Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A piac nekem nem adja. Mos Espa egy nagyvárosi piac hangulatát hozza nekem, amivel itt Veszprémben is összefuthatok. Ellenben a jakkúi piac inkább egy falusi piac hangulatát hozza, amivel a nagymamám falujában, Jánosssomorján futhatok össze. Egyedül a párologtató a furcsa, noha most, a TCW nézése közben realizálódott bennem, hogy ami az egyik bolygón jellemző lehet, az más bolygón is feltűnhet. Meg merem kockáztatni, ha Lucas találta volna ki Jakkút, talán ő is tesz oda párologtatókat. Logika van benne - sivatagos bolygóm szükség lehet olyan eszközre, ami ily formában gyűjti a vizet. De persze, teljes mértékben értem a szkepticizmust, és osztom is. Mindazonáltal, nálam nem a pásologtatón és a homokon csúszhat el a film.

Mindazonáltal erősen félek attól, hogy sokaknál fog a film értéke semmibe szállni az ilyen nüánszokon. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindazonáltal erősen félek attól, hogy sokaknál fog a film értéke semmibe szállni az ilyen nüánszokon. :para:

Már látták páran és amit eddig hallani a filmről ettől én nem félnék. Nekem a bolygó továbbra is nagyon tetszik. Jobban mint a többi új bolygó. Gondolom azért nem Tatooine mert fontos elem volt a roncsmező . Tatooine elvileg egy világvégi porfészek, de már ott nőtt fel két galaxisrengető hős is. Valszeg túlzásnak érezték volna hogy ott történjen a polgárháborút lezáró csata is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt lett volna a léehetőség Tatooine -ból végre tényezőt csinálni. Pont azért is amit írsz. Nagyon fontos események színhelye volt annak ellenére, hogy egy eldugott porfészek. Biztos meg fogok birkózni én is vele, de azért mégis fura valahol a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos az is működött volna ha a csata a Tatooine-on lett volna. De érzésre nekem az is működni fog hogy nem ott volt. Nagyon szépen néz ki az egész. Ezen a téren könnyű lekenyerezni. Remélem a többi bolygón sem merülnek ki az érdekességek Kanata kastélyánál.

 

Egyébként az előzetes hirek szerint az ep.8-nál már jóval kevesebb külszini forgatás lesz. Túlnyomórészt stúdióban fog forogni, ami alapján úgy érzem hogy ott kicsit egzotikusabb dolgokat is láttunk majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt lett volna a léehetőség Tatooine -ból végre tényezőt csinálni. Pont azért is amit írsz. Nagyon fontos események színhelye volt annak ellenére, hogy egy eldugott porfészek. Biztos meg fogok birkózni én is vele, de azért mégis fura valahol a dolog.

Egyrészt igaz, amit Bomarr ír, túlzás lett volna harmadszor is ugyanazt a bőrt lehúzni róla. Megint innen indul minden. Ep1, ep4, ep7, uncsi. Márpedig azért van pár - most, innen nézve - ismétlés már az ep7-ben.

Másrészt, az is érthető, amit te írsz. A Tatooine in-universe is felnőhetett volna ahhoz, amit eddig képvisel. Maga a roncsmező nem akadály, lehetett volna ez a Dűne tenger és a Begar-kanyon része is.

Én egyrészről most(!!!) erőltetetnek tartom, hogy megint a Tatooine-ról induljon minden, de azt is, hogy a Tatooine 2.0-ról induljon az új sztori. Nem érzem azt, hogy ez a világ ebben a formában szükséges, ugyanakkor nem zárkózom el attól, hogy ez a világ ebben a formában szükséges. A Star Warsra amúgy is jellemző, hogy maga a világ inkább körítés, nem szükségesség - ez egyedül talán csak a Mustafarról mondható el. Fontos tényező lesz, hogy a filmben megmutasson valami egyedit: egyelőre a trailerek alapján nekem is a roncsmező lesz az. Nekem ez nagy plusz. Meglátjuk, hogy a kész filmben hogyan muzsikál.

