Ugrás a kommentre

Aranyfénykard II.


Donát

Ajánlott hozzászólás

Kevés híján 9,5 évvel ezelőtt a fórum történetében először - és mindeddig utoljára - megrendeztük az Aranyfénykard díjátadót, ahol egy fantasztikus hangulatú gála keretében átadtunk a filmek LEGjeinek járó elismerést. Akkor 19 kategóriában versenyeztek a 6 epizód karakterei, zenéi, jelenetei, szörnyei és a többiek, hogy elnyerjék a rangos Aranyfénykard elismerést.

 

Azóta a tagok létszáma és kiléte egyrészről jelentősen bővült másrészről komoly átalakuláson ment át. Nem mellesleg mindenki felcsigázva várja az új trilógia nyitódarabjának debütálását. Éppen ezért ez az utolsó alkalom arra, hogy még most az egyszer, utoljára értékeljük a 6 részes Sagát, egyszersmind megállapítva a fórum közízlését és kedvenceit. Mivel a Saga néhány éven belül 9 részessé bővül, erre valóban ez lesz az utolsó lehetőség.

 

A szavazás menete két részből fog állni. Először, az lentebb megadott kategóriában jelöltállításra kerül sor. Bizonyos kategóriákban evidens, hogy a hat jelölt a hat film (ezt jelezni fogom), míg máshol a képzeletetekre és a személyes preferenciátokra van bízva, hogy kit szeretnétek a szavazólapon látni. Minden kategóriában hat jelölt lesz majd. A jelöltállítás szakasza október 27-től november 10-éig fog tartani.

 

A díjátadóra november 27-én este kerül sor, ezért a szavazni majd november 24-éig lehet. A játék második szakasza tehát a szavazás lesz. A szavazás során a jelöltállítás során megszavazott jelöltek között kell majd rangsorolni az adott kategórián belül úgy, hogy az első helyezett 6 pontot kap, a második 5-öt és így tovább. A kategórián belül legtöbb pontot kapott jelölt nyeri az adott kategória Aranyfénykard díját. Pontegyenlőség esetén a legtöbb első hely rangsorol (aztán 2. és így tovább).

 

A jelöltállításra vonatkozó e-maileket a halleyustokos@gmail.com címre várom. Minden kategóriába 6 jelöltet kell neveznie minden jelölőnek. Az idei Aranyfénykardon 20 kategóriában versenyeznek a filmek, karakterek, színészek (zárójelben a szereplőknél példa a jelöltállításra, illetve jelöltem azokat a kategóriákat, ahol értelemszerűen a filmek versenyeznek):

 

1. Legjobb epizód (Episode I- VI)

2. Legjobb férfi főszereplő (Hayden Christensen, Ewan McGregor, Liam Neeson, Mark Hamill, Harrison Ford, David Prowse)

3. Legjobb férfi mellékszereplő (Christopher Lee, Ian McDiarmid, Peter Cushing, Samuel L. Jackson, Temuera Morrison, Sir Alec Guinness)

4. Legjobb női szereplő (Natalie Portman, Carrie Fisher, Pernilla August, Shelagh Fraser, Caroline Blakiston, Amy Allen)

5. Legjobb animált karakter

6. Legjobb zene (Episode I - VI)

7. Legjobb zenei téma

8. Legjobb bolygó

9. Legjobb fénykardpárbaj

10. Legjobb felszíni csata

11. Legjobb űrcsata

12. Legjobb idegen lény

13. Legjobb szörny

14. Legjobb jelenet

15. Legjobb forgatókönyv (Episode I - VI)

16. Legjobb jelmez

17. Legjobb maszk

18. Kedvenc űrjármű

19. Kedvenc felszíni jármű

20. Legjobb poszter (Episode I - VI)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik az ötlet, nem tudom lehet-e néhány kérdésem vagy észrevételem. ;)

 

Ha jól értem, akkor szereplők alatt itt a színészeket értjük. Nem lenne érdemes maguknak a karaktereknek is ilyen kategóriákat csinálni? Mint pl. a TCW vagy Rebels évadjainak esetében is. Főképp, hogy az animációs külön kategória (ami szerintem jó ötlet) esetében nyilván nem a szinkronhangok érintettek. Szóval felőlem a színészekhez is megmaradhatnak a listák, mert annak is van létjogosultsága, de a karakterek értékelésének mindenképp.

