Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bocs Ody, de én is azt mondom, hogy az Coruscant másolata volt. Legalább annyira, mint Jakku Tatooine-é. És igen, a magas, acélcsillogású házak, a barnás színek és a láthatóan minden talpalatnyi placcot lefogó város miatt. Mert ez a legjellemzőbb eleme a Coruscantnak, nem a Szenátus, nem a Jedi Templom, és nem a légi járművek. Azok már "csak" részletek. Én sem véletlen mondtam a film után, hogy az szerintem a Coruscant volt. Még az épületek formája is baromira hajaz Coruscantra (nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy elcsakliztak néhány modellt az ep1-2-3-ból :)).

Részleteiben természetesen már lehetnek szignifikáns eltérések, amiknek hála a bolygó majd a jövőben megkaphatja a karakteresebb eltérést. De egyelőre az a fél perc biza Coruscant-másolatot sugall. De ez távolról sem baj, sőt, nagyon jó, hogy van egy újabb városbolygó, ráadásul Abrams ezzel is jelezte, hogy nem sz*r nagy ívben az ep1-2-3 rajongóinak a fejére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részleteiben természetesen már lehetnek szignifikáns eltérések, amiknek hála a bolygó majd a jövőben megkaphatja a karakteresebb eltérést. De egyelőre az a fél perc biza Coruscant-másolatot sugall. De ez távolról sem baj, sőt, nagyon jó, hogy van egy újabb városbolygó, ráadásul Abrams ezzel is jelezte, hogy nem sz*r nagy ívben az ep1-2-3 rajongóinak a fejére.

A jövőben? Dzséjt, felrobbantották! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nekem mindig nem elég a másolathoz csak a hasonlósághoz. ;) Akkor lenne másolat ha az általad említettek mind ott lennének. Egyébként ennyi erővel minden egyes bolygó ebben a filmben egy régi planéta, új néven.

 

Tatooine = Jakku

Hoth = Starkiller

Naboo = Takonada

Yavin IV = Dquar

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jövőben? Dzséjt, felrobbantották! :D

Rebels-ben vagy itt-ott feltűnhet még. :)

 

Ez még nekem mindig nem elég a másolathoz csak a hasonlósághoz. ;) Akkor lenne másolat ha az általad említettek mind ott lennének. Egyébként ennyi erővel minden egyes bolygó ebben a filmben egy régi planéta, új néven.

Na épp ez az... :) Jó, nyilván nem arról van szó, hogy minden bolygó pontosan ugyanolyan, mint egy korábbi, vagy pontos másolata lenne, már csak az hiányozna. De messze nincs akkora különbség, mint pl. a Naboo vagy a Geonosis esetében, az amúgy jellegre ezekre hajazó helyszínek esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden bolygónak idő kell ahhoz, hogy elnyerje a saját karakterét és hangulatát. A Hosniannak csak 5 másodperc jutott kb., annyi alapján pont úgy nézett ki, mint Coruscant. Ezt szerintem nem nagyon lehet vitatni. Kb. ugyanaz a szitu, mint mikor Finn a teaser első pillanatában felugrott a semmiből a kép közepébe: mindenki arra asszociált, hogy az a Tatooine. Mert olyan látványvilág volt a háttérben, ami eddig a Tatooine sajátja volt. A filmben szépen kibontották Jakku feelingjét, így egyre kevesebben érzik úgy, hogy a Jakku egy Tatooine klón (én pl. semmiképp sem). De 5 másodperc alatt erre nyilván nincs lehetőség. Ennyit kapott a teaserben a Jakku illetve a filmben a Hosnian, ami alapján sokan hitték - joggal - hogy Coruscant robbant szét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De messze nincs akkora különbség, mint pl. a Naboo vagy a Geonosis esetében, az amúgy jellegre ezekre hajazó helyszínek esetében.

Ez letagadhatatlan tény. Egyébként én Hosniant és a Coruscnatot úgy hasonlítanám össze mint pl. az amcsi nagyvárosok központjait. Szinte mind ugyanúgy néznek ki, tele felhőkarcolókkal. Viszont ha kijjebb megyünk már lehetnek különbségek. Itt is a központot láthattuk. Az miért ne lehetne hasonló Corsucant politikai negyedéhez? Az USA összes nagyvárosát se New York -nak hívják csak azért mert a központjuk kb. egyforma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ennyi erővel minden egyes bolygó ebben a filmben egy régi planéta, új néven.