Ugyanakkor a film értékeinek lebecsülése nem csak a Jakkún, mint Tatooine 2.0-án múlik. Legalábbis személyes érzésem szerint. Az eddig spoilerek alapján sok lesz az azonos jelenet, amit ugyan az ep1-2-3 alatt csak utalásnak és párhuzamnak vettek a népek (mert tagadhatatlan, hogy erőteljes visszautalás van az ep1-2-3-ban is, sőt, a TCW-ben és a Rebelsben is), most ugyanezekre már rásütik majd a másolás bélyegét. Hogy így lesz-e vagy sem, persze nem tudom, lehet, tényleg a másolás fog ráilleni, lehet, hogy csak az utalás - de félek, hogy az utóbbi esetben is megmérgezi a filmet a másolás szó. Erre már sajnos most vannak utalások... Most kicsit túlzásba esek, de aggodalmaimat ezzel le lehet írni. Ha az ep2-ben van aszteroida üldözés, az utalás az ep5-re. Ha az ep7-ben van ilyen, az másolása az ep5-nek. Ha az ep3-ban mondja Anakin, hogy "kezdődik a műsor", az utalás az ep4-re, ha az ep7-ben mondaná ezt Finn, az már másolása az ep4-nek. Ugyanaz, mégis más érzelmi attitűd. Ismétlem, ez csak két durva, elméleti példa az aggodalmaim leírására, de szerintem nem alaptalan példák. Érzésem szerint nem kevesen vannak, akik túlzásba esnek a "más várás" terén, miközben az ep1-2-3 sem volt azért annyira nagyon más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequelt is kritizálták eleget. Ettől még jól elvoltunk velük. Ha nekünk tetszik akkor a többi már nem érdekes. A lényeg hogy üssön. De én nagyon úgy látom hogy ütni fog. Ma véletlenül belefutottam egy spoilerbe ami ráadásul tuti biztos infó mert egy filmhez készült gyerekkönyvben volt... nem mondom el mi, de úgy tűnik ez a film még jobb lesz mint gondoltam. Én már felültem a hype-vonatra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyrészről most(!!!) erőltetetnek tartom, hogy megint a Tatooine-ról induljon minden, de azt is, hogy a Tatooine 2.0-ról induljon az új sztori.

A 2.0 sokkal rosszabb mert ha szerintük a Tatooine elcsépelt akkor miért hoztak be egy Tatooine klón bolygót? :D Ennek a gondolatmenetnek a végén csak sötétséget látok. Márpedig azért mert a válasz a kérdésre valószínűleg Abrams Tatooine rajongása és tisztelegni akart a bolygónak egy kis tesóval. Remélem nem viszi túlzásba a tisztelgést mert akkor a filmből könnyen a legdrágább SW fan film is lehet. Persze ez a legrosszabb forgatókönyv, de benne van ez is a pakliban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első trilógiát azzal zárták, hogy a Birodalom épített egy második Halálcsillagot. Ez volt a nagy ötlet a Saga zárásra. Pedig lehetett volna az is mondjuk legalább egy másfajta űrállomás. De pont Halálcsillag. Ez se nyert eredetiség dijat de imádtuk. Vagy én legalábbis. Nálam kizárt hogy ez a bolygó pláne ilyen faja roncstemetővel bármilyen módon is lehúzza a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequelt is kritizálták eleget. Ettől még jól elvoltunk velük. Ha nekünk tetszik akkor a többi már nem érdekes. A lényeg hogy üssön. De én nagyon úgy látom hogy ütni fog. Ma véletlenül belefutottam egy spoilerbe ami ráadásul tuti biztos infó mert egy filmhez készült gyerekkönyvben volt... nem mondom el mi, de úgy tűnik ez a film még jobb lesz mint gondoltam. Én már felültem a hype-vonatra :D

Nos, a kérdésre a választ Ody megadta:

A 2.0 sokkal rosszabb mert ha szerintük a Tatooine elcsépelt akkor miért hoztak be egy Tatooine klón bolygót? :D Ennek a gondolatmenetnek a végén csak sötétséget látok. Márpedig azért mert a válasz a kérdésre valószínűleg Abrams Tatooine rajongása és tisztelegni akart a bolygónak egy kis tesóval. Remélem nem viszi túlzásba a tisztelgést mert akkor a filmből könnyen a legdrágább SW fan film is lehet. Persze ez a legrosszabb forgatókönyv, de benne van ez is a pakliban.