Ezen kívül szerintem lehetne egy összesített verseny az összes karakternek. Szóval ahol nincsenek kategóriákra bontva, hisz abból derülne ki, hogy az egész Saga tekintetében kinél mi a sorrend.

 

Illetve azt kérdezném még, hogy részt lehet venni a szavazáson úgy is, hogy nem minden témában adok le jelölteket? Csak mert például a legjobb maszk, poszter vagy felszíni jármű kérdésköre nem hoz annyira lázba, hogy végiggondoljam az egészet és rangsoroljak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól értem, akkor szereplők alatt itt a színészeket értjük. Nem lenne érdemes maguknak a karaktereknek is ilyen kategóriákat csinálni?

Ezt támogatom, kicsit nekem is furcsa, hogy a színészek jelölve vannak, de a karaktereknek nyoma sincs.

 

Illetve azt kérdezném még, hogy részt lehet venni a szavazáson úgy is, hogy nem minden témában adok le jelölteket?

Ezt viszont kizáró tényezőnek tartanám. Aki hat film hat poszteréből képtelen egy sorrendet felállítani, az mit akar? :roll: Engem őszintén szólva mindig is rendkívül idegesített, amikor hiányosan futottak be jelöltek (és többségében el sem fogadtam őket). Komolyan, ennyire kib*szott lusták már ne legyünk. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki hat film hat poszteréből képtelen egy sorrendet felállítani, az mit akar? :roll: Engem őszintén szólva mindig is rendkívül idegesített, amikor hiányosan futottak be jelöltek (és többségében el sem fogadtam őket). Komolyan, ennyire kib*szott lusták már ne legyünk. :facepalm:

Jó, hát 6 posztert mondjuk tényleg nem nagy dolog sorrendezni. Ha már megvannak a jelöltek, akkor igazából a többinél se vészes a helyzet. De ha jól értelmeztem, akkor a jelöltállítás is egyéni listák alapján fog eldőlni.

Na most azon azért hadd ne feltétlenül rugózzak már, hogy a 6 filmből és 2 animációs sorozatból melyik 6 csata, szörny, idegen lény (itt nem is tudom, hogy ez most fajra vonatkozik vagy konkrétan idegen karakterekre vagy csak az intelligensebbekre stb.), jelmez vagy maszk kerüljön a szavazásba, miközben ezek többsége engem személy szerint eleve nem izgat. :|

 

Azért nem akarok kategóriákat globálisan törlésre javasolni, mert biztos vannak, akiknek ezek fontosak és nem szeretném elrontani a szórakozásukat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kategóriákat a korábbi verseny mintájára hoztam létre. Ott a karakterek összekapcsolódtak a színészekkel, ezért volt egy szavazás. Annyi módosítást tudok elképzelni, hogy a színészeket kivesszük, és karakterekre szavazunk.

 

A jelöltállításnál törekedjünk arra, hogy mindenhova legyen 6 jelölt. Bizonyos helyeknél eleve evidens a 6 film, a többinél kis gondolkodással bőven lehet találni jelölteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb poszternél Drew Struzan képei játszanak, ugye? http://images.latinospost.com/data/images/full/11425/star-wars.jpeg?w=560 - ezek. Nem lenne tisztességes egy harmincvalahány évvel ezelőtti festményt küldeni versenybe olyan félhivatalos montázzsal szemben mint SimonZ világrekordere :)

Vagy lehetne egy külön kategória ennek a hatnak, és külön "legjobb fanmade" .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most azon azért hadd ne feltétlenül rugózzak már, hogy a 6 filmből és 2 animációs sorozatból melyik 6 csata, szörny, idegen lény (itt nem is tudom, hogy ez most fajra vonatkozik vagy konkrétan idegen karakterekre vagy csak az intelligensebbekre stb.), jelmez vagy maszk kerüljön a szavazásba, miközben ezek többsége engem személy szerint eleve nem izgat. :|

