképem is van, amikből válogathatok, a készülő kép hangulatának megfelelően. Az említett alakokról jó, ha egy-két képem van, és általában azok sem túl jó minőségűek. :D Talán, ha kifoszthatnám a Lucasfilm képgyűjteményét... :) (Bár Jabbáékról valószínűleg akkor se nagyon csinálnék képet, mert nem bírom a figurát. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha a Bantha Tracksszel lehetne kötni valamilyen kölcsönösen előnyös megállapodást... mondjuk biztosítanak neked képanyagot, te meg készítesz nekik képet... vagy valami ilyesmi. Nekik biztos vannak összeköttetéseik. Ha meg nem mennének bele, akkor jöhetne az agresszív véleménycsere :D

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Xom: Köszi. :)

 

Krande: tudom, hogy mást ígértem, de tegnap megszállt az EP2-ihlet, és készítettem egy posztert a díszdobozterv helyett... Két verzióban is: az egyik a hagyományos aranykeretes, a másik keret nélküli, viszont rajta van a cím is. :) (Vannak rajta klónok is, remélem, ez egy kis vigaszt jelent . :o )

 

ep2-poster4.jpgep2-poster4-titled.jpg

 

Teljes méretű, cím nélkül

Teljes méretű, címmel

 

Háttérképverziók ennek az oldalnak az alján, vagy a frissítések között. (Itt vannak a linkek a teljes méretű poszterekhez is.)

 

Oldie: Az előző posztersorozat magyar változata a jövő héten kerül fel, ha minden jól megy. És köszi. :o

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.