Igen, az ep1-2-3-mal jól elvoltunk, de azért ott a Tatooine Tatooine volt, nem Tatooine 2.0. A másik oldalról nézve viszont nem zavar, hogy van egy Tatooine 2.0, mert a Galaxis nagy, simán lehet egy hasonló bolygó. Tehát nálam tényleg nem ezen fog múlni a film sikere. Még talán azon sem, ha ez lesz a világ legdrágább fanfilmje (nekem ugye a Star Trek: Nemesis is tetszik, ami jelenleg eme cím büszke birtokosa :) ). De ugyanakkor ez te, Bomarr és én vagyok. Őszintén megmondom, szerintem mi ketten, ha csak valamit nagyon nem b*szott el Abrams, úgy fogunk kijönni a moziból, hogy a fülünket leveri a vigyorunk. De nem biztos, hogy más is ilyen toleráns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg leszünk elégedve a bolygókkal is. Ha a jelenetek előtt megkapjuk a külső snitteket róluk, már senki nem fog korábbiakra asszociálni.

Működni fog. Ezen nem fog múlni. Illetve nem ezen fog múlni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Visual Dictionary szerint az Első Rend által felrobbantott bolygó

 

 

 

neve Hosnian Prime volt (a rendszer nevét említik is a filmben), az Új Köztársaság fővárosa, ahol a Szenátus is székel. Kérdés, hogy ezek után egyáltalán beszélhetünk még Köztársaságról.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én eléggé elspoilertelenedtem a végére és csak most kezdem utolérni magam a részletekben.

 

Jakku: ami a legnagyobb különbség, az az ott lakók hozzáállása. A Tatuin ( két ifjú Skywalkert leszámítva) mindenki számára egy lakható, elfogdható otthon volt. A Jakku meg egy nyomortelep és teljesen jogos Finn kérdése hogy minek aar mindenki oda visszamenni.

 

Tanokada (jól írtam?) : benne volt a filmben a neve (ez az I-betűs rendszer amúgy?) de még nem jegyeztem sajnos meg.

 

 

D'Quar: ebből a bolygóból még semmit sem láttunk, szóval egyelőre nem nyilatkoznék róla. Mivel ez is erdősnek tűnik, nagyon oda kell tenniük magukat azért, hogy jól elkülöníthető legyen Takodanától.

Asszem ez az, ami izmosan elmaradt :( Szép bolygó de tökugyanolyan, mint az előző.

 

 

nF6zF2F.jpg

Ez így utólag egyértelműen két hold, ami belelóg a "képbe".

 

 

Hosnian Prime: hát nem skkal többet tudtunk meg róla mint az Ep4-ben az Alderaanról. Én simán megettem, hogy Coruscantot lőtték szét.

 

Starkiller: izé, ez eredetileg egy bolygó volt amit belülről átépítettek? Kevesebbet kellett költeni építőanyagra, költséghatékony ha úgyis tudják előre hogy még a második lövése előtt szét fogják az ellenállók bontani. Az első Halálcsillagról tudjuk, hogy volt hiperhajtóműve (megnézém, hogy hol) talán a másodikból is csak az hiányzott. Ez hogyan lő távolabbi célpontokra? Ráadásul lövésenként elhasznál egy napot.....

 

És Luke hol van a végén?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tudjuk, hogy a végén Luke-ot melyik bolygón találta meg Rey?

 

Egyébként felfigyeltem valamire: amikor Kylo beférkőzik Rey tudatába, van ott egy oda nem illő mondat, ahol tengert emleget (a Bár Han Solo lenne az apja gondolat előtt). Nem lehet, hogy a) a jövőt látta Rey valamikor, és azt olvasta ki most Kylo? Mert a Luke bolygó eléggé tengeres b) Rey járt már azon a bolygón, ahol megtalálta Luke-ot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a mondata Kylonak nekem is feltűnt, lehet, hogy Rey tudat alatt valahogy már ismeri azt a bolygót, csak maga sem tud róla közvetlenül.