Akkor írd azokat, amelyek éppen eszedbe jutnak :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb poszternél Drew Struzan képei játszanak, ugye? http://images.latinospost.com/data/images/full/11425/star-wars.jpeg?w=560 - ezek. Nem lenne tisztességes egy harmincvalahány évvel ezelőtti festményt küldeni versenybe olyan félhivatalos montázzsal szemben mint SimonZ világrekordere :)

Vagy lehetne egy külön kategória ennek a hatnak, és külön "legjobb fanmade" .

A hivatalos poszterek játszanak. És a szavazás csak és kizárólag a 6 filmre vonatkozik (TCW és Rebels nem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most azon azért hadd ne feltétlenül rugózzak már, hogy a 6 filmből és 2 animációs sorozatból melyik 6 csata, szörny, idegen lény (itt nem is tudom, hogy ez most fajra vonatkozik vagy konkrétan idegen karakterekre vagy csak az intelligensebbekre stb.), jelmez vagy maszk kerüljön a szavazásba, miközben ezek többsége engem személy szerint eleve nem izgat. :|

De miért nem? Van időd hatezer oldalt legépelni, csak egy véleménynyilvánítás kedvéért, de nincs hat perced rugózni kicsit hat jelöltért per kategória? Nonszensz, már bocs. Nehogy már megszakadjál hat filmből kiválogatni hat csatát (endori, yavini, coruscanti, nabooi, hothi, geonosisi, tessék), hat szörnyet (rancor, sarlacc, nexu, reek, aclay, dianoga, tessék 2), hat idegen lényt (egyértelműen fajra vonatkozik, mit az elmúlt évek alatt MINDIG: twi'lek, rodi, gungan, hutt, zabrak, dug, tessék 3), hat jelmezt (maul jelmeze, obi-wan jelmeze, amidala jelmeze - csak ebből össze lehet vadászni hatot -, han jelmeze, vader jelmeze, sidious jelmeze, tessék 4) és maszk (gunray maszkja, plo koon maszkja, ki-adi-mundi maszkja, vader maszkja, saesse maszkja, shaak ti maszkja, tessék 5). Megjegyzem, a felsorolt 5x6 jelöltet felállítottam nem egészen négy perc alatt. Életem legszörnyűbb, legkivitelezhetetlenebb, legelvetemültebb, legborzasztóbb négy perce volt, nem is értem hogyan éltem túl. :roll:

 

A kategóriákat a korábbi verseny mintájára hoztam létre. Ott a karakterek összekapcsolódtak a színészekkel, ezért volt egy szavazás. Annyi módosítást tudok elképzelni, hogy a színészeket kivesszük, és karakterekre szavazunk.

Nem tudom, anno miért vettük egybe a színészeket a karakterekkel, de azért nem feltétlen kell mindent ugyanúgy csinálnunk, lehet külön-külön is. Én utálom Anakint, ettől függetlenül imádom, ahogy Christensen játssza. Vagy éppen szeretem Padmé karakterét, de hogy Portman a legjobb tízben sincs a listámon, az is fix. Csak két példa. És most 20 vagy 22 kategória, nem oszt, nem szoroz, pláne miután már most megkaptuk, hogy ami nem érdekel egyeseket, azzal nem akarnak foglalkozni... :whistle: Pedig még el sem kezdtük. :ohh:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, anno miért vettük egybe a színészeket a karakterekkel, de azért nem feltétlen kell mindent ugyanúgy csinálnunk, lehet külön-külön is. Én utálom Anakint, ettől függetlenül imádom, ahogy Christensen játssza. Vagy éppen szeretem Padmé karakterét, de hogy Portman a legjobb tízben sincs a listámon, az is fix. Csak két példa. És most 20 vagy 22 kategória, nem oszt, nem szoroz, pláne miután már most megkaptuk, hogy ami nem érdekel egyeseket, azzal nem akarnak foglalkozni... :whistle: Pedig még el sem kezdtük. :ohh:

Az +3 kategória lenne akkor: Legjobb női karakter, Legjobb férfi főszereplő karakter, Legjobb férfi mellékszereplő karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kategóriákat a korábbi verseny mintájára hoztam létre. Ott a karakterek összekapcsolódtak a színészekkel, ezért volt egy szavazás. Annyi módosítást tudok elképzelni, hogy a színészeket kivesszük, és karakterekre szavazunk.