 

Tatooine = Jakku

Hoth = Starkiller

Naboo = Takonada

Yavin IV = Dquar

Yep, lényegében igen, így van. De hát ezt is magyaráztam alább (sőt, ezt magyarázom a trailer óta, csak meg kellett várni a filmet, hogy kimondhassam: igazam volt :D:cool: ). Ha lehántjuk a legjellegzetesebb motívumokra (sivatag, erdő, hó, stb), akkor valóban nincs itt semmi új, de akkor annyira a korábbi filmekben sincs. De csak akkor, ha ennyit nézünk: sivatag, erdő, hó, stb. Ha már nézzük, hogy milyen az élet Jakkun, milyen faszányosak azok a roncsmezők, milyen lények lakják Niimát és Tuanult, akkor az embernek eszébe sem jut Tatooine. Ha csak a hósipkás hegyeket nézzük (khm... ki is példázott ezzel előszeretettel a trailerek idején? ;) ), akkor a Csillagpusztító valóban Hoth, de azért a film után eszembe sem jutna a bolygóról Hoth. És nem csak azért, mert már kívülről elég egyértelmű a különbség, de a sok, jól látható katonai bázis és ipari létesítmény is eléggé szembetűnő. Orto Plutonia vagy Illum szerintem inkább Hoth 2.0.

A nagy egészt nézve egyik világot sem mondanám a korábbiak másolatának. Ahogy írtad, hasonlóak, de hasonló bolygót már így is eleget láttunk.

 

A jövőben? Dzséjt, felrobbantották! :D

Jövőbeli művekben, azt hittem, ez egyértelmű. :PRebels, képregények, könyvek, spin-off filmek. Tudod, a Star Wars nem éppen lineárisan építkezik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint ha Hosnian -t is annyit látjuk mint a többi bolygót akkor nem mondanád azt se másolatnak?

Ha lett volna ideje kibontakozni, valószínűleg nem (attól függ, mit tudtak volna mutatni). De így tulajdonképpeni vágóképként azért túl sokat nem mutatott, amit meg mutatott, az baromira Coruscantos. Ha mondjuk láttuk volna, hogy hogyan is néz ki az ottani Szenátus, meg láthattunk volna egyedibb elemeket (mert konkrétan semmilyen egyedi nincsen benne most még), egyedi részleteket, akkor simán megvédeném, hogy nem másolat, csak hasonló. De sajnos csak egy vágóképre futotta. Talán majd a kivágott jelenetek között találhatunk róla többet, esetleg felbukkanhat majd a Rebelsben, videojátékokban, antológia filmekben, szóval szerintem még nem kell temetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a balkon amin a szenátorok és a kancellár állnak az mi? Azt láttad? Mert az a látványelem olyan távol áll Coruscant -tól mint Makó Jeruzsálemtől. Vagy valószínűleg a szenátus épülete a vágó kép jobb oldalán? Merevítsd ki a képet és vizsgáld meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért 10/9 ember elsőre azt hitte, hogy Coruscant-ról van szó. Legyen szó hardcore fan-okról vagy csak kicsit jártasabb érdeklődőkről. :)

 

Azt nem értem amúgy, hogy csak nem annyira bonyolult olyan látványvilágú bolygót kitalálni, ami ugyan nem túl valóságtól elrugaszkodott, de mégis már első ránézésre egyedi. Játsszanak a színekkel, a fényekkel, az épületekkel, a környezettel, bármivel. A Naboo se egy totálisan szürreális bolygó, de a legrövidebb pillantás során se jut róla eszébe senkinek a Yavin vagy az Endor. A Geonosis-ról se a Tatooine vagy Jakku. A TCW-ben is sok sivatagos, erdős, mezős, vagy havas helyszín volt, de ezek döntő többsége már első blikkre se vágta arcon az embert valamely korábbihoz való hasonlóságával.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy balkon nekem nagyon kevés egy egész bolygó megítéléséhez. Meg egy "valószínűleg az a..." is. Ahány épület és ahány szegmense van a Cosurcantnak, ilyen balkon ezeregymillió lehet rajta. Nem érzem, hogy az a balkon olyan hatalmas különbség lenne, mint mondjuk amit Theed képvisel a Naboon a Yavin IV-gyel szemben. Megmondom őszintén, az a balkon nagy büdös lófütyi. A Szenátusról egy totálplán kép jobban esett volna, mint egy sz*ros balkon.