Ez szerintem ugyanolyan, mint mikor Luke mondja a Dagobah-ra, hogy olyan ismerős neki. Valószínűleg az Erőn át már láthatta.

"Az Erővel sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." - by Yoda, ep5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell mondjam, hogy helyszínek terén nekem csalódás volt a film. Sivatagos, erdős, havas. Valahonnan ismerős ez nekem. A Jakku nekem erős Tatooine koppintás, a lakóitól függetlenül. Tud egy bolygó elég nagy is lenni, a Tatooine se volt teljesen ugyanolyan az Ep.1,2,4-ben. Én simán megkajáltam volna, ha a Jakku-t eladják Tatooine-nak, csak annak egy más részének. Nyilván nem volt minden ugyanolyan, de azért elég mondjuk egy Geonosis-szal összehasonlítani és érezhető miről is beszélek. A Hoth - Yavin IV - Endor áthallások már nem voltak ennyire erősek, de azért csak gyanús, hogy mennyire egyezik a bolygók alapvető jellege.

 

De ami ennél is sokkal szomorúbb, hogy visszatértünk a totálisan fantáziátlan és minden kreativitást nélkülöző világokba. Jó ez így túlzás, de egy más galaxisban játszódó sci-fi-től én ennél sokkal, de sokkal többet várnék. Nyilván lesznek majd a 8-9-ben más és különlegesebb helyszínek, de ennyire ne legyenek már minimalisták és "OT-fejűek". Legalább egy Bespin-szintű helyszín fért volna bele. De a PT, a TCW és még a Rebels is tök jó világokat tudott behozni, amiknél tényleg érezhető volt a távoli varázslatosság. A 7-nél meg azt érzem, hogy tényleg kiruccantak a Földön ide-oda és adódtak is a helyszínek.

 

Nem azt mondom, hogy nem volt fantasztikus látványvilága az adott helyszíneknek, de ez önmagában nem elég. Egy Harry Potter vagy Gyűrűk Ura esetében rendben lenne, de egy Star Wars (vagy pl. Mass Effect) többet kívánna és érdemelne e téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább egy Bespin-szintű helyszín fért volna bele.

Hosnian Prime szerintem bőven felért ahhoz. ;)

 

Nem azt mondom, hogy nem volt fantasztikus látványvilága az adott helyszíneknek, de ez önmagában nem elég. Egy Harry Potter vagy Gyűrűk Ura esetében rendben lenne, de egy Star Wars (vagy pl. Mass Effect) többet kívánna és érdemelne e téren.

Ezt mondjuk most pont nem sikerült megértenem, mert a Gyűrűk ura és a Harry Potter speceil fantasy, amik közül az utóbbi a Föld bolygón, a mi világunkban, időnkben játszódik, a másiknak meg vannak igencsak földöntúli helyszínei. A Mass Effect egész jó ellenpélda lenne, ha nem lenne benne minden bolygó a Star Warshoz hasonlóan földi. Eden Prime és Horizon mezőkkel teli, Illium Coruscant 2.0, Tuchanka Fallout 2.0, Noveria Hoth 2.0, Virmire és Surkesh trópusi világok, ugyanolyan pálmafákkal és őserdőkkel, mint a Földön. A Földet és a Marsot szerintem ragozni sem kell, Palaven holdja LV-426 2.0, és így tovább. A Mass Effect legföldöntúlibb világai az űrállomások. A Star Wars filmek terén meg igazándiból az ep2-3, de még inkább, az ep3 az, ami pár másodperc erejéig mutatott olyan bolygókat, amik kevésbé voltak Földiek. Ha ennyire leegyszerűsítjük, mint te, hogy sivatagos, erdős, havas, akkor azért az ep1-2-3 sem áll túl jól, de még a TCW-ben is bőven lenne mibe belekötni. Lothal, Illum, Garel, valahogy ezekről sem a földöntúliság jut eszembe, sőt, feltűnően földiek azok a hómezők, fűmezők, sziklamezők.

Felucia, Umbara, most így kapásból ezt a kettőt tudnám felhozni, ami igazán földönkívli világ. De ezekből csak Felucia szerepelt filmben, ott is nagyjából addig, míg Hosnian Prime az ep7-ben.