 

Szerintem lehetne a karaktereknek is kategória. Bár nekem az is bőven elég lenne ha nekik lenne és a színészeknek nem. Szólj Donát ha végleges a lista és akkor kirakom hírbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az +3 kategória lenne akkor: Legjobb női karakter, Legjobb férfi főszereplő karakter, Legjobb férfi mellékszereplő karakter.

Szerintem elég lenne kettő: legjobb főszereplő és legjobb mellékszereplő. Vagy egy: legjobb karakter. Nem hiszem, hogy annyira külön kéne venni karakterek szintjén a férfit és a nőt (sőt, szerintem színészek szintjén sem muszáj, de hát az általában így működik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a végleges lista:

 

1. Legjobb epizód (Episode I- VI)

2. Legjobb férfi főszereplő (Hayden Christensen, Ewan McGregor, Liam Neeson, Mark Hamill, Harrison Ford, David Prowse)

3. Legjobb férfi mellékszereplő (Christopher Lee, Ian McDiarmid, Peter Cushing, Samuel L. Jackson, Temuera Morrison, Sir Alec Guinness)

4. Legjobb női szereplő (Natalie Portman, Carrie Fisher, Pernilla August, Shelagh Fraser, Caroline Blakiston, Amy Allen)

5. Legjobb főszereplő karakter

6. Legjobb mellékszereplő karakter

7. Legjobb animált karakter

8. Legjobb zene (Episode I - VI)

9. Legjobb zenei téma

10. Legjobb bolygó

11. Legjobb fénykardpárbaj

12. Legjobb felszíni csata

13. Legjobb űrcsata

14. Legjobb idegen lény

15. Legjobb szörny

16. Legjobb jelenet

17. Legjobb forgatókönyv (Episode I - VI)

18. Legjobb jelmez

19. Legjobb maszk

20. Kedvenc űrjármű

21. Kedvenc felszíni jármű

22. Legjobb poszter (Episode I - VI)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért nem? Van időd hatezer oldalt legépelni, csak egy véleménynyilvánítás kedvéért, de nincs hat perced rugózni kicsit hat jelöltért per kategória? Nonszensz, már bocs.

Ha van egy téma, ami érdekel vagy épp foglalkoztat, akkor szívesen legépelek róla akár 6000 oldalt is. Ha vmi viszont hidegen hagy, akkor általában egy karaktert se nagyon szánnék rá. Ez már csak abból is feltűnhet, hogy elég kevés topikba írok, de ezekbe mondhatni rendszeresen és terjengősen. :D Ez van, nem vagyok tökéletes, sajnálom. :)

 

Nehogy már megszakadjál hat filmből kiválogatni hat... Megjegyzem, a felsorolt 5x6 jelöltet felállítottam nem egészen négy perc alatt. Életem legszörnyűbb, legkivitelezhetetlenebb, legelvetemültebb, legborzasztóbb négy perce volt, nem is értem hogyan éltem túl. :roll:

Természetesen nem az esik nehezemre, hogy behasaljak mindenhova 6 random tételt, ami épp eszembe jut, csak ennek ugyan mi értelme van? Ha már csinálok valamit, akkor azt szeretem normálisan csinálni. Egy ilyen szavazásnak gondolom az lenne az értelme, hogy mindenki összeszedje az adott kategórián belül a 6 kedvencét, majd a népakaratból kialakult pakkokat a következő körben rangsorolja.