Én a Szenátusról ilyen képeket vártam volna:

Galactic_Senate.png

Ez baromi messze áll attól a balkontól - ami, csak úgy megjegyzem, a Szenátus épületének a része, szóval a vágókép jobb oldalán marhára nem a Szenátus. ;) A Szenátusból annyit látunk, amennyit vesz a kamera, amíg Kor Sellát, a kancellárt és az egybegyűlt szenátorokat látjuk. Aztán annyi. Kevés. Nudli. Megjegyzem, Hosnian Prime kívülről is hajaz kicsit Coruscantra:

FullSizeRender-5-590x357.jpg

Viszont, ha jól veszem ki a könyvben, itt vannak kontinensek, tengerrel. Na, például ha ezt láthattuk volna, az máris egy igen jelentős részlet lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ugyanazt írtam alább, mint Dzséjt. És itt a balkon teljesen irreleváns. Több erkélyen is álltak Coruscanton és nem is hasolítottak egymásra, mégsem kérdőjelezte meg senki, hogy az a Coruscant. Pl az EP II végén lévő erkély nem hasonlít az Obi-wan Anakin Padmé appartmanos erkélyre, mégis ugyanaz a bolygó. Az erkély az az adott épületre jellemző sajátosság, nem pedig a bolygóra. A bolygó képét itt sokkal inkább a helyszínt körülvevő épületegyüttesek kinézete és a bolygó atmoszférája (fények, stb. ) határozzák meg. Persze ha a helyszín annyira kiugró lenne, hogy pl. A bolygó egy jellegzetes pontját mutatná (pl. egy vízesés fölött állva néznék a szenátorok a robbanást, vagy egy hatalmas fénypiramis tetejéről, stb. ) akkor fel sem merült volna itt senkiben, hogy ez a Coruscant, de itt ezzel a balkonnal ez nem valósult meg. Noha nem láttunk ilyet a Coruscanton, simán hihető, hogy ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem értem amúgy, hogy csak nem annyira bonyolult olyan látványvilágú bolygót kitalálni, ami ugyan nem túl valóságtól elrugaszkodott, de mégis már első ránézésre egyedi. Játsszanak a színekkel, a fényekkel, az épületekkel, a környezettel, bármivel. A Naboo se egy totálisan szürreális bolygó, de a legrövidebb pillantás során se jut róla eszébe senkinek a Yavin vagy az Endor. A Geonosis-ról se a Tatooine vagy Jakku. A TCW-ben is sok sivatagos, erdős, mezős, vagy havas helyszín volt, de ezek döntő többsége már első blikkre se vágta arcon az embert valamely korábbihoz való hasonlóságával.

Persze, hogy nem, mert Naboo felszínéről az első kép a theedi palota. Mire feltűnnek a Yavinra és Endorra is jellemző vonások (az erdő), már rég a fejedbe vésték, hogy ez nem egy civilizálatlan világ. Geonosison is csak a film végén láthatod meg a sivatagot, a nyitókép a felszínen egy éjszakai kép, szépen kivilágított űrhajók sokaságával. De Naboo és Geonosis is más, az Endorra/Yavinra és Tatooine-ra jobban emlékeztető érzésekkel férkőzött volna be a tudatodba, ha erdővel és sivataggal nyit.