Megjegyzem, még ezek a bolygók is lazán fejlődhetnek, elvégre igazán csak Jakkut fedeztük fel, a többiből semmit sem láttunk. Takodanán még simán lehetnek városok is.

 

Megjegyzem, minimalista helyszínekkel dolgozni nem a kreativitás hiánya, és én hülyét kaptam volna, ha öt rész után Tatooine ilyen lepratereppé silányul, ahol a legnagyobb város egy nyüves kis falucska. Sokkal jobb így. Jakku és Tatooine között egy hasonlóság van: mindkettő sivatagbolygó. De ezt elmondhatjuk még Seelosról és Abafarról is.

 

Persze nyilván azért választották ezeket a helyszíneket, mert megidézik az ep4-5-6-ot (és azért az ep1-2-3-mat is, hiszen Hosnian Prime tiszta Coruscant, Tatooine megidézése pedig nem csak az ep4-nek és 6-nak szól, hiszen nem csak azokban szerepelt), és valószínűleg nekem is jobban bejött volna több látványosabb világ, de távolról sem érzem tragédiának, még csak csalódásnak sem a felhozatalt. Jakku érdekes lett, Hosnian Prime-nak külön örülök, a Csillagpusztító messze a leglátványosabb bolygó a filmben, Takodana hangulatos, D'Quar meg pont annyit ér, mint Yavin IV vagy az ep3 montázsvilágai, ha sosem látjuk többet, az sem nagy szám - bár van egy olyan érzésem, hogy a lázadók egy bázisa a Rebelsben a D'Quar lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosnian Prime szerintem bőven felért ahhoz. ;)

Egy fél percig szereplő Coruscant klón volt, sajnos ezzel nem győztek meg. :)

 

Ha ennyire leegyszerűsítjük, mint te, hogy sivatagos, erdős, havas, akkor azért az ep1-2-3 sem áll túl jól, de még a TCW-ben is bőven lenne mibe belekötni. Lothal, Illum, Garel, valahogy ezekről sem a földöntúliság jut eszembe, sőt, feltűnően földiek azok a hómezők, fűmezők, sziklamezők.

Nem csak a jelleggel volt a baj, de azért sokkal több hasonlóság volt ott. Pont ezért írtam a Geonosis-t, az is sivatagos bolygó volt (vagy az általad említett Abafar is), de még véletlenül se emlékeztettek ezek a Tatooine-ra. A Jakku annál inkább.

Nem feltétlenül kell minden bolygónak teljesen világtól elrugaszkodottnak és szürreálisnak lennie (bár pár azért elférhetne), de ha nem ilyen, akkor is több egyediséget vártam volna el az esetükben. Szinte minden esetben nemcsak a bolygók alapvető jellege, de a színvilága és a sztoriban betöltött szerepe is hasonló volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coruscant klón mert voltak benne magas házak? Bravó! Nyilván a galaxisban csak Coruscanton vannak nagy házak. Egyébként egyértelműen észrevehető a tisztelgés a régi világok iránt, talán lehetett volna egyedibbre is venni a figurát de azért annyira nem gáz így sem a dolog. Simán befogadható in-universe.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coruscant klón mert voltak benne magas házak? Bravó! Nyilván a galaxisban csak Coruscanton vannak nagy házak. Egyébként egyértelműen észrevehető a tisztelgés a régi világok iránt, talán lehetett volna egyedibbre is venni a figurát de azért annyira nem gáz így sem a dolog. Simán befogadható in-universe.

Nem, Coruscant klón, mert egy az egyben úgy nézett ki, mint Coruscant. Aminek én speciel örülök, mert ez is egy tök jó PT utalás. Annak is örülök, hogy nem szabadultak meg Coruscant-tól, miközben látványban mégis jelen volt a filmben a főváros feelingje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fél másodperces snitt volt a városról ami valóban hasonlított rá. De az a balkon...olyat hol láttál Coruscanton? Szenátusi épület volt a képen? Fellegekben járó járművek? Semmi! Egyedül a magas házak utaltak Coruscantra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.