Vannak, akik egy-egy olyan kategóriát is "komolyan vesznek", ami engem nem izgat, csak nem akarok az ilyenekbe beletrollkodni azzal, hogy mondjuk beküldöm az első 6 dolgot, ami beugrik és tudom is a nevét. Komolyabban meg aligha fogom venni, mert már a TCW vagy Rebels szavazásoknál se tököltem a járművek meg szörnyecskék dolgaival. :D

Nem tudom mit nem lehet ezen érteni, de ha jobb egy véletlenszerűen összebarmolt lista, mint a semmi, ám legyen. Ezen nem fogunk összeveszni, csak egy kérdés volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mit nem lehet ezen érteni, de ha jobb egy véletlenszerűen összebarmolt lista, mint a semmi, ám legyen. Ezen nem fogunk összeveszni, csak egy kérdés volt. ;)

Még az is jobb. Őszintén szólva, nekem minden egyes lista, amit anno elküldtek félkész állapotban, ezt üzente: kösz a munkátokat, a belé fektetett energiát, de én ezt most éppen lesz*rom, mert engem nem érdekel ez és ez, meg amúgy is csak "tökölés" az egész. És az ilyen kérdések miatt merült bennem fel minduntalan, hogy egyáltalán minek törjük magunkat ezzel az egésszel, amikor egyesek még arra sem képesek, hogy öt-tíz percet szánjanak egy lista összeállítására. Úgyhogy tartom magam az előzőekhez: zárjuk ki azt a listát, ami nem teljes. Aki nem képes egy rendes listát összeállítani, nem érdemli meg, hogy figyelembe vegyük. Aki ennyire nem képes, azzal minek foglalkozni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt jó helyen van.

Azért gondoltam, mert így el lenne szeparálva a kettő. Elnyomja a régit ez az új. Annyira végül is nem gáz, csak gondoltam úgy áttekinthetőbb lenne.

 

Közben kiraktam hírbe az indulást.

 

Ami érdekes, hogy a 9,5 évvel ezelőtti szavazáson az EPIII tarolt. Akkor ugyebár még friss volt a film élmény így nem is csoda. Kíváncsi leszek most hol végez majd. :) Akkoriban így nézett ki a helyezési lista:

Revenge of the Sith (Ep.3) - 13 helyezés

Empire Strikes Back (Ep.5) - 7 helyezés

Return of the Jedi (Ep.6) - 7 helyezés

Attack of the Clones (Ep.2) - 6 helyezés

Phantom Menace (Ep.1) - 5 helyezés

A New Hope (Ep.4) - 2 helyezés

 

 

 

Még az is jobb. Őszintén szólva, nekem minden egyes lista, amit anno elküldtek félkész állapotban, ezt üzente: kösz a munkátokat, a belé fektetett energiát, de én ezt most éppen lesz*rom, mert engem nem érdekel ez és ez, meg amúgy is csak "tökölés" az egész. És az ilyen kérdések miatt merült bennem fel minduntalan, hogy egyáltalán minek törjük magunkat ezzel az egésszel, amikor egyesek még arra sem képesek, hogy öt-tíz percet szánjanak egy lista összeállítására. Úgyhogy tartom magam az előzőekhez: zárjuk ki azt a listát, ami nem teljes. Aki nem képes egy rendes listát összeállítani, nem érdemli meg, hogy figyelembe vegyük. Aki ennyire nem képes, azzal minek foglalkozni?

Abban valahol igazat adok pb- nek, hogy ha kamuból szavaz az sokat nem mond el a rajongói kedvencekről. Sőt ellenkezőleg, fals eredményt ad. Ekkor már jobb ha mi páran eldüntjük kik induljanak. Persze ez meg belterjesség. Bízzunk benne, hogy a többségnek van kedvence az SW minden terén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban valahol igazat adok pb- nek, hogy ha kamuból szavaz az sokat nem mond el a rajongói kedvencekről. Sőt ellenkezőleg, fals eredményt ad. Ekkor már jobb ha mi páran eldüntjük kik induljanak. Persze ez meg belterjesség. Bízzunk benne, hogy a többségnek van kedvence az SW minden terén. :)