Amúgy ez nálam igaz itt is a legtöbb bolygóra. Takodana felszíne folyóval és hegyekkel nyit, ami ugyanolyan markáns eltérés az Endorhoz és a Yavin IV-hez képest, mint Theed látványa a Naboon. És Jakkunál az, hogy a roncsmezőn nyitunk, szintén erőteljes eltérést jelez. D'Quarnal meg a külső látvány más, hiszen gyűrűs világ - bár tény, itt erőltették meg magukat a legkevésbé, hiszen a felszínen már valóban nincs semmi erőteljes jellegzetesség különbségnek. Ha csak az nem, hogy Yavin IV-en látni a Yavint az égen, illetve ott nincs külső leszállópálya. De ezek nem szembeötlő, elsőre kiszúrható, jellegzetessé váló különbségek.

 

Amúgy a TCW-t nem érzem teljesen korrektnek a filmekhez hasonlítani, hiszen animációs sorozat, és képi megvalósítása baromira más, ráadásul kevesebb korláttal bírnak. Ott a Tatooine és a Naboo sem olyan, mint a filmekben (sőt, én a TCW-ben mindkét bolygó megvalósítását nagyon elszúrtnak érzem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Ott az amcsi városos hasonlatom (amit nagyvonalúan átugrottál). Az tökéletesen leírja a helyzetet. További "szájtépés" helyett inkább megnézem a filmet. ;)

Hát akkor menj, és nézd meg. Mi tart vissza? Tapsra vársz? Tessék: :clap: Engedélyre: engedélyezem. :P:)

Nem ugrottam át, csak szerintem pocsék példa a nagyvárosos, de ez is egy olyan eset volt, amikor nem akartam "fórum vezetésére alkalmatlannak" tűnni, így nagyvonalúan nem tettem szóvá. :evil: De ha már így rákérdeztél, rossz példának tartom, mert szerintem még egy vak is azonnal kiszúrja a jól észrevehető jellegzetességeket, amiknek hála az amcsi nagyvárosok markánsan különböznek egymástól. És egyik jellegzetesség sem egy balkon lesz. ;) Példának okáért Washingtonban nem láthatsz egyetlen felhőkarcolót sem, mert tiltva van (ha jól emlékszem) tíz emeletesnél nagyobb ház építése. De lehet, hogy húsz... Felhőkarcolókat viszont ott egy sincs. Tehát máris elég nehézkes lenne összekeverni New Yorkkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Naboo és Geonosis is más, az Endorra/Yavinra és Tatooine-ra jobban emlékeztető érzésekkel férkőzött volna be a tudatodba, ha erdővel és sivataggal nyit.

Lehet, nem tudom.

 

Amúgy ez nálam igaz itt is a legtöbb bolygóra. Takodana felszíne folyóval és hegyekkel nyit, ami ugyanolyan markáns eltérés az Endorhoz és a Yavin IV-hez képest, mint Theed látványa a Naboon. És Jakkunál az, hogy a roncsmezőn nyitunk, szintén erőteljes eltérést jelez.

Nálam ez most sajnos nem volt elég ahhoz, hogy ne tűnjön túl erősnek a "copy". Most a jakku-i roncsok tipikusan olyanok, hogy noha a látványvilágot alapvetően befolyásolják, de nem a bolygó saját jellegzetességei. Lehet, hogy az Ep.7 idejére a Tatooine vagy más bolygók is tele vannak roncsokkal. Illetve feltételezhetően csak azért nincsenek, mert kitalálták, hogy off-screen volt egy hatalmas csata a Jakku felett, de ezt bárhova tehették volna és akkor ott lesznek a roncsok. Az már sokkal ötletesebb volt, hogy a havas tájat kombinálták az erővel, így a végső párbajban már pl. kifejezetten egyedi feeling-et éreztem. Pláne az volt zseniális, ahogyan a párbajozók "le is lakták" (kivágott fák, hóban sistergő pengék) a környezetet.

 

Amúgy a TCW-t nem érzem teljesen korrektnek a filmekhez hasonlítani, hiszen animációs sorozat, és képi megvalósítása baromira más, ráadásul kevesebb korláttal bírnak. Ott a Tatooine és a Naboo sem olyan, mint a filmekben (sőt, én a TCW-ben mindkét bolygó megvalósítását nagyon elszúrtnak érzem).

Igen, ez mondjuk igaz. Ettől függetlenül legalább próbálkozhattak volna a 7-nél. Volt azért korábban a Naboo vagy Geonosis mellett egy Coruscant, Kamino, Utapau, Mustafar, Mygeeto, Kashyyyk, Bespin stb. is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez mondjuk igaz. Ettől függetlenül legalább próbálkozhattak volna a 7-nél. Volt azért korábban a Naboo vagy Geonosis mellett egy Coruscant, Kamino, Utapau, Mustafar, Mygeeto, Kashyyyk, Bespin stb. is.

De ezek jelentős része csak később jött. Ráadásul Mygeeto vagy Felicia vagy Saleucami nem is szerepel többet, mint Hosnian Prime. Azért egy filmet ne hathoz hasonlítsunk. ;)

Meg azért, Kashyyyk szerintem semmivel sem földöntúlibb, mint Takodana. Már csak azért sem, mert földi helyszínekkel lett megvalósítva, Tájföld területeit láthatod ottan. Kamino meg egy óceáni bolygó, ami önmagában inkább csak újszerű az SW-ben, de távolról sem földietlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen mégis mi a szájtépés?? Szerintem egyértelmű, hogy mi az ábra (igazunk van).

Kicsit kevesebb arc jó lenne azért. De legyen igazad Donát. :) Ezen nem fog múlni a boldogságom.

 

Hát akkor menj, és nézd meg. Mi tart vissza? Tapsra vársz? Tessék: :clap: Engedélyre: engedélyezem. :P:)

Ez mi volt :? Meg is néztem...

 

Nem ugrottam át, csak szerintem pocsék példa a nagyvárosos, de ez is egy olyan eset volt, amikor nem akartam "fórum vezetésére alkalmatlannak" tűnni, így nagyvonalúan nem tettem szóvá. :evil: De ha már így rákérdeztél, rossz példának tartom, mert szerintem még egy vak is azonnal kiszúrja a jól észrevehető jellegzetességeket, amiknek hála az amcsi nagyvárosok markánsan különböznek egymástól. És egyik jellegzetesség sem egy balkon lesz. ;) Példának okáért Washingtonban nem láthatsz egyetlen felhőkarcolót sem, mert tiltva van (ha jól emlékszem) tíz emeletesnél nagyobb ház építése. De lehet, hogy húsz... Felhőkarcolókat viszont ott egy sincs. Tehát máris elég nehézkes lenne összekeverni New Yorkkal.

Neked lehet írni bármit, ha kell egy fűszált is felhozol indokként az igazad kedvéért, de ha kell egy gerendát is elnézel szintén azért. :) A fórum vezetését felhozni meg k*rva nagy gáz egy ilyen szituban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit kevesebb arc jó lenne azért. De legyen igazad Donát. :) Ezen nem fog múlni a boldogságom.

Ok. Csak a szájtépés szó felbosszantott. Nem a szánkat tépjük, hanem érvelünk az igazunk mellett, ami ráadádul eléggé kézenfekvő. Úgy nem lehet érvelni, hogy mi logikus érveket hozunk fel, te pedig szájtépésnek titulálod és lezárod az ügyet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mi volt :? Meg is néztem...

Helyes, jól tetted. Pár nap múlva én is újra megnézem. :)

 

Neked lehet írni bármit, ha kell egy fűszált is felhozol indokként az igazad kedvéért, de ha kell egy gerendát is elnézel szintén azért. :)

De legalábbis egy balkont mindenképpen. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is logikus érveket hoztam fel amit semmibe vettetek mert úgy van ahogy képzelitek. Ezek után nem fogok még 28 hozzászólást írni amikor nincs miért.

A semmibe vevés és az érv cáfolat között azért elég komoly különbség van. Én hosszú sorokat pötyögtem be telóról az erkéllyel kapcsolatban, hogy miért nem releváns. Ez cáfolat.

Igaz, arra nem reagáltál, csak Dzséjtre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hagyjuk már ezt a kinek mit ír dolgot. :) Én felhoztam, hogy az én EPVII -es kritikámra a lőtéri kutya nem válaszolt? Na ugye... ;) Olvastam amit írtál, de Dzséjt reagálásra késztetett írásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.