Egyrészt persze, de ha nem írja ki, hogy kamu, úgyse tudjuk meg, másrészt, rajongók vagyunk, elviekben már csak ezért sem fog senki kamu listát állítani (milyen rajongó az, aki rajongása tárgyával kapcsolatban valamit "összebarmol"?), harmadrészt, rajongóként nagyon valószínű, hogy először a kedvencei fognak eszébe jutni. Negyedrészt, képtelen vagyok elhinni, hogy egy Star Wars rajongó képtelen valamit nem felsorolni a Star Wars hat filmjéből. Például idegen lényeket vagy maszkokat, hogy maradjak pb példáinál. Kis túlzással, nincs olyan jelenet, amiben nincs maszk és/vagy idegen lény. A szörnyekről és csatákról nem is beszélve, amiből a hat filmben összesen van nagyjából hat. A jelmez meg nagyjából abszurd, hiszen nincs olyan szereplő, aki nem jelmezben flangál. Szóval, innentől ez csak lustaság, a dolog félvállról vevése, a készítők munkájának... Nos, ki-ki fejezze be a mondatot a maga szájíze szerint.

Én inkább azokra az emberekre vagyok kíváncsi - és nagyon remélem, hogy tényleg ez a többség -, akinek valóban van kedvence az SW minden terén és nem derogál neki egy kis rendes játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik ez a kezdeményezés, hogy legyen (megint - én korábban ugye nem vettem részt) ilyen szavazás. :) Annyi kérdésem lenne, hogy a karaktereknél ugye csak a hivatalos canon az elfogadott, tehát legends karakterek nem játsszanak, de a 6 film + TCW + Rebels + canon könyvek-képregények igen...?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet amúgy, hogy valamit nagyon félreértettem. Most akkor, ahol nincs külön megkötve, hogy a 6 filmből kell választani, ott is csak az élőszereplős alkotások játszanak? Nekem valamiért úgy jött le, hogy ott már a TCW és a Rebels is szerepel, ezen a fórumon annyira összenőttek már ezek a Saga-val. Én jobban is örülnék neki, ha ezek is részét képeznék a nagy díjátadónak.

 

Az előző témára visszatérve, úgy érzem, hogy erősen túl van reagálva ez a dolog. Nyilván, ha csak a 6 film számít, akkor jóval egyszerűbb a helyzet, mert az animációs sorozatok játékidőben és egyéb téren is durván kiterjesztették az univerzumot. Azért jó sok faj, jármű, jelmez, maszk stb. tűnt fel, szerintem egyáltalán nem olyan könnyű ezek nagy részét felidézni. Márpedig akkor lehet értelmesen (és nem ad hoc) kiválasztani hatot, ha legalább nagyjából megvan fejben a szett.

Az animációs sorozatok évadainál is sokszor csak pislogtam, hogy mik vannak a szavazásnál. A képekről már általában beugrott, hogy miről van szó, de olyan is sokszor előfordult, hogy akkor eszméltem rá, hogy tényleg ez vagy az tök jó volt, de magamtól nem jutott volna eszembe. Szóval nagyon nem csak a lustaságon múlik, hogy ki mit tud felsorolni a SW-ból. Meg ugye itt nem "valamit" kéne sorolni, hanem a kedvenceket. De engem különösebben nem fog izgatni, ha Leia metálbikinije vagy Boba páncélja lesz a jelmezlista élén, csak mert mondjuk a többségnek ezek ugranak be elsőre. :D

 

OFF:

Lehet, hogy Dzséjtnek egy hiányos szavazólapról az ugrik be, hogy beletojok a munkátokba, ez alkat kérdése. Nekem pl. rosszabbul esik, ha valaki nem veszi komolyan a munkám egy részét, mintha nyíltan elmondja, hogy az őt nem érinti. Szerintem utóbbi a korrektebb, de nem vagyunk egyformák. Azt se értem, hogy miért kell az egész játékra és az azzal kapcsolatos összes munkáitokra vonatkoztatni egy ilyen jelentéktelen dolgot. Gondolom nem arra megy a befektetett energiátok többsége, hogy kitaláltátok ezeknek a kategóriáknak az adott felét... Vagy akkor mit szóltok azokhoz, akik egyáltalán nem is játszanak?

Ezeket a már-már személyeskedésbe hajló lekezelő megjegyzéseket pedig a továbbiakban akár nélkülözhetni is lehetne. Milyen duma már az is, hogy "akinek valóban van kedvence az SW minden terén és nem derogál neki egy kis rendes játék". Ha szeretnék mondjuk egy "legstílusosabb pillantás" vagy "legjobb filmes vágás" kategóriát, akkor nem is igazi SW-rajongó, akinek nincs erre legalább 6 jelöltje rögtön, vagy nyilván derogál neki a rendes játék. :D De amúgy természetesen elfogadom a diktált szabályokat és megpróbálok maximálisan fair play szerint szavazni. ;)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt kicsit megint túllépted a határokat pb semmit rosszat nem akart. És az egy hiányos szavazólapról az ugrik be, hogy beletojnak a munkátokba :clap: ehhez csak gratulálni tudok. pb felvetését csak a jó szándék vezérelte pont azért hogy ne szarja le mert ha leszarta volna akkor nem ír ide vagy 6 kommentet hogy mit csináljon. Nem értem miért kell egyből így reagálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor küldjetek féllistákat, negyedlistákat, küldjetek olyat, amin minden kategóriában csak egy van, stb. végül is csak ezekből jutott ki az évek során. :roll: Úgyse az én dolgom most az összesítés - és ezek után úgy érzem, nem is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor küldjetek féllistákat, negyedlistákat, küldjetek olyat, amin minden kategóriában csak egy van, stb. végül is csak ezekből jutott ki az évek során. :roll: Úgyse az én dolgom most az összesítés - és ezek után úgy érzem, nem is lesz.

Nem ezt mondtam de mind1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezt mondtam de mind1

És nem is idéztelek téged. ;)

 

Pb, bocs, de nem tudom megállni. Nem személyeskedtem. Nem kérdőjeleztem meg annak a rajongói mivoltát, aki nem küld be teljes listát, csak annyit kérdeztem, hogy milyen rajongó az, aki összebarmol (ez a te szavad volt) valamit a rajongása tárgyával kapcsolatban. Feltételezem, hogy egy rajongóban van legalább annyi becsület, hogy a rajongása tárgyát nem veszi félvállról, és ha már összeállít mondjuk egy listát, nem ad-hoc csinálja meg.

Akik meg egyáltalán nem játszanak, azzal semmi bajom sincs. Azzal van bajom, aki csak fél lábbal játszik. Tudod, hányszor kellett az első Aranyfénykardnál, vagy a TCW szavazásoknál ezt már lefutni? Amikor befutott egy szavazólap, csak éppen mindenhol egy jelölt volt, vagy csak három, és az az indok, hogy ő nem állít többet, mert nincs neki ehhez kedve. Vagy ideje. Vagy éppen, őt ez nem érdekli. Ezzel van teli a tököm. (Látod, Fulcrum, nem egy szavazólapról van szó, hanem az elmúlt években hozzám befutott ÖSSZES hiányos szavazólapról. Nem egy volt, nem is kettő. ;) ) És most még el sem kezdődött, de már itt a kérdés: azt szabad, hogy én nem csinálom meg a teljes listát, mert van, ami nem érdekel? Ezzel nálam betelt a pohár, még ha ártatlan kérdés is volt. Korrektnek mondjuk korrekt, mert te legalább megkérdeztem, bár én mindig is azt tartottam ezzel kapcsolatban korrektnek, ha az egyetlen dolog, ami felmerül, hogy rendesen megcsinálom a listát. Szerintem legalábbis az a korrekt egy játékban, ha rendesen játszunk, de lehet, hogy velem van a baj.

Ha nincs időd, kedved vagy nem érdekel, ne játssz! Senki sem kötelez rá és senki sem fog emiatt kitiltani innen, de ne félj, még a rajongói mivoltodat sem fogja senki megkérdőjelezni. Csak ha csinálsz valamit, azt rendesen csináld meg. Ne félig, ne csak azt, amihez kedved szottyan, hanem rendesen, az elejétől a végéig. Tudod, tedd vagy ne tedd, de ne próbáld